η συνηθεια της καταθλιψης... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 216
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    ειναι αργοι οι ρυθμοι? ή τελικα κυκλος πάλι και εχω ξαναπερασει στη φαση 1???

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Βγαζεις νοημα , κλασσικη κατθλψη , κλασσικη συμπτωματολογια , εγω σε καταλαβαινω παντως ............. και εμενα , η παραμικρη προσπαθεια , μου φαινεται ως πιεση , μονο που δεν εχω κολλημα με το φαγητο , αλλα πες μου να παω ταξιδακι στο Λονδινο , που το γνωριζω πολυ καλα , , μου φαινεται σαν να μου λες να παω στο φεγγαρι .........

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by rea View Post
    ειναι αργοι οι ρυθμοι? ή τελικα κυκλος πάλι και εχω ξαναπερασει στη φαση 1???

    Αργοι ρυθμοι , ποτε δεν εμεμφην τον εαυτο μου , ποτε δεν ημουν σε φαση αρνησης ..............ουτε ειχα απωλεια αυτοπεποιθησης , ειπαμε , ποτε 2 κτθλψεις , δεν ειναι ιδιες ........να ξαναγυρισω στην φαση 11-12-13 , ειναι αδυνατον , αφου συνειδητοποιησα οτι η κτθλψη , δεν ειναι ανικητη , οπως νομιζα μεχρι τα μεσα του 14 ...........μπορει να τοχα συνειδητοποιησει και νωριτερα , το καθε πραμα , εχει την ωρα του .................

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    κατι με κραταει πισω...δεν γινετε να ειναι μονο η συνηθεια..ειναι σαν να μην εχω βρει τον εγκεφαλο της συμοριας και εχω βρει ολους τους αλλους

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by rea View Post
    κατι με κραταει πισω...δεν γινετε να ειναι μονο η συνηθεια..ειναι σαν να μην εχω βρει τον εγκεφαλο της συμοριας και εχω βρει ολους τους αλλους
    Αυτο το κάτι μπορείς να το βρεις? Μπορεί να εναι για παράδειγμα ο φόβος της μετά κατάθλιψη εποχής η εστω το στάδιο που πας να φυγεις απο εκεί? Που είσαι καλύτερα. Ο φόβος του αγνώστου, η μεγάλη επιθυμία των θέλω να γίνουν πράξη. Ο φόβος του εαυτού σου κλπ
    Παραδείγματα φέρνω σκέφτομαι , τι σε κρατάει πιο πολύ? Τον εαυτό σου ρωτά...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ρε παιδιά να σας πω εγώ πως κυκλοφορώ να πάρετε μια γεύση τα πρώτα χρόνια λες δεν είμαι καλά δε βγαίνω φοβάσαι ότι θα σε σχολιάζουν μετά βλέπεις ότι δεν αποδίδει καλά ούτε σε λόγο ούτε σε δουλειές ούτε πουθενά ούτε τίποτα εγώ σας πληροφορώ έκανα γνωριμίες σε επεισόδιο γκόμενες και με μιλάνε ακόμα και φυσικά τις αγάπησα αλλά το σημαντικό είναι ότι με είδαν να αλλάζω και με μιλάν ακόμα όπως και όσοι μπήκανε πρόσφατα με είδατε σε επεισόδιο εσείς γιατί δε βγαίνετε που είστε και καλύτερα εγώ και σα ζόμπι ήμουνα και νυσταγμένος όλη μέρα και τι έγινε τα γράψα όλα στα απίδια μου και βγήκα κάποιοι κοροϊδεύουν αλλά εγώ έχω στόχο και τους κόπηκε σιγά σιγά η γλώσσα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Ρέα να γράψω κάτι άσχετο με το θέμα σου?Δεν έχει να κάνει ούτε με την περίπτωση μου!
    Αφορά σε ένα άλλο μέλος του Forum!

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by rea View Post
    αυτο μου την σπάει πιο πολυ...ο ματαιος χρονος...πριν δε με ενοιαζε...τωρα με τσακιζει!
    Αυτό που κάνουμε όλοι με το χρόνο, να νιώσουμε καλά με το στανιό για να μην χάσουμε άλλο χρόνο δεν πιστεύω ότι μας βοηθάει , μας αγχώνει μόνο...Ο χρόνος είναι για να χάνεται στην ουσία...

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Ρέα να γράψω κάτι άσχετο με το θέμα σου?Δεν έχει να κάνει ούτε με την περίπτωση μου!
    Αφορά σε ένα άλλο μέλος του Forum!
    να γραψεις οτι θελεις σταυρακο...και βεβαια!!!

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    Αυτο το κάτι μπορείς να το βρεις? Μπορεί να εναι για παράδειγμα ο φόβος της μετά κατάθλιψη εποχής η εστω το στάδιο που πας να φυγεις απο εκεί? Που είσαι καλύτερα. Ο φόβος του αγνώστου, η μεγάλη επιθυμία των θέλω να γίνουν πράξη. Ο φόβος του εαυτού σου κλπ
    Παραδείγματα φέρνω σκέφτομαι , τι σε κρατάει πιο πολύ? Τον εαυτό σου ρωτά...
    πρεπει να σκαψω πιο βαθια... χωρις αοριστειες... τι με εχει τραυματισει τοσο που με παραλυει...ποια αληθεια φοβαμαι ναντιμετωπίσω

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Αυτό που κάνουμε όλοι με το χρόνο, να νιώσουμε καλά με το στανιό για να μην χάσουμε άλλο χρόνο δεν πιστεύω ότι μας βοηθάει , μας αγχώνει μόνο...Ο χρόνος είναι για να χάνεται στην ουσία...
    σε αυτο δεν εχεις αδικο... μου αρεσει

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Βγαζεις νοημα , κλασσικη κατθλψη , κλασσικη συμπτωματολογια , εγω σε καταλαβαινω παντως ............. και εμενα , η παραμικρη προσπαθεια , μου φαινεται ως πιεση , μονο που δεν εχω κολλημα με το φαγητο , αλλα πες μου να παω ταξιδακι στο Λονδινο , που το γνωριζω πολυ καλα , , μου φαινεται σαν να μου λες να παω στο φεγγαρι .........
    γεια σου,
    και εγω ετσι αισθανομουν για αρκετο καιρο!
    καποια στιγμη ομως πριν αρκετα χρονια το απεφασισα.
    ζητησα καποια μερα αδεια απο την δουλεια μου ,εκλεισα εισητηρια και ξενοδοχειο για την Γενευη ,πηρα το συναλλαγμα που επιτρεποταν τοτε ,και εφυγα την επομενη για μια εβδομαδα στην Ελβετια!
    περιτο να σου πω ,οτι δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ, μεχρι να απογειωθει το αεροπλανο της swissair ημουν σε κατασταση πανικου ετοιμος να γυρισω πισω ,ομως κρατηθηκα με πολυ κοπο και συνεχισα!
    οταν πια απογειωθηκαμε και καταλαβα οτι τα καταφερα και συνεχιζω, ολα αλλαξαν.
    αισθανθηκα ηρεμια και ανακουφιση πρωτογνωρη υστερα απο πολυ καιρο .Περασα τις καλυτερες μου διακοπες μετα απο πολλα χρονια ,και απο τοτε φευγω καθε χρονο δυο φορες σε μακρινα ταξιδια που σχεδιαζω με καθε λεπτομερεια ,και περνω πολυ ωραια!
    σου συνιστω να παρεις μια αποφαση,και να το προσπαθησεις!
    φιλικα Κωστας

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Ρέα νομίζω πως ανακάλυψα μακράν το πιο Ηοt θέμα του Δελφινιού,από το 2013!
    Πως σου φαίνεται???Έχω λιώσει...
    Δελφίνι αν μπορείς,έλα να μας κάνεις update!


  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Σταυρό έτσι θα κάνουμε κι εμείς για τα δικά σου θέματα να ξέρεις πρώτον ρίχνεις το επίπεδο νομίζω δεύτερον κανείς κάτι σα μπουλινγκ νομίζω και τρίτον κουτσομπολιά με πμ και μετά βάλτε στη συζήτηση όπου θέλετε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Όχι ρε Elis,έχω γίνει φίλος με το Δελφίνι....Καταλαβαίνει και η ίδια άλλωστε...
    Μη σου θίξουν το Δελφίνι εσένα,Ταύρος γίνεσαι!

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έρωτας η συνήθεια ;
    By Dilima in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 12-01-2016, 10:27
  2. Μοναξιά...επιλογή ή συνήθεια;
    By Lena32 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-2015, 23:56
  3. τι ειναι εξαρτηση και τι συνηθεια?
    By Ακροβατης in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 82
    Last Post: 09-04-2011, 02:00
  4. πως να μην γινετε το σεξ μια συνηθεια τροποι ανανεωσης της σεξουαλικης σχεσης
    By πολυμνια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 04-04-2008, 00:52
  5. Αλκοόλ:μια ύπουλη συνήθεια
    By anasia in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 11
    Last Post: 06-07-2006, 22:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •