έχω μια απορία... - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 119 of 119
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Λοιπον σημερα το πρωι πηγα τον πατερα μου στον δικο μου ψυχιατρο ...Σκεφτηκα μετα απο ολα αυτα οτι δεν πρεπει να αναφερθω καθολου στα δικα μου θεματα μιας και εγω ημουν ο συνοδος και ο μπαμπας ο ασθενης...Παρ'ολ'αυτα στο τελος με ρωτησε "εσυ πως πας φλερ? ενταξει με το φαρμακο και μετα συζητησαμε περι ανεμων και υδατων μεχρι και για το ringtone που εχω στο κινητο μου.. Οκ αλλη περίππτωση , μπορει και να ειχε να κανει και οτι ημαστε στο ιατρειο του...

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by fleur* View Post
    Λοιπον σημερα το πρωι πηγα τον πατερα μου στον δικο μου ψυχιατρο ...Σκεφτηκα μετα απο ολα αυτα οτι δεν πρεπει να αναφερθω καθολου στα δικα μου θεματα μιας και εγω ημουν ο συνοδος και ο μπαμπας ο ασθενης...Παρ'ολ'αυτα στο τελος με ρωτησε "εσυ πως πας φλερ? ενταξει με το φαρμακο και μετα συζητησαμε περι ανεμων και υδατων μεχρι και για το ringtone που εχω στο κινητο μου.. Οκ αλλη περίππτωση , μπορει και να ειχε να κανει και οτι ημαστε στο ιατρειο του...
    Με τον πατέρα σου Πως πήγε τι σου ειπε
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    τον "μαλωσε" και του ξεκαθαρισε αν ειναι να ξαναπιει να μη του γραψει τιποτα...Ε λιγο ανοια, λιγο γεροντικη καταθλιψη και φαρμακακια!!!

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by fleur* View Post
    τον "μαλωσε" και του ξεκαθαρισε αν ειναι να ξαναπιει να μη του γραψει τιποτα...Ε λιγο ανοια, λιγο γεροντικη καταθλιψη και φαρμακακια!!!
    Μαζεύτηκε καθόλου άρχισε τα ίδια Όταν γυρίσετε σπιτι
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Θα δουμε γιανγκ δηλωσε οτι δε θα ξαναπιει!! Κατι τετοια δηλωνω και γω και κατεβάζω όλο το κτημα χατζημιχάλη...Ειναι γονιδιακό το θεμα μας...Μονο που ο νταντι πινει μια κουτα φάρμακα!

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by fleur* View Post
    Θα δουμε γιανγκ δηλωσε οτι δε θα ξαναπιει!! Κατι τετοια δηλωνω και γω και κατεβάζω όλο το κτημα χατζημιχάλη...Ειναι γονιδιακό το θεμα μας...Μονο που ο νταντι πινει μια κουτα φάρμακα!
    Θέλει να είσαι απο πίσω του και να τον προσέχεις
    Τώρα στα γεράματα μάθε γέρο γράμματα :)
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Αστα σαν μωρο και χειροτερα ..έντω μεταξυ η μητερα μου δεν καταλαβαινει την κατασταση και νευριαζει μαζι του..ενας χαμος...Θελει υπομονη και γερα νευρα ...γιατι πολλες φορες δε συνεννογιουνται καν!! Ειμαι και μοναχοπαιδι...και οπως καταλαβαινεις τα περναω μονη μου..

  8. #113
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by fleur* View Post
    Αστα σαν μωρο και χειροτερα ..έντω μεταξυ η μητερα μου δεν καταλαβαινει την κατασταση και νευριαζει μαζι του..ενας χαμος...Θελει υπομονη και γερα νευρα ...γιατι πολλες φορες δε συνεννογιουνται καν!! Ειμαι και μοναχοπαιδι...και οπως καταλαβαινεις τα περναω μονη μου..
    Το πέρασε 8 μήνες άστο ξάπλα να μη μπορεί να περπατήσει και να πέφτει απ το κρεβάτι να φωνάζει ολο το βράδυ και να σηκώνετε όλη η γειτονιά στο πόσο...
    Σε καταλαβαίνω
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Quote Originally Posted by giang View Post
    Το πέρασε 8 μήνες άστο ξάπλα να μη μπορεί να περπατήσει και να πέφτει απ το κρεβάτι να φωνάζει ολο το βράδυ και να σηκώνετε όλη η γειτονιά στο πόσο...
    Σε καταλαβαίνω
    Ωχ δυσκολες καταστασεις και μενα εχει και κανει 5 χειρουργεια...και οταν νοσηλευοταν ξεφευγε τελειως...να τραβαει ορους και τετοια....αχ αχ μη τα θυμαμαι...ευτυχως εχει καιρο να νοσηλευτει γιατι δε παλευεται ουτε για εκεινον ουτε για εμας!

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    παρακάλα να η πέσει στο κρεβάτι καλύτερα να πίνει πάρα να μη μπορεί να σηκωθεί
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  11. #116
    Φλερ, εχεις προλαβει να συζητησεις με την ειδικο σου οχι ψυχιατρο, ψυχολογο, την σχεση σου με τους γονεις σου, το πως εχεις αναλαβει τον πατερα σου, πως νιωθεις οταν δεν εισαι κοντα κτλ ?
    Προς τιμην σου το γεγονος οτι στηριζεις μια τοσο συνθετη κατασταση.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Καλημερα!!! Cc εχουμε συζητησει ναι αλλα κυριως για το πως μεγάλωσα και οχι την τωρινη κατάσταση... Ενταξει τουλαχιστον δεν ειναι κατακοιτος ...και η μαμα ειναι λειτουργική... τον φροντιζει... αλλά δε εχει την υπομονη και την αντιληψη ίσως και το κουραγιο να τον χειριζεται... Απλά αυτο που θα περνουσα στα 50 ή 60 μου το περναω στα 25 και στα 30 μου ... Δε πειραζει!! τους αγαπω αλλωστε και θα τους φροντισω οπως με φροντισαν και αυτοι!

  13. #118
    Ενταξει απλά ηθελα να σου επισημανω οτι παραλληλα με τον εαυτο σου που πρεπει να φροντισεις και να προσεχεις, προσεχεις και ανθρωπους που αγαπας.
    Δηλαδη λογικο ειναι καποιες φορες να το χανεις, να μπερδευεσαι, να μην ξερεις ακριβως που νιωθεις καλυτερα και για ποιον λογο.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #119
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    ναι το ξερω..πολλα απο αυτα που ειμαι ...σκεφτομαι ...αισθανομαι...συμπεριφερομ αι..ειναι σε συναρτηση με τους γονεις μου... θα δουμε πως θα προχωρησει αυτο...!!! Πρεπει να το δουλεψω...και ελπιζω να το καταφερω!! Ευχαριστω πολυ!!

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Similar Threads

  1. Απορία
    By ΜΕΘ in forum Διαταραχές Αυτιστικού Φάσματος - Σύνδρομο Asperger
    Replies: 12
    Last Post: 14-09-2022, 19:45
  2. Απορία.....
    By WhyAlwaysMe? in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 28-12-2015, 00:36
  3. απορια !
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 07-04-2013, 12:46
  4. μια απορία...
    By elis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 04-09-2010, 07:40
  5. απορια...
    By pennoula_v in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 30-03-2010, 00:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •