έχω μια απορία...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 119
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378

    έχω μια απορία...

    ποια ειναι η σχεση ψυχοθεραπευτη - θεραπευόμενου εκτος γραφειου και εκτος συνεδρίας??? Τι εννοω. Αν την πετυχω τυχαια στο δρομο θα μου μιλήσει??? Θα μου μιλήσει τυπικά?? Θα με ρωτήσει τι κανω??? Θα κανει οτι δε με ειδε??? καταλαβαίνω οτι δε θα ηταν νορμαλ ν υπάρχει μια φιλικη σχεση εκτος γραφειου και να υπάρχει μια αποσταση...αλλα πόσο??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    δεν μ εχει τύχει αλλα φαντάζομαι..το πολυ να ελεγα ενα γεια σας
    και θα εβλεπα αν μου επιανε ο ιδιος την κουβεντα θα συνεχιζα..αλλιως δεν θα το συνεχιζα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Φαντάζομαι ότι θα τη χαιρετήσεις και εκείνη το ίδιο αλλά οχι κάτι περισσότερο δεν θα μπείτε σε λεπτομέρειες αυτο στο συνεδρίες , ούτε θα πάτε οχ για καφε

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Συναντησα τη δικια μου τυχαια και με το ζορι μου μιλησε...και το σκεφτομαι συνεχεια...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    ενω εχει τυχει να μιλησουμε και στο τηλ για κατι που με απασχολει δηλαδη εκτος συνεδριας...τι διαφορα έχει?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by fleur* View Post
    Συναντησα τη δικια μου τυχαια και με το ζορι μου μιλησε...και το σκεφτομαι συνεχεια...
    Ειναι ιδιώτης η γιατρός σου? Βασικά μήπως φοβήθηκε ότι θα της μιλούσες για κάτι που σε απασχολεί η απλως βιαζόταν?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    μου εχει τυχει... ειναι τυπικη ευγενικη αποσταση .. ενα γεια και τερμα.. η αποσταση ειναι απαραιτητη για την θεραπεια, αυστηρα επαγγελματικη σχεση... ειναι κανονας αυτος.. οπως και η τηρηση του χρονου της συνεδρειας. ο θεραπευομενος δεν πρεπει να νιωθει συμπαθης απο τον γιατρο, γιατι αυτο μπορει να επηρεασει την θεραπεια αρνητικα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    ναι ιδιωτης...μπηκανε στο ιδιο ασανσερ..μη σας κανει εντυπωση αυτο...5 πολυκατοικιες εχουμε ολες ολες στη πολη μου που ειναι γιατροι και δικηγοροι...τι να πω ..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    και γιατι μου λεει να τη παιρνω τηλ οποτε το εχω αναγκη και νιωθω χαλια?? δεν ειναι και αυτο εκτος συνεδριας...??? αισθανθηκα πολυ ασχημα....γιατι την ειδα και της επιασα την παρλα και αυτη ηταν απαθης και σκεφτομαι μα γιατι? τοσο διαφορετικη?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Εντάξει δεν χρειάζεται να σε προβληματίζει τόσο πολύ ... Ένας τυπικός χαιρετισμός θωρείται νορμάλ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by fleur* View Post
    και γιατι μου λεει να τη παιρνω τηλ οποτε το εχω αναγκη και νιωθω χαλια?? δεν ειναι και αυτο εκτος συνεδριας...??? αισθανθηκα πολυ ασχημα....γιατι την ειδα και της επιασα την παρλα και αυτη ηταν απαθης και σκεφτομαι μα γιατι? τοσο διαφορετικη?
    Γιατί η επαφή πρέπει να ει αι καθαρά θεραπευτής- ασθενής ... Ναι και στο τηλ. Ειναι επίσης διαφορετικά γιατί μπορεί να συμβεί κάτι επείγον η έκτακτο...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    νιωθω χαζη...τα αγνουσα ολα αυτα...την αποσταση...οκ βριστε με που την ειδα κολλητη μου...να φανταστειτε μετα τη τελευταια μας συνεδρια ενιωθα τοσο καλα ή μαλλον οτι με βοηθησε τοσο πολυ που ηθελα να της στειλω μηνυμα και να της πω ευχαριστω και ποσο σημαντικη ειναι για μενα (χα χα) και μια αλλη φορα μου ρθε να τη βρω και να τη παρω αγκαλια γιατι ενιωθα τελεια με τις συμβουλες της!! ξερω δε παω καλα!! πρεπει να μαζευτω!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    και γιατι τον παθολογο μας , τον οδοντιατρο μας, τον...τον.... δεν ειναι απαραιτητο να ειμαστε τοσο τυπικοι??? Σας ζαλισα με τα γιατι!!! Γιατι κλανει το γατι!!ξερω ξερω!! χι χι

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Γιατί καλέ να σε βρίσουμε? Ε δεν ήξερες τα όρια... Τώρα τα έμαθες..
    Απλώς επειδή σε βοηθάει πολυ και αυτό φυσικά ειναι πολύ καλο για σένα ήθελες να το εξωτερικεύσεις και να την ευχαριστήσεις με μια αγκαλιά ... Αλλα δεν είναι φίλη σου ειναι ή γιατρός σου οποτε....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by fleur* View Post
    και γιατι τον παθολογο μας , τον οδοντιατρο μας, τον...τον.... δεν ειναι απαραιτητο να ειμαστε τοσο τυπικοι??? Σας ζαλισα με τα γιατι!!! Γιατι κλανει το γατι!!ξερω ξερω!! χι χι

    " Γατούλα" χα χα άλλο ο ψυχοθεραπευτής ψυχολόγος και άλλο ο οδοντίατρος.... Αλλα και πάλι ειναι θέμα χαρακτήρα .... Αν είναι έξω καρδιά ο οδοντίατρος μπορεί να τον δεις πχ και να ειναι πολύ φιλικός....

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Απορία
    By ΜΕΘ in forum Διαταραχές Αυτιστικού Φάσματος - Σύνδρομο Asperger
    Replies: 12
    Last Post: 14-09-2022, 19:45
  2. Απορία.....
    By WhyAlwaysMe? in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 28-12-2015, 00:36
  3. απορια !
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 07-04-2013, 12:46
  4. μια απορία...
    By elis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 04-09-2010, 07:40
  5. απορια...
    By pennoula_v in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 30-03-2010, 00:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •