Άσχημος τσακωμός με τους γονείς μου.... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 82
  1. #31
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Ο γυμναστής δεν σου έχει πει τι να τρως, πρωτεΐνες κλπ? Εσύ τι τρως? Κάνεις διατροφή με πολλά γεύματα κι έτσι?
    Γενικά μου είπε να προσέχω με την διατροφή μου.Να μην τρώω βλακείες κλπ.
    Τρώω υγιεινά!Προσπαθώ να κάνω όσο πιο πολλά γεύματα γίνεται,αλλά πολλές φορές δεν με πιάνει να φάω.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Κοίτα όταν τσακώνεσαι με τον ισχυρογνώμονα πατέρα σου , δεν αισθάνεσαι τυχερός η αλήθεια είναι........Αλλά περνάν αυτά γρήγορα.............
    αν μιλάμε για τον why είναι ακριβώς αυτό που λέμε το μήλο κάτω απ την μηλιά θα πέσει
    κι εκεί είναι που δικαιώνετε κατά κάποιων τρόπο ο why
    έτσι τον μεγάλωσαν μ αυτές της αρχές
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by giang View Post
    αν μιλάμε για τον why είναι ακριβώς αυτό που λέμε το μήλο κάτω απ την μηλιά θα πέσει
    κι εκεί είναι που δικαιώνετε κατά κάποιων τρόπο ο why
    έτσι τον μεγάλωσαν μ αυτές της αρχές
    Ποιες αρχές?

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Γενικά μου είπε να προσέχω με την διατροφή μου.Να μην τρώω βλακείες κλπ.
    Τρώω υγιεινά!Προσπαθώ να κάνω όσο πιο πολλά γεύματα γίνεται,αλλά πολλές φορές δεν με πιάνει να φάω.
    Ναι ο γυμναστής όμως δεν παρακολουθεί το βάρος σου? Στην αρχή σου είχε πει να χάσεις βάρος?

  5. #35
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Ναι ο γυμναστής όμως δεν παρακολουθεί το βάρος σου? Στην αρχή σου είχε πει να χάσεις βάρος?
    Μου είπε πριν λίγες μέρες να τρώω όσο πιο πολύ μπορώ για να αυξηθεί και το βάρος!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Ποιες αρχές?


    Quote Originally Posted by cube View Post
    Κοίτα όταν τσακώνεσαι με τον ισχυρογνώμονα πατέρα σου , δεν αισθάνεσαι τυχερός η αλήθεια είναι........Αλλά περνάν αυτά γρήγορα.............
    αυτές της αρχές δυστυχώς ο why έχει μια μεγάλη δόση απ αυτό
    άλλα τουλάχιστον έχει φίλους σαν εσένα εδώ που μπορεί να τον βοηθήσουν αρκεί να το θέλει κι αυτός
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  7. #37
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Γενικά μου είπε να προσέχω με την διατροφή μου.Να μην τρώω βλακείες κλπ.
    Τρώω υγιεινά!Προσπαθώ να κάνω όσο πιο πολλά γεύματα γίνεται,αλλά πολλές φορές δεν με πιάνει να φάω.
    Πιο παλιά το πάθαινα αυτό σε ακραίο βαθμό σε σημείο που έμενα νηστική όλη μέρα γιατί κοβόταν μαχαίρι η όρεξη για φαγητό. Ζαλιζόμουν καθημερινά από την αφαγία και έτσι με πίεζα να τρώω, έτρωγα μια μπουκιά και πονούσε το στομάχι μου. Τώρα το ξαναπαθαίνω μετά από επεισόδια υπερφαγίας αλλά ευτυχώς όχι τόσο έντονα επειδή το φαγητό είναι η παρηγοριά μου! Γι' αυτό φίλε Why ΠΡΟΣΕΧΕ, δεν παίζουμε με την υγεία μας! Να τρως με το ζόρι και σιγά σιγά θα ανοίξει το στομάχι σου, βάζε και υπενθύμιση αν θες κάθε 3-4 ώρες για μικρά γεύματα, βοηθάει και στο να ενεργοποιείται ο μεταβολισμός. Εε δεν θες τώρα να τρέχεις στα νοσοκομεία για νευρική ανορεξία και να φοβάσαι για την ζωή σου 21 χρονών παιδί, σωστά;

    Οι γονείς σου είναι ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ και ενδιαφέρονται για σένα, ανησυχούν! Εδώ γράφεις σε ένα φόρουμ και προσπαθούμε να σε αφυπνήσουμε, σκέψου αυτοί πόσο θα νοιάζονται. Μπορεί να στα λένε με τον πιο λάθος τρόπο αλλά δυστυχώς κι' αυτοί έτσι μεγάλωσαν -το πιο πιθανό-. Δυστυχώς δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ψυχολόγοι για να γνωρίζουν πως ο κάθε άνθρωπος έχει το δικό του "κουμπί" ώστε να προσπαθούσαν να το ανακάλυπταν για να μπορείτε να συνεννοηθείτε χωρίς καυγάδες. Βάλε όμως κι' εσύ λίγο νερό στο κρασί σου. Δεν φαντάζεσαι πόσο τους "σκοτώνεις" με τέτοια λόγια... Όταν το μετανιώσεις πιθανόν να είναι αργά...

    Μάθε να ακούς και δες λίγο την ουσία. Κάποιος μπορεί να έρθει να σου πει 3 πράγματα με τον χειρότερο τρόπο αλλά να έχει δίκαιο και στα 3. Αν θες να επικεντρωθείς στην ειρωνία/αγένια/βρισιά και να επαναπαυτείς, μείνε σ' αυτό. Κακό του κεφαλιού σου...

    Φιλικά :p

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Μου είπε πριν λίγες μέρες να τρώω όσο πιο πολύ μπορώ για να αυξηθεί και το βάρος!
    Μα κάτσε εσύ δεν θες λίπος...... μυική μάζα θες... Στην αρχή σου είχε πει να σφύξεις ή να χάσεις βάρος?

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by giang View Post
    αυτές της αρχές δυστυχώς ο why έχει μια μεγάλη δόση απ αυτό
    άλλα τουλάχιστον έχει φίλους σαν εσένα εδώ που μπορεί να τον βοηθήσουν αρκεί να το θέλει κι αυτός
    Καλά το τι μπορούμε άστο καλύτερα......:D

  10. #40
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Μα κάτσε εσύ δεν θες λίπος...... μυική μάζα θες... Στην αρχή σου είχε πει να σφύξεις ή να χάσεις βάρος?
    Είχα άλλον γυμναστή στην αρχή,και με αυτόν ξεκίνησα ασκήσεις για γράμμωση.
    Ο τωρινός μου έβαλε ασκήσεις με βάρη κλπ.
    Σημειωτέον ότι στις εξεταστικές Σεπτεμβρίου και Ιανουαρίου,λόγω διαβάσματος στην βιβλιοθήκη του πανεπιστημίου,δεν προλάβαινα να φάω και ως εκ τούτου,έχασα λίγο βάρος.

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Ε τώρα η αλήθεια είναι τα κιλά σου είναι πολύ λίγα, βίτσα θα είσαι.....Εσύ δεν έχεις όρεξη να φας ή τρως λίγο σε σχέση με αυτό που έτρωγες?

  12. #42
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Ε τώρα η αλήθεια είναι τα κιλά σου είναι πολύ λίγα, βίτσα θα είσαι.....Εσύ δεν έχεις όρεξη να φας ή τρως λίγο σε σχέση με αυτό που έτρωγες?
    Θα έλεγα και τα 2!Ιδίως το πρώτο!
    Τουλάχιστον το σώμα μου είναι αρκετά πιο σφιχτό από όταν άρχισα γυμναστήριο!

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Ναι δεν προσπαθείς να αρχίσεις να τρως πάλι λίγο περισσότερο ? Τον γυμναστή σου δεν πρέπει να ακούς?

  14. #44
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Ναι δεν προσπαθείς να αρχίσεις να τρως πάλι λίγο περισσότερο ? Τον γυμναστή σου δεν πρέπει να ακούς?
    Δύσκολο είναι,αν και προσπαθώ!
    Με χόρτασε όμως σήμερα ο πατερούλης μου....

  15. #45
    Το πρωτο και κυριο ζητημα ειναι ο φοβος για απωλεια βιταμινων, ιχνοστοιχειων,κτλ κτλ και συνηθεια σε μηδαμινη ποσοτητα θερμιδων αρα ισως νευρικη ανορεξια αρα ισως κινδυνος κινδυνος. Συνηθως επηρεαζομαστε εκει που κατι νιωθουμε, αν δεν ενιωθες τιποτα λογικα δεν θα σου καιγοταν καρφακι για οποιαδηποτε κουβεντα κ αν ελεγαν.
    Εκεινοι φοβουνται και γινονται φορτικοι. Συνηθιζεται.


    Συνηθως ενα ανθρωπος ειτε γινεται πολυ αδυνατος ειτε πιο παχυς δεν αντιλαμβανεται την αλλαγη του οπως την αντιλαμβανονται οι εξω. Ελπιζω η αρνηση σου στο φαγητο να μην συνδεεται με το στοχο της ομορφης ουτε να ειναι μια μορφη αυτο τιμωριας του εαυτου σου επειδη τον θεωρεις λιγο που δεν εχει κανει ακομα π.χ σεξ ή δεν εχει βρει την κοπελα που του αρμοζει.

    Στο ειπα εδω και καιρο... ξεκινα να μιλας με ειδικο. Λαθος να βγω μακαρι το ευχομαι τουλαχιστον θα εχεις ακουσει και τη γνωμη ενος ανθρωπου που μπορει να καταλαβει κατι παραπανω.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Προς τους γονείς του φόρουμ...
    By Deleted-member250416 in forum Διαταραχές Αυτιστικού Φάσματος - Σύνδρομο Asperger
    Replies: 28
    Last Post: 14-08-2015, 11:07
  2. Δεν αντεχω αλλο τους γονεις μου!
    By marioula90 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 30-12-2014, 02:19
  3. ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ
    By nek11 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 10-01-2014, 10:03
  4. ΜΕΝΩ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ
    By chaos_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 64
    Last Post: 08-11-2011, 01:54
  5. Φόβος για τους γονείς
    By christos2004 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 03-08-2006, 11:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •