Μπερδέματα του παρελθόντως...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 84
  1. #1

    Μπερδέματα του παρελθόντως...

    Χώρισα μετά από 3μιση χρόνια σχέση το καλοκαίρι. Πιο συγκεκριμένα με χώρισε εκείνη. Δεν ξέρω ακριβώς το λόγο. Ισχυριζόταν πως απλώς πέρασε. Ποτέ δεν έμαθα τι συνέβει όσο και αν το προσπάθησα. Μετά από αρκετό καιρό που ήμουν χάλια αποφάσισα να ξεκινήσω κάτι άλλο με μια κοπέλα και η αλήθεια είναι πως έχω βρει έναν κώδικα επικοινωνίας που μου αρέσει. Μέχρι τη στιγμή που ξαναχτύπησε η πρώην και ανακατώθηκαν όλα. Στην αρχή μου έστελνε να βγούμε και έτσι αναγκάστικα να της πω ότι έχω προχωρίσει. Βρεθήκαμε και μου είπε πως έχει μετανιώσει και πως θέλει να είμαστε μαζί ξανά και πως δεν μπορεί να ξεπεράσει ότι είχαμε και να συνεχίσει. Από εκείνη τη στηγμή μου έχει στείλει διάφορα μυνήματα που μου λέει πως ότι και να κάνει θέλει να είμαστε μαζί και πως είναι διατεθημένη να περιμένει όσο χρειαστεί.

    Η αλήθεια είναι πως είμαι πολύ μπερδεμένος στο μυαλό μου. Κυρίως γιατί μου έρχονται αναμνήσεις που δεν με αφήνουν να χαρώ αυτό που έχω τώρα. Ίσως γιατί ο τρόπος που χωρίσαμε ήταν απότομος και δεν μου δώθηκε χρόνος να το κατανοήσω... Μου αρέσει η τωρινή μου σχέση. Είναι ωραία σε όλους τους τομείς. Αλλά για την πρώην μου νιώθω διάφορα δυνατά πράγματα που με βασανίζουν. Άσχημη φάση..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Εγω λεω να μην κανεις κατι ειναι φανερο οτι σε αφησε για αλλον που βρηκε δεν της βγηκε η κατασταση οπως περιμενε και τωρα ξαναγυρισε στα σιγουρα και δοκιμασμενα τα πραγματα ειναι απλα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Ειναι λογικό να έχεις αισθήματα απο τη μια για την πρώην... 3 χρονια δεν είναι λιγα...
    Όμως σου άφησε ενα μεγάλο ερωτηματικό χωρίς εξηγήσεις και πέταξε τρία χρόνια ετσι... Ναι ίσως να ήταν κάποιος άλλος ... Έχει σημασία? Και πες ότι εσύ της δίνεις δευτερη ευκαιρία .. Τι την εμποδίζει να το ξανακάνει? Δεν μπορεί να ξεπεράσει ότι ειχατει αλλα μπόρεσε να σε αφήσει....
    Την αγαπάς ακόμα?
    Λες ότι η καινούρια σου σχέση σε καλύπτει σε όλα... Αν δεν ερχόταν η πρώην να σου χτυπήσει την πόρτα θα ήσουν το ίδιο μπερδεμένος? Μάλλον όχι ...
    Πρόσεξε μόνο μη χαλάσεις κάτι πολυ όμορφο για καποια που τελικά δεν είσαι και τόσο σίγουρος ότι θα ανταποδώσει την αγάπη σου η πως μπορεί να σου ξαναφερθει

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    εχω μια φιλη που εχει ακριβως το ιδιο προβλημα, δηλαδη εκεινη εχει τον ρολο την καινουριας. ο τυπος επελεξε να χωρισει για να σκεφτει ποια απο τις 2 θελει.. εκεινη πληγωθηκε πολυ, στα καλα του καθουμενου να χαλασει κατι πολυ ομορφο επειδη της πρωην της ηρθε να ξαναγυρισει..στο λέω επειδη πιστευεις οτι η δικη σου θεση ειναι η πιο δραματικη, αλλα στην ουσια δεν ειναι.
    δεν ξερω τι θα επιλέξεις και δεν ειναι η θεση μου να σου πω.. και φυσικα την ανωτερη υποχρεωση την εχεις απέναντι στον εαυτο σου... αλλα δεν παυει να ειναι αδικο για την νεα σου κοπέλα ..αυτο που νιωθεις..οτι και αν επιλέξεις τελικα..το δικαιο θα ηταν η πρωην σου να ζησει με τις συνεπειες των επιλογων της και εσενα να μην σε προβληματισει ποτε αυτο και να μην ησουν καν εδω τωρα.
    ειναι τοσο αδυναμη η φυση μας τελικα...?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Εγω πιστευω παντως πως αν ειχες ξεπερασει το παρελθον, δεν θα ησουν μπερδεμενος. Θα ηξερες τι ηθελες και θα ησουν εκει. Μηπως να μεινεις λιγο μονος να ξεκαθαρισεις και τι θελεις? Δεν ειναι δικαιο ουτε για την νυν, να εισαι μαζι της και να σκεφτεσαι την πρωην αλλα ουτε και για εσενα να μην ξερεις τι θες. Ξεμπερδεψε τα στο μυαλο σου και την αποφαση ποια θες εσυ θα την παρεις. Εμεις εδω μεσα μονο συμβουλες μπορουμε να σου δωσουμε αλλα την τελικη αποφαση θα πρεπει εσυ να την παρεις. Στο κατω κατω δικια σου ειναι η ζωη....
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    223
    Ρε φίλε... Συναντήθηκες μαζί της ενώ ήσουν με την τωρινή σου κοπέλα; Πολύ άσχημο... Κατάφερες να κοροιδέψεις τον ίδιο σου τον εαυτό.

    Την ηλικία σας δεν μας έγραψες που είναι σημαντικό...

    Σαν άντρας πρέπει να κατανοήσεις οτι... αν, μετά από μετά μια μεγάλη σχέση, δεν κλείσεις τουλάχιστον έναν χρόνο χωρίς καμμία επαφή (ασχέτως αν προχωρήσεις με κάποια άλλη κοπέλα ή όχι)... η γνώμη σου θα είναι επηρεασμένη είτε προς το καλό είτε προς το κακό... και όχι αντικειμενική/λογική.

    Στις σχέσεις μας, οφείλουμε να κάνουμε συνειδητά τις επιλογές μας... όχι επειδή φύσηξε άνεμος. Υπάρχουν σίγουρα αστοχίες κάποιες φορές αλλά κυρίως υπάρχουν λόγοι και αιτίες για τα πεπραγμένα. Αν κάποιου ανθρώπου όμως η σκέψη άλλαξε και ωρίμανσε μετά από το τέλος της δική σας σχέσης... είναι δύσκολο, γιατί κι εσύ δεν θα μπορείς να εμπιστευτείς, όπως στην αρχή, τον δικό της χαρακτήρα πλέον, αλλά και εκείνη με την πρώτη διαφωνία θα μπορεί να γυρίσει να σου πει... "Α εγώ γύρισα γιατί νόμιζα οτι με ήθελες ακόμα".

    Απλά αποδέξου οτι είναι λάθος να πληγώσεις την τωρινή σου σύντροφο τη στιγμή που είστε καλά.

    Αν δεν είχατε συναντηθεί ήδη, θα σου πρότεινα (πέραν του μπλοκαρίσματος των επαφών μαζί της, που εννοείται)... να εξηγήσεις στην κοπέλα σου οτι η πρώην σε πλησίασε πάλι και θέλει να μιλήσετε... κανονίζεις έναν καφέ, φτάνεις με την κοπέλα σου, την γνωρίζεις στην πρώην σου, έχετε συνεννοηθεί από πριν οτι θα σας αφήσει για κανα μισάωρο μόνους σας (προφασιζόμενη πχ οτι ήθελε να πάει σε κάποιο μαγαζί τριγύρω και γι αυτό ήρθατε και μαζί), επιστρέφει και φεύγετε πάλι μαζί.
    Έτσι θα είχες την ευκαιρία να δείξεις έμπρακτα στην πρώην οτι σε νοιάζει η νυν και δεν της κρύβεις κάτι... γιατί ο παράγοντας του "παράνομου" είναι πάντα εξωθητικός για κάποιους ανθρώπους που δεν το αναλύουν στο μυαλό τους (βλέπε πρώην)... αλλά και να είσαι ξεκάθαρος με την νυν οτι ήταν μια μεγάλη σχέση που δεν είχες αρκετό χρόνο να την διαγράψεις τελείως.

    Κρατάς όμως στο μυαλό σου οτι την συνάντηση θα την έκανες όχι για να δώσεις μια ευκαρία στην πρώην να σε διεκδικήσει... όχι... αυτό θα ήταν υποτιμητικό για την τωρινή σου κοπέλα (και χαζομάρα από μέρους σου, που μάλλον ήδη την έκανες)... σαν να τους έλεγες "μαλώστε για χάρη μου"..., αλλά για να την βοηθούσες να θυμηθεί οτι τελειώσατε για κάποιους λόγους... δικούς της... να αποκτήσει το αίσθημα του "closure" που μάλλον δεν έχει, αφού χωρίσατε με βάση το "συναίσθημά της" και όχι έπειτα από σκέψη και εν κοινή συναινέσει...

    Αν ο χαρακτήρας της κοπέλας που είστε μαζί τώρα, δεν έδινε χώρο για τέτοιες κινήσεις, επειδή μπορεί να το πάρει βαριά... απλά τελείωνες τις εξηγήσεις προς την πρώην στο οτι είσαι καλά και δεν θες να γυρίσεις στα παλιά... της έλεγες ένα συγνώμη και την μπλόκαρες από παντού... μέχρι και στο τηλέφωνο. Αν το έβλεπε σαν τακτική γραμματόσημου... κακό του κεφαλιού της.

    Έχει σημασία το timing στις σχέσεις μας... όχι όποτε ξεχνάει ο ένας θυμάται ο άλλος... και τούμπαλιν... γιατί τέτοιες συμπεριφορές δημιουργούν απωθημένα και είναι σίγουρο οτι δεν θα σου βγει σε καλό.

    Το ξαναλέω πως ήταν κακή επιλογή για εσένα τον ίδιο πρωτίστως να συναντηθείτε στα κρυφά.
    Προσπαθεί να σε ρίξει πλέον για δικούς της λόγους... δεν την νοιάζει οτι είσαι καλά... απομακρύνσου.
    Δεν υπάρχει εμπιστοσύνη. Και με τέτοια συμπεριφορά πας να εξολοθρεύσεις και όση εμπιστοσύνη υπάρχει στη νέα σου σχέση.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Για μενα παρε και τις 2!:p

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  9. #9
    Συμφωνώ με όλα ρε παιδιά. Είναι το πιο λογικό απ'όλα να συνεχίσω σε αυτό που έχω τώρα και να αφήσω πίσω το άλλο. Απλά υπάρχουν στιγμές έντονων αναμνήσεων που κι εγώ δεν μπορώ να τις διαχειρηστώ. Και δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να το καταστείλω αυτό.
    Να σημειώσω ότι τίποτα δεν έχει γίνει στα κρυφά από την τωρινή μου κοπέλα. Ήξερε και για την συνάντηση. Και παρότι της ήταν δύσκολο, το διαχειρήστικε καλά θα έλεγα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by pavlina View Post
    Εγω λεω να μην κανεις κατι ειναι φανερο οτι σε αφησε για αλλον που βρηκε δεν της βγηκε η κατασταση οπως περιμενε και τωρα ξαναγυρισε στα σιγουρα και δοκιμασμενα τα πραγματα ειναι απλα
    συμφωνω απολυτα.
    καλυτερα να ξεκαθαρισεις μεσα σου αν αυτα τα εντονα συναισθηματα εχουν να κανουν πραγματικα με επιθυμια για την πρωην σου και οχι με πληγωμενο εγωισμο η αποριες για την αποτομη αποχωρηση της, για να μην βασανιζεσαι.
    πολυ καλα εκανες που ενημερωσες την κοπελα σου, αλλα ξεκαθαρισε συντομα τι σου συμβαινει και τι θα κανεις.
    δεν ειναι καθολου δικαιο και τιμιο να την αφηνεις σε αναμονη να φανταζεται οτι εισαι ακομη κολλημενος στην πρωην σου. προσεχε μην φυγει κι αυτη..

  11. #11
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συμφωνω απολυτα.
    καλυτερα να ξεκαθαρισεις μεσα σου αν αυτα τα εντονα συναισθηματα εχουν να κανουν πραγματικα με επιθυμια για την πρωην σου και οχι με πληγωμενο εγωισμο η αποριες για την αποτομη αποχωρηση της, για να μην βασανιζεσαι.
    πολυ καλα εκανες που ενημερωσες την κοπελα σου, αλλα ξεκαθαρισε συντομα τι σου συμβαινει και τι θα κανεις.
    δεν ειναι καθολου δικαιο και τιμιο να την αφηνεις σε αναμονη να φανταζεται οτι εισαι ακομη κολλημενος στην πρωην σου. προσεχε μην φυγει κι αυτη..
    Αλήθεια δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς είναι. Σήγουρα ο απορία για το ξαφνικό είναι μεγάλη. Το θέμα είναι πως είναι δεύτερη φορά που συμβαίνει με τον ίδιο τρόπο. Αλλά και τότε και τώρα δεν δέχεται πως υπήρξε τρίτο πρόσωπο ή έστω και σκέψη για τρίτο πρόσωπο. Τεσπα Το γεγονός ότι ήταν ξαφνικό και όχι μετά από συζήτητη επιρρεάζει πολύ. Μπορεί να κρύβεται και λίγο εγωισμός εκεί... Δεν ξέρω...

    Τώρα το πιο δύσκολο κομμάτι είναι πρώτον ότι πολλές φορές σκέφτομαι ότι είχαμε ένα επίπεδο επικοινωνίας το οποίο είναι δύσκολο να το χτίζεις ξανά και ξανά (3 χρόνια δεν είναι και λίγα...) και από την άλλη ενώ κανονικά θα έπρεπε να την αφήσω να ζει με τις συνέπειες των επιλογών της, σκέφτομαι ότι είναι πληγωμένη και με επιρρεάζει...
    Ε και από την άλλη προφανώς δεν θέλω να χαλάσω αυτό που εχω τώρα. Με λίγα λόγια είναι σαν να θέλω και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χωρτάτο και ξέρωντας ότι δεν γίνεται με πιέζει και αντιδράω με το να μην απολαμβάνω στο έπακρο και με προσύλωση αυτό που έχω τώρα που πραγματικά αξίζει... Αυτά!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by Asiatas View Post
    Αλήθεια δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς είναι. Σήγουρα ο απορία για το ξαφνικό είναι μεγάλη. Το θέμα είναι πως είναι δεύτερη φορά που συμβαίνει με τον ίδιο τρόπο. Αλλά και τότε και τώρα δεν δέχεται πως υπήρξε τρίτο πρόσωπο ή έστω και σκέψη για τρίτο πρόσωπο. Τεσπα Το γεγονός ότι ήταν ξαφνικό και όχι μετά από συζήτητη επιρρεάζει πολύ. Μπορεί να κρύβεται και λίγο εγωισμός εκεί... Δεν ξέρω...

    Τώρα το πιο δύσκολο κομμάτι είναι πρώτον ότι πολλές φορές σκέφτομαι ότι είχαμε ένα επίπεδο επικοινωνίας το οποίο είναι δύσκολο να το χτίζεις ξανά και ξανά (3 χρόνια δεν είναι και λίγα...) και από την άλλη ενώ κανονικά θα έπρεπε να την αφήσω να ζει με τις συνέπειες των επιλογών της, σκέφτομαι ότι είναι πληγωμένη και με επιρρεάζει...
    Ε και από την άλλη προφανώς δεν θέλω να χαλάσω αυτό που εχω τώρα. Με λίγα λόγια είναι σαν να θέλω και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χωρτάτο και ξέρωντας ότι δεν γίνεται με πιέζει και αντιδράω με το να μην απολαμβάνω στο έπακρο και με προσύλωση αυτό που έχω τώρα που πραγματικά αξίζει... Αυτά!
    εγω να πω οτι η τωρινη σου κοπελα χειριστηκε το θεμα με αξιοπρεπεια και ψυχραιμια και μπραβο της!!!!!!
    θεωρω οτι οι σκεψεις που σου περνανε απο το μυαλο ειναι αναμενομενες για την πρωην ... Λες οτι ειναι πληγωμενη... Γιατι και απο ποιον ? Μηπως βολευει να φαινεται εστι? Εσυ οταν ησουν πληγωμενος εκεινη το σκεφτηκε που σε παρατησε?
    Δεν νομιζω να παραδεχτει ποτε αν υπηρχε τελικα αλλος...
    ισως σε κολακευει και το γεγονος οτι σε πολιορκει επιμονα.... ομως σκεψου πολυ περισσοτερο απο την ικανοποιηση που νιωθεις τωρα...
    Ειναι αδικο εντελως και για την τωρινη σου κοπελα που πιστευω ηδη ειναι σε αναμενα καβουρνα...
    Εχεις πει οτι και με την τβωρινη κοπελα επικοινωνειτε καλα και δεν εχεις προβλημα σε κανεναν επιπεδο....
    Στα τρια χρονια σχεσης σιγουρα υπαρχει αλλου ειδους πλεον τροπος αναμεσα σε ενα ζευγαρι και ειναι λογκο...
    Αν εκεινη δεν επεστρεφε ουτε ππυ θα το σκεφτοσουν απλα θα ησουν λυπημενος για τα τοσα γιατι που ειχες μεσα σου...
    Νομιζω οτι πρεπει να σκεφτεις τι τελικα θελεις να τα βαλεις ολα κατω και να μην παρασυρθεις απο την εξαρτηση του παρελθοντος, απο ερωτηματικα και την αναγκη επιβεβαιωσης η την ασφαλεια της παλιας σχεσης...
    Αν εισαι ευτυχισμενος με αυτην την κοπελα στη τωρινη σου σχεση , αν δεν υπαρχει κανενα προβλημα κλπ Αλλα μην σκεφτεις να το παιξεις σε διπλο ταμλπο για να δοκιμασεις...
    Σκεψου τι θα σε καλυπτε πιο πολυ και μην αφηνεις το χρονο να κυλαει γιατι ειναι κριμα πραγαμτικα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Asiatas View Post
    Αλήθεια δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς είναι. Σήγουρα ο απορία για το ξαφνικό είναι μεγάλη. Το θέμα είναι πως είναι δεύτερη φορά που συμβαίνει με τον ίδιο τρόπο. Αλλά και τότε και τώρα δεν δέχεται πως υπήρξε τρίτο πρόσωπο ή έστω και σκέψη για τρίτο πρόσωπο. Τεσπα Το γεγονός ότι ήταν ξαφνικό και όχι μετά από συζήτητη επιρρεάζει πολύ. Μπορεί να κρύβεται και λίγο εγωισμός εκεί... Δεν ξέρω...

    Τώρα το πιο δύσκολο κομμάτι είναι πρώτον ότι πολλές φορές σκέφτομαι ότι είχαμε ένα επίπεδο επικοινωνίας το οποίο είναι δύσκολο να το χτίζεις ξανά και ξανά (3 χρόνια δεν είναι και λίγα...) και από την άλλη ενώ κανονικά θα έπρεπε να την αφήσω να ζει με τις συνέπειες των επιλογών της, σκέφτομαι ότι είναι πληγωμένη και με επιρρεάζει...
    Ε και από την άλλη προφανώς δεν θέλω να χαλάσω αυτό που εχω τώρα. Με λίγα λόγια είναι σαν να θέλω και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χωρτάτο και ξέρωντας ότι δεν γίνεται με πιέζει και αντιδράω με το να μην απολαμβάνω στο έπακρο και με προσύλωση αυτό που έχω τώρα που πραγματικά αξίζει... Αυτά!
    δευτερη φορα απο την ιδια γυναικα?????
    ε καλα, ειναι πολυ πιθανο να μην θελει να το παραδεχτει σε σενα οτι ηταν με αλλον οσο ελειπε....
    εσυ με ποιο σκεπτικο ως προς την σταθεροτητα της θα επιστρεψεις ΑΝ επιστρεψεις?
    αφου το εκανε 2 φορες, γιατι να μην το κανει αλλες 3?

  14. #14
    Το ξέρω.. Με τη λογική δε βγαίνει νόημα. Όμως επειδή ήρθε χθες κιολας και με βρήκε έξω από τη δουλειά (δεν το χει ξανακάνει) μου είπε πράγματα που η αλήθεια είναι ότι παραλίγο να με λυγίσουν. Ότι μετανιώνει, ότι όλα αυτά γίνονταν γιατί δεν μου μίλαγε για προβλήματα που είχε σχετικά με συμπεριφορές μου κλπ. Δεν μπορώ να πω πως δεν είχαν βάση. Και μου ζητούσε επίμονα μια άλλη ευκαιρία να τα διορθώσουμε όλα και ότι δεν μπορεί και δεν θέλει να προχωρίσει. Παραδέχτηκε ότι πήγε να ξεκινήσει κάτι και δεν μπορούσε όπως λέει να ξεπεράσει ότι είχαμε. Και είναι γεγονός πως όλο αυτό το διάστημα είχαμε επαφή σχεδόν καθημερινή με μυνήματα και με τέτοια.
    Γενικά, αν και όπως είπα είμαι σε κάτι καινούριο που μου αρέσει και με γεμίζει, τα 3 χρόνια και το επίπεδο των συναισθημάτων που είχαν αναπτυχθεί με ταλαιπωρούν. Για παράδειγμα η χθεσινή διαδικασία ήταν απίστευτα ψυχωφθόρα γιατί είχαμε και "τελευταίες αγκαλιές" και τέτοια... Και όλη τη μέρα και τώρα δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου... Απλά δεν ξέρω αν όλο αυτό είναι λογικό ή αν αποτελεί μεγάλο πρόβλημα για την τωρινή μου σχέση και γενικότερα για τις επιλογές που πρέπει να κάνω... Μπέρδεμα!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    καλημέρα φίλε μου
    αν και δεν ήθελα να απαντήσω σ αυτό το ποστ για δικούς μου λογούς θα σου πω την δική μου άποψη
    όταν μιλάει η καρδιά το μυαλό σωπαίνει είναι πολύ δύσκολη απόφαση που εγκυμονεί κινδύνους
    σου είπε για ποιων λόγο χωρίσατε, έφυγε χωρίς να εξηγήσει τον λόγο
    το να την ξανά δεχτείς την πρώην σου και ν αφήσεις κάτι που μετά από καιρό και μεγάλη δυσκολία έκανες ίσως σου γυρίσει μπούμερανγκ
    μήπως είναι εγωιστική συμπεριφορά επειδή σε είδε με άλλη και προχώρησες την ζωή σου
    μήπως θέλει την επιβεβαίωση και μετά από ένα χρονικό διάστημα ξανά γίνουν τα ίδια και τότε θα είσαι σε πιο δύσκολη θέση
    μην υποτιμάς την σημερινή σου σχέση κατάφερε να σε βγάλει μέσα από μια δύσκολη κατάσταση και σε στήριξε
    ακόμα κι όταν της είπες ότι συνάντησες την πρώην δεν είπε τίποτε αν και μέσα της ένιωσε πολύ άσχημα
    το καταλαβαίνω ότι 3 χρονιά δεν διαγράφονται με ένα αντίο
    κάτσε και δες τα πλεονεκτήματα της σημερινής σχέσης δες τα θετικά και τ αρνητικά
    δες αν μπορείς να ξεφυγεις από το παρελθόν αν δεν μπορείς ξανά γύρισε δεν θα είσαι πότε ευτυχισμένος στην σημερινή σχέση με αποτέλεσμα να μην είναι και η κοπέλα σου
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μπερδεματα...ΞΑΝΑ
    By ioulia1 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 22
    Last Post: 19-07-2015, 16:47
  2. Ερωτευμενη με σχιζοφρενη και αλλα μπερδεματα....
    By annamaria39 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 16
    Last Post: 28-09-2013, 21:50
  3. Μπερδέματα!
    By gatopardos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 25-09-2013, 10:39
  4. σχεση και μπερδεματα!!
    By chesire in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 13-06-2012, 22:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •