Κολλημα... πως να το χειριστω???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    15

    Κολλημα... πως να το χειριστω???

    Καλησπέρα σας! Είμαι 21 χρονών και είμαι φοιτήτρια. Εδώ και 4 χρόνια μου αρέσει ένα παιδί με το οποίο κάναμε μαζί φροντιστήριο στην Γ λυκείου(τώρα είμαι στο 3ο ετος). Τότε δεν ήταν κανένας από τους 2 σε φάση για σχέση οπότε το θέμα δεν προχώρησε. Στο 1ο έτος εγώ είχα σχέση και ξαφνικά ξεκινήσαμε να μιλάμε. Απλα τότε είχα διάφορες ανασφάλειες και το θέμα δεν προχώρησε γιατί διατηρούσα μια σχέση που ουσιαστικά δεν ήθελα. Με αυτόν μιλάγαμε ανα τακτα χρονικά διαστήματα και εγω δεν του ειχα αναφέρει το γεγονός ότι είχα σχέση ,αλλά δεν του είχα δώσει και δικαίωμα για κατι άλλο. Είχαμε βγει και κανα δυο φορες. Το κλίμα δεν ήταν απλα φιλικο αλλα δεν εγινε ποτε τιποτα αναμεταξύ μας.Πρέπει να καταλαβε από το facebook ότι δεν ήμουν ελεύθερη αλλά δεν μου ανέφερε κατι.
    Τελευταία φορα μιλήσαμε το καλοκαίρι που μου είχε στειλει για χρονια πολλά και αφου τον ευχαρίστησα τον ρώτησα τι κανει και δεν μου απάντησε ποτε. Μετα από καιρο είπα να στειλω εγω ένα μνμ αλλα ουτε τοτε απαντησε. Από ότι εμαθα εχει κοπελα τους τελευταίους μηνες αλλα και παλι μου φαινεται κάπως περίεργο να μην μου απαντάει καθόλου. Δεν τον κατηγορώ βέβαια τον άνθρωπο γιατί κι εγώ δεν ήξερα τι ήθελα.
    Την προηγουμένη εβδομάδα έψαχνε στο προφίλ μου και έκανε λάικ σε κατι παλιες μου φωτο αφήνοντας με ετσι να το καταλάβω. Δεν λεω ότι είναι κατι σημαντικο αλλά με αναστάτωσε γιατί είχα καρό να δω κατι από αυτόν και εγω τον σκέφτομαι πολλους μηνες (μη σας πω τα τελευταια 3-4 χρονια). Η αληθεια είναι ότι παντα μου αρεσε και δεν ειχα τα κοτσια να βγω από μια ηδη κατεστραμενη σχεση και να προχωρήσω παρακατω. Τωρα όμως εχω αναθεωρησει πολλα πραγματα και είναι πραγματικα η πρωτη φορα που εχω φαει τετοιο κόλλημα με καποιον. Δεν ξερω τι να κανω. Να του στειλω ? Να περιμενω να χωρίσει για να μην τον φερω σε δυσκολη θεση (και φερω και τον εαυτο μου φυσικα) ? Τι να κανω? Συγγνώμη για την εκταση του μηνύματος αλλα δυσκολα συμπυκνώνονται 4 χρονια σε μια παραγραφο.
    Υ.Γ. Η άμεση επαφή είναι πολύ δύσκολη μιας και μένουμε σε διαφορετικές πόλεις λόγω σποδών και βρισκόμαστε μόνο όταν γυρναμε στην πολη μας και αυτό πλεον αν τυχει. Οπότε δεν μπορώ να του μιλήσω από κοντά.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    το να εισαι το τριτο προσωπο δεν ειναι ωραιο ουτε για σενα ουτε για την κοπελα του,,, Θεωρεις οτι δεν τα πανε καλα? Επειδη ανεφερες να περιμενεις να χωρισει....Το λαικ μπορει να ηταν τυχαιο , μπορει και οχι.... Ισως τοτε να ηθελε παραπανω και σεβαστηκε το γεγονος πως ησουν σε σχεση...
    Ναι η αληθεια ειναι οτι μπορεις να του στειλεις ενα φιλικο μνμ του τυπου τι κανεις χαθηκαμε κλπ αλλα να εισαι προετοιμασμενη οτι παλι μπορει να μην απαντησει... Αν ομως σου απαντησει και μιλησετε μπορεις να μαθεις παλι περισσοτερα αν χωρισε , αν ειναι καλα με την κοπελα του κλπ και να δρασεις αναλογα...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    15
    Δεν ξερω καθολου σε τι κατασταση βρίσκεται με την κοπελα του και το ειπα αυτό γιατι οι περισσοτερες σχεσεις στην ηλικια μας δεν κρατανε παρα πολύ. Κατά κανονα τουλάχιστον. Μακαρι να είναι καλα, μην τους γλωσσοφάω κιολλας τους ανθρώπους. Αλλα πραγματικα δεν ξερω πως είναι. Ευχαριστω παντως για την συμβουλη.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Αρα δεν ξερεις μπορει να ειναι και καλα με την κοπελα του ....
    Το θεμα ειναι ενω δεν ηθελες τοτε γιατι ξαφνικα τωρα μετα απο ενα λαικ και αφου ξερεις οτι ειναι σε σχεση...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    Αρα δεν ξερεις μπορει να ειναι και καλα με την κοπελα του ....
    Το θεμα ειναι ενω δεν ηθελες τοτε γιατι ξαφνικα τωρα μετα απο ενα λαικ και αφου ξερεις οτι ειναι σε σχεση...
    μαλου γεια σου και καλός ήρθες στο φόρουμ
    γνωμη μου μη κάνεις τίποτε
    περίμενε 20 μέρες που είναι το πασχα και επεδίωξε να τον βρεις τετ α τετ στην πόλη σας για να έχεις συνολική αντίδραση
    στην συμπεριφορά του μόλις σε δει
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    15
    Όχι δεν γνωρίζω. Παντα ηθελα απλα ειχα διαφορες ανασφάλειες που δεν μπορουσα να τις ελεγξω και εμενα 3 χρονια σε μια σχεση που δεν μου εκανε καλο. Από τοτε που το ξεπερασα και μπορεσα να αποδεσμευτω από τη σχεση μου αυτή αλλα και από τις ανασφάλειες μου (μετα από πολύ δουλεια με τον εαυτο μου) καταλαβα ποσο λαθος ειχα κανει τοτε. Και όταν ποσπαθησα να τον πλησιασω ξανα μαλλον ηταν αργα. Νομιζα ότι το ειχα αποδεχτει ολο αυτό αλλα μαλλον εκανα λαθος και τωρα με ένα απλο λαικ (που μπορει πραγματικα να μην σημαινει και τιποτα) εγω εχω βγει τελειως από τα νερα μου.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    15
    Καταρχήν ευχαριστω πολύ για το ενδιαφερον! Θα προσπαθήσω αν και δεν ξερω πως θα το καταφερω αυτό μιας και είμαι από Αθηνα και τα μερη που μπορει να παει καποιος είναι απειρα. Δεν γνωρίζω και που συχναζειαλλα θα προσπαθήσω να μαθω . :o

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Malou View Post
    Καταρχήν ευχαριστω πολύ για το ενδιαφερον! Θα προσπαθήσω αν και δεν ξερω πως θα το καταφερω αυτό μιας και είμαι από Αθηνα και τα μερη που μπορει να παει καποιος είναι απειρα. Δεν γνωρίζω και που συχναζειαλλα θα προσπαθήσω να μαθω . :o
    όταν είστε αθηνα όλο και κάπου θα κάνει check in :p
    η στειλτου μνμ να βρεθείτε για καφέ
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Εσύ μένεις Αθήνα και αυτός μένει αλλού και μεγαλώσατε σε άλλη πόλη?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by giang View Post
    όταν είστε αθηνα όλο και κάπου θα κάνει check in :p
    η στειλτου μνμ να βρεθείτε για καφέ
    Δικιο εχεις! Εχει και γιορτη εκει κοντα οποτε καλη ευκαιρια δεν είναι για να ανοιξω κουβεντα? Τι στο καλο για τα χρονια πολλα θα μου απαντησει....

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Εσύ μένεις Αθήνα και αυτός μένει αλλού και μεγαλώσατε σε άλλη πόλη?
    όχι μεγαλώσαμε στην ιδια πολη αν και γνωριστηκαμε στο λυκειο απλα τωρα εχουμε φυγει και οι δυο για σπουδες σε άλλες πολεις.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Δηλαδή τώρα θα τον δεις Πάσχα , μετά καλοκαίρι, Χριστούγεννα κλπ? Η πιο συχνά?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    μαλου.. go for it!!...ειστε 20 χρονων παιδια!!! ζηστε μωρε....

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Δηλαδή τώρα θα τον δεις Πάσχα , μετά καλοκαίρι, Χριστούγεννα κλπ? Η πιο συχνά?
    Παλιοτερα που βγαιναμε για κανενα καφε βρισκόμασταν σαββατοκύριακα γιατι το επιδιωκαμε. Τωρα που δεν μιλαμε δεν τον πετυχα ουτε τα χριστουγεννα πουθενα. Αρα αν είμαι τυχερη το Πασχα.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by rea View Post
    μαλου.. go for it!!...ειστε 20 χρονων παιδια!!! ζηστε μωρε....
    χαχαχααχα τι προτείνεις λοιπον ????

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πως να το χειριστω....
    By natasa1988 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 04-10-2015, 16:18
  2. Θα ήθελα πραγματικά τις γνώμες σας...Πώς να το χειριστώ;
    By Ashley in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 21-09-2012, 10:07
  3. Πως να το χειριστώ?????
    By vegga in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 05-06-2012, 02:27
  4. Δεν ξέρω πως να το χειριστώ
    By arkadimos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 31-12-2011, 00:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •