Μάλωσα με μια φίλη.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,771

    Μάλωσα με μια φίλη.

    Είναι μια κοπέλα που μένει εδώ και πολλά χρόνια στο χωριό με τον μπαμπά της( η μαμά της πέθανε λόγω ηλικίας) από τα 25 της τώρα είναι 46 και δεν κάνει τίποτα άλλο ούτε καν τις δουλειές του σπιτιού δεν κάνει και λέει δήθεν ότι κοιτάζει τους γονείς της. Και κάναμε παρέα στο φβ και τα λέγαμε και μου έλεγε συν τοις άλλοις ότι βαριέται να κάνει δουλειές. Τώρα δεν καταλαβαίνω γιατί έτσι κλείστηκε στο χωριό σε ένα καλυβάκι με τους γονείς της τόσα χρόνια και δεν προσπαθεί για τον εαυτό της. Σε μια συνομιλία μας στο φβ της πρότεινα να δει την σειρά το Νησί και την ρώτησα σήμερα αν την είδε και μου είπε όχι και της είπα γιατί τι κάνεις όλη την ημέρα και μου είπε ότι έκοψε τα χόρτα από την αυλή και της είπα ότι αυτή δεν είναι και τόσο σπουδαία δουλειά ο θείος μου την κάνει αλλά δεν την αναφέρει και σαν δουλειά και παρεξηγήθηκε και με είπε κακιά και με απέκλεισε από το φβ ενώ της ζήτησα και συγνώμη. Που έφταιξα; ??? Την κοπέλα την γνωρίζω και προσωπικά από το χωριό της μαμάς μου είναι κάθε καλοκαίρι κάναμε παρέα όταν είμασταν μικρά και τώρα από φβ

  2. #2
    Δελφινακι, ειναι η ιδια που ειχατε πει κατι βαριες κουβεντες στο φμπουκ ???
    Νταξ, μπορει να μην ειχε καλη διαθεση το κοριτσι και να κανε μια βιαστικη κινηση. Ισως να ξανα μιλησετε.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,771
    Ναι εκείνη είναι! Αλλά δεν βλέπω τώρα να τα ξαναβρούμε γιατί έγινε για δεύτερη φορά και το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού. Αλλά πείτε μου εγώ φταίω είμαι όντως κακιά;

  4. #4
    Βρε Δελφινι εσυ τι κερδιζεις απο αυτη τη φιλια ?
    Εγω δε μπορω να σου πω εισαι καλη, κακια, κτλ κτλ, σε ξερω ???
    Ετσι οπως το καταλαβα εγω τουλαχιστον απλα διαφωνησατε. Ισως να ξενερωσε που επιασες και δουλεια, τι να σου πω ?
    Νομιζω ηρθε ο καιρος να γνωρισεις νεους ανθρωπους.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,771
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Βρε Δελφινι εσυ τι κερδιζεις απο αυτη τη φιλια ?
    Εγω δε μπορω να σου πω εισαι καλη, κακια, κτλ κτλ, σε ξερω ???
    Ετσι οπως το καταλαβα εγω τουλαχιστον απλα διαφωνησατε. Ισως να ξενερωσε που επιασες και δουλεια, τι να σου πω ?
    Νομιζω ηρθε ο καιρος να γνωρισεις νεους ανθρωπους.
    Ναι μωρέ έτσι λέω και εγώ .... άλλωστε αυτή όλο νευριάζει από αυτά που τις λέω, μπορεί και εγώ να μην έχω τρόπο, και με βρίζει δεν κάνει λίγο υπομονή....

  6. #6
    Ε... κρατα το στο τυπικο, καλημερα, καλη εβδομαδα, καλο μηνα κτλ.
    Κανε κατι που να δινει χαρα σε εσενα --- δεν μπορουμε να ευχαριστουμε ολους τους αλλους εκτος απο τον εαυτο μας.
    Και ξανα μπραβο για τη δουλεια. Ηθικο ακμαιο!!!
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Δελφίνι είναι δουλειά το να κόβεις χόρτα κι εγώ αυτό κάνω κοίτα να δεις τώρα εσύ δουλεύεις αυτή κάθεται ενδεχομένως να νιώθει κάπως και τις τι λες κι από πάνω και γίνεστε μαλλιά κουβάρια εντάξει είπαμε δουλεύουμε προσπαθούμε κουραζόμαστε είναι δύσκολο αλλά μη τους βγάλουμε όλους άχρηστους εκτός κι αν είστε κολλητές οπότε δικαιολογείται
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    38
    Από αυτά που αναφέρεις η φιλη σου μου ακουγεται ενα ατομο οχι τοσο δραστηριο σε σχεση με εσενα κι εσυ προσπαθεις να την παρακινησεις να γινει πιο δραστηρια και να διευρηνει τα χομπυ της.
    Απο την εμπειρια μου απλα να σου οτι ο καθε ανθρωπος εχει διαφορετικες αντοχες, μπορει δηλαδη η φιλη σου πχ με το μαζεμα των χορτιων να κουραστηκε για πολλες μερες.
    Δυστυχως ετσι εχει μαθει και δεν προκειται να αλλαξει.
    Οσο για την αποκλειση στο φβ, ειναι μια κινηση ανωριμη χωρις να το σεφτει πολυ. Θα της περασει πιστευω. εσυ να εισαι υπερ ανω και αν τη δεις να της μιλησεις κανονικα σαν να μη συναιβει ττιποτα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,771
    Ναι βρε παιδί όταν μαλώνουμε όλο με διαγράφει από το φβ τι είναι πάλι και αυτό; Δύο φορές που μαλώσαμε στα τόσα χρόνια που μιλάμε κάθε μέρα δηλαδή.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    38
    Προσπαθησε να διευρηνεις τον κυκλο σου, μπορει να μη σου ειναι και τοσο ευκολο αναλογα βεβαια και με τη ζωη που κανεις...δεν ξερω, καλο θα ειναι να μην κολλαμε σε τετοια ατομα και οπως σου ειπα αν την δεις της μιλας κανονικα σαν να μη τρεχει τπτ και στο φβ μην της ξανακανεις φιλη, ασε να δεις αν θα το κανει εκεινη αλλα και να το κανει γνωμη μου ειναι να μην το δεχτεις γιατι θα ειναι ηττα για εσενα και θα της δωσεις το δικαιωμα να το ξανακανει.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,771
    Δηλαδή δεν πιστεύετε ότι έφταιγα εγώ ε;

  12. #12
    Γιατί, τί κάνεις όλη μέρα; = Δεν κάνεις τίποτα όλη μέρα = Είσαι τεμπέλα και άχρηστη!
    Όπως μας περιέγραψες την γνώμη σου γι αυτήν δηλαδή!
    Να ξέρεις, κανείς δεν θέλει να έχει φίλο κάποιον που τον βλέπει ως άχρηστο και τον κατακρίνει.
    Αν ήθελες να την παροτρύνεις να δραστηριοποιηθεί για να την βοηθήσεις, θα έπρεπε να της το πεις με τρόπο που να μην την θίγει, με αγάπη δηλαδή.

  13. #13
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Γιατί, τί κάνεις όλη μέρα; = Δεν κάνεις τίποτα όλη μέρα = Είσαι τεμπέλα και άχρηστη!
    Όπως μας περιέγραψες την γνώμη σου γι αυτήν δηλαδή!
    Να ξέρεις, κανείς δεν θέλει να έχει φίλο κάποιον που τον βλέπει ως άχρηστο και τον κατακρίνει.
    Αν ήθελες να την παροτρύνεις να δραστηριοποιηθεί για να την βοηθήσεις, θα έπρεπε να της το πεις με τρόπο που να μην την θίγει, με αγάπη δηλαδή.
    Εχει δικιο η Κασσανδρα, αλλά υποψιαζομαι πως τα κοριτσια μιλανε σε αυτο το υφος και δεν το εχουν αναλυσει.
    Μου θυμισες την μεγαλειωδη ατακα "Γιατι εισαι ετσι ? Καλέ εχεις προβληματα εσυ ? Απαντησα με καλοσυνη γιατι το ατομο που το ειπε ειχε περασει παρα πολλα και ειχε καταφερει να ξεχασει καπως τον πονο...

    Ανθρωπινες σχεσεις - ενας κουβαρι...
    Last edited by Constantly curious; 04-04-2016 at 19:31.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,771
    Τελοσπάντων τα ξαναβρήκα με αυτήν την φίλη μου έστειλε αίτημα φιλίας και συγχωρεθήκαμε.

  15. #15
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Τελοσπάντων τα ξαναβρήκα με αυτήν την φίλη μου έστειλε αίτημα φιλίας και συγχωρεθήκαμε.
    Αυτό είναι πολύ ευχάριστο. Οι καλοί φίλοι συγχωρούν.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μάλωσα με μια φίλη μου!
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 35
    Last Post: 08-01-2015, 21:04
  2. ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ
    By panos7wwe in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 22-10-2014, 20:27
  3. Φίλη
    By Νάντια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 30-09-2012, 00:39
  4. νεα φιλη
    By maritak in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 03-12-2006, 03:13
  5. Φίλη
    By frouto in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 27-02-2006, 19:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •