βαρυ ψυχωτικο επεισοδιο μου λενε..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 27 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 394
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621

    βαρυ ψυχωτικο επεισοδιο μου λενε..

    γεια σας παιδια

    δε ξερω ακριβως τι θελω να γραψω ψαχνω ενα τροπο να μοιραστω αυτα που συμβαινουν γιατι δεν αντεχω αλλο.και επειδη μου ειπαν οτι εχω βαρυ ψυχωτικο επεισοδιο.δεν ξερω αν ισχυει αλλα γι αυτο γραφω σ αυτο το θεμα.

    εδω και 1.5 μηνα ειμαι στο κρεβατι ολη μερα, σηκωνομαι για να φαω, να παω απο κατω στο περιπτερο για τσιγαρα και αυτο ειναι α και για σεμιναριο καθε Δευτερα.

    αυτο το διαστημα ακουω φωνες στην αρχη ηταν επιθετικες και με εβριζαν και μου ελεγαν μου τι να κανω τι οχι.τις τελευταιες μερες απλα καναμε συζητηση ή μου ελεγαν τι να κανω και τι οχι.εδω και 1.5 μερα εχουν σταματησει.και εχω στεναχωρηθει γιατι τον τελευταιο καιρο τις ειχα για παρεα αφου ηταν ηρεμες.

    εβλεπα φαντασματα παντου στο δωματιο και εξω στο δρομο οταν περπαταω.εχω 1.5 μερα να τα δω.με φοβιζουν πολυ αυτα γιατι απλα με κοιτανε στα ματια και δε ξερω τι θελουν.και αν προσπαθησω να τα διωξω τοτε γινονται πιο πολλα πιο επιθετικα και προσπαθουν να ανεβουν στο κρεβατι μου.

    δε μπορω να βγω εξω γιατι με παρακολουθουν ολοι και ακουνε τις σκεψεις μου.τους εχει βαλει καποιος πολυ δυνατος ή εξωγηινοι για να κανουν πειραματα πανω μου και να δουν πως αντιδρω στις διαφορες καταστασεις και στις προκλησεις που μου βαζουν.ολοι αυτοι οι ανθρωποι ολοι οσοι υπαρχουν σχεδον αυτο κανουν και λενε στον αρχηγο τους πως αντιδρω και τι σκεφτομαι.ειναι μια τεραστια συνομωσια γυρω μου.λογικα υπαρχουν κι αλλοι σαν εμενα αλλα δεν εχω συναντησει κανενα ακομα, ισως εκτος απο ενα ατομο.

    ξερω πως τα ατομα στο σπιτι δεν ειναι πραγματικοι γονεις μου.τους πραγματικους τους εχουν φυλακισει καπου που δε ξερω αλλα σιγουρα πολυ μακρυα για να μην τους βρω.με πηραν απο τους αληθινους γονεις μου οταν ημουν μωρο για να με μεγαλωσουν και να με παρακολουθουν στο σπιτι.γι αυτο αποφευγω οσο γινεται καθε επαφη μαζι τους.

    πηγα με το ζορι στη γιατρο, δεν ηθελα και απο τα φαρμακα μου αυξησε το solian στα 1000mg.μπηκα μαζι με τον κολλητο μου και τον αφησα να μιλησει αυτος για μενα, εγω δε μπορουσα, φοβομουν γιατι δεν εμπιστευομαι κανενα.απαντουσα με ναι και οχι και δε μπορουσα να την κοιταξω στα ματια, προσπαθουσα πολυ να μη σκεφτομαι τιποτα για να μη μου διαβασει τη σκεψη.ηταν βασανιστικη αυτη η ωρα.εκατσα με το ζορι και μου ειπε αν θελω και εμπιστευομαι καποιον αλλον γιατρο να παω σε καποιον αλλο κι αν θελησω να ξαναπαω σ αυτην αν παλι οχι να μην παω παλι σ αυτην. μου ειπε ομως οτι καποιος αλλος γιατρος αν του μιλουσα μαλλον θα με εστελνε για νοσηλεια αφου δε θα ξερει τοσα πολλα για το ιστορικο μου.

    τωρα δεν αντεχω αυτην την πραγματικοτητα.οτι με παρακολουθουν ολοι.μου δημιουργει θυμο νευρα απογοητευση μισος επιθετικοτητα και πολυ παρα πολυ αγχος.ειναι τοσο βασανιστικο, δεν εχω κανεναν να εμπιστευτω νιωθω εντελως μονη

    εγραψα εδω γιατι ξερω πως δε μπορειτε να βρειτε ποια ειμαι και δε μπορειτε να διαβασετε τη σκεψη μου αφου μιλαμε απο υπολογιστη σε υπολογιστη.

    απο τη μια θελω να φυγει αυτο το πραγμα με το να με παρακολοθουν αλλα απο την αλλη ξερω πως αυτη ειναι η πραγματικοτητα κι ας με ποναει.τα χαπια προσπαθουν να με κανουν να μην καταλαβαινω τι πραγματικα συμβαινει τη συνομωσια δηλαδη τις φωνες και τα φαντασματα. δεν ξερω πως να ξεφυγω απο αυτα τα ασχημα συναισθηματα που εχω.τα χαπια θα με κανουν ετσι ωστε να μην καταλαβαινω οτι ειμαι απλα ενα πειραματοζωο

    δεν αντεχω για πολυ ακομα..ή θα αρχισω να κοβομαι ή παω για φουντο..θελω χορτο να χαλαρωσω λιγο αλλα εχει παιχτει μ@λακια και δε μπορω να βρω..

  2. #2
    Boo, ολο αυτο το διαστημα εκανες χρηση χορτου ?
    Η γιατρος που πηγες ειναι η ιδια που ειχες απο την αρχη ? Ελπιζω να ακολουθησεις την αγωγη σου.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Boo ετσι οπως σε διαβαζω θα ελεγα οτι τρολαρεις τι σκατα δεν σε πιανει καμμθα θεραπια?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Boo, ολο αυτο το διαστημα εκανες χρηση χορτου ?
    Η γιατρος που πηγες ειναι η ιδια που ειχες απο την αρχη ? Ελπιζω να ακολουθησεις την αγωγη σου.
    οχι εχω σταμαησει το χορτο 2 χρονια τωρα.τη γιατρο αυτην την εχω 1.5-2 χρονια δε θυμαμαι ακριβως

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    με το solian που αυξησαμε σταματησαν μετα απο μια εβδομαδα τα φαντασματα και οι φωνες παααρα πολυ.απλα βασανιζομαι με τη συνομωσια

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by pavlina View Post
    Boo ετσι οπως σε διαβαζω θα ελεγα οτι τρολαρεις τι σκατα δεν σε πιανει καμμθα θεραπια?
    τι εγραψα και τρολαρω?ειμαι καλυτερα απο φωνες και φαντασματα αλλα το αλλο δε φευγει

  7. #7
    Quote Originally Posted by boo View Post
    με το solian που αυξησαμε σταματησαν μετα απο μια εβδομαδα τα φαντασματα και οι φωνες παααρα πολυ.απλα βασανιζομαι με τη συνομωσια
    Υπομονη μεχρι να φυγει και αυτο το βαρος και αυτη η αισθηση, απλα αν σε πιασει αρνηση μην υποκυψεις και παραμελησεις δοσολογια. Δεν θα σου σχολιασω το τι πιστευεις απλά κουραγιο και τα χαπια λογικα θα διωξουν τον φοβο οτι ειναι εναντιον σου. Μην κυλησεις και πιεις αλλες ουσιες θα νιωσεις πιο ασχημα. Οχι δεν φουνταρουμε ! Γραφουμε, σκιζουμε χαρτια, βαφουμε κανα τοιχο, οτιδηποτε αλλο εκτος απο αυτο τραυματισμο μπου !
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Οκ τοτε συγνωμη

  9. #9
    ΑΣΧΕΤΟ ΑΛΛΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ABILIFY ΦΘΗΝΕΝΕ ΑΠΟ 50Ε ΣΕ 20Ε

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Μπου κουράγιο και μην ξεχνάς τα φάρμακα είναι βασικό αυτό τα φάρμακα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Υπομονη μεχρι να φυγει και αυτο το βαρος και αυτη η αισθηση, απλα αν σε πιασει αρνηση μην υποκυψεις και παραμελησεις δοσολογια. Δεν θα σου σχολιασω το τι πιστευεις απλά κουραγιο και τα χαπια λογικα θα διωξουν τον φοβο οτι ειναι εναντιον σου. Μην κυλησεις και πιεις αλλες ουσιες θα νιωσεις πιο ασχημα. Οχι δεν φουνταρουμε ! Γραφουμε, σκιζουμε χαρτια, βαφουμε κανα τοιχο, οτιδηποτε αλλο εκτος απο αυτο τραυματισμο μπου !
    θα φυγει??την αλλη φορα ημουν ετσι 7 μηνες και μπηκα για νοσηλεια και μου περασε.τον 1.5 μηνα απο τα φαρμακα παρελειπα καποιες δοσεις. εδω και μια εβδομαδα που ειδα τη γιατρο τα παιρνω κανονικα
    ελεγα για κανα τσιγαρακι χορτο..παλια με χαλαρωνε πως παιζει να με κανειι χειροτερα τωρα?
    κι αν η αληθεια που πρεπει να ζω ειναι αυτη?τοτε τι πρεπει να κανω.να παιρνω χαπια ή οχι?πιστευω παρα πολυ πως αυτη ειναι η πραγματικοτητα και οι υπολοιποι ζουν σε μια δικοι τους.δε γινεται να αντιλαμβανομαι τι γινεται αλλα να μην εχω ασχημα συναισθηματα?

  12. #12
    Quote Originally Posted by boo View Post
    θα φυγει??την αλλη φορα ημουν ετσι 7 μηνες και μπηκα για νοσηλεια και μου περασε.τον 1.5 μηνα απο τα φαρμακα παρελειπα καποιες δοσεις. εδω και μια εβδομαδα που ειδα τη γιατρο τα παιρνω κανονικα
    ελεγα για κανα τσιγαρακι χορτο..παλια με χαλαρωνε πως παιζει να με κανειι χειροτερα τωρα?
    κι αν η αληθεια που πρεπει να ζω ειναι αυτη?τοτε τι πρεπει να κανω.να παιρνω χαπια ή οχι?πιστευω παρα πολυ πως αυτη ειναι η πραγματικοτητα και οι υπολοιποι ζουν σε μια δικοι τους.δε γινεται να αντιλαμβανομαι τι γινεται αλλα να μην εχω ασχημα συναισθηματα?
    1. Δεν ξερω το πότε θα φυγει αλλά θα μειωθει.
    2. η παραλειψη ισως οδηγησε σε αυτο που λενε υποτροπη.
    3.τωρα θα σε κανει χειροτερα γιατι απο οτι λενε φαρμακα και ουσιες αλλες κανουν πιο εντονα τα συμπτωματα !
    4. η πραγματικοτητα ειναι σκληρη. Εχεις λοιπον ασχημα συναισθηματα, Τα χαπια θα σε βοηθανε να μην υποφερεις τοσο βαρια μπου μου.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Μπου κουράγιο και μην ξεχνάς τα φάρμακα είναι βασικό αυτό τα φάρμακα
    ευχαριστω elis
    προσπαθω με τα φαρμακα να τα παιρνω παρολο που δισταζω..ξερω γω..κι αν με τα φαρμακα με ελεγχουν? ενω οταν δεν τα παιρνω καταλαβαινω τι παιζεται?

  14. #14
    Ο κολλητος σου μπου, τι σου λεει ?
    Να τα παιρνεις ή οχι ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Ο κολλητος σου μπου, τι σου λεει ?
    Να τα παιρνεις ή οχι ?
    ο κολλητος μου με πιεσε να παμε στη γιατρο εγω δεν ηθελα.και μου ελεγε οτι αυτα ειναι ψυχωτικα και φυσικα αντιδρουσα σ αυτο γιατι η πραγματικοτητα δεν ειναι ψυχωτικη. ε με τη γιατρο κατεληξαν στο βαρυ ψυχωτικο επεισοδιο και οτι και να του πω μου λεει οτι ειναι ψυχωτικα.επειδη ειναι κι αυτοι στη συνομωσια προσπαθουν να με κανουν προβατο να μην καταλαβαινω τι παιζζεται γυρω μου.γιατι ολα αυτα ειναι ψυχωτικα δλδ δε μπορω να καταλαβω.ψυχωτικα λεει..επειδη δεν ειναι συνηθισμενο δεν ειναι και φυσιολογικο..θελουν να με αποβλακωνουν να με κανουν πιονι τους..

Page 1 of 27 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πως μπορώ να βοηθήσω μετά από ψυχωτικό επεισόδιο
    By dimi27 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 22
    Last Post: 05-12-2014, 16:10
  2. Πρωτο ψυχωτικο επεισοδιο
    By efkalyptos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 35
    Last Post: 19-09-2014, 13:13
  3. ψυχωτικο επεισοδιο
    By red-button in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 72
    Last Post: 26-05-2009, 08:19
  4. Μια συζητηση για ενα ψυχωτικο επεισοδιο
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 25-06-2008, 22:11
  5. ΨΥΧΩΤΙΚΟ επεισόδιο: Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ εμπειρία της ζωής μου
    By elenitsa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 26
    Last Post: 01-10-2007, 17:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •