Άσχημος τσακωμός με τους γονείς μου.... - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 82 of 82
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Κοίτα,για να μην τα μηδενίζουμε όλα,ούτε ανθυγιεινά πράγματα τρώω,ενώ το σώμα έχει σφίξει αρκετά παρά τα 62 κιλά!Είναι πιο σφιγμένο τώρα,ενώ κάνω και ασκήσεις με μπάρα,κάμψεις,μονόζυγο κλπ.Αυτές οι ασκήσεις βοηθούν καθόλου για το βάρος?

    Οι ασκήσεις καλες είναι , προσθεσε και σκουωτ , η βασιλισσα των ασκήσεων , όπως και αρσεις θανατου ( deadlifts ) , δυσαρεστες κι οι δυο , ολοι τις αποφευγουν , αλλα χτιζουν ολο το μυικο συστημα .................για το βαρος βοηθαει η διατροφή , αλλιως θα γινεις σαν τον Μπρους Λη , πετσι και κοκκαλο ,αλλα πολύ νευρώδης , δεν ξερω αν αυτό θελεις .........

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Για εμένα το να συστήσει κάποιος άρσεις θανάτου και σκουωτ είναι περισσότερο επικίνδυνο από το να συστήσει stedon ή vulbegal. Aν τις κάνει λάθος τότε μια ζωή θα έχει πρόβλημα στη μέση και θα είναι μη αναστρέψιμο.

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Κατά τα άλλα ότι κάνει ο μικρός είναι λάθος. Δεν θα μπω στο κόπο να του εξηγήσω το γιατί μέσα από ένα φόρουμ αλλά είναι ολοφάνερο πως ούτε κάνει σωστά τις ασκήσεις ούτε και τρέφεται σωστά για να αποκτήσει ένα σωστό σώμα. Αυτό που κάνει αυτή τη στιγμή είναι να καίει τη μυική του μάζα, τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο. Και ακόμη χειρότερα, αντι να μάθει να τρέφεται σωστά ψάχνεται με συμπληρώματα, λες και τρέφεται ικανοποιητικά ή κάνει 6 γεύματα την ημέρα ώστε τα 2 αν τυχον δεν προλαβαινει μέσω της κανονικής διατροφής να τραφεί, να τρέφεται με συμπληρώματα....!

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Πολυ σωστος και να υπενθυμισουμε οτι και η καρδια ενας μυς ειναι.. πολλοι εχουν παει αδιαβαστοι απο τετοια λαθη.
    Τελος ενα κορμι δεν χτιζεται απο την μια μερα στην αλλη , αυτοι που τα διαθετουν εχουν φαει χρονια μεσα στα γυμναστηρια.

  5. #80
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Κατά τα άλλα ότι κάνει ο μικρός είναι λάθος. Δεν θα μπω στο κόπο να του εξηγήσω το γιατί μέσα από ένα φόρουμ αλλά είναι ολοφάνερο πως ούτε κάνει σωστά τις ασκήσεις ούτε και τρέφεται σωστά για να αποκτήσει ένα σωστό σώμα. Αυτό που κάνει αυτή τη στιγμή είναι να καίει τη μυική του μάζα, τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο. Και ακόμη χειρότερα, αντι να μάθει να τρέφεται σωστά ψάχνεται με συμπληρώματα, λες και τρέφεται ικανοποιητικά ή κάνει 6 γεύματα την ημέρα ώστε τα 2 αν τυχον δεν προλαβαινει μέσω της κανονικής διατροφής να τραφεί, να τρέφεται με συμπληρώματα....!
    Κοίτα φίλε,επειδή βλέπω ότι μου επιτίθεσαι,δεν κάνω λάθος τις ασκήσεις.
    Το θέμα μου είναι η διατροφή,με την έννοια ότι δεν τρώω πολύ(δεν ξέρω γιατί).Δεν τρώω σαβούρες,όπως πίτσες κλπ.
    Και αυτό το κακό με το φαγητό,ξεκίνησε από την εξεταστική του Σεπτεμβρίου,όπου δεν προλάβαινα να φάω,και μετά το διάβασμα πήγαινα στο καπάκι γυμναστήριο.

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Κοίτα να δεις φίλε δεν επιτίθομαι ούτε καν απευθύνθηκα σε σένα, αλλά στον Μακ. Κατά τα άλλα δεν με ενδιαφέρει ούτε αν κάνεις σωστά τις ασκήσεις ούτε αν δεν τις κάνεις που δεν τις κάνεις σωστά και θα σου εξηγήσω το γιατί. Εφόσον δεν τρέφεσαι σωστά, δεν μπορείς να ανεβάσεις κιλά συνεπώς καις τη μυική σου μάζα. Η σωστή εκτέλεση της άσκησης κάψιμο μυικής μάζας δεν προάγει. Και επειδή κάνω γυμναστήριο 23 χρόνια κάποιος από τους δύο μας κάνει λάθος. Ποιος λες από τους δύο να κάνει λάθος; Εγώ που έχω φτάσει στο στόχο μου ή εσύ που ψάχνεσαι; Να πας σε ενδοκρινολόγο αν έχεις θέμα με τη διατροφή και δεν ξέρεις το γιατί, για να σου πει εκείνος το γιατί και να σου δώσει λύση.

  7. #82
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Μπορεί να κλειδωθεί το υπάρχον θέμα?
    Μόλις το δει κάποιος από τους mods,ας το κάνει.
    Ευχαριστώ!

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Προς τους γονείς του φόρουμ...
    By Deleted-member250416 in forum Διαταραχές Αυτιστικού Φάσματος - Σύνδρομο Asperger
    Replies: 28
    Last Post: 14-08-2015, 11:07
  2. Δεν αντεχω αλλο τους γονεις μου!
    By marioula90 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 30-12-2014, 02:19
  3. ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ
    By nek11 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 10-01-2014, 10:03
  4. ΜΕΝΩ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ
    By chaos_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 64
    Last Post: 08-11-2011, 01:54
  5. Φόβος για τους γονείς
    By christos2004 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 03-08-2006, 11:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •