Μια περιεργη κατασταση σχεσης (βοηθεια) - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 94
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Εντάξει δεν υπάρχει ''κάνω λάθος''. Δεν είσαι έτοιμος, φοβάσαι, είσαι επιφυλακτικός , είναι νωρίς ακόμα κλπ. Τώρα επειδή λες και ότι δεν είσαι ερωτευμένος, μπορεί και εκείνη να το αντιλαμβάνεται και να την ενοχλεί. Αυτά της τα έχεις πει ας πούμε ότι θα ρουτινιάσει η σχέση κλπ ή της λες ότι φταίνε τα οικονομικά? Να είσαι ειλικρινής μαζί της όσο γίνεται για να μην πετάει και εκείνη στα σύννεφα και φάει τα μούτρα της κάποια στιγμή. Σχετικά το διάστημα των 7 μηνών είναι μικρό για να αναφέρεσαι για συγκατοίκηση και οικογένεια. Δεν ξέρω και γιατί τα ανέφερες εφόσον δεν είσαι έτοιμος. Και φυσικά δεν πρέπει εσύ να πιεστείς για κάτι που δεν είσαι έτοιμος.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Vassilhs_25 View Post
    το αναφερει συχνα γιατι ετσι εχει συνηθισει με ολες τις προηγουμενες σχεσεις συγκατοικουσε ..δεν μου το προτεινε απλα λεει οτι δεν μπορουμε να κανουμε αυτο το φυσιολογικο πραγμα που κανουν ολα τα ζευγαρια..
    Quote Originally Posted by Vassilhs_25 View Post
    Περα απο το οικονομικο κομματι που ειναι προβλημα..
    Δεν ειναι οτι δεν θελω ..απλα πιστευω οτι κατα καποιο τροπο αν συγκατοικησω θα χασω τις ελευθεριες μου..θα ρουτινιασω.. (κανω λαθος λογικα απλα ετσι πιστευω γιατι δεν το εχω κανει ποτε εως τωρα)
    γιατι να συγκατοικησεις με μια γυναικα που δηλωνεις οτι δεν εισαι ερωτευμενος? συμφοιτητες ειστε?
    οπως περιεγραψες τα αισθηματα σου, περισσοτερο φιλικα την βλεπεις αφου δεν εισαι ερωτευμενος.

    βοηθεια δεν σου ζητησε, οποτε δεν μπορεις να την "βοηθησεις" με το ζορι. αν εσυ βλεπεις να χρειαζεται βοηθεια, πχ οικονομικη που ανεφερες, πες της οτι εισαι διπλα της και θελεις να την στηριξεις αν το θελησει και ειναι υπεραρκετο. αν το θελησει η γινει απαραιτητο, ας στο ζητησει.

    απο την μερια της εχει απολυτο δικιο σε αυτο που σου λεει, οχι για το "ολα τα ζευγαρια", αλλα εσεις βλεπεστε πολυ λιγο λογω δουλειας οπως ειπες. τι επιπεδο σχεσης δινει αυτο το "λιγο"? εσυ μενεις με τους γονεις σου. εχετε που εχετε την διαφορα ηλικιας, θα νοιωθει οτι τα εχει με μαθητη γυμνασιου, η γυναικα.

    της εχεις πει ποτε οτι δεν εισαι ερωτευμενος?
    τι κανεις σε αυτην την σχεση αν δεν εισαι ερωτευμενος? το εχεις σκεφτει? κι αυτην καθυστερεις απ την ζωη της (και δεν ειναι και στην πρωτη νιοτη) κι εσυ προβληματιζεσαι χωρις λογο.

    αν το εχεις πει και ειναι οκ με αυτο, ολα καλα.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Athens
    Posts
    9
    Φιλε Remedy καλημερα και συγγνωμη ισως καπου σε αυτα που γραφω εχω κανει καποιο λαθος θα το βρω και θα το διορθωσω..εσυ θα ενιωθες ερωτευμενος αν ο πατερας σου χαροπαλευε σ ενα νοσοκομειο?
    τις τελευταιες 10 ημερες ειμαι κενος απο συναισθηματα ετσι νιωθω της το χω πει αυτολεξει ετσι οπως στο λεω μ εχει παρει πολυ απο κατω..

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Καποιες στιγμες μου λεει οτι πρεπει να το λειξουμε οτι πρεπει να σταματησουμε ειναι πολυ πιεσμενη..μετα βαζει τα κλαμματα μου λεει πως μονο εμενα εχει και τετοια...
    καλημερα!
    αυτο που θα πρεπει να κανεις ειναι να σκεφτεις καθαρα με τη λογικη ΕΦΟΣΟΝ τη θελεις κοντα σου.
    Αρα χαλαρωσε βγες καπου εξω να φατε κ κανε οτι μπορεις για να περνατε καλα.
    επεισης μη προσπαθεις να της αποδειξεις τιποτα εφοσον σου λεει οτι εχει μονο εσενα θα φυγει κ μετα θα ξαναγυρισει.

    οσο σε εχει δεδομενο θα

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Athens
    Posts
    9
    αλεξανδρος_77 καλημερα ..αυτο κανω απλα οπως εγραψα απο πανω εξαιτιας του αλλου προβληματος εχει μειωθει η ορεξη μου να κανω πραγματα..
    Αυτο προσπαθω να κανω κι εγω!
    Γενικα αν το λειξουμε δεν θα ξαναγυρισει δεν ειναι τετοιος ανθρωπος ουτε κι εγω..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by Vassilhs_25 View Post
    εσυ θα ενιωθες ερωτευμενος αν ο πατερας σου χαροπαλευε σ ενα νοσοκομειο?
    τις τελευταιες 10 ημερες ειμαι κενος απο συναισθηματα ετσι νιωθω της το χω πει αυτολεξει ετσι οπως στο λεω μ εχει παρει πολυ απο κατω..
    Αν ησουν ερωτευμενος πραγματικα αυτο δεν θα το αναιρουσε.... Ναι ειναι μια δυσκολη κατασταση .... Δλδ αν ησουν παντρεμενος με μια γυναικα που αγαπουσες και ησουν ερωτευμενος δεν θα υπηρχαν τα αισθηματα αυτα πια εξαιτιας της καταστασης του πατερα σου? Δεν παει ετσι δυστυχως...
    Ενταξει νομιζω οτι και αυτη το καταλαβαινει συν την ανασφαλεια που βιωνει με τη διαφορα ηλικιας...
    Δεν μενεις με καποιον ουτε κανεις σχεση μονο και μονο επειδη ειναι ομορφος εξυπνος και κανετε ωραιες συζητησεις... Περα απο την ομορφια οκ ολα τα υπολοιπα παραπεμπουν σε φιλια...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Vassilhs_25 View Post
    Φιλε Remedy καλημερα και συγγνωμη ισως καπου σε αυτα που γραφω εχω κανει καποιο λαθος θα το βρω και θα το διορθωσω..εσυ θα ενιωθες ερωτευμενος αν ο πατερας σου χαροπαλευε σ ενα νοσοκομειο?
    τις τελευταιες 10 ημερες ειμαι κενος απο συναισθηματα ετσι νιωθω της το χω πει αυτολεξει ετσι οπως στο λεω μ εχει παρει πολυ απο κατω..
    καλησπερα βασιλη, φιλη ειμαι.
    ναι εγω παραμενω ερωτευμενη κι οταν καποιος δικος μου υποφερει η ειναι αρρωστος η και του θανατα, οπως λες.
    αυτο δεν σημαινει οτι θα τον παρατησω στην τυχη του, αλλα η κακουχια του συγγενη μου, δεν αλλαζει τα αισθηματα μου για τον καλο μου. αντιθετα, νοιωθω την σχεση μου με τον συντροφο μου και τον ερωτα μας σαν ευλογια και προστασια απο καθε κακουχια που τυχαινει στην ζωη.
    τι να αλλαξεις? ειχες πει οτι δεν εισια και δεν ησουν εξαρχης ερωτευμενος με την κοπελα.
    οταν την γνωρισες ο πατερας χαροπαλευε και εξακολουθει να χαροπαλευει και τωρα, η ενοιωσες ερωτευεμνος κιε χασες το συναισθημα σου μολις αρρωστησε ο πατερας σου?

  8. #23
    Τι σχεση εχεις ακριβως με μια 13 χρ. μεγαλυτερη σου? :rolleyes:

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Τι σχεση εχεις ακριβως με μια 13 χρ. μεγαλυτερη σου? :rolleyes:
    εχει αντιρρησεις επι της διαδικασιας ο αλαφροτετοιος:rolleyes:

  10. #25
    Cougar spotted

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Vassilhs_25 View Post
    Φιλε Remedy καλημερα και συγγνωμη ισως καπου σε αυτα που γραφω εχω κανει καποιο λαθος θα το βρω και θα το διορθωσω..εσυ θα ενιωθες ερωτευμενος αν ο πατερας σου χαροπαλευε σ ενα νοσοκομειο?
    τις τελευταιες 10 ημερες ειμαι κενος απο συναισθηματα ετσι νιωθω της το χω πει αυτολεξει ετσι οπως στο λεω μ εχει παρει πολυ απο κατω..
    όταν έχεις κάποιον άρρωστο ο ερωτάς γίνετε μεγαλύτερος είναι εκείνη ακριβός η στιγμή που πέφτεις με τα μούτρα στον/ην αγαπημένο/η σου έχεις ανάγκη όσο τίποτε άλλο την αγκαλιά του τα λογία του
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by giang View Post
    όταν έχεις κάποιον άρρωστο ο ερωτάς γίνετε μεγαλύτερος είναι εκείνη ακριβός η στιγμή που πέφτεις με τα μούτρα στον/ην αγαπημένο/η σου έχεις ανάγκη όσο τίποτε άλλο την αγκαλιά του τα λογία του
    συμφωνω απολυτα. ποσω δε μαλλον σε περιπτωση θανατου...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Cougar spotted
    μπακουρος spotted.... ;)

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Μπήκες στην διαδικασία να δικαιολογηθείς γιατί δεν είσαι ερωτευμένος σε ένα κάρο αγνώστους.
    Βλέπω άλλαξες και το κείμενό σου...

    cube δεν νοιωθω ερωτευμενος αυτη την περιοδο απλα αυτον τον ανθρωπο τον αγαπω ειναι απιστευτος ανθρωπος ταιριαζουμε σε πολλους τομεις ταιριαζουν τα χνωτα μας πως να στο πω..

    Άλλα έγραφες εδώ και θυμάμαι τι έγραφες, δεν θέλω να σε κάνω να νιώσεις άσχημα, αλλά κάτσε να σκεφτείς γιατί το έκανες.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,745
    αυτη η γυναικα ειναι 38 ετων. το τελευταιο που την ενδιαφερει ειναι μια σχεση με εναν αντρα. αυτο που θελει ειναι καποιον που να ταιριαζει μαζι του και να παντρευτει

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. μια περιεργη σχεση
    By Macgyver in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 92
    Last Post: 15-01-2016, 01:05
  2. Περιεργη κατασταση
    By forsaken in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 11-04-2015, 01:26
  3. Περίεργη κατάσταση ...
    By brdsth in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 27-02-2014, 18:25
  4. Περίεργη Συμπεριφορά
    By Aiantas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 20-01-2012, 22:25
  5. Περίεργη φαντασίωση
    By kalli in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 27-04-2011, 01:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •