έχω μια απορία... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 119
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    ωχ!! αλλο ενα θεμα βγηκε στην επιφανεια... δε μαρεσουν οι τυπικες επαγγελματικες σχεσεις... Με το σπιτονοικοκυρη μου. με το αφεντικο μου, με το φουρναρη με το μπακαλη..μιλαω πολυ μου φαινεται και ανοιγομαι περισσοτερο απο οσο πρεπει ,,,,αντε θα το δουλεψω και αυτο!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Φλερ εγώ έπιασα το γιατρό μου να μιλάει με γυναίκα ωραία και του λέω ωπ τι κάνεις εδώ? Μου λέει συζητάω του λέω τώρα συζητάς μετά που θα πας νόμιζα θα βγούνε μου λέει σπίτι του λέω το σπίτι είναι από την άλλη κι έφυγα κοινώς τον χαιρέτησα σα γνωστό όχι σα γιατρό η οτιδήποτε άλλο βέβαια αποδείχτηκα σωστός γιατί μετά την παντρεύτηκε άρα είχα δίκιο που τον χαιρέτησα πονηρά αστειευόμενος πάντως σα γνωστή να τη χαιρετάς όχι σα γιατρό
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    μωρε σα γνωστη τη χαιρετησα...και μπασκαι το παρακανα....αφου μολις την ειδα της λεω...βρε τη "ταδε"...τι κανεις?? εγω εδω μωρε...μπιρι μπιρι μπιρι μπιρι αληθεια καλα εισαι??? (εκει σαματησα) η απαντηση ηταν "καλα ειμαι " και τιποτα αλλο...ωπ λεω κατι παιζεται τωρα!! η ειπα πολλα ή δε μου μιλαει εκτος γραφειου!!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by fleur* View Post
    μωρε σα γνωστη τη χαιρετησα...και μπασκαι το παρακανα....αφου μολις την ειδα της λεω...βρε τη "ταδε"...τι κανεις?? εγω εδω μωρε...μπιρι μπιρι μπιρι μπιρι αληθεια καλα εισαι??? (εκει σαματησα) η απαντηση ηταν "καλα ειμαι " και τιποτα αλλο...ωπ λεω κατι παιζεται τωρα!! η ειπα πολλα ή δε μου μιλαει εκτος γραφειου!!

    Χαχα μάλλον είπες πολλα .... Προφανώς δεν πρόλαβε να σταυρώσει λέξη η γυναίκα και να ήθελε δλδ χαχα

  5. #20
    Φλερακι ψιλο ειναι υποχρεωμενοι να κρατανε αποστασεις. Αν την δεις σαν κολλητη -δεν ειναι κολλητη φιλη την πληρωνεις ειναι επαγγελματιας- θα την εξιδανικευσεις αρα θα παιρνεις ή πολυ ψηλα τι λεει ή πολυ βαρια.

    Εκτος γραφειου δεν ειναι υποχρεωμενη δημοσιως να της λες τι σου συμβαινει. Ειναι σαν να προστατευει εσενα απο την εκθεση στο κουτσομπολιο των ανθρωπων.

    Εργασιμες ημερες ομως και ωρες που μπορει η ιδια φυσικα και τοτε ναι μπορεις να την παρεις ενα τηλεφωνο.

    Κατι τελευταιο δεν ειναι κακο να της μιλησεις για τα αισθηματα σου ή για το ποσο εντυπωση σου εκανε η συμπεριφορα της.
    Αποψη μου ειναι πως οσο πιο ειλικρινης τοσο το καλυτερο.

    Και σταματα πια βρε να λες να σε βρισουμε, τι ειμαστε εμεις ? ? Τραμπουκοι ?
    Γκρρρρρ.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Κατι τελευταιο δεν ειναι κακο να της μιλησεις για τα αισθηματα σου ή για το ποσο εντυπωση σου εκανε η συμπεριφορα της.
    .

    Συμφωνώ ... Αν σε έχει πειράξει τόσο πολύ συζήτησε το μαζί της...
    Όμως σίγουρα δεν είναι υποχρεωμένη να σε " ακούει" εκτός συνεδρίας η τηλεφώνου

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    το ειπα γιατι καποιος μου την ειπε οταν του ειπα οτι μου εκανε εντυπωση ποσο απομακρη ηταν...οτι δεν ειναι υποχρεωμενη να με χαιρεταει και καλα κανει και κραταει αποστασεις εφοσον δεν εχουμε ραντεβου και καταλαβετο δεν ειναι κολλητη σου ....αρα σκεφτομαι οτι εγω φταιω που περιμενα κιολας να με χαιρετησει και να με ρωτησει απλα ενα " τι κανεις"

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by fleur* View Post
    μωρε σα γνωστη τη χαιρετησα...και μπασκαι το παρακανα....αφου μολις την ειδα της λεω...βρε τη "ταδε"...τι κανεις?? εγω εδω μωρε...μπιρι μπιρι μπιρι μπιρι αληθεια καλα εισαι??? (εκει σαματησα) η απαντηση ηταν "καλα ειμαι " και τιποτα αλλο...ωπ λεω κατι παιζεται τωρα!! η ειπα πολλα ή δε μου μιλαει εκτος γραφειου!!
    ετσι επρεπε να συμπεριφερθει... ειναι γνωστος κανονας αυτος, αλλη φορα οταν την ξαναδεις... γεια σας και τερμα.. για το καλο σου γινετε αυτο. δεν ειναι ανθρωπος ειναι γιατρος σου...

  9. #24
    Και οι σωστοι ψυχοθεραπευτες δεν λενε - ειμαι γιατρος σου αλλά συμβουλος σου- να τα λεμε αυτα !
    Φλερακι εισαι ευαισθητουλα, δε φταις παιδακι μου που δεν το ξερες. Τωρα που το εμαθες οκ, χαλαρα... μη τη παρεις με κακο ματι την γυναικα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    ενταξει φιλαρακια μου θα το δεχτω...τι να κανω..μου φαινεται καπως σκληρο στον ανθρωπο που λες τα σωψυχα σου να πρεπει να του μιλησεις τυπικα αν τον δεις εξω..αλλα θα το δεκτω...τι να κανω,,,δε το ελεγχω...με στεναχωρει καπως αλλά θα το ξεπερασω! :P

  11. #26
    Φλερ υπενθυμιζω βγαλε βαζακια στον παγκο και κανε μια λιστα με βοτανα ροφηματα...
    Οποτε σου ρχεται επιθυμια για τσακιρ κεφι να κανεις χαβαλε με το χαμομηλι σου...

    Ακουγομαι κακια αλλά το μαμημενο το αλκοολ κάνει απιστευτες ζημιες.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Επισης επειδη κατι μου λεει οτι η ψυχολόγος μου παρακολουθει το φορουμ και ξερει οτι ειμαι η φλερ αν τυχον διαβασει αυτο το θεμα και τα μηνυματα μου να μη μου πει τιποτα στη συνεδρια γιατι ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ και θα φυγω επιτοπου!!! Ουτε να μου πει οτι πρεπει εξω να κραταμε μια αποσταση...οκ ψυχολογιτσα μου?? (σορυ οικειοποιουμαι) οι υπολοιποι αγνοηστε το μηνυμα!! χιχι

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    το ξερω βρε σισι !! δε το ηθελα χτες πραγματικα...σα το διαλο μου γεμιζαν το ποτηρι ..ε ..και ειπα μην τους προσβαλω!!! δε ξαναπινω τελικα ουτε ενα ...δεν ειμαι για τετοια..γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει ενα για μενα!!

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by fleur* View Post
    Επισης επειδη κατι μου λεει οτι η ψυχολόγος μου παρακολουθει το φορουμ και ξερει οτι ειμαι η φλερ αν τυχον διαβασει αυτο το θεμα και τα μηνυματα μου να μη μου πει τιποτα στη συνεδρια γιατι ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ και θα φυγω επιτοπου!!! Ουτε να μου πει οτι πρεπει εξω να κραταμε μια αποσταση...οκ ψυχολογιτσα μου?? (σορυ οικειοποιουμαι) οι υπολοιποι αγνοηστε το μηνυμα!! χιχι
    Φλερ να μη ντρέπεσαι για τίποτα.
    Εγώ είμαι μαζί σου και θεωρώ λάθος την ''προσέγγιση'' των ψυχολόγων.Το μόνο που κάνουν είναι να δημιουργούν αυτές τις σκέψεις όπως τώρα σε εσένα.Χαμένος χρόνος,σκέψεις κι ενέργεια για το τίποτα.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by fleur* View Post
    Επισης επειδη κατι μου λεει οτι η ψυχολόγος μου παρακολουθει το φορουμ και ξερει οτι ειμαι η φλερ αν τυχον διαβασει αυτο το θεμα και τα μηνυματα μου να μη μου πει τιποτα στη συνεδρια γιατι ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ και θα φυγω επιτοπου!!! Ουτε να μου πει οτι πρεπει εξω να κραταμε μια αποσταση...οκ ψυχολογιτσα μου?? (σορυ οικειοποιουμαι) οι υπολοιποι αγνοηστε το μηνυμα!! χιχι
    φλερ .... δεν ειναι ψυχολογιτσα σου, ειναι αυτη που πας και βγαζεις τα σκ@τ@ σου. ακομα και αυτο που εγινε πρεπει να το συζητησεις μαζι της γιατι σε στεναχωρει. ... οχι αμυνες και ωραιοποιησεις και ναζια...μην αποσπασαι απο τον σκοπο σου

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Απορία
    By ΜΕΘ in forum Διαταραχές Αυτιστικού Φάσματος - Σύνδρομο Asperger
    Replies: 12
    Last Post: 14-09-2022, 20:45
  2. Απορία.....
    By WhyAlwaysMe? in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 28-12-2015, 01:36
  3. απορια !
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 07-04-2013, 13:46
  4. μια απορία...
    By elis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 04-09-2010, 08:40
  5. απορια...
    By pennoula_v in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 30-03-2010, 01:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •