Μάλωσα με μια φίλη. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Είναι μια κοπέλα που μένει εδώ και πολλά χρόνια στο χωριό με τον μπαμπά της( η μαμά της πέθανε λόγω ηλικίας) από τα 25 της τώρα είναι 46 και δεν κάνει τίποτα άλλο ούτε καν τις δουλειές του σπιτιού δεν κάνει και λέει δήθεν ότι κοιτάζει τους γονείς της. Και κάναμε παρέα στο φβ και τα λέγαμε και μου έλεγε συν τοις άλλοις ότι βαριέται να κάνει δουλειές. Τώρα δεν καταλαβαίνω γιατί έτσι κλείστηκε στο χωριό σε ένα καλυβάκι με τους γονείς της τόσα χρόνια και δεν προσπαθεί για τον εαυτό της. Σε μια συνομιλία μας στο φβ της πρότεινα να δει την σειρά το Νησί και την ρώτησα σήμερα αν την είδε και μου είπε όχι και της είπα γιατί τι κάνεις όλη την ημέρα και μου είπε ότι έκοψε τα χόρτα από την αυλή και της είπα ότι αυτή δεν είναι και τόσο σπουδαία δουλειά ο θείος μου την κάνει αλλά δεν την αναφέρει και σαν δουλειά και παρεξηγήθηκε και με είπε κακιά και με απέκλεισε από το φβ ενώ της ζήτησα και συγνώμη. Που έφταιξα; ??? Την κοπέλα την γνωρίζω και προσωπικά από το χωριό της μαμάς μου είναι κάθε καλοκαίρι κάναμε παρέα όταν είμασταν μικρά και τώρα από φβ
    Δελφίνι μου ο κάθε άνθρωπος διαλέγει να περνάει τον χρόνο του με ότι αυτόν τον γεμίζει. Όπως κάθε τι στη ζωή δεν είναι όλα για όλους και δε μας ταιριάζουν ούτε τα ίδια πράγματα αλλά ούτε και οι ίδιοι άνθρωποι. Όπως σου λένε και τα παιδιά εδώ εαν πραγματικά θες αυτή την κοπέλα για παρέα είτε πρέπει να δεχτείς το πως διαλέγει να περνάει τον χρόνο της, είτε προσπαθείς ευγενικά να της μιλήσεις και να της πεις ότι ίσως εαν έκανε κάποια νέα πράγματα θα πέρναγε πολύ ωραία αλλά και θα σας έδενε όλο αυτό είτε απλά απομακρύνεσαι ίσως αφού της εξηγήσεις ότι πιθανόν πλέον δε ταιριάζετε σαν άνθρωποι. Κακό δεν είναι παρά μόνο ανθρώπινο. Από την άλλη δύο άνθρωποι δε χρειάζεται για να κάνουν παρέα να κάνουν και τα ίδια πράγματα πάντα. Πολλές φορές τους δένουν οι απλές συζητήσεις αλλά και οι διαφωνίες ενώ είναι εντελώς διαφορετικοί ας πούμε στα χόμπυ. Μπορεί να είναι πολύ καλή ακροάτρια κι εσύ το ίδιο ας πούμε.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,772
    Το θέμα είναι ότι εμένα με πιάνει και της λέω πράγματα γιατί δεν κάνει πράγματα για τον εαυτό της και είναι όλη μέρα μέσα στο σπίτι. Παλιότερα ήθελε να βρει γαμπρό αλλά πώς θα τον βρει μέσα στους 4 τοίχους της το είπα και εκνευρίστηκε και με διέγραψε αλλά πάλι μου έστειλε αίτημα φιλίας και τώρα της είπα ότι δεν κάνει τίποτα και τεμπελιάζει νευρίασε και πάλι με διέγραψε και μου ξανα έκανε αίτημα φιλίας το οποίο πάλι το δέχτηκα αλλά όλο αυτό θα κάνουμε την επόμενη φορά που θα με διαγράψει δεν θα το ξαναδεχτώ.

  3. #18
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Το θέμα είναι ότι εμένα με πιάνει και της λέω πράγματα γιατί δεν κάνει πράγματα για τον εαυτό της και είναι όλη μέρα μέσα στο σπίτι. Παλιότερα ήθελε να βρει γαμπρό αλλά πώς θα τον βρει μέσα στους 4 τοίχους της το είπα και εκνευρίστηκε και με διέγραψε αλλά πάλι μου έστειλε αίτημα φιλίας και τώρα της είπα ότι δεν κάνει τίποτα και τεμπελιάζει νευρίασε και πάλι με διέγραψε και μου ξανα έκανε αίτημα φιλίας το οποίο πάλι το δέχτηκα αλλά όλο αυτό θα κάνουμε την επόμενη φορά που θα με διαγράψει δεν θα το ξαναδεχτώ.
    ίσως απλά θέλει να της τα λες με ήρεμο τρόπο (ούτως ή άλλως με ένταση χάνεται και το δίκιο σου) όπως είπαν και άλλοι αλλιώς εαν ούτε έτσι σε ακούει και συνεχίζει να παραπονιέται και να παίζει μεγάλη γυναίκα με αιτήματα φιλίας καλύτερα θα ήταν να μην ξανασχοληθείς.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,772
    Quote Originally Posted by treasure_octopus View Post
    ίσως απλά θέλει να της τα λες με ήρεμο τρόπο (ούτως ή άλλως με ένταση χάνεται και το δίκιο σου) όπως είπαν και άλλοι αλλιώς εαν ούτε έτσι σε ακούει και συνεχίζει να παραπονιέται και να παίζει μεγάλη γυναίκα με αιτήματα φιλίας καλύτερα θα ήταν να μην ξανασχοληθείς.

    Ναι σωστά αλλά καμιά φορά με εκνευρίζει και ίσως παραφέρομαι λιγάκι!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Καθρέφτη έβαλες και μιλάς μαζί του;;Πρώτα λύσε τα δικά σου θέματα και μετά κρίνε την καμπούρα του άλλου.Νομίζω βγάζεις αυτή την κακία απέναντι της γιατί σου θυμίζει εσένα και εσύ η ίδια συμπεριφέρεσαι άσχημα στον ίδιο σου τον εαυτό.
    Άλλωστε λένε πως τα πράγματα που αντιπαθούμε στους άλλους έχουν να πουν κάτι και για μας τους ίδιους.
    Το μη κρίνεις για να μη κριθείς δεν το θυμάσαι από την εκκλησία;;
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Μάλωσα με μια φίλη μου!
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 35
    Last Post: 08-01-2015, 21:04
  2. ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ
    By panos7wwe in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 22-10-2014, 20:27
  3. Φίλη
    By Νάντια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 30-09-2012, 00:39
  4. νεα φιλη
    By maritak in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 03-12-2006, 03:13
  5. Φίλη
    By frouto in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 27-02-2006, 19:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •