Καταπιεστικη Σχέση-Ειναι ανθυγιεινή??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 142
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    49

    Unhappy Καταπιεστικη Σχέση-Ειναι ανθυγιεινή??

    Καλησπέρα σας ειμαι 18 ετων και ειμαι σε μια μακροχρόνια σχεση εδω και 1 μιση χρονο με μια κοπελα 16 ετων..Τα πραγματα στην αρχη ηταν τελεια ο τελευταιος μισος μηνας ειναι χαλια έχουμε κοψει τις σχεσεις με τους φιλους δεν βγαινουμε χωρις τον αλλον δεν μιλαμε σε αλλους και δεν βγαινουμε σχεδον καθόλου εξω απο το σπιτι χωρις τον αλλον...να πω την αλήθεια εγω το αρχισα γιατι φοβομουν ειναι ομορφη κοπελιτσα και τις την πεφτουν πολλοι οποτε εγω το ξεκινησα ολο αυτο τελευταία τις λεω να κανουμε καποια πραγματα μονοι μας οπως να ερθουν οι φιλοι μου σπιτι και αυτη νης το ιδιο αλλα λεει συνεχεια οτι θα χαλασουν ολα και θα ειμαστε χώρια..δεν με αφηνει να παω ατο θειο μου και στην γιαγια μου ουτε να παω την αδελφη μου καπου με το μηχανακι επειδη δεν θελει να τις μιλαω ουτε να την βλεπω γιατι να πω την αληθεια ειναι λιγο περιεργη η αδελφη μου και ντυνεται καπως...με ζηλευει παρα πολυ δεν θελει να εχω ανοιχτη την τηλεόραση να μην βλεπω τιποτα στο ιντερνετ οταν μιλαμε στο σκυπε στον υπολογιστή και δεν με αφηνει να κατσω με τους γονεις μου επειδη λεει εχουν ανοιχτη την τηλεόραση και δεν θελει επειδη δειχνει συνεχεια γυναίκες με κολαν και διαφορα δεν βγαινουμε εξω απο το σπιτι για βολτα γιατι λεει κοιταω συνεχεια τις αλλες εστω κααι για ενα δευτερόλεπτο με βαραει και με βριζει ειναι και αλλα πολλα βασικα αλλα να μην σας κουρασω εχω δεθει πολυ μαζι της και ας μου κανει αυτα θελω να μεινω μαζι της για πολυ καιρο ακομα αλλα πολυ πιεση και δεν θελω να την χωρισω για να μην παει με αλλον γιατι οσο το σκεφτομαι τωρα τρελενομαι...θελω να βλεπω τους φιλους μου αλλα και εκεινη ειμαι μπερδεμενος και πιεσμενος ουτε δουλεια με αφηνει γιατι λεει θα μιλαω με αλλες ανήθικες και καλα τι να κανω???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Εγω ενα θα σου πω πες της το και βαλτης ορια
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    αποφασισε πως θελεις να ζεις και πες της το.
    οτι αποφασισεις πρεπει να αφορα και την ιδια.
    δεν μπορεις να της απαγορευεις πραγματα που ζητας για τον εαυτο σου.
    αν δεν τα βρειτε, χωριζετε. ουτε οι πρωτοι, ουτε οι τελευταιοι...

  4. #4
    Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    49
    Δεν μπορω να της βαλω όρια γαιτι πολλα απλα μου λεει ή ετσι ή χωριζουμε

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    49
    Δεν ξερω πως θελω να ζησω την μια σκεφτομαι τι ωραια που θα ηταν αν εκανα οτι ηθελα σαν κριση και μετα οταν μου φευγει ειμαι ενταξει το έχω συνηθίσει αλλα εχει φτασει σε εναν βαθμό αποκρουστικό πλεον

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Εγω ενα θα σου πω πες της το και βαλτης ορια
    ορια??? ... εγω θα ελεγα να την κοιταξει ειδικος οπωςδηποτε... εχει ξεφυγει πιο πολυ και απο εμας η κοπέλα...

    αλλα και συ ρε τομ... λιγο αυτοσεβασμο ρε αγορι μου, 18 χρονων μαντραχαλος εισαι..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    το σημειο που ο νεος καταπιεζεται, αλλα δεν θαθελε τις ιδιες ελευθεριες που ονειρευεται να τις παραχωρησει και στην κοπελα του, το προσεξατε?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Ακριβώς αυτό.Ο tomm μόνος του το ξεκίνησε όλο αυτό όπως λέει οπότε...

  9. #9
    Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Ακριβώς αυτό.Ο tomm μόνος του το ξεκίνησε όλο αυτό όπως λέει οπότε...
    Οποτε...? Δεν εχει τωρα γυρισμο εγω το ξεκινησα εκεινη το αποτελειωσε τι θα κανω τωρα θελω να αλλαξει κατι να γινει λιγο πιο ελαστικη και λεει οχι καταφατικα

  10. #10
    Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by rea View Post
    ορια??? ... εγω θα ελεγα να την κοιταξει ειδικος οπωςδηποτε... εχει ξεφυγει πιο πολυ και απο εμας η κοπέλα...

    αλλα και συ ρε τομ... λιγο αυτοσεβασμο ρε αγορι μου, 18 χρονων μαντραχαλος εισαι..
    Το ξερω συνεχεια το σκεφτομαι αλλα δεν θελω να την χασω αλλα δεν θελω να συνεχιστει αλλο αυτο γιατι πνιγομαι εκείνη θελει ή να χωρισουμε ή να συνεχίσουμε ετσι χωρις καμια αλλη επιλογη τι θα κανω εγω τωρα?

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Στη ζωή οι μαλακίες πληρώνονται.Και πόσο μάλλον σε ότι αφορά τις ανθρώπινες σχέσεις.Δε θες να την χάσεις απο εγωϊσμό ή επειδή είσαι ερωτευμένος μαζί της;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by Tomm View Post
    Δεν μπορω να της βαλω όρια γαιτι πολλα απλα μου λεει ή ετσι ή χωριζουμε
    Τοτε σορυ κιολας αλλα χωριζετε ....μην αφησεις κανεναν να σε τσαλαπατησει στη ζωη σου ....
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by Tomm View Post
    Το ξερω συνεχεια το σκεφτομαι αλλα δεν θελω να την χασω αλλα δεν θελω να συνεχιστει αλλο αυτο γιατι πνιγομαι εκείνη θελει ή να χωρισουμε ή να συνεχίσουμε ετσι χωρις καμια αλλη επιλογη τι θα κανω εγω τωρα?
    Πες της χωριζουμε και αμα σε αγαπαει αληθηνα το πολυ μετα απο 2-3 μερες θα σου πει συγνω,η αλλιως απλα δεν σε αγαπαει και σε θελει σκυλο
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Tomm View Post
    Το ξερω συνεχεια το σκεφτομαι αλλα δεν θελω να την χασω αλλα δεν θελω να συνεχιστει αλλο αυτο γιατι πνιγομαι εκείνη θελει ή να χωρισουμε ή να συνεχίσουμε ετσι χωρις καμια αλλη επιλογη τι θα κανω εγω τωρα?
    πνιγεσαι!!... δεν υπάρχει καν δηλιμμα εδω.. δεν ξερω αν θα την χωρισεις ή θα την κρατησεις...αυτο ειναι δικό σου θεμα. απλα πάρε μια ανασα και σκέψου, πως επιτρεπεις στο οποιοδηποτε ον να σου καταπατάει ετσι την προσωπικότητα, τα δικαιωματα και τις ελευθερίες σου. αν στο εκανε αυτο η ιδια σου η μανα δεν θα το επέτρεπες και το επιτρεπεις σε ενα 16χρονο κοριτσι?.. με αυτην την νοοτροπία θα πορευθεις στη ζωη σου?
    αν νιωθεις ανικανος να σταθεις στα ποδια σου και να αποφασιζεις για την ζωη σου, φυσικα και δεν εισαι, αναζήτησε βοηθεια απο καποιον ειδικο και ψαξου μεσα σου

  15. #15
    Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Στη ζωή οι μαλακίες πληρώνονται.Και πόσο μάλλον σε ότι αφορά τις ανθρώπινες σχέσεις.Δε θες να την χάσεις απο εγωϊσμό ή επειδή είσαι ερωτευμένος μαζί της;
    Και τα δυο

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 53
    Last Post: 02-09-2014, 10:06
  2. Replies: 20
    Last Post: 17-04-2013, 00:45
  3. Replies: 58
    Last Post: 24-12-2011, 10:24
  4. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58
  5. Τι να κάνω με αυτή τη σχέση; Πιστεύεται ότι είναι φιλία;;;
    By tech13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 17-04-2008, 09:38

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •