Θέλω να παραιτηθώ από την δουλειά!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,812

    Θέλω να παραιτηθώ από την δουλειά!

    Βρίσκομαι σε αδιέξοδο! Θέλω να παραιτηθώ από την δουλειά γιατί με πιάνει άγχος και πανικός όταν πάω εκεί ενώ αυτοί με θέλουνε γιατί δεν με είπανε τίποτα για διώξιμο και ίσως τα καταφέρνω και καλά αλλά εγώ αισθάνομαι ότι δεν μπορώ να τα καταφέρω. Και μόνο που σκέφτομαι ότι θα πάω στην δουλειά δεν χαίρομαι και με πιάνει ένα σφίξιμο. Ίσως δεν είμαι έτοιμη για να δουλέψω ακόμη. Ντρέπομαι δεν ξέρω πώς να τους πω γιατί χρειάζονται νοσηλεύτριες για τον κατάκοιτο αδελφό τους και αν φύγω εγώ θα τους κρεμάσω θα έχουνε έλλειψη. Είμαι μια άχρηστη και ανίκανη γιατί δεν μπορώ να τα βγάλω πέρα σε καμία δουλειά και με την πρώτη δυσκολία φεύγω. Οι γονείς μου με βρίζουν που θέλω να φύγω από την δουλειά. Με λένε άχρηστη και ανίκανη και τεμπέλα. Αν καθίσω πάλι φοβάμαι μην κάνω κανένα κακό στον άρρωστο. Δεν έχω καμία αυτοπεποίθησή στον εαυτό μου . Τι λέτε να κάνω να φύγω ή να μείνω; Και αν φύγω πώς να τους πω ; Ντρέπομαι πολύ :confused:

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    αν θελεις να φυγεις ...να φυγεις. στην αρχη ολοι σου ειπαμε να κανεις υπομονη, να δωσεις μια πραγματικη ευκαιρια στον εαυτο σου... αλλα δεν θελεις, αρα δεν βλέπω αλλη λυση..και φυσικα δεν υπάρχει περιπτωση να το καταφερεις να φυγεις χωρις να φας επικριση, θα υποστεις τις συνεπειες και θα αρχισεις εντατικη θεραπεια

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,812
    Θέλω να φύγω αλλά γιατί με πιάνει αυτό να μην μπορώ να μείνω στην δουλειά μου; Δηλαδή σε όποια δουλειά βρίσκω θα με πιάνει αυτό να θέλω να φύγω από εδώ και πέρα; Κάπου πρέπει να στεριώσω δεν σωστό να το κάνω αυτό στον εαυτό μου!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Τοσες μερες που εισαι εκει , φανταζομαι θα εισαι παραπανω απο μηνα , δεν εχεις μαθει τις αντιδρασεις του? Οτι κακο ηταν παθει ο ανθρωπος το επαθε ! Δεν σου παθαινει τιποτα δελφινι.. Αυτη η δουλεια ειναι αγχωτικη και με πολλες απαιτησεις και στην τελικη καλο μου εισαι σε ενα σπιτι με εναν .. αν ησουν σε νοσοκομειο με 30 ατομα μονη σου τι θα εκανες? :D
    Κατσε εκει βγαζε το μεροκαματακι σου , παρε την εμπειρια σου και δεν σου παθαινει τιποτα επαναλαμβανω.. δωσε λιγο χρονο ακομα στον εαυτο σου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,812
    Δεν ξέρω τι έπαθα απέχθεια δεν αντέχω άλλο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Απλα εχεις αγχωθει .. δωσε ομως λιγο χρονο ακομα στον εαυτο σου και αν δεις οτι ειναι πανω απο τις δυναμεις σου φυγε. Δεν θα πεθανεις κιολας.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,812
    Δεν πάω με χαρά στην δουλειά αλλά με στενοχώρια γιατί το παθαίνω αυτό δεν ξέρω κ αυτοί ,οι αδελφές του δλδ με εμπιστεύονται μια χαρά

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,016
    δελφινι, η δουλεια σου εχει πολυ συγκεκριμενες απαιτησεις και θελει αντοχες. δεν μπορει να την κανει ο καθενας. και βεβαια ειναι προσφορα και λειτουργημα.
    εγω, που ειμαι βεβαιη οτι ειμαι "ικανη" και "εξυπνη" και "χρησιμη", στο λεω οτι δεν θα αντεχα να την κανω.
    αν εισαι βεβαιη οτι δεν αντεχεις, καλο θα ειναι να σκεφτεις μια αλλαγη αντικειμενου, γιατι ΑΥΤΗ ειναι η νοσηλευτικη. οπου κι αν πας τα ιδια θα αντιμετωπισεις.
    δεν ειναι θεμα εξυπναδας και ικανοτητας , πρεπει να κανεις για νοσηλευτης και να σου αρεσει. με το ζορι και με απεχθεια δεν γινεται αυτη η δουλεια. πρεπει να σου ταιριαζει.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,812
    Εμένα μου αρέσει η νοσηλευτική όπως την έκανα στο ΤΕΙ αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας!Εμένα μου άρεσε πάντα να ήμουνα δασκάλα. Τι να κάνω να ξανασπουδασω; Αυτό που κάνω τώρα είναι να κοιτάω έναν κατάκοιτο. 1 μήνα τώρα που ήμουνα εκεί μια χαρά πήγαν ολα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,016
    ξανασπουδασε. τοσα χρονια που καθεσαι, θα ειχες τελειωσει τωρα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,812
    Στα 45 θα βγω δασκάλα κ που θα με διορίσουνε; Υπάρχουν δουλειές;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,016
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Στα 45 θα βγω δασκάλα κ που θα με διορίσουνε; Υπάρχουν δουλειές;
    οχι ...
    αυτη τη στιγμη δεν υπαρχουν. ισως μεχρι να τελειωσεις, υπαρξουν.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,016
    γιατι θελεις να γινεις δασκαλα? τι σ αρεσει σε αυτη την δουλεια?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,812
    Ναι μου αρέσει περισσότερο πάντως από την νοσηλευτική

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,812
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οχι ...
    αυτη τη στιγμη δεν υπαρχουν. ισως μεχρι να τελειωσεις, υπαρξουν.
    Στη νοσηλευτική έχει όμως δουλίτσα!

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Νέα δουλειά
    By Γάτος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 15-04-2014, 14:20
  2. Δουλεια στο σπιτι ;
    By nopanic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 06-04-2012, 21:28
  3. Μισώ τη δουλεία μου...
    By mikaela86 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 29
    Last Post: 10-10-2011, 15:00
  4. Εχω το άγχος για την δουλεία
    By Anta in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 31-08-2010, 09:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •