Διάφορα περι σχέσεων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    38

    Διάφορα περι σχέσεων

    Καλησπέρα. Έχω αρκετούς προβληματισμούς που αφορούν σχέσεις. Εδώ και σχεδόν 2 χρόνια είμαι μόνη μου. Γενικά θα έλεγα ότι είμαι μοναχικός άνθρωπος και έχω μάθει να καταφέρνω αν όχι όλα, σχεδόν όλα τα ζητήματα στη ζωή μόνη μου και δυστυχώς βλέπω ότι και το αντίθετο φύλο, αλλά και φίλες μου, με κάνουν να νιώθω ότι είναι λίγοι για εμένα και δεν μου προσφέρουν πολλά, μιας και σε οποιαδήποτε κίνηση πάντα πρέπει να σκέφτομαι και να οργανώνω τα πάντα η ίδια.
    Ακόμη κι όταν ήμουν χρόνια σε σχέση ήμουν σχεδόν μόνη διότι η σχέση ήταν κυρίως σε απόσταση. Θα έλεγα πως είχα βολευτεί με αυτή την κατάσταση διοτι δεν είχα και πολυ ελευθερο χρονο λογω εργασιας και σπουδων.
    Τελικα τελειωσα αυτη τη σχεση μιας και ειδα οτι δεν μου προσεφερε τιποτα.
    Εδω και δυο χρονια λοιπον περιπου που ειμαι μονη εχω γνωρισει αρκετο κοσμο με φλετραρουν πολλοι αλλα δυστυχως δεν μου κανει κανενας αυτο που λεμε "το κλικ" ετσι ωστε να προχωρησω σε σχεση.
    Καποια στιγμη τυχαια πριν ενα χρονο περιπου γνωρισα καποιον με τον οποιο τυχαινει να εχουμε πολλους κοινους γνωστους ο οποιος κρατησε το τηλ μου για να με παρει να βγουμε. Ενθουσιαστηκα παρα πολυ. Μου αρεσε και εκεινος εδειξε οτι του αρεσα. Ο τυπος τελικα εδειχνε πολλα υποσχομενος, κανονισαμε αρκετα ραντεβου, τα οποια τα προτεινε εκεινος και απο τα οποια τα περισσοτερα τα ακυρωσε τελικα ή εξαφανιζοταν και τελικα καταφεραμε να βγουμε μια φορα οπου μου εμφανιστηκε πολυ κουρασμενος, η βολτα μας δεν μου αρεσε και μετα που το σκεφτομουν ηταν ενα πολυ παιδικο ραντεβου που δεν αρμοζε στις ηλικιες μας (30 και 35 ετων). Ηθελα να του δωσω μια δευτερη ευκαιρια, ωστοσο παλι μου κανονιζε ραντεβου τα οποια και δεν ξαναγιναν ποτε.
    Δεν ξερω γιατι αλλα παρολο που ολο αυτο απο τη μια με ξενερωσε απο την αλλη εχω φαει ενα απιστευτο κολλημα, τον σκεφτομαι συνεχεια, γιατι βασικα ολο αυτο το διαστημα ηταν αυτος που μου εκανε το κλικ.
    Παντα ημουν διακριτικη μαζι του, παρ΄ολο που μου αρεσε, σε αντιθεση με εκεινον που ηταν διαχυτικοτατος στα τηλ και στα μηνυματα και οταν ηταν μπροστα κοσμος.
    Προσπαθω με το μυαλο μου να βρω τους λογους για τους οποιους απο τη μια ηταν διαχυτικος κι απο την αλλη εξαφανιζοταν και το μονο που μπορω να πω ειναι οτι εχει σχεση την οποια δεν θελει αν την αναφερει για οποιοδηποτε λογο και οτι ισως το μονο που αποσκοπουσε απο εμενα ηταν σεξουαλικη επαφη.
    Προσπαθω να ξεπερασω λοιπον το κολλημα μου, αν και ειναι δυσκολο και ανεξηγητο και αδικαιολογητο ισως.
    Αυτα.
    Αναμενω γνωμες αποψεις συμβουλες!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    καλησπερα
    έχετε ολοκλήρωση η έχετε μείνει μόνο σε μια βόλτα και καφέ
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  3. #3
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    38
    μονο μια βολτα, τιποτα περισσοτερο και για το αν εχει σχεση ειναι υποθεσεις δικες μου, δεν υπαρχει τιποτα διαπιστωμενο και γνωστο

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Εμένα ο τύπος έτσι όπως τα λες μου φαίνεται ότι να ναι... αν ήθελε σεξ δεν θα έβγαινε κιόλας μαζί σου? Εδώ λες τα ακύρωνε....Πόσο καιρό κράτησε το διάστημα των ραντεβού και των μηνυμάτων ? Το ραντεβού πως κατέληξε?

  5. #5
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    38
    μέσα σε ενα χρόνο εμφανιζοταν ξαφνικα, υποσχόταν ραντεβου και μετα η τα ακυρωνε ή εξαφανιζοταν. Η βολτα ηταν ως εξης. ηρθε με πηρε απο το σπιτι, πηγε βολτα σε ενα παρκο και με γυρισε παλι σπιτι

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Υπάρχει κι καλή περίπτωση να ήταν άφραγκος σαν κι εμένα κι εγώ παιδικό ραντεβού θα σε έβγαζα λόγω οικονομικών αυτό είναι το καλό σενάριο τα άλλα είναι που είπες
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    38
    Το σκεφτηκα και αυτο, ομως αν αυτο ηταν το προβλημα πιστευω οτι αν υπηρχε θεληση λυνοταν ανετα, αν ηθελε δηλαδη μπορουσε να βγει κι αλλα "παιδικα" ραντεβου μαζι μου και αν ηθελε να προχωρησουμε μπορουσε να μου εξηγησει πως εχει η κατασταση.
    Ισως δυστασε....δεν ξερω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Είναι και τι εικόνα παρουσιάζεις να ξέρεις άμα σε είδε υπερπαραγωγή κι αυτός δεν είχε μια στην τσέπη η άμα σε είδε πολλή δραστήρια κι αυτός ήθελε κάτι απλό κι εύκολο αυτοί νομίζω είναι λόγοι για να διστάσει κάνεις μπορεί να μην είχε υπομονή για εξηγήσεις μπορεί να μη σε ήθελε πολύ μπορεί άμα ήταν ωραίος να ήταν καθήμενος στα γρήγορα δε βγαίνει άκρη συνήθως κάποιοι στην ηλικία μας μπλέκουν με τα εικοσάχρονα όπου εκεί είναι αλλιώς τα πράγματα κι έτσι με μεγαλύτερες δεν τα βγάζουν πέρα αυτό είναι το πιο συνηθισμένο σενάριο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    κανονας 1. ποτε μην δινεις ευκαιρια σε καποιον που ακυρωνει ραντεβου .. μετα την πρωτη φορα διεκδικει την δευτερη και αν ακυρωσει και για 2η φορα τον στελνεις σπιτι του.

    τα πραγματα ειναι απλα... ο αντρας που σε γουσταρει πραγματικα δεν ακυρωνει ραντεβου... δεν το ρισκαρει να σε ξενερωσει.
    και οπως και σε εμας αν μας αρεσει καποιος ...

    οσο καθεσαι και περιμενεις δειχνεις δεδομενη και χανεις πόντους ιφ γιου νοου γουατ αι μιν.

    δεν ξερουμε γιατι το κανει και μαλλον δεν θα το μαθουμε και ποτε, αλλα ειναι αδιαφορο στο τελος της ημερας, ειναι σαν να ερθω να αφοδευσω στο σαλόνι σου... εχει σημασια το γιατι? πολυ απλα θα με διωξεις και φροντισεις ποτε ξανα να μην ερθεις στην θεση να καθαρίζεις τα κοπρανα μου απο τον καναπέ σου

    οι ανθρωποι εχουμε προβλήματα, καποιοι μπορουμε να μην τα ξεσπάμε σε αλλους και καποιοι οχι... να προτιμας την πρωτη κατηγορία για τα "κλικ" σου ;)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Όπως η Ρέα δε ξεσπάει τα προβλήματα της σε άλλους είναι φανερό αυτό Ρέα έγινες καλησπέρακιας και σχέσιολογος μπράβο γλυκιά μου δεν αντέχω καυγά υπόψιν έτσι ότι σχολιάσεις με τρόπο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    38
    δυστυχως βλεπω οτι δεν υπαρχουν αντρες που διεκδικουν πολυ. ουτε τις γυναικες αλλα ουτε και τα προσωπικα τους οφελη!

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Όπως η Ρέα δε ξεσπάει τα προβλήματα της σε άλλους είναι φανερό αυτό Ρέα έγινες καλησπέρακιας και σχέσιολογος μπράβο γλυκιά μου δεν αντέχω καυγά υπόψιν έτσι ότι σχολιάσεις με τρόπο
    ?????????????????????:confused:?????????????????

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by vika View Post
    δυστυχως βλεπω οτι δεν υπαρχουν αντρες που διεκδικουν πολυ. ουτε τις γυναικες αλλα ουτε και τα προσωπικα τους οφελη!
    καλα ειπες μια μεγαλη αληθεια τωρα!!... σπανιζουν μεν αλλα υπάρχουν..;)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Μετά από μερικές αποτυχίες μαθαίνουμε να μη διεκδικούμε εγώ προσωπικά διεκδικούσα και δουλειές και κορίτσια και τα πάντα αλλά μετά τριάντα μόνο λίγο με τη δουλειά γιατί είμαστε ζόρικα τίποτα άλλο αλλάξανε οι εποχές δυσκόλεψαν όλα οι σχέσεις οι δουλειές οι ζωές τα πάντα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Το παιχνίδι της διεκδίκησης έχει αρχίσει μου φαίνεται να γίνεται γυναικεία δουλειά..
    Στην εποχή της γιαγιάς μου ήταν τα προξενιά . Στην εποχή της μανας μου αγόρι γούσταρε κορίτσι και έτρεχε , διεκδικούσε εντυπωσιαζε..
    Στην εποχή τη δική μου η εποχή της μαμάς μου αρχιζε να ξεφτίζει σιγά σιγά και ο φόβος του αγοριού να διεκδικήσει κυριαρχούσε και κυριαρχεί ... Η γυναίκα αρχίζει να " τα ρίχνει " στον άντρα που γουστάρει και να τον διεκδικεί αυτή τελικά ... Αλλαγή ρόλων...
    Τώρα ο δικός σου ο τύπος πραγματικά δεν ξέρω τι να υποθέσω ... Ακόμα και αφραγκια να παίζει δεν θα συμπεριφερόταν ετσι... Ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος ειναι χωρίς δουλειά - λεφτά σήμερα...
    Αλλα αυτο το ακυρώνω ξανά και ξανά γενικά όλη η συμπεριφορά κάπου κάτι δεν μου αρέσει...
    Στο μεταξύ ακόμα και στο παγκάκι το παιδικό όπως λες ραντεβού μπορεί να είναι πραγματικά υπέροχο αξέχαστο... Αυτός ούτε καν όμως...
    Να πω ότι κάτι είχε , τα λέει ωραία , ξέρει να φέρεται αλλα δεν..
    Εσυ πως κόλλησες ?

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πρόβλημα σχέσεων
    By kostas87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 13-01-2013, 18:09
  2. Περί φιλικών σχέσεων και άλλων δαιμονίων...
    By esp in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2012, 20:41
  3. Περι σχεσεων...
    By Fearg in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 02-03-2011, 01:38
  4. Συμβουλος σχεσεων
    By τομαζινα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 16-01-2011, 04:04
  5. Περί σχέσεων
    By Orion in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 31-08-2007, 13:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •