Τις πταίει?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667

    Τις πταίει?

    Έχω χάσει την αληθινή επικοινωνία με τα φιλαράκια μου και αναρωτιέμαι εγώ άλλαξα αυτοί άλλαξαν ποιος φταίει τα οικονομικά? Οι δουλειά? Η οικογένεια που αυτοί έχουν κι εγώ δεν έχω ότι είμαστε δηλαδή σε διαφορετική φάση δηλαδή άλλοι πρόβληματισμοι?και παρατηρώ και σε όσους γνωρίζω ότι η επικοινωνία τους έχει το ίδιο πρόβλημα άρα μάλλον είναι της δύσκολης εποχής το θέμα και γενικό το κακό
    Ακούω απόψεις
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Παράλιγο να νομισω οτι θα διαβαζα το αρθρο του βενιζελου στη εφημεριδα " καιροι"
    Δεν ξερω ελις μου οι ανθρωποι δεν αλλαζουν πιστευω απλα χανονται για διαστηματα
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Επειδη εχω παθει το ιδιο , βεβαια οι φιλοι μου , εχουν παντρευτει , και αλλαζεις τροπο ζωης με τον γαμο και τα παιδια , δεν μπορω να εχω τα ιδια ενδιαφεροντα με αυτους , οποτε ξεμακρυναμε , εγω εξακολουθω νασχολουμαι με αυτοκινητα , μοτοσυκλεττες , γυμναστικες , αλλο στυλ ενδιαφεροντων .......... τα οικονομικα δεν νομιζω οτι φταινε , η δουλεια μπορει , γιατι εχουν δυσκολεψει τα πραματα , και ολοι εχουν αυτην την σκοτουρα στο κεφαλι τους ..................... μπορει να περνας και μια φαση , που να οφειλεται σεσενα η απομακρυνση , πολυ πιθανο , αμα λες οτι με ολους τους φιλους , εχεις χασει επικοινωνια .........ναταν ενας δυό , αλλα αμα ειναι ολοι , πιθανοτατα σε σενα ειναι η αιτια , χωρις να το λεω με σιγουρια ................... δεν ξερω επακριβως καταστασεις ....ποιθανολογω .....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    ένα μεγάλο κομμάτι ευθύνης έχουν τα οικονομικά ένα δεύτερο τα μμε που μας βομβαρδίζουν με άσχημες και άχρηστες ειδήσεις
    ένα τρίτο τ ότι μεγαλώσαμε οι φίλοι μας άλλαξαν συνήθειες το ίδιο κι εμείς
    είναι και αυτή η μαμιμενι ψυχολογία που δεν μας βοηθάει καθόλου
    και κάπως έτσι απομονωθήκαμε νιώσαμε ασφάλεια στην μοναξιά μας αντί να εναντιωθούμε και να ρισκάρουμε για αλλαγή
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Ποσο αααλλαααξεεεες ποοοσο αλλαααξαααα τα ονειρα μου κοκκινα , τα ονειρα σου ασπραααα ρουχα μαζι που πλυθηκαν και εχουνε γινει ροοοζ..
    Καπως ετσι .

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    Μνημόνιο σταματά είσαι φάλτσα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    Δεν ξέρω ρε παιδιά και μένα τα φιλαράκια μου παντρεύτηκαν άλλαξαν γειτονιά κι εγώ ακόμα εδώ να περιμένω πότε θα ξεμπερδέψουν να πάμε για καφέ ο αδερφός μου τα ίδια είμαι ο μόνος που έμεινε στον άσσο καλά από δουλειά είμαι ο πιο αποτυχημένος δεν το συζητάμε από υγεία χάλια κοινώς όλα σκάτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. Τίς πταίει?
    By Lacrymosa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 10-06-2013, 12:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •