....και που λετε...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1

    ....και που λετε...

    σημερα τολμησα να κανω μια ακομα προσπαθεια (υπερβαση μη σας πω, για τα δικα μου δεδομενα) και πηγα για καφε σε μαγαζι με πολυ κοσμο (ο θανατος μου η πολυκοσμια και τα πολυ κυριλε μιας και ειμαι μια μηχανοβια,μοναχικη,ροκογια για)!
    Ο λογος που το γραφω ομως δεν ειναι οτι εκανα κατι σπουδαιο,αλλα οτι θα ηθελα να σας πω τα κωμικοτραγικο συμβαν της υποθεσης,μπας και σκασει κανενα χαμογελακι,οπως εσκασε και σε μενα.(αργοτερα που το σκεφτομουν)
    αφου λοιπον με επεισε η μεγαλη με το παλληκαρι της (μετα απο 2-3 ωρες), λεγοντας μου την μαγικη φραση "παμε σε θαλασσα"...κι αφου με προετοιμασε οτι θα εχει πολυ κοσμο αλλα θα ειναι ωραια ,ειπα κομματια να γινει!
    Το θεμα ειναι πως εγω κρυωνω ΠΑΡΑ πολυ ακομα και μεσα στο σπιτι (χαμηλος αιματοκριτης+καταθλιψη) αρα για να αντεξω να κατσω εξω,επρεπε να ντυθω πιο ζεστα.ελα ομως που ηθελα αφου θα πηγαιναμε σε θαλασσα να ριξω και μια βουτια...
    οποτε εβαλα το μαγιω...2 μπλουζες και το μπουφανακι μου (ζεστο,χειμωνιατικο εννοειται) και ξεκινησαμε.
    Το μαγαζι τεραστιο ΚΑΙ γεματο!!! Επρεπε να περιμενουμε εκει αναμεσα τους να αδειασει το πρωτο τραπεζι ορθιοι!Σχεδον ολοι με τα κοντομανικα κι εγω αναμεσα τους ορθια ντυμενη λες και πηγαινα στα χιονια!!!
    Φανταστειτε με σας παρακαλω,τι περασα (καθως δικαιως με κοιτουσαν σαν ουφο)!!!
    οκ καποια στιγμη ελεησε ο καλος θεουλης,βρηκαμε,κατσαμε,με ζεστανε ο ηλιος,εβγαλα την μπουφανια...αλλα βουτια δεν τολμησα να κανω γιατι καραδοκουσαν οι συννεφιες και ημουν σε ετοιμοτητα να το ξαναβαλω!
    το μαγιω παντως το φορεσα και την θαλασσα την απολαυσα εστω και οπτικα! χαχαχαα

    για πειτε αν θελετε...σας εχουν τυχει εσας τετοια χαζα ?

  2. #2
    Εγω εχω να πω, μακαρι να ειχα τα κοτσια σου, να μαι σαν "τη μυγα μες το γαλα" αλλά μονο και μονο για την αξία της παρεας να τολμουσα !!!
    Μπραβο σου !!!!
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Καποτε φοβομουν να πάω σε πολυσύχναστους με πολυκοσμία χωρους (συγκεντρώσεις, καφέ και μπαρ), τώρα πάω ακόμα και μόνος και επιδιώκω, πέραν αυτού να νυτυνομαι ωραία και να νιωθω πως κάνω αισθητή την παρουσία μου!
    Ελπίζω ο χαμηλός αιματοκρίτης να μην έχει ως αιτία τα ψυχολογικά σου.
    Φόβος είναι η διάσταση αναμεσα στη φαντασία μας και στην πραγματικότητα.
    γιάννης

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    μου εχει τυχει το αντιθετο, να μην ξερω για την θαλασσα να μην φοραω μαγιω και ολοι οι αλλοι να πλατσουριζουν ανεμελα κατακαλόκαιρο και εγω να ειμαι φασκιωμενη και να γκαγκανιαζω χαχαχαχααχα

    πάντως μπραβο που βγηκες !!!!! ;)

  5. #5
    .. κι άσε που πολλές φορές επιδιωκω να βγαίνω μόνος παρά να βγαίνω έξω με τον κάθε περιπτωσάρα με τον οποίο είτε θα περεξηγηθώ είτε θα μου πρήξει τα @ρχ/δ/@ μου.
    γιάννης

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Καποτε φοβομουν να πάω σε πολυσύχναστους με πολυκοσμία χωρους (συγκεντρώσεις, καφέ και μπαρ), τώρα πάω ακόμα και μόνος και επιδιώκω, πέραν αυτού να νυτυνομαι ωραία και να νιωθω πως κάνω αισθητή την παρουσία μου!
    Ελπίζω ο χαμηλός αιματοκρίτης να μην έχει ως αιτία τα ψυχολογικά σου.
    Φόβος είναι η διάσταση αναμεσα στη φαντασία μας και στην πραγματικότητα.
    Είναι πολύ σημαντικό να πάει κάποιος μόνος μερικές φορές για να έχει τον έλεγχο των κινήσεών και να δοκιμάσει τις αντοχές του.Πχ να καθίσει όπου θέλει,να φύγει όποτε θέλει,να δει ότι θέλει,να νιώσει όπως θέλει κλπ.

  7. #7
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Εγω εχω να πω, μακαρι να ειχα τα κοτσια σου, να μαι σαν "τη μυγα μες το γαλα" αλλά μονο και μονο για την αξία της παρεας να τολμουσα !!!
    Μπραβο σου !!!!
    μυγα δε θα πει τπτ! ξεχασα να πω οτι εκτος απο ντυμενη σαν τον αστακο...ειμαι ΚΑΙ μαυροφορεμενη!!!
    ακομα με τα μπουφαν κυκλοφορω :P

  8. #8
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Καποτε φοβομουν να πάω σε πολυσύχναστους με πολυκοσμία χωρους (συγκεντρώσεις, καφέ και μπαρ), τώρα πάω ακόμα και μόνος και επιδιώκω, πέραν αυτού να νυτυνομαι ωραία και να νιωθω πως κάνω αισθητή την παρουσία μου!
    Ελπίζω ο χαμηλός αιματοκρίτης να μην έχει ως αιτία τα ψυχολογικά σου.
    Φόβος είναι η διάσταση αναμεσα στη φαντασία μας και στην πραγματικότητα.
    ουαου!μονος σε κοσμο?? αυτο κι αν ειναι αθλος! μπραβο σου!!! εγω οκ μονη παω σε θαλασσες ή για ποτο (οταν ειμαι καλυτερα εννοειται) αλλα θα πρεπει να ειναι με ελαχιστο κοσμο γυρω μου.στην εμφανιση προσεκτικη αλλα λιγο "ησυχη ροκ" με τζηνακια και σαλβαρια χαχαχα
    στην κοσμαρα μου δλδ συγκριτικα με "μανουλες" της ηλικιας μου!
    οχι ο χαμηλος αιματοκριτης δε σχετιζεται με την καταθλιψη,απλα επιβαρυνει την πτωση θερμοκρασιας μου,οπως και η καταθλιψη.

  9. #9
    Quote Originally Posted by rea View Post
    μου εχει τυχει το αντιθετο, να μην ξερω για την θαλασσα να μην φοραω μαγιω και ολοι οι αλλοι να πλατσουριζουν ανεμελα κατακαλόκαιρο και εγω να ειμαι φασκιωμενη και να γκαγκανιαζω χαχαχαχααχα

    πάντως μπραβο που βγηκες !!!!! ;)
    χαχαχαχααχα σε φανταζομαι!!!
    εγω παιζει να εκανα και με τα εσωρουχα! (αν φυσικα δεν πολυφαινοντουσαν ως εσωρουχα).
    τι βασανιστηριο κι αυτο που περασες! χαχαχαα
    ποοοοοο ποσο θελω να παω για μια βουτια....ποσο θελω να παω να κατσω ολη μερα εκει και να χαθω κοιταζωντας την...
    αφου σκεφτομαι να βρω μια ερημικη και να παω εστω και με μια κουβερτουλα (για ωρα αναγκης χαχαχαα)

    ειμαι πολυ σαικο???

  10. #10
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Είναι πολύ σημαντικό να πάει κάποιος μόνος μερικές φορές για να έχει τον έλεγχο των κινήσεών και να δοκιμάσει τις αντοχές του.Πχ να καθίσει όπου θέλει,να φύγει όποτε θέλει,να δει ότι θέλει,να νιώσει όπως θέλει κλπ.
    σημαντικοτατο! κατα την γνωμη μου αθλος!
    φφφφφφφ προσωπικα ηδη αγχωθηκα με την σκεψη και μονο!!!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by katerina-e-x View Post
    σημαντικοτατο! κατα την γνωμη μου αθλος!
    φφφφφφφ προσωπικα ηδη αγχωθηκα με την σκεψη και μονο!!!
    Μόλις γίνει όμως το άγχος μετατρέπεται σε χαμόγελο κι αισιοδοξία :)

Similar Threads

  1. τι λετε??συζητηση
    By χρήστης22 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 13-07-2015, 21:52
  2. Λέτε?
    By elli1 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 26-09-2013, 19:34
  3. τι λετε?
    By 29121989 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 19-09-2012, 18:49
  4. Πως να λετε οχι!
    By Boltseed in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 09-11-2011, 13:07
  5. Τι λέτε εσείς;
    By asteraki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 10-11-2007, 19:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •