Διάφορα περι σχέσεων - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by vika View Post
    Εχεις δικιο δεν αξιζει το κοπο να ασχολουμαι, απλα μου εχει κολλησει. και δεν πρεπει να τον παρω τηλ ουτε για δουλεια ουτε για τιποτε αλλο. αν ηθελε τοσο καιρο θα με επαιρνε εκεινος.
    δεν υπηρχε και τπτ αλλο στη ζωη μου για να ασχοληθω σε προσωπικο ζητημα και γι αυτο ισως και ασχολουμαι τοσο πολυ. επρεπε απο το πρωτο ραντεβου που μου ακυρωσε και μετα να σταματησω να ασχολουμαι μαζι του.

    Απάντησες μόνη σου !!! Σε αυτά που υπογραμμίζω...
    Σκέψου το άλλο.. Πες ότι σε ενδιαρφεραν άλλοι δυο . Είχες δλδ τρεις επιλογές ... Αυτός θα είχε πάρει χ με τη μια...
    Δεν είχες όμως ... Ήταν μια περίπτωση ... Και αν τι δεις και εγωιστικά δλδ
    Ναι μπορεί να του αρεσες όπως λέει και η cube αλλα δεν έκανε και κάτι ιδιαίτερο για να στο δείξει...
    Εσυ να κοιτάς τι θέλεις εσυ ... Και τι θα ήταν καλύτερο για σενα

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Ρε γαμώτο σαν άντρας βλέπω πως πολλοί άντρες συμπεριφέρονται σαν παιδάκια. Δεν έχουν το σθένος να πούνε εξ΄αρχής το τι θέλουν και να είναι ξεκάθαροι. Είτε τάζουν πράγματα που μετά από λίγο δεν μπορούν να τηρήσουν είτε συμπεριφέρονται σαν παιδάκια γιατί φοβούνται να φερθούν σωστά. Το παίζουν κλείστοι και αδιάφοροι περιμένοντας τη γυναίκα να τους ξεκλειδώσει. Τι να πω... Ούτε 15χρονα δεν φέρονται έτσι...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ρε γαμώτο σαν άντρας βλέπω πως πολλοί άντρες συμπεριφέρονται σαν παιδάκια. Δεν έχουν το σθένος να πούνε εξ΄αρχής το τι θέλουν και να είναι ξεκάθαροι. Είτε τάζουν πράγματα που μετά από λίγο δεν μπορούν να τηρήσουν είτε συμπεριφέρονται σαν παιδάκια γιατί φοβούνται να φερθούν σωστά. Το παίζουν κλείστοι και αδιάφοροι περιμένοντας τη γυναίκα να τους ξεκλειδώσει. Τι να πω... Ούτε 15χρονα δεν φέρονται έτσι...
    Αυτο ακριβώς που περιγράφεις ειναι η σημερινή πραγματικότητα δυστυχώς... Δεν ξερω αν περιμένουν τη γυναίκα να τους ξεκλειδώσει η μια θεθα φώτιση .... Όμως ετσι χάνουν το ρόλο τους του κυνηγού του κατακτητή ... Δεν ξερω μάλλον εγω ειμαι παλιάς κοπής φαίνεται αλλα αναγκάζομαι να συμπεριφέρομαι και εγω διαφορετικά για να διεκδικήσω και δεν μου αρέσει καθόλου αυτο !!!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Αναλόγως την περίπτωση... Στη τελευταία μου σχέση με την πρώην μου, δεν πρόλαβα να κάνω το πρώτο βήμα με πρόλαβε η κοπέλα εγώ το μόνο που πρόλαβα ήταν στο καπάκι αφού την γνώρισα, την επόμενη ημέρα το μεσημέρι να διανύσω 50 χιλιόμετρα για να την δω πάλι, με το που ξύπνησα την παίρνω τηλέφωνο και της λέω έρχομαι και με το που βρεθήκαμε φιληθήκαμε αυθόρμητα και οι δύο. Είναι ανάλογα τις συγκυρίες...

    Τώρα και να ήθελα μια σχέση και να υπήρχε κάποια που να την γούσταρα πάρα πολύ πως θα της πεις πως παίρνεις αντικαταθλιπτικά και η λίμπιντο είναι στο μηδέν; Θέλεις σχέση και δεν μπορείς να κάνεις σεξ... Είμαι σε δύσκολη φάση για την οποιαδήποτε γυναίκα και ποια γυναίκα θα κάτσει να σε καταλάβει....

  5. #35
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Αναλόγως την περίπτωση... Στη τελευταία μου σχέση με την πρώην μου, δεν πρόλαβα να κάνω το πρώτο βήμα με πρόλαβε η κοπέλα εγώ το μόνο που πρόλαβα ήταν στο καπάκι αφού την γνώρισα, την επόμενη ημέρα το μεσημέρι να διανύσω 50 χιλιόμετρα για να την δω πάλι, με το που ξύπνησα την παίρνω τηλέφωνο και της λέω έρχομαι και με το που βρεθήκαμε φιληθήκαμε αυθόρμητα και οι δύο. Είναι ανάλογα τις συγκυρίες...

    Τώρα και να ήθελα μια σχέση και να υπήρχε κάποια που να την γούσταρα πάρα πολύ πως θα της πεις πως παίρνεις αντικαταθλιπτικά και η λίμπιντο είναι στο μηδέν; Θέλεις σχέση και δεν μπορείς να κάνεις σεξ... Είμαι σε δύσκολη φάση για την οποιαδήποτε γυναίκα και ποια γυναίκα θα κάτσει να σε καταλάβει....
    αν σταματησεις τα αντικαταθλιπτικα δεν θα υπαρχει περιπτωση να βοηθηθεις? δλδ δεν υπαρχουν εναλλακτικες;

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Είναι μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα, γιατί μπορεί να επανέλθει η κατάθλιψη. Σκοπεύω να τα σταματήσω, αλλά δεν μπορώ να το κάνω κατευθείαν και πρέπει να το κάνω σταδιακά.

  7. #37
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Είναι μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα, γιατί μπορεί να επανέλθει η κατάθλιψη. Σκοπεύω να τα σταματήσω, αλλά δεν μπορώ να το κάνω κατευθείαν και πρέπει να το κάνω σταδιακά.
    δραστηριοτητες εχεις? συμμετεχεις σε καποια ομαδα? εργαζεσαι?

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by vika View Post
    δραστηριοτητες εχεις? συμμετεχεις σε καποια ομαδα? εργαζεσαι?
    Λοιπόν από δραστηριότητες έχω γυμναστήριο, κολύμβηση και γιόγκα. Ναι εργάζομαι... έχω ένα γεμάτο πρόγραμμα, δηλαδή διάβαζα για παράδειγμα σε κάποιο νήμα πως αν κάποιος έχει φουλ πρόγραμμα δεν παθαίνει κατάθλιψη, αλλά εγώ διαφωνώ με αυτό αν και βέβαια είναι η δική μου άποψη. Μπορεί για παράδειγμα κάποιος να δουλεύει το 8άρο του να έχει δραστηριότητες και το βράδυ να γυρνάει σε ένα άδειο σπίτι το οποίο επειδή είναι κενό να μετατρέπει και τον κάτοικο του σε κενό και να έχει τέτοια στεναχώρια και κατάθλιψη που να μην είναι σε θέση να κοιμηθεί και να πηγαίνει το πρωί στη δουλειά του ράκος.

  9. #39
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Λοιπόν από δραστηριότητες έχω γυμναστήριο, κολύμβηση και γιόγκα. Ναι εργάζομαι... έχω ένα γεμάτο πρόγραμμα, δηλαδή διάβαζα για παράδειγμα σε κάποιο νήμα πως αν κάποιος έχει φουλ πρόγραμμα δεν παθαίνει κατάθλιψη, αλλά εγώ διαφωνώ με αυτό αν και βέβαια είναι η δική μου άποψη. Μπορεί για παράδειγμα κάποιος να δουλεύει το 8άρο του να έχει δραστηριότητες και το βράδυ να γυρνάει σε ένα άδειο σπίτι το οποίο επειδή είναι κενό να μετατρέπει και τον κάτοικο του σε κενό και να έχει τέτοια στεναχώρια και κατάθλιψη που να μην είναι σε θέση να κοιμηθεί και να πηγαίνει το πρωί στη δουλειά του ράκος.
    κι εγω εχω ετσι ενα φουλ προγραμμα και το βραδυ γυριζω σε ενα σπιτι χωρις να με περιμενει κανεις. μερικες φορες με πιανει η στεναχωρια και λεω μα γιατι, αφου ειμαι μια χαρα γιατι δεν βρισκεται καποιος σαν εμενα να ταιριαξουμε και να ενωσουμε και τις μοναξιες μας. Βεβαια απο την αλλη λεω επισης οτι απο το να ειμαι σε μια σχεση που δεν περναω καλα οπως και εχω υπαρξει, καλυτερα να ειμαι μονη μου και να μη με περιμενει κανεις. το καλο με εμενα ειναι οτι κοιμαμαι νωρις το βραδυ κι ετσι δεν υπαρχει και πολυς χρονος για περαιτερω σκεψη και προβληματισμους.
    εγω επισης ειμαι απογοητευμενη και απο παρεες οπου δυστυχως βλεπω ζηλια, ψεμα, ασυνεπεια και ο κοσμος γενικοτερα δεν εχει νεες ιδεες. δλδ κανονιζουμε να βγουμε, παντα εγω θα προτεινω παντα εγω θα διαλεξω μερος. εχω προσπαθησει πολλες φορες να κανω τις φιλες μου να προτεινουν αυτες αλλα δυστυχως τα περιμενουν απο εμενα ολα ακομα και τη μεταφορα τους. και ολο αυτο με εχει κουρασει, με εχει κουρασει να φροντιζω για τους αλλους και πολλες φορες καταληγω να μενω μονη σπιτι με συντροφια ταινιες λιγο κρασι και αφθονα πατατακια!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Εγώ μένω στην επαρχία και είμαι αναγκασμένος να μένω στην επαρχία για 2,5 χρόνια ακόμη. Μετά θα μπορώ να μετακομίσω στην Αθήνα όπου τα πράγματα θα είναι διαφορετικά για εμένα. Τώρα αυτή τη στιγμή ζω σε μία μεγάλη σχετικά πόλη, αλλά δίχως παρέες όπου και για να είμαι ειλικρινής δεν ήρθα για να κάνω παρέες αλλά για επαγγελματικούς λόγους. Προσωπικά θα πρέπει να κάνω υπομονή. Εύχομαι τουλάχιστον εσύ να συναντήσεις κάποιον που να σε γεμίζει και να σου δώσει την αίσθηση πως η ζωή σου μαζί του θα γίνει καλύτερη.

  11. #41
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    38
    εγω παλι μενω στην Αθηνα, ειμαι απο επαρχια, αλλα θελω να φυγω ξανα να παω ομως σε μια αλλη επαρχιακη πολη, οχι στον τοπο καταγωγης μου, μπας και αλλαξει λιγο η ζωη μου. η Αθηνα περα απο πτυχια και εργασια δεν μου προσεφερε κατι αλλο πιο ουσιαστικο. ειδικα τα τελευταια 2 χρονια που ειμαι ελευθερη και βγηκα λιγο στη "πιατσα" βλεπω πολυ ψεμα και δηθενια.
    ευχομαι και σε εσενα να βρεις το αλλο σου μισο και πιστευω οτι θα γινει μεσα στα επομενα 2,5 χρονια που θα εισαι εκει και δεν θα θελεις μετα να γυρισεις στην Αθηνα.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Κοίτα να δεις βρίσκομαι στη Θεσσαλία και επειδή ο κάμπος έχει ακόμα λεφτά οι γυναίκες εδώ έχουν συνηθίσει σε άλλο τρόπο ζωής τον οποίο εγώ δεν μπορώ να τους τον προσφέρω. Όσες φερράρι για παράδειγμα έχει όλη η Αθήνα έχουν οι Λαρισαίοι μόνοι τους. Ζούνε μία διαφορετική κατάσταση. Εδώ έχουν μάθει να έχουν οικογένεια και τα πρωινά να βγάζουν τα μωρά τους βόλτα στη πόλη με τις φίλες τους και να έχουν έναν αγρότη άντρα να τους τα ακουμπάει ή κάποιον που έχει μία επιχείρηση η οποία αποφέρει λεφτά και να κινούνται έτσι. Τώρα εντάξει αν βρεθεί κάποια και με δεχθεί όπως είμαι και είμαστε οκ ναι δεν λέω όχι και γιατί όχι να γίνω και μόνιμος κάτοικος. Άλλωστε ένα ωραίο πράγμα που έχει η ζωή εδώ είναι ότι παίζει πολύ ποδήλατο και έχουν έναν πιο φυσικό τρόπο ζωής.

    Η Αθήνα έχει το κακό της δηθενιάς όπως το λές, αλλά αν έχεις μεγαλώσει σε αυτή την πόλη και έχεις τους γνωστούς εκεί σου λείπουν...

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Πρόβλημα σχέσεων
    By kostas87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 13-01-2013, 18:09
  2. Περί φιλικών σχέσεων και άλλων δαιμονίων...
    By esp in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2012, 20:41
  3. Περι σχεσεων...
    By Fearg in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 02-03-2011, 01:38
  4. Συμβουλος σχεσεων
    By τομαζινα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 16-01-2011, 04:04
  5. Περί σχέσεων
    By Orion in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 31-08-2007, 13:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •