Άσχημος τσακωμός με τους γονείς μου....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 82
  1. #1
    WhyAlwaysMe?
    Guest

    Άσχημος τσακωμός με τους γονείς μου....

    Πριν λίγο τσακώθηκα άσχημα με τους γονείς μου,για το θέμα των κιλών μου.
    Έχω φτάσει μόλις στα 62 κιλά,κοινώς χάνω συνεχώς.
    Μου έχουν ζαλίσει τα @@@ ότι έχω αδυνατίσει αρκετά,ότι πρέπει να φάω περισσότερο,μου είπαν ότι κάνει κακό η γυμναστική και ότι πρέπει να την ελλατώσω,ακόμη και να την κόψω αν χρειαστεί,ότι επηρεάζομαι από πρότυπα γυμνασμένων κλπ.
    Μόνο που εγώ νιώθω ότι δεν μπορώ να φάω άλλο,και αυτοί μου λένε να με πιέσω όσο γίνεται.
    Και ο πατέρας μου,μου τα έλεγε με έναν αλαζονικό τρόπο,πετούσε ειρωνείες.όντας ισχυρογνώμων ως άνθρωπος,και ξεστομίζαμε βαριές κουβέντες ο ένας στον άλλον,ώσπου του είπα ότι δεν του άξιζε να γίνει γονιός.....
    Αυτά......
    Βλέπω ότι κάποιοι άνθρωποι,δεν αξίζουν να γίνουν γονείς!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Καλύτερα να συμβουλευτείς κάποιον διατροφολόγο, και γιατί όχι, ψυχολόγο!! https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9D...BE%CE%AF%CE%B1

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Eίπες στον πατέρα σου για ποιον λόγο δεν θέλεις να τρως και γιατί επιδιώκεις να φτιάξεις τέλειο σώμα?

  4. #4
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Eίπες στον πατέρα σου για ποιον λόγο δεν θέλεις να τρως και γιατί επιδιώκεις να φτιάξεις τέλειο σώμα?
    Απλά είπα ότι δεν με πιάνει να τρώω πολύ,κάτι που είναι αλήθεια!
    Δεν μετανιώνω όμως ότι ξεστόμισα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Τα κιλά σου για το ύψος σου δεν είναι φυσιολογικά!! Και η γυμναστική επιβαρύνει την κατάσταση, κοινώς αν συνεχίσεις να κοπανιέσαι και χάνεις βάρος, θα πέσεις κάτω ξερός!! Προσπάθησε να μιλήσεις σε κάποιον ειδικό και να φτιάξεις τη διατροφή σου!! Επιβάλλεται να βάλεις κάποια κιλά, με σωστή και ισορροπημένη διατροφή, αλλά πρώτα πρέπει να ψάξεις την αιτία και τον λόγο που αρνείσαι το φαγητό, το οποίο δεν είναι καθόλου καλό σημάδι....

  6. #6
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Gallowdance View Post
    Τα κιλά σου για το ύψος σου δεν είναι φυσιολογικά!! Και η γυμναστική επιβαρύνει την κατάσταση, κοινώς αν συνεχίσεις να κοπανιέσαι και χάνεις βάρος, θα πέσεις κάτω ξερός!! Προσπάθησε να μιλήσεις σε κάποιον ειδικό και να φτιάξεις τη διατροφή σου!! Επιβάλλεται να βάλεις κάποια κιλά, με σωστή και ισορροπημένη διατροφή, αλλά πρώτα πρέπει να ψάξεις την αιτία και τον λόγο που αρνείσαι το φαγητό, το οποίο δεν είναι καθόλου καλό σημάδι....
    Δεν τρώω σαβούρες ρε Gallow!!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Ναι, δεν αρκεί όμως μόνο αυτό, πρέπει κιόλας να αυξήσεις το βάρος σου. Και αυτό θα το πετύχεις με τις πρωτεΐνες και τους υδατάνθρακες! Εσύ χάνεις μονίμως, στα πόσα κιλά περιμένεις να φτάσεις για να αποδεχτείς ότι είναι πρόβλημα ;;

  8. #8
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Gallowdance View Post
    Ναι, δεν αρκεί όμως μόνο αυτό, πρέπει κιόλας να αυξήσεις το βάρος σου. Και αυτό θα το πετύχεις με τις πρωτεΐνες και τους υδατάνθρακες! Εσύ χάνεις μονίμως, στα πόσα κιλά περιμένεις να φτάσεις για να αποδεχτείς ότι είναι πρόβλημα ;;
    Δεν ξέρω.
    Αλλά δεν θέλω να σταματήσω το γυμναστήριο.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Δε σου είπε κανείς να σταματήσεις, αλλά μη φανατίζεσαι κιόλας. Φτιάξε ένα διατροφολογιο (όχι μόνος σου) και μίλα με κάποιον ειδικό ψυχικής υγείας. Μπορεί να σε ξεμπλοκάρει.

  10. #10
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Gallowdance View Post
    Δε σου είπε κανείς να σταματήσεις, αλλά μη φανατίζεσαι κιόλας. Φτιάξε ένα διατροφολογιο (όχι μόνος σου) και μίλα με κάποιον ειδικό ψυχικής υγείας. Μπορεί να σε ξεμπλοκάρει.
    4 φορές πηγαίνω,όχι κάθε μέρα!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Αυτό έλειπε! :p
    Ψάξου με το Πανεπιστήμιο μήπως μπορείς να μιλήσεις με κάποιον ψυχολόγο!!

  12. #12
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Gallowdance View Post
    Αυτό έλειπε! :p
    Ψάξου με το Πανεπιστήμιο μήπως μπορείς να μιλήσεις με κάποιον ψυχολόγο!!
    Το έχω δοκιμάσει,αλλά το συμβουλευτικό κέντρο,δεν είναι ανοιχτό.
    Πραγματικά σήμερα μίσησα τον πατέρα μου και εύχομαι να πεθάνει!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Απευθύνσου στο Αιγινήτειο τότε, υπάρχει και κέντρο διαταραχών πρόσληψης τροφής!
    Αμάν με αυτό το θανατικό, εσύ όταν μισείς, μισείς θανάσιμα!! :p
    Πάντως να ξέρεις ότι ακόμα και αν γίνονται άξεστοι καμιά φορά, οι γονείς ό,τι λένε το λένε για το καλό μας!!

  14. #14
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Gallowdance View Post
    Απευθύνσου στο Αιγινήτειο τότε, υπάρχει και κέντρο διαταραχών πρόσληψης τροφής!
    Αμάν με αυτό το θανατικό, εσύ όταν μισείς, μισείς θανάσιμα!! :p
    Πάντως να ξέρεις ότι ακόμα και αν γίνονται άξεστοι καμιά φορά, οι γονείς ό,τι λένε το λένε για το καλό μας!!
    Επαρχία μένω.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Ακου why. Τον πατέρα μου τον έχασα όταν ημουν μικρός. Μου λειπει πολλες φορές και με πονάει που δεν θα τον ξαναδω σε αυτή την ζωή. Αυτο που είπες σε αυτόν είναι το χειρότερο που μπορει να πει ενα παιδι στον πατέρα του. Καταλαβαίνω πως θυμωσες αλλα αυτό δεν είναι δικαιολογια να προσβαλεις ετσι κάποιον που το μόνο του λάθος ήταν να ανησυχήσει για σένα.
    Και ναι υπάρχουν ανθρωποι που δεν αξιζουν αυτό το τιτλο, αλλα όχι για αυτό το λογο που αναφερες. Υπάρχουν ανθρωποι που δεν νοιαζονται για τα παιδιά τους ή νοιαζονται μόνο για το ένα και για το αλλο με χαρα θα το σκοτωναν αν μπορουσαν. Υπάρχουν γονεις που βιαζουν τα παιδια τους απο μικρά ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΦΥΛΟΥ. Υπάρχουν γονεις που σκοτωσαν το παιδί τους γιατι ψηφισε αλλο κομμα απο αυτόν (παλιά σε ενα χωριο). Μην μου λες λοιπόν πως επειδη ανησυχεί για τον αυτοκαταστροφικό δρόμο που διαβαίνεις είναι κακός πατέρας.
    Παλιοτερα είχες πει πως εαν πεθαινε η μητέρα σου για να βρείς κοπέλα (ομορφη) δεν θα είχες πρόβλημα. Απο την μια αυτο απο την αλλη το αλλο, θα σου πω να προσέχεις.... Γιατι η ζωη θα σε ακουσει και θα σου τους πάρει μια μερα και εσυ θα μεινεις πραγματικά τελειως ΜΟΝΟΣ!!!!! .
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Προς τους γονείς του φόρουμ...
    By Deleted-member250416 in forum Διαταραχές Αυτιστικού Φάσματος - Σύνδρομο Asperger
    Replies: 28
    Last Post: 14-08-2015, 12:07
  2. Δεν αντεχω αλλο τους γονεις μου!
    By marioula90 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 30-12-2014, 03:19
  3. ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ
    By nek11 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 10-01-2014, 11:03
  4. ΜΕΝΩ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ
    By chaos_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 64
    Last Post: 08-11-2011, 02:54
  5. Φόβος για τους γονείς
    By christos2004 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 03-08-2006, 12:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •