Μια περιεργη κατασταση σχεσης (βοηθεια)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 94
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Athens
    Posts
    9

    Μια περιεργη κατασταση σχεσης (βοηθεια)

    Καλησπερα σε ολους..Επεσα τυχαια στο φορουμ σας και θα ηθελα τη γνωμη σας για ενα θεμα που με απασχολει πολυ αυτη την περιοδο (συγγνωμη για τυχον ορθογραφικα λαθη)..

    Εχω καποια προβληματα....
    Γενικα εχω οριμη σκεψη και μυαλο..
    Η κατασταση εχει ως εξης.
    Την συγκεκριμενη περιοδο εχω δυσσαρεστα με τον πατερα μου εχει πολυ σοβαρα προβληματα υγειας οποτε νιωθω τεραστιο κενο μεσα μου...
    Απο την αρχη της σχεσης η κατασταση ειναι ξεκαθαρη βλεπομαστε 2-3 φορες την εβδομαδα λογω φορτε εργασιας..
    Εχει καποια θεματα με την δικη της υγεια και οχι καλες σχεσεις με την οικογενεια της και νοιωθει μονη της..
    Λογω οικονομικων θεματων δεν υπαρχει ουτε προς συζητηση η συγκατηκοιση παρολο που εκεινη το θελει και το σκεφτεται (ουτε λογως για παιδια νιωθω ανετοιμος ακομα)
    Καποιες στιγμες μου λεει οτι πρεπει να το λειξουμε οτι πρεπει να σταματησουμε ειναι πολυ πιεσμενη..μετα βαζει τα κλαμματα μου λεει πως μονο εμενα εχει και τετοια...
    Την νιαζομαι την αγαπω γιατι ειναι ομορφη,εξυπνη,πολυ καλος συνομιλητης ΑΛΛΑ δεν ξερω..θελω να την βοηθησω..πως ομως..τι ειναι καλυτερο..
    Σας ευχαριστω πολυ ισως σας μπερδεψα αλλα καπως ετσι ειναι τα πραγματα εχω πελαγωσει εντελως..
    Last edited by Aeon; 02-04-2016 at 11:48.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Εσύ δεν φαίνεσαι να φοβάσαι μήπως την χάσεις, επειδή σου λέει να το λήξετε. Το κάνει συχνά αυτό? Εσύ πιστεύεις ότι το κάνει από ανασφάλεια? Την πιέζεις καθόλου να βρίσκεστε πιο συχνά κλπ?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    σε τι να την βοηθησεις?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Δλδ εσυ θα σκεφτόσουν και το χωρισμό? Εκείνη το λέει το εννοεί όμως .? Αλήθεια και εγω δεν κατάλαβα να τη βοηθήσεις εννοείς ψυχολογικά? Μήπως έχει και θέμα με τη διαφορά ηλικίας... Ίσως και εκείνη να μην ξέρει πως να το χειριστεί...
    Λες η συγκατοίκηση δεν ειναι εύθικτη λόγω οικονομικών θεμάτων ... Ζείτε και οι δυο με τους γονείς σας?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Athens
    Posts
    9
    cube δεν νοιωθω ερωτευμενος αυτη την περιοδο απλα αυτον τον ανθρωπο τον αγαπω ειναι απιστευτος ανθρωπος ταιριαζουμε σε πολλους τομεις ταιριαζουν τα χνωτα μας πως να στο πω..
    Το κανει μονο οταν ξεσπαει λογω δουλειας λογω προβληματων με τους γονεις και τα αδελφια της..
    Ειναι δυσκολο λογω της δουλειας της να βρισκομαστε πιο συχνα πολλες μερες λιγες ωρες..
    Remedy Aυτο ψαχνω το πως ..οικονομικα δεν θελει γιατι ειναι περηφανη πολυ που ειναι το βασικο κομματι..
    mara05 τον χωρισμο σε περιπτωση που πιστευα οτι θα ηταν καλυτερα για εκεινη τοτε ναι..εγω ζω με τους γονεις μου εκεινη οχι αλλα δεν εχει καθολου καλες σχεσεις μαζι τους και δεν την βοηθανε σε τιποτα
    Last edited by Deleted-member-010416; 31-03-2016 at 13:18.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Αυτό που λέει εκείνη να χωρίσετε μήπως προκύπτει από το ότι νομίζει ότι σε κουράζει? Γιατί αν δεν είσαι πιεστικός σε κάτι , γιατί να πιέζεται ?Δεν ξέρω πέρα από το να την στηρίζεις, να της δείχνεις ότι είσαι εκεί για εκείνη, ότι δεν σε κουράζει, να μην την πιέζεις κλπ τι άλλο να κάνεις? Νομίζω αρκούν αυτά...Παίζει οι δικοί της να μην είναι υπέρ αυτής της σχέσης?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Athens
    Posts
    9
    φιλε μου cube ακριβως οπως το λες επειδη νομιζει οτι με κουραζει..νοιωθει πιεσει απο ολες τις αλλες πλευρες οχι απο εμενα..οι δικοι της δεν ασχολουνται καν ειναι οτι να ναι οικογενεια δεν την στηριζουν σε τιποτα κι αυτο την σκοτωνει πιο πολυ απ ολα(ο πατερας της λεει παντρεψου αντρα με λεφτα και τελος φαντασου επιπεδο)

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Ξέρεις σε ρώτησα γιατί αν οι γονείς της είναι κατά της σχέσης μπορεί να της δημιουργούν περισσότερες ανασφάλειες στο ότι θα σε χάσει οπότε και αυτή βιάζεται να το τερματίσει από άμυνα. Δεν ξέρω, υπομονή! Εσύ ας πούμε της έχεις δείξει ότι θα ήθελες να συγκατοικήσεις μαζί της , ότι το πας σοβαρά μαζί της κλπ?

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Athens
    Posts
    9
    η αληθεια ειναι πως γενικα στο θεμα της συγκατοικησης ημουν αρνητικος στην ιδεα,το σοβαρα δεν ξερω πως το εννοεις ειμαι πιστος ειμαι σοβαρος σεβομαι τις επιλογες της και τα θελω της..οικογενεια ομως δεν θελω να κανω δεν ειμαι ετοιμος ακομα ουτε οικονομικα ουτε το νοιωθω(δεν εχω συγκατοικησει ποτε με σχεση μου,γιατι λογω βραδυνης δουλειας πολλα χρονια ημουν πολυ αστατος και δεν ειχαν διαρκεια οι οποιες σχεσεις μου)

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Ααα κατάλαβα..............Άστατος 25χρονος !! Και επίσης σε ρώτησα για την συγκατοίκηση, γιατί αν ήσουν αρνητικός αυξάνονται οι ανασφάλειες της. Εντάξει ως ένα σημείο είναι λογικό και αυτή να νιώθει έτσι.... Σου λέει ''τον κουράζω'' δεν θα με θέλει κλπ. Δεν ξέρω πως μπορείς εσύ να την βοηθήσεις να τα ξεπεράσει αυτά, αυτή μπορεί πάντα να φοβάται ότι θα σε χάσει...ούτε πρέπει να πιεστείς εσύ για κάτι για να νιώσει εκείνη ασφάλεια. Να δείχνεις αυτό που αισθάνεσαι....να την στηρίζεις όσο μπορείς, ότι δεν σε κουράζει....αυτά...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Athens
    Posts
    9
    Οταν λεω αστατος δεν εννοω απιστος..ποτε δεν ημουν τετοιος σεβομαι οποια γυναικα εχω διπλα μου εστω και για ενα ελαχιστο χρονικο διαστημα,απλα απο σχεσεις σοβαρες και διαρκειας δεν ειχα εμπειρια και καμια πειρα..καποια πραγματα ειναι εντελως καινουρια για μενα οπως η συγκατοικηση για παραδειγμα

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Ναι κατάλαβα τι εννοείς.........Και το δικό της περιβάλλον μπορεί να επιδρά αρνητικά στην σχέση σας, ο πατέρας της που είπες κλπ. Δηλαδή εκείνη είναι που θέλει συγκατοίκηση? Εκείνη στο πρότεινε?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Athens
    Posts
    9
    το αναφερει συχνα γιατι ετσι εχει συνηθισει με ολες τις προηγουμενες σχεσεις συγκατοικουσε ..δεν μου το προτεινε απλα λεει οτι δεν μπορουμε να κανουμε αυτο το φυσιολογικο πραγμα που κανουν ολα τα ζευγαρια..

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Δεν μπορείτε λόγω οικονομικών ή λόγω ότι δεν θες?Της έχεις πει ότι δεν θες?

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Athens
    Posts
    9
    Περα απο το οικονομικο κομματι που ειναι προβλημα..
    Δεν ειναι οτι δεν θελω ..απλα πιστευω οτι κατα καποιο τροπο αν συγκατοικησω θα χασω τις ελευθεριες μου..θα ρουτινιασω.. (κανω λαθος λογικα απλα ετσι πιστευω γιατι δεν το εχω κανει ποτε εως τωρα)

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. μια περιεργη σχεση
    By Macgyver in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 92
    Last Post: 15-01-2016, 00:05
  2. Περιεργη κατασταση
    By forsaken in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 11-04-2015, 00:26
  3. Περίεργη κατάσταση ...
    By brdsth in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 27-02-2014, 17:25
  4. Περίεργη Συμπεριφορά
    By Aiantas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 20-01-2012, 21:25
  5. Περίεργη φαντασίωση
    By kalli in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 27-04-2011, 00:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •