Κολλημα... πως να το χειριστω??? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Εγώ λέω να μην περιμένεις πάντως γενικά να χωρίσει, αυτός μπορεί να χωρίσει και σε 5 χρόνια, δεν θα κάτσεις να περιμένεις. Γιατί δεν του στέλνεις κάτι στο φεις , φιλικό, ''τι κάνεις'', '' θα σε δω το Πάσχα?'' και τέτοια..... Πάει καιρός από τότε που πίνατε καφέδες , θα φανεί τελείως άκυρο να του στείλεις?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Malou View Post
    Παλιοτερα που βγαιναμε για κανενα καφε βρισκόμασταν σαββατοκύριακα γιατι το επιδιωκαμε. Τωρα που δεν μιλαμε δεν τον πετυχα ουτε τα χριστουγεννα πουθενα. Αρα αν είμαι τυχερη το Πασχα.
    την τύχη μας πρέπει να την προκαλούμε κιολας
    αν καθόμαστε με σταυρωμένα τα χέρια δεν έρχεται μόνη της
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Εγώ λέω να μην περιμένεις πάντως γενικά να χωρίσει, αυτός μπορεί να χωρίσει και σε 5 χρόνια, δεν θα κάτσεις να περιμένεις. Γιατί δεν του στέλνεις κάτι στο φεις , φιλικό, ''τι κάνεις'', '' θα σε δω το Πάσχα?'' και τέτοια..... Πάει καιρός από τότε που πίνατε καφέδες , θα φανεί τελείως άκυρο να του στείλεις?
    Εχει περασει αρκετος καιρος και την τελευταια φορα που του εστειλα δεν μου απαντησε. Αν δεν απαντησει και τωρα?

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Malou View Post
    Εχει περασει αρκετος καιρος και την τελευταια φορα που του εστειλα δεν μου απαντησε. Αν δεν απαντησει και τωρα?
    Οχχχ, φοβάσαι δηλαδή μήπως δεν απαντήσει? Δεν μπορείς να βρεις μια αφορμή?

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by giang View Post
    την τύχη μας πρέπει να την προκαλούμε κιολας
    αν καθόμαστε με σταυρωμένα τα χέρια δεν έρχεται μόνη της
    Σωστο είναι αυτό που λες αλλα και να του στειλω υπαρχει πιθανοτητα να μη μου απαντησει και μετα δεν θα μπορω να κανω κατι άλλο .... Δεν εχουμε και κοινη παρεα για να πω ότι βρεθήκαμε τυχαια...

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Οχχχ, φοβάσαι δηλαδή μήπως δεν απαντήσει? Δεν μπορείς να βρεις μια αφορμή?
    Εχει γιορτη σε λιγο καιρο θα του στειλω για χρονια πολλα και να τον ρωτησω και τι κανει πως τα περναει και τετοια. Μονο αυτό μπορω να σκεφτω

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,628
    Quote Originally Posted by Malou View Post
    Εχει γιορτη σε λιγο καιρο θα του στειλω για χρονια πολλα και να τον ρωτησω και τι κανει πως τα περναει και τετοια. Μονο αυτό μπορω να σκεφτω
    καντο, αλλα μπορει μια χαρα να απαντησει ευγενικα και φιλικα και να μην καταλαβεις και πολλα.

    εχω αποριες.
    το καλοκαιρι που ξαναβρεθηκατε μετα τοσο καιρο, εσυ εκανες την κινηση να μιλησετε η εκεινος?
    στις εξοδους που το κλιμα σου φανηκε ερωτικο,ωστοσο δεν εγινε τπτ, προσπαθησε να κανει κινηση και τον σταματησες, η ηθελες να κανει αλλα εκεινος δεν ανταποκριθηκε?

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Malou View Post
    Εχει γιορτη σε λιγο καιρο θα του στειλω για χρονια πολλα και να τον ρωτησω και τι κανει πως τα περναει και τετοια. Μονο αυτό μπορω να σκεφτω
    Α καλό φαίνεται αυτό, να δεις και πόσο σε παίρνει να πεις και καμία κουβέντα παραπάνω.....

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Εκείνος τότε ξτσν ελεύθερος η σε σχέση?
    Ναι αν του στείλεις για χρονια πολλά δεν μπορεί κάτι θα ανταποδώσει...
    Απλά λες του χαθήκαμε να πάμε για κανένα καφέ τώρα το Πάσχα η κάτι τέτοιο σαν αφορμή κλπ

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καντο, αλλα μπορει μια χαρα να απαντησει ευγενικα και φιλικα και να μην καταλαβεις και πολλα.

    εχω αποριες.
    το καλοκαιρι που ξαναβρεθηκατε μετα τοσο καιρο, εσυ εκανες την κινηση να μιλησετε η εκεινος?
    στις εξοδους που το κλιμα σου φανηκε ερωτικο,ωστοσο δεν εγινε τπτ, προσπαθησε να κανει κινηση και τον σταματησες, η ηθελες να κανει αλλα εκεινος δεν ανταποκριθηκε?
    Σχεδόν παντα εκεινος μου εστελνε και γενικοτερα φαινοταν από τη συμπεριφορά του ότι δεν ηθελε να ειμαστε απλα φιλοι. Απλα εγω φερθηκα σαν ηλιθια και δεν του αφησα πολλα περιθωρια. Ημουν απομακρη χωρις λογο βεβαια. Δεν εφτασε σε σημειο να κανει κινηση αλλα δεν του ειχα δωσει και τετοιο δικαίωμα. Αστα τα εχω κανει....

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    Εκείνος τότε ξτσν ελεύθερος η σε σχέση?
    Ναι αν του στείλεις για χρονια πολλά δεν μπορεί κάτι θα ανταποδώσει...
    Απλά λες του χαθήκαμε να πάμε για κανένα καφέ τώρα το Πάσχα η κάτι τέτοιο σαν αφορμή κλπ
    Για πολύ καιρο ηταν ελευθερος την τελευταια φορα που μου εστειλε το καλοκαιρι και μετα δεν απαντησε ηταν σε σχεση.

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Α καλό φαίνεται αυτό, να δεις και πόσο σε παίρνει να πεις και καμία κουβέντα παραπάνω.....
    Καλο κακο δεν εχω κατι άλλο :p

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,628
    Quote Originally Posted by Malou View Post
    Σχεδόν παντα εκεινος μου εστελνε και γενικοτερα φαινοταν από τη συμπεριφορά του ότι δεν ηθελε να ειμαστε απλα φιλοι. Απλα εγω φερθηκα σαν ηλιθια και δεν του αφησα πολλα περιθωρια. Ημουν απομακρη χωρις λογο βεβαια. Δεν εφτασε σε σημειο να κανει κινηση αλλα δεν του ειχα δωσει και τετοιο δικαίωμα. Αστα τα εχω κανει....
    βεβαια, ακομα και χωρις να δωσεις δικαιωμα θα εκανε κινηση αν ηθελε κατι συγκεκριμενο απο σενα, ειδικα αφου δεν του ειπες οτι εχεις σχεση.
    ισως επειδη ηταν ελευθερος τοτε ψαχνοταν γενικα και σε θυμηθηκε, αλλα δεν ειχε κατι συγκεκριμενο στο μυαλο του.

    υπαρχουν καλα νεα και κακα νεα...
    τα καλα νεα ειναι οτι ειναι αξιοπιστο ατομο και εκοψε τις επαφες μαζι σου μολις μπηκε σε σχεση.

    τα κακα νεα ειναι οτι μπορει η νεα σχεση του να εχει διαρκεια...

    ψηφιζω την λυση με τις διακοπες του πασχα.
    βρες τον εκει που συχναζετε, πειτε τα νεα σας και προσπαθησε να καταλαβεις τι γινεται με την σχεση του.

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    βεβαια, ακομα και χωρις να δωσεις δικαιωμα θα εκανε κινηση αν ηθελε κατι συγκεκριμενο απο σενα, ειδικα αφου δεν του ειπες οτι εχεις σχεση.
    ισως επειδη ηταν ελευθερος τοτε ψαχνοταν γενικα και σε θυμηθηκε, αλλα δεν ειχε κατι συγκεκριμενο στο μυαλο του.

    υπαρχουν καλα νεα και κακα νεα...
    τα καλα νεα ειναι οτι ειναι αξιοπιστο ατομο και εκοψε τις επαφες μαζι σου μολις μπηκε σε σχεση.

    τα κακα νεα ειναι οτι μπορει η νεα σχεση του να εχει διαρκεια...

    ψηφιζω την λυση με τις διακοπες του πασχα.
    βρες τον εκει που συχναζετε, πειτε τα νεα σας και προσπαθησε να καταλαβεις τι γινεται με την σχεση του.
    Ελπιζω να μην γινουν ετσι όπως τα λες τα πραγματα.
    Θα το προσπαθήσω παντως. Σε ευχαριστω πολύ !

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Να χάσεις κάτι δεν έχεις... Κάνε κίνηση μέσα από το φεις η ακόμα καλύτερα εγω νομίζω απο κοντά αν τα καταφέρεις. για να δεις τελικά αν αυτός όντως σε θέλει... Ακομα και αν όντως ισχυει κστι τετοιο ....Απλά έχε το στο μυαλό σου ότι υπάρχει περίπτωση με την κοπέλα του να ειναι μια χαρά.... Ίσως τότε είδε ότι εσύ δεν ήθελες κάτι παραπάνω και μετα από τη σχέση σου δλδ και όταν τελικά έκανε σχέση έπαψε απλά να ασχολείται...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Πως να το χειριστω....
    By natasa1988 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 04-10-2015, 16:18
  2. Θα ήθελα πραγματικά τις γνώμες σας...Πώς να το χειριστώ;
    By Ashley in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 21-09-2012, 10:07
  3. Πως να το χειριστώ?????
    By vegga in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 05-06-2012, 02:27
  4. Δεν ξέρω πως να το χειριστώ
    By arkadimos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 31-12-2011, 00:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •