η συνηθεια της καταθλιψης... - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415
Results 211 to 216 of 216
  1. #211
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Oχι δεν το έχω ζήσει ξανά και δεν σου κρύβω χωρίς να θέλω να γίνω Μάρθα Βούρτση πως νιώθω τόσο κενός μέσα μου αυτό το τριήμερο που μου περνάνε από το μυαλό σκέψεις αυτοκτονίας και πόσο καλά θα ήμουν αν πέθαινα να ησύχαζα και τέτοια. Μιλάμε για μεγάλη φρίκη να νιώθω ένα τεράστιο βάρος μέσα μου σε σημείο που με το που ξυπνάω να πηγαίνω στα ταβορ κατευθείαν και αντι να παίρνω μισο να το παίρνω ολόκληρο και να παίρνω και το μεσημέρι πάλι. Το αντικαταθλιπτικό δεν το πήρα σήμερα, αλλά και που το έπαιρνα χθες και προχθές μήπως ήμουν διαφορετικά; Πάλι το ίδιο ήμουν πάλι στο ταβόρ πήγα...
    Δεν σου κανει εντυπωση λοιπον οτι σου εχουν συστησει 3 ουσιες και οχι μια ? Ειπες την παρασκευη περνας απο επιτροπη. Δεν εχεις κανεναν να ερθει για λιγο σπιτι σου ? Οχι γκομενο δουλεια. Φιλικη παρεα.
    Μπορεις να ρωτησεις καποιον εμπειρογνωμων τι μπορεις να κανεις αυτη τη στιγμη ?
    Μηπως τελικα πρεπει να ξεκινησεις κανονικα τη θεραπεια ? Στεναχωρηθηκα mindcrime. Θα κανει το κυκλο του το αποτομο κενο αλλά πρεπει να εχεις και καποιον κοντα σου.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  2. #212
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Tϊποτα δεν μπορώ να κάνω... Και δεν είμαι σε φάση να συναντηθώ με κόσμο... Είμαι στο κρεβάτι ολη μέρα και το μόνο που κατάφερα ήταν να φτιάξω ένα καφέ και αυτό με το ζόρι... Είμαι σε φάση παράδοσης... Εν τω μεταξύ αν ρωτήσεις τους διπολικούς για την ολανζαπινη και το ντεπακιν και εκείνοι τα χειρότερα θα σου πούνε, θα σου πούνε πως σε ρίχνουν στα πατώματα και πως μονο σταθεροποιητές δεν είναι. Τι να δοκιμάσω κατι που σου λενε οι ιδιοι οι παθόντες πως δεν βλέπουν αποτέλεσμα; Γάμησε τα κουράστηκα πια με αυτό που ζώ... δεν μπορώ άλλο... κουράστηκα γενικά από τη ζωή μου...

  3. #213
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Μήπως υποτροπίασες; Μήπως δεν ήσουν έτοιμος για την μείωση δόσης; Πάρε τηλέφωνο τον γιατρό, αυτή την περίοδο ίσως χρειαστεί να στην αυξήσει =/ (το αντικαταθλιπτικό τουλάχιστον, για τα άλλα που λες δεν έχω ιδέα. Ίσως χρειαστεί να σου προσθέσει και κάτι άλλο; ) Κουράγιο...

  4. #214
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Tϊποτα δεν μπορώ να κάνω... Και δεν είμαι σε φάση να συναντηθώ με κόσμο... Είμαι στο κρεβάτι ολη μέρα και το μόνο που κατάφερα ήταν να φτιάξω ένα καφέ και αυτό με το ζόρι... Είμαι σε φάση παράδοσης... Εν τω μεταξύ αν ρωτήσεις τους διπολικούς για την ολανζαπινη και το ντεπακιν και εκείνοι τα χειρότερα θα σου πούνε, θα σου πούνε πως σε ρίχνουν στα πατώματα και πως μονο σταθεροποιητές δεν είναι. Τι να δοκιμάσω κατι που σου λενε οι ιδιοι οι παθόντες πως δεν βλέπουν αποτέλεσμα; Γάμησε τα κουράστηκα πια με αυτό που ζώ... δεν μπορώ άλλο... κουράστηκα γενικά από τη ζωή μου...
    1. το πως βιωνουν οι αλλοι τις ιδιες ουσιες δεν σημαινει απαραιτητα οτι ισχυει για ολους.
    2. υποθετω εχεις εντονο καταθλιπτικο επεισοδιο και προτεινω να ειναι καποιος μαζι σου για να μην κανεις κακο στον εαυτο σου.
    3. αν καποια στιγμη μπορεσεις κλεισε σε εναν ιδιωτη ραντεβου και πες ολες σου τις σκεψεις, για τα φαρμακα, την παθηση, την αρνηση, εναλλακτικη ουσιων κτλ.
    Τωρα ναι, νιωθεις στον πατο για αυτο πρεπει ενα ατομο κοντινο σου να ειναι εκει στο σπιτι σου.

    *Κανονικα πρεπει να μαστε σε thread διπολικης διαταραχης, ελπιζω η διαχειριση να δειξει κατανοηση λογω ξαφνικης εμφανισης αρνητικων συμπτωματων.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #215
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Ειναι τόσοι πολλοί οι ιδιώτες πια που δεν ξέρεις ποιος είναι καλός ποιος δεν είναι, ποιος δουλεύει ειλικρινά για εσένα και ποιος πραγματικά δουλεύει για τη τσέπη του μέσω των φαρμακευτικών. Επίσης έχουν και μια υπεροψία... η οποία καταντάει αηδία! Έχω όντως καταθλιπτικό επεισόδιο αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό, ούτε μπορώ για παράδειγμα να πάρω διπλάσιο αντικαταθλιπτικό, απλώς κάθομαι και υπομένω τον πόνο μου. Κακό στον εαυτό ευελπιστώ πως δεν πρόκειται να κάνω...

  6. #216
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ειναι τόσοι πολλοί οι ιδιώτες πια που δεν ξέρεις ποιος είναι καλός ποιος δεν είναι, ποιος δουλεύει ειλικρινά για εσένα και ποιος πραγματικά δουλεύει για τη τσέπη του μέσω των φαρμακευτικών. Επίσης έχουν και μια υπεροψία... η οποία καταντάει αηδία! Έχω όντως καταθλιπτικό επεισόδιο αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό, ούτε μπορώ για παράδειγμα να πάρω διπλάσιο αντικαταθλιπτικό, απλώς κάθομαι και υπομένω τον πόνο μου. Κακό στον εαυτό ευελπιστώ πως δεν πρόκειται να κάνω...
    ...
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415

Similar Threads

  1. Έρωτας η συνήθεια ;
    By Dilima in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 12-01-2016, 10:27
  2. Μοναξιά...επιλογή ή συνήθεια;
    By Lena32 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-2015, 23:56
  3. τι ειναι εξαρτηση και τι συνηθεια?
    By Ακροβατης in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 82
    Last Post: 09-04-2011, 02:00
  4. πως να μην γινετε το σεξ μια συνηθεια τροποι ανανεωσης της σεξουαλικης σχεσης
    By πολυμνια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 04-04-2008, 00:52
  5. Αλκοόλ:μια ύπουλη συνήθεια
    By anasia in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 11
    Last Post: 06-07-2006, 22:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •