η συνηθεια της καταθλιψης... - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 15 FirstFirst ... 31112131415 LastLast
Results 181 to 195 of 216
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by rea View Post
    .. εσυ δεν θελεις δηλαδη?...
    εσυ πως με κόβεις θέλω η δεν θέλω
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  2. #182
    Quote Originally Posted by giang View Post
    Στην ζωή μας έρχονται κάποιας ευκαιρίες
    Εκεί χρειάζεται να έχεις λίγη εύνοια ώστε να της εκμεταλλευτείς σωστά
    Αν έχουμε την ψυχολογία που έχουμε τώρα αστα να πανε
    Κατα κάποιων τρόπο πιστεύω στην τύχη το κάρμα και κάποια άλλα συναφή
    Όταν σου τύχουν την σωστή στιγμή μπορούν να σε απογειώσουν αυτο εννοώ τυχη
    Οσο περνάνε τα χρόνια και όλο και περισσότερο προσγειώνομαι στη ζωη τόσο περισσότερο πιστευω πως τύχη υπάρχει μόνο στα λαχεία και στα τυχερά παιχνίδια.
    Όλα τα υπόλοιπα είναι θέμα σωστής εκμετάλλευσης ευκαιριών τη στιγμή που παρουσιάζονται μπροστα σου. Αν εκεινη τη στιγμη είχες χάλια ψυχολογία και σε συνόδευε ακατάλληλη διαπαιδαγώγηση ως προς την κατανόηση και τον τρόπο χειρισμού της ευκαιρίας τότε την ευκαιρία την έχασες.
    Last edited by ioannis2; 07-04-2016 at 08:09.
    γιάννης

  3. #183
    Quote Originally Posted by rea View Post
    φυσικα και υπάρχουν ανθρωποι αυτοφωτοι...που δεν αναλόνωνται στις γνωμες των αλλων... τις διαμορφωνουν!!που δεν παραιτουνται που δεν αφηνουν τον φοβο τους να τους παραλύσει που δεν τους ριχνει μια ηττα ..ή 10 ηττες... συνεχιζουν.

    ακουγεται λίγο σαν κλαψα αυτο που κανω αυτην την στιγμη ...ειναι περισσοτερο θυμος και πανικος.
    θελω να κανω ενα βημα και σκεφτομαι μονο την αποτυχία ξανα και ξανα... το γεγονος οτι τα πάντα τα παρατάω..
    σιχαθηκα να απογοητευω τον εαυτο μου και γιαυτο προτιμω να μην κανω τιποτα..μπας και σιχαθω το να μην κανω τιποτα και προτιμησω να ρισκαρω ξανα να απογοητευσω τον εαυτο μου...
    τωρα εχω σιχαθει και τα δυο..ξανα!... βρισκομαι ακριβως εκει που βρισκομουν πριν πάρω τα χαπια...με την μονη διαφορα οτι ειμαι νηφαλια και δεν μπορω να αποφυγω ολα αυτα τα γαμημεν@ συναισθηματα θυμου και φοβου.

    σιχαινομαι το μυαλο μου τις σκεψεις μου..την ζωη μου... θα θελα να ειμαι καποια αλλη

    θα μου πειτε απλα καντο!!!... και μονο απλο δεν ειναι... ενω ειναι και θυμωνω με τον εαυτο μου για αυτο.

    στα βιβλια και στις ταινιες λένε πρεπει να συγχωρεσουμε και να ξαναγαπήσουμε τον εαυτο μας... και πως να το κανω?..ειμαι διχασμενη..ειμαι τρελη ...δεν με οριζω και μονο που τα λέω ολα αυτα θελω να τα σπάσω όλα εδω μεσα... θελω να ουρλιαξω!!!
    δεν ειναι αυτολύπηση ...ειναι αυτοθυμος!!!!!!!!!!!!!!!!!

    τι σκατα ειναι αυτο? ανωρημοτητα? βλακεια? ανικανοτητα? τεμπελια? μοιζερια?
    Μήπως ασυνείδητα ταυτίσατε το "αυτόφωτος" με το "άνθρωπος με αυτοπεποίθηση"? Καποιος με αυτοπεποίθηση περνάει γρηγορα και χωρίς να ρωτήσει κανέναν από τη σκέψη στην πράξη, μιλά χωρίς περιστροφές και είναι βέβαιος γι αυτα που λέει χωρίς να ζητα τις απόψεις των άλλων. Εκ του αποτελέσματος, τα λόγια ή οι πράξεις του μπορεί να κατέληξαν σε λάθος. Αυτο όμως το παραγνωρίζουμε και επικεντρωνόμαστε στο χαρακτήρα του. Κάποιος άλλος όμως μπορεί να έχει πάνω απ όλα ένα υψηλό επίπεδο αντίληψης των πραγμάτων, όμως λόγω χάλια ψυχολογίας (κι αυτό ίσως αποτέλεσμα αυτου του επιπεδου αντιληψης μπορει να ναι) του λείπει η αυτοπεποίθηση, το θάρρος, κυριαρχείται από φόβο και αγχος. Ετσι εμφανίζεται αναποφάσιστος, κάνει γκάφες και επιζηταει γνωμες και απαντησεις από τους άλλους ενώ μια προσεκτική συζητηση μαζι του αποδεικνυει πως ξερει πολύ καλα τι θα πρεπε να κάνει και τι ειναι το σωστό.

    Ως προς τα χάπια, θυμαμαι κάποιον γνωστό ψυχοθεραπευτή που σε μια ομιλία του είπε πως "τα χάπια κάνουν τον άνθρωπο τεμπέλη". Καποιςο άλλος που έπαιρνε φαρμακα, μου ειπε "τη χημεία του εγκεφάλου μου εγω την καθορίζω". Το ξερω όμως ότι ο αγωνας για κατι τετοιο δεν ειναι ευκολη υποθεση.

    Η αυτοεπιβεβαίωση, το να κάνουμε δλδ αυτα που δεν τολμάμε ώστε να αποκομίζουμε θετικές εμπειριες, είναι μια καλη μεθοδος για να αγαπήσουμε τον εαυτο μας.
    γιάννης

  4. #184
    καλημερα σε ολα τα παιδια!

    πως εισαι κοριτσι μου σημερα???
    χαιρομαι που "βλεφαριασες" κι εριξες γελακι! χαιρομαι γενικως,που μεσα στην αναστατωση μας,δεν "ξεχναμε" καποιες στιγμες να γελαμε!!!
    καθημερινα διαπιστωνω πως οι περισσοτεροι μας "εχουμε" τσακισει στην αυστηρη,κακη αυτοκριτικη για οσα μας συμβαινουν ή γιατι δεν τα καταφερνουμε στην προσπαθεια μας!!!
    καθενας μας -σιγουρα- εχει καταφερει πολλα στο παρελθον του...αλλα αυτο -μαλλον- το ξεχναμε η το προσπερναμε και αυτοκρινομαστε απο την τωρινη αποτυχια μας....
    ασχημο αλλα και δυσκολο το προβλημα αυτο...

    καφεδοαμπελοφιλοσοφιες πρωινες με επιασαν σορρυ.. :P

  5. #185
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by rea View Post
    δεν καταλαβα....??? εκανα κατι??

    Ρεα, ο τίτλος του thread είναι η συνήθεια της κατάθλιψης... και τα post 102-109 είναι off topic

  6. #186
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Μήπως ασυνείδητα ταυτίσατε το "αυτόφωτος" με το "άνθρωπος με αυτοπεποίθηση"? Καποιος με αυτοπεποίθηση περνάει γρηγορα και χωρίς να ρωτήσει κανέναν από τη σκέψη στην πράξη, μιλά χωρίς περιστροφές και είναι βέβαιος γι αυτα που λέει χωρίς να ζητα τις απόψεις των άλλων. Εκ του αποτελέσματος, τα λόγια ή οι πράξεις του μπορεί να κατέληξαν σε λάθος. Αυτο όμως το παραγνωρίζουμε και επικεντρωνόμαστε στο χαρακτήρα του. Κάποιος άλλος όμως μπορεί να έχει πάνω απ όλα ένα υψηλό επίπεδο αντίληψης των πραγμάτων, όμως λόγω χάλια ψυχολογίας (κι αυτό ίσως αποτέλεσμα αυτου του επιπεδου αντιληψης μπορει να ναι) του λείπει η αυτοπεποίθηση, το θάρρος, κυριαρχείται από φόβο και αγχος. Ετσι εμφανίζεται αναποφάσιστος, κάνει γκάφες και επιζηταει γνωμες και απαντησεις από τους άλλους ενώ μια προσεκτική συζητηση μαζι του αποδεικνυει πως ξερει πολύ καλα τι θα πρεπε να κάνει και τι ειναι το σωστό.

    Ως προς τα χάπια, θυμαμαι κάποιον γνωστό ψυχοθεραπευτή που σε μια ομιλία του είπε πως "τα χάπια κάνουν τον άνθρωπο τεμπέλη". Καποιςο άλλος που έπαιρνε φαρμακα, μου ειπε "τη χημεία του εγκεφάλου μου εγω την καθορίζω". Το ξερω όμως ότι ο αγωνας για κατι τετοιο δεν ειναι ευκολη υποθεση.

    Η αυτοεπιβεβαίωση, το να κάνουμε δλδ αυτα που δεν τολμάμε ώστε να αποκομίζουμε θετικές εμπειριες, είναι μια καλη μεθοδος για να αγαπήσουμε τον εαυτο μας.
    Αριστη ερμηνεια - αποδοση της καταστασης χωλαινω ψυχικα, το μονο που εχω να προσθεσω ειναι οτι αν εχω ελλειψη εγκεφαλικα σε ουσια υποθετικα θα με βοηθησει να μην μου παρει χρονια η ενεργοποιηση ή να επουλωθει πιο γρηγορα το "ψυχικο τραυμα". Απο το να ζεις σε αρνηση δεν ειναι προτιμοτερο να δεχεσαι βοηθεια ακομη και εαν το αποτελεσμα δεν ειναι αυτο που ονειρευτηκες ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #187
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by vasia05 View Post
    Ρεα, ο τίτλος του thread είναι η συνήθεια της κατάθλιψης... και τα post 102-109 είναι off topic
    χαχαχα..τα post 102-109 δεν ειναι απλα off topic...ειναι off ταρατσα ...ηθελα να καραγκιοζεψω, να γελασω λιγο για να νιωσω καλυτερα. αλλα οκ ξερω ειναι εναντια στους κανονες

  8. #188
    Καλημερα ταρατσα μουυυυυυ
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  9. #189
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Μήπως ασυνείδητα ταυτίσατε το "αυτόφωτος" με το "άνθρωπος με αυτοπεποίθηση"? Καποιος με αυτοπεποίθηση περνάει γρηγορα και χωρίς να ρωτήσει κανέναν από τη σκέψη στην πράξη, μιλά χωρίς περιστροφές και είναι βέβαιος γι αυτα που λέει χωρίς να ζητα τις απόψεις των άλλων. Εκ του αποτελέσματος, τα λόγια ή οι πράξεις του μπορεί να κατέληξαν σε λάθος. Αυτο όμως το παραγνωρίζουμε και επικεντρωνόμαστε στο χαρακτήρα του. Κάποιος άλλος όμως μπορεί να έχει πάνω απ όλα ένα υψηλό επίπεδο αντίληψης των πραγμάτων, όμως λόγω χάλια ψυχολογίας (κι αυτό ίσως αποτέλεσμα αυτου του επιπεδου αντιληψης μπορει να ναι) του λείπει η αυτοπεποίθηση, το θάρρος, κυριαρχείται από φόβο και αγχος. Ετσι εμφανίζεται αναποφάσιστος, κάνει γκάφες και επιζηταει γνωμες και απαντησεις από τους άλλους ενώ μια προσεκτική συζητηση μαζι του αποδεικνυει πως ξερει πολύ καλα τι θα πρεπε να κάνει και τι ειναι το σωστό.

    Ως προς τα χάπια, θυμαμαι κάποιον γνωστό ψυχοθεραπευτή που σε μια ομιλία του είπε πως "τα χάπια κάνουν τον άνθρωπο τεμπέλη". Καποιςο άλλος που έπαιρνε φαρμακα, μου ειπε "τη χημεία του εγκεφάλου μου εγω την καθορίζω". Το ξερω όμως ότι ο αγωνας για κατι τετοιο δεν ειναι ευκολη υποθεση.

    Η αυτοεπιβεβαίωση, το να κάνουμε δλδ αυτα που δεν τολμάμε ώστε να αποκομίζουμε θετικές εμπειριες, είναι μια καλη μεθοδος για να αγαπήσουμε τον εαυτο μας.
    δεν μπερδεψαμε τιποτα ο αυτοφωτος ανθρωπος ειναι μεταφορα.. υπάρχουν οι αυτοφωτοι πλανητες, όπως ο ηλιος και μετα οι ετεροφωτοι, οπως η γη (που παιρνει φως απο τον ηλιο). ενας ανθρωπος με αυτοπεποιθηση σαφως και ειναι αυτοφωτος. τα λάθη τα κανουμε ολοι ..και το χειροτερο λάθος ειναι να μην κανουμε τιποτα για να μην κανουμε λάθη.

    ημουν τεμπελα πριν πάρω τα χαπια εγω προσωπικα... για μενα λειτουργησαν σαν πατεριτσες για τον εγκεφαλο, στην αρχη..μετα ακριβως επειδη ηταν λάθος συνταγη εγινε μηχανη του κιμα.

    συμφωνω με αυτο που λες για την αυτοεπιβεβαιωση... αλλα τελικα γιατι ενω ακουγεται τοσο απλο, δεν το καταφερνουμε?

  10. #190
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by katerina-e-x View Post
    καλημερα σε ολα τα παιδια!

    πως εισαι κοριτσι μου σημερα???
    χαιρομαι που "βλεφαριασες" κι εριξες γελακι! χαιρομαι γενικως,που μεσα στην αναστατωση μας,δεν "ξεχναμε" καποιες στιγμες να γελαμε!!!
    καθημερινα διαπιστωνω πως οι περισσοτεροι μας "εχουμε" τσακισει στην αυστηρη,κακη αυτοκριτικη για οσα μας συμβαινουν ή γιατι δεν τα καταφερνουμε στην προσπαθεια μας!!!
    καθενας μας -σιγουρα- εχει καταφερει πολλα στο παρελθον του...αλλα αυτο -μαλλον- το ξεχναμε η το προσπερναμε και αυτοκρινομαστε απο την τωρινη αποτυχια μας....
    ασχημο αλλα και δυσκολο το προβλημα αυτο...

    καφεδοαμπελοφιλοσοφιες πρωινες με επιασαν σορρυ.. :P
    καλημερα κατερινακι μου!...
    η αυτοκριτικη ειναι το ψωμοτυρι της καταθλιψης... ειναι σαν να ρωτας γιατι αυτος που εχει γριπη εχει πυρετο.
    ειναι ο τροπος που μεταφραζουμε ολη αυτην την συναισθηματικη αρνητιλα.. καλυτερα να το βγαζουμε εξω παρα να το κραταμε μεσα μας ολο αυτο το δηλητηριο, μεχρι και εγω απορρησα με το ποσο χολη εβγαλα πάλι. και οσο και να βγαζεις...αυτο το πραγμα ξαναγεμιζει παλι μετα σταδιακα.

    πρεπει ταυτοχρονα να σκαβουμε...να παρατηρουμε ... να βαζουμε αυτους τους νευροδιαβιβαστες να κανουν και καμια αλλη δουλεια εκτος απο το να τρεφουν την αρρωστεια μας ...να γυμναζουμε αυτον τον εγκεφαλο..νομιζω ετσι θα βγουμε απο αυτο.

    αγαπω τις καφεροαμπελοφιλοσοφιες χαχαχα

  11. #191
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Αριστη ερμηνεια - αποδοση της καταστασης χωλαινω ψυχικα, το μονο που εχω να προσθεσω ειναι οτι αν εχω ελλειψη εγκεφαλικα σε ουσια υποθετικα θα με βοηθησει να μην μου παρει χρονια η ενεργοποιηση ή να επουλωθει πιο γρηγορα το "ψυχικο τραυμα". Απο το να ζεις σε αρνηση δεν ειναι προτιμοτερο να δεχεσαι βοηθεια ακομη και εαν το αποτελεσμα δεν ειναι αυτο που ονειρευτηκες ?
    χαχαχα...καλημερα συντροφισσα!!

    κατα την αποψη μου υπάρχουν 2 ειδη ψυχικων τραυματων.. αυτα που συμβαινουν τωρα και αυτα που συνεβησαν στο παρελθον αλλα δεν μπορεσαν να επουλωθουν.
    για τα τραυματα που αφορουν το παρον ..θεωρω απαραιτητη την σωστη φαρμακευτικη αγωγη και την ψυχοθεραπεια ..ειναι αδυνατη η επουλωση του τραυματος εφοσον η πληγη δεν εχει χρονο και χωρο να μπει σε αυτην την διαδικασια. Η ψυχη ειναι μονιμως σε θεση μαχης..ο πολεμος συν εχιζεται και οι στρατιωτες σου πεθαινουν στην μαχη καθημερινα...αρα, χριεαζεσαι συμμαχους δυνατους για να κερδιζεις τις μαχες
    για την αφεντια μου και τους ομοιους μου, που παλευω με φαντασματα και με το πετσι μου, χρειαζομαστ ενα ολικο εγκεφαλικο reset μια αναδιοργανωση στην νοοτροπια μας..μια λοβοτομη ...κατι...

  12. #192
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Καλημερα ταρατσα μουυυυυυ
    χαχαχαχαχααχαχα...

  13. #193
    Quote Originally Posted by rea View Post
    καλημερα κατερινακι μου!...
    η αυτοκριτικη ειναι το ψωμοτυρι της καταθλιψης... ειναι σαν να ρωτας γιατι αυτος που εχει γριπη εχει πυρετο.
    ειναι ο τροπος που μεταφραζουμε ολη αυτην την συναισθηματικη αρνητιλα.. καλυτερα να το βγαζουμε εξω παρα να το κραταμε μεσα μας ολο αυτο το δηλητηριο, μεχρι και εγω απορρησα με το ποσο χολη εβγαλα πάλι. και οσο και να βγαζεις...αυτο το πραγμα ξαναγεμιζει παλι μετα σταδιακα.

    πρεπει ταυτοχρονα να σκαβουμε...να παρατηρουμε ... να βαζουμε αυτους τους νευροδιαβιβαστες να κανουν και καμια αλλη δουλεια εκτος απο το να τρεφουν την αρρωστεια μας ...να γυμναζουμε αυτον τον εγκεφαλο..νομιζω ετσι θα βγουμε απο αυτο.

    αγαπω τις καφεροαμπελοφιλοσοφιες χαχαχα
    χαχαχαα θα μπορουσαμε να τις πουμε και καφροαμπελοφιλοσοφιες! (συνειρμος απο το πληκτρολογικο λαθακι ηταν αυτος)

    παω να γυμνασω τους νευροδιαβιβαστες μου ....ακουγοντας λιγο λαλα....(το μοιραζομαι μαζι σας αν και δεν ειναι για ολα τα γουστα)

    https://www.youtube.com/watch?v=DbHP9NtSnB0

  14. #194
    Quote Originally Posted by rea View Post
    χαχαχα...καλημερα συντροφισσα!!

    κατα την αποψη μου υπάρχουν 2 ειδη ψυχικων τραυματων.. αυτα που συμβαινουν τωρα και αυτα που συνεβησαν στο παρελθον αλλα δεν μπορεσαν να επουλωθουν.
    για τα τραυματα που αφορουν το παρον ..θεωρω απαραιτητη την σωστη φαρμακευτικη αγωγη και την ψυχοθεραπεια ..ειναι αδυνατη η επουλωση του τραυματος εφοσον η πληγη δεν εχει χρονο και χωρο να μπει σε αυτην την διαδικασια. Η ψυχη ειναι μονιμως σε θεση μαχης..ο πολεμος συν εχιζεται και οι στρατιωτες σου πεθαινουν στην μαχη καθημερινα...αρα, χριεαζεσαι συμμαχους δυνατους για να κερδιζεις τις μαχες
    για την αφεντια μου και τους ομοιους μου, που παλευω με φαντασματα και με το πετσι μου, χρειαζομαστ ενα ολικο εγκεφαλικο reset μια αναδιοργανωση στην νοοτροπια μας..μια λοβοτομη ...κατι...
    Ξερεις, οταν εχεις εντονη συναισθηματικη μνημη τα παλαια τραυματα ειναι παροντα... αρα πως να συνεχισεις ? Δεν συνεχιζεις νομιζεις πως συνεχιζεις, καφεδακια, ψωνια, κουβεντουλες, τσιρι μπιμ μπομ, αρνηση και αντιπερισπασμοι αλλά αν μεσα μας δεν τακτοποιηθουν ορθά ---- οκ ... μια τρυπα στο νερο.

    Ερωτηση ατομου σε εμενα - τι εχεις σκοπο να κανεις το καλοκαιρι ?
    Απαντηση δικη μου- να εχω την ευκαιρια ενα βραδυ απλα να χαζευω ουρανο και να νιωθω καλα με εμενα.
    Τιποτα αλλο.


    Εστω οτι εχω σχηματισμενη μια επιθυμια μου αρκει. Εκει εφτασα........
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by rea View Post
    δεν μπερδεψαμε τιποτα ο αυτοφωτος ανθρωπος ειναι μεταφορα.. υπάρχουν οι αυτοφωτοι πλανητες, όπως ο ηλιος και μετα οι ετεροφωτοι, οπως η γη (που παιρνει φως απο τον ηλιο). ενας ανθρωπος με αυτοπεποιθηση σαφως και ειναι αυτοφωτος. τα λάθη τα κανουμε ολοι ..και το χειροτερο λάθος ειναι να μην κανουμε τιποτα για να μην κανουμε λάθη.
    συμφωνω με αυτο που λες για την αυτοεπιβεβαιωση... αλλα τελικα γιατι ενω ακουγεται τοσο απλο, δεν το καταφερνουμε?
    Aγαπητη μου ρεα , εισαι ανθρωπος υψηλης αντιληψεως , πως το ξερω ? μονο ενας ανθρωπος υψηλης αντιληψης διαθετει καλη αισθηση του χιουμορ , οπως εσυ ............αλανθαστος κριτης αντληψης το χιουμορ , παρακατω .........να μου επιτρεψεις να προσθεσω , οτι ο ανθρωπος με αυτοπεποιθηση , ο αυτοφωτος αν θες , παντα ζηταει γνωμες ανθρωπων που υπολογιζει , και επισης κανει πολλα λαθη , αλλα ταναγνωριζει , αργα η γρηγορα ................δεν τα ξανακανει ομως , αυτο ειναι μια ενδειξη εξυπναδας .............. πολυ σωστα επισημαινεις οτι το χεοροτερο ειναι να μην κανουμε τιποτα , ωστε να αποφυγουμε τα λαθη , τα λαθη ειναι ανθρωπινα , καλυτερα να κανεις πολλα , και συγχρονως πολλα λαθη , παρα λιγα , με αναλογα λαθη , ενας εξυπνος νθρωπος πειραματιζεται , προβληματιζται , χωρις ναναλωνεται σε λεπτομερειες , νομιζω .........ο λογος που δεν κατορθωνουμε πολλακις την αυτοεπιβεβαιωση , ειναι σχημα οξυμωρον , ενας ανθρωπος με αυτοπεποιθηση , δεν χρειαζεται κανενος ειδους αυτοεπιβεβαωση , θα πραξει κατα το δοκουν , και θα υποστει τις συνεπειες , και τις καλες , και τις κακες ......................πιστευω , ρεα , οτι διαθετεις την αντιληψη , να ξεφυγεις απο την σκοτεινη ατραπο , ειναι θεμα χρονου , παρε τον χρονο σου , μην βιαζεις καταστασεις ........οσο ανθιστασαι σε μια δυσαρεστη κατασταση , τοσο την ενδυναμωνεις ......... χαλαρωσε , και καποια στιγμη , θα την βρεις την ακρη , ετσι πιστευω .........Αγγελος ..

Page 13 of 15 FirstFirst ... 31112131415 LastLast

Similar Threads

  1. Έρωτας η συνήθεια ;
    By Dilima in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 12-01-2016, 09:27
  2. Μοναξιά...επιλογή ή συνήθεια;
    By Lena32 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-2015, 22:56
  3. τι ειναι εξαρτηση και τι συνηθεια?
    By Ακροβατης in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 82
    Last Post: 09-04-2011, 01:00
  4. πως να μην γινετε το σεξ μια συνηθεια τροποι ανανεωσης της σεξουαλικης σχεσης
    By πολυμνια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 03-04-2008, 23:52
  5. Αλκοόλ:μια ύπουλη συνήθεια
    By anasia in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 11
    Last Post: 06-07-2006, 21:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •