Ανεξηγητη συμπεριφορα!!!! Τι να κανω;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    1

    Ανεξηγητη συμπεριφορα!!!! Τι να κανω;

    Καλησπέρα,
    Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω μια ανεξήγητη συμπεριφορά από τον άνθρωπο που είμαι μαζί εδώ και 1.5 χρόνο.
    Εδω και πολυ διαστημα σκεφτομασταν να φύγουμε από τον τόπο μας και να μετακομίσουμε μαζί σε ένα άλλο σημείο της Ελλάδας με σκοπό να βρούμε και οι δυο μια δουλεια που θα μπορεί να μαζι δίνει αυτά που χρειαζόμαστε. Δεν εχουμε συγκατοικήσει ποτέ μαζί αλλά ειμαστε πολύ ενεργοί ο ένας στην καθημερινότητα του άλλου σε σημείο που ξέρουμε τι κανει ο καθενας μας εκεινη την στιγμη χωρις απαραίτητα να εχουμε επικοινωνησει. Πριν ενα μηνα καναμε το βημα και ψαξαμε για δουλεια. Βρηκαμε κ μαλιστα κλεισαμε κ σπιτι που θα διαμενουμε. ομως επρεπε να επιστρεψουμε για να μαζεψουμε χρηματα απο τις παλιες μας δουλειες με οριο ενα μηνα ωστε να ξεκινησουμε με ενα σεβαστο κεφαλαιο. Η πιεση μεγαλη και για τους δυο. Ελα που ομως τον τελευταιο καιρο αισθανομαι πως στηριζω και τους δυο.
    Σταματησε να μ μιλαει. να επικοινωνει μαζι μου. Σταματησαμε να κανουμε σεξ. και φυσικα αυτο οδηγησε σε μενα να παραπονιεμαι και να γινομαι κουραστική. Η συμπεριφορά μου δεν βοηθάει το ξέρω.. Ομως πραγματικα οπως και να προσπαθω να τον πλησιασω δεν με βοηθαει. Αντιθετως μ λεει πως ειναι μια φαση κ πως απλα αισθανεται οτι δεν θελει κανενα κ ολοι του την δινουν. Σε 10 μερες φευγουμε.. Και εχω πραγματικα φρικαρει!!!!! δεν ξέρω τι να κανω; να τον πιεσω κι αλλο για να μ μιλησει; να τον αφησω στην ησυχια του; κι αν εκει που θα μενουμε μαζι θα ειναι το ιδιο ψυχρος; θα μπορω να ζησω τοσο καιρο ετσι;;;;;
    Σας παρακαλω Βοηθεια!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    3
    Καλημερα Κατερινα ..διαβασα την ιστορια σου και νομιζω πως περνας κατι που αρκετα ζευγαρια βιωνουν καποια στιγμη..για μενα η βασικοτερη συμβουλη που εχω να σου δωσω ειναι να τον ρωτησεις ξεκαθαρα εαν εχει συμβει κατι και αλλαξε συμπεπριφορα και αν εχει κατι μαζι σου..με αυτον τον τροπο και θα ξερεις αν οντως εχει υπαρξει αλλαγη και απο κει και περα θα ξερεις πως να κινηθεις..εαν αυτα δεν λυθουν θα το εχεις συνεχεια στο μυαλο σου και δεν ξερω εαν θα περασεις καλα εκει που θα πατε που ειπες οτι σε 10 μερες φευγετε..η συζητηση εχει σωσει πολλες φορες..για μενα δεν ειναι πιεση να τον ρωτησεις τι συμβαινει..βεβαια αν δεν απανταει τοτε μην επιμεινεις και παρα πολυ..μην γινεις φορτικη γιατι εσενα θα κατηγορησει μετα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    κατερινα καλώς ήρθες στο φόρουμ
    είναι ένα μεγάλο βήμα και για τους δυο σας
    αλλάζει ολοκληρωτικά η καθημερινότητα σας δεν είναι εύκολο όσο κι αν θέλετε να το κάνετε
    αλλάζετε πόλη θα μένετε στο ίδιο σπίτι θα φύγετε από τους φίλους σας και όσους ερχόντουσαν σε καθημερνή επαφή
    δεν είναι εύκολο να το διαχειριστή αλλάζει όλη η καθημερινότητα σας
    ίσως έχει ανασφάλειες αν θα τα καταφέρετε και τον έχει πιάσει ένα άγχος το οποίο δεν θέλει να στο μεταφέρει κάτι που κάνει χωρίς να το καταλάβει
    ίσως αν τον πάρεις μια αγκαλιά και του ψιθυρίσεις μαζί μπορούμε να πάτε σ ένα ήσυχο μέρος να
    πάρετε ένα μπουκάλι κρασί (όχι απαραίτητα σε μαγαζί) και να τον αφήσεις να χαλαρώσει και να μιλήσει για όλες του της
    φοβίες να νιώσει ότι είσαι δίπλα του να νιώσει μια ασφάλεια




    καλή επιτυχία στο νέο σας εγχείρημα
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Katrina1 View Post
    ....
    Σταματησε να μ μιλαει. να επικοινωνει μαζι μου. Σταματησαμε να κανουμε σεξ. και φυσικα αυτο οδηγησε σε μενα να παραπονιεμαι και να γινομαι κουραστική. Η συμπεριφορά μου δεν βοηθάει το ξέρω.. Ομως πραγματικα οπως και να προσπαθω να τον πλησιασω δεν με βοηθαει. Αντιθετως μ λεει πως ειναι μια φαση κ πως απλα αισθανεται οτι δεν θελει κανενα κ ολοι του την δινουν. Σε 10 μερες φευγουμε.. Και εχω πραγματικα φρικαρει!!!!! δεν ξέρω τι να κανω; να τον πιεσω κι αλλο για να μ μιλησει; να τον αφησω στην ησυχια του; κι αν εκει που θα μενουμε μαζι θα ειναι το ιδιο ψυχρος; θα μπορω να ζησω τοσο καιρο ετσι;;;;;
    Σας παρακαλω Βοηθεια!
    πολυ περιεργη συμπεριφορα και σιγουρα κατι συμβαινει.
    στην θεση σου δεν θα σηκωνομουν να φυγω για να συζησω με εναν ανδρα που δειχνει τετοιο "κλεισιμο" και αδιαφορια για την επικοινωνια μας και για την σχεση μας.
    απο την αλλη το να τον πιεσεις να "μιλησει" δεν εχει νοημα. αν δεν θελει, η θα πει ψεματα, η δεν θα μιλησει..
    προτεινω να αναβαλεις τα σχεδια σου για συμβιωση μεχρι να βεβαιωθεις οτι ειστε καλα μεταξυ σας και οτι επικοινωνειτε.
    να του το πεις, φυσικα. ισως και να ειναι μια αφορμη να ξεκαθαρισει την θεση του. μπορει και να μετανιωσε και να μην ξερει πως να το χειριστει.

Similar Threads

  1. Πρόβλημα με συμπεριφορά δεν ξέρω τι να κάνω
    By elis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 31
    Last Post: 28-03-2016, 23:40
  2. προς mriya - αδικη και ανεξηγητη συμπεριφορα moderator (?)
    By Deleted-member-250416b in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 145
    Last Post: 12-12-2015, 11:32
  3. Μια ισως ''ανεξηγητη'' φοβια.
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 22-12-2013, 21:16
  4. Ανεξηγητη εκφραση του ανχους
    By el8ina in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 05-06-2012, 15:30
  5. ανεξηγητη συμπεριφορα
    By a_neu in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 49
    Last Post: 21-05-2008, 13:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •