Βλεπετε anime ή manga
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 62
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239

    Βλεπετε anime ή manga

    Γεια σας παιδιά. Ηθελα να ρωτησω ποιοι απο εσας βλεπετε anime ή διαβαζετε manga. Ποια έχετε δει, ποια σας αρέσουν πολυ και ποια δεν σας αρεσαν καθόλου ή λίγο;
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    215
    Καλημέρα, είναι τόσες πολλές οι σειρές που έχω δει που είναι αδύνατο να σου τα γράψω όλα.
    Manga δεν διαβάζω... Προσπαθώ να μην βλέπω ongoing σειρές γιατί από ένα σημείο και μετά καταντάει βαρετό.
    To τελευταίο που είδα ήταν το tokyo ghoul το οποίο μου άρεσε πολύ.
    Μακράν για τα δικά μου δεδομένα στο top 5 ειναι το Βerserk
    Tα mecha μεγάλη μου αγάπη
    Ufo robot Grendizer, Getter Robo, Gundam, macross,patlabor,mazinger Z, Great Mazinger, Mazinkaiser, tekkaman blade, escaflowne, zone of the enders, gun X sword, combattler V, Voltron, gaiking, eureka seven, fafner, evangelion, Yamato,Gurren-lagann και άλλα πολλά.

    αυτα που δεν μου αρέσουν τα κόβω νωρίς και δεν τα βλέπω...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Ευχαριστω που απαντησες. Ουτε εγω εχω διαβασει manga.
    Εχω δει το Tokyo Ghoul πολυ καλο anime. Και η συνεχεια του, το Tokyo Ghoul √A ειναι ωραιο
    Το Berserk δεν το εχω δει. Ειναι καλό;
    Σου προτείνω το Fullmetal Alchemist: Brotherhood και Steins;Gate. Απο τα καλυτερα που εχω δει!!!
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    το μονο που εχω δει ειναι το death note. κι αυτο, οχι ολοκληρο. το ειχαμε ξεκινησει πριν μηνες, αλλα μετα παραπεσε και βλεπαμε αλλα.
    γιατι ρωτας?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το μονο που εχω δει ειναι το death note. κι αυτο, οχι ολοκληρο. το ειχαμε ξεκινησει πριν μηνες, αλλα μετα παραπεσε και βλεπαμε αλλα.
    γιατι ρωτας?

    Ετσι για συζητηση!!!!
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    215
    Quote Originally Posted by archangel View Post
    Ευχαριστω που απαντησες. Ουτε εγω εχω διαβασει manga.
    Εχω δει το Tokyo Ghoul πολυ καλο anime. Και η συνεχεια του, το Tokyo Ghoul √A ειναι ωραιο
    Το Berserk δεν το εχω δει. Ειναι καλό;
    Σου προτείνω το Fullmetal Alchemist: Brotherhood και Steins;Gate. Απο τα καλυτερα που εχω δει!!!
    FMA έχω δει και τα δυο... Steins gate οχι, δες berserk

    Αν θέλεις γράφω αναλυτικα το τι έχω δει αλλά θα μου πάρει ώρα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by Numenor View Post
    FMA έχω δει και τα δυο... Steins gate οχι, δες berserk

    Αν θέλεις γράφω αναλυτικα το τι έχω δει αλλά θα μου πάρει ώρα

    Δες το Stein Gate, πραγματικό αριστουργημα, χρονοταξίδια, παράλληλοι κόσμοι, μυστήριο, γελιο, τι αλλο θέλει κανείς; :Ρ
    Τι υποθεση εχει;
    Αν θες γράψε. Αν δεν βαριεσαι δλδ
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    215
    Καλημέρα, έχει μυστήρια πλοκή, είναι σε φάση μεσαίωνα αλλά καμία σχέση με τα γνωστά δεδομένα,δεν μπορώ να σου πω πολλά γιατί θα είναι spoiler.

    λοιπόν σου ανεβάζω μια λίστα με ότι έχω δει.
    · Aeon Flux, Afro Samurai, Air Gear, Angelic Layer , Appleseed XIII, Aquarion Evol , Argento Soma, Armitage III , Armored Trooper Votoms, Avatar The Last Airbender , Ayakashi , Bakemonogatari
    · Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto, Baldr Force Exe Resolution, Banner of the Stars, Basilisk, Bastard, Beelzebub, Beelzebub: Hirotta Akachan wa Daimaou!? , Berserk, Birdy the Mighty Decode , Black Blood Brothers, Black Lagoon, Blade of the Immortal , Blassreiter, Bleach, Bleach OVA, Blood+, Blood-C , Blue Drop , Blue Gender, Brave King GaoGaiGar , Break Blade, Brotherhood: Final Fantasy XV, Burst Angel, Casshern Sins , Casshern: Robot Hunter, Chrome Shelled Regios , Chrono Crusade, Cobra The Animation , Code Geass Lelouch of the Rebellion , Code Geass Lelouch of the Rebellion R2, Cowboy Bebop , D Gray Man, Darker than Black, Darker than Black Gaiden , Darker than Black Gemini of the Meteor, Death Note , Demonbane, Desert Punk, Detonator Orgun , Devil May Cry, DN Angel , Dragon Ball Kai , Dragonball , Dragonball GT , Dragonball Z, Eden of the East , Ef a Tale of Melodies, Ef a Tale of Memories , Eiken OVA, Elemental Gelade, Elfen Lied, Ergo Proxy , Eureka 7 , Eureka Seven AO , Examurai Sengoku, Eyeshield 21, Fafner in the Azure,

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    215
    ie, Fate Stay Night , Fate/stay night (2014) , Fate/stay night TV Reproduction,Fist of the North Star ,Flame of Recca , Full Metal Panic, Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist Blind Alchemist, Fullmetal Alchemist: Brotherhood ,G Gundam, Gankutsuou, Gantz , Gasaraki , Gatchaman Crowds, Genocyber , Getter Robo G , Getter Robo: Armageddon , Ghost Hound, Ghost in the Shell SAC , Ghost in the Shell: Arise – Alternative Architecture, Gintama , Gintama (2015) Gintama OVA (2015) , Godannar, Golden Boy , Golgo 13, Great Mazinger, Great Teacher Onizuka , Grenadier ,Gun x Sword , Gunbuster , Gunbuster! Science Course , Gundam 00 , Gundam AGE ,Gundam Evolve , Gundam Seed , Gundam Seed Destiny, Gundam Wing , Gundam X , GunGrave , Gunslinger Girl ,Guyver the Bioboosted Armor , Guyver: Out of Control , Hajime no Ippo , Halo Legends, Heavy Gear , Hellsing , Hellsing Ultimate , Heroic Age , Hikaru No Go , Hunter X Hunter , Hunter X Hunter 2011 , Hunter x Hunter Pilot , Igano Kabamaru , Ikkitousen , IkkiTousen: Dragon Destiny , , Ikkitousen: Extravaganza Epoch , IkkiTousen: Great Guardians , Ikkitousen: Shuugaku Toushi Keppuuroku , Ikkitousen: Xtreme Xecutor , Inuyasha, Inuyasha: The Final Act , Kemeko Deluxe! , Kenichi the Mightiest Disciple , King of Fighters: Another Day , Kurenai , Kurokami , Last Exile , Macross Delta , Macross Frontier , Macross Zero , Magic Knight Rayearth , Maria-sama ga Miteru, Mazinger Z ,Metal Fight Beyblade , Mirai Nikki , Mobile Suit Gundam, Moetan , Monochrome Factor , Mononoke , Monster , Mushishi , Neo Ranga , Neon Genesis Evangelion , Ninja Scroll , Nobunaga the Fool , Noir , One Outs , One Punch Man , Outlaw Star , Patlabor , RahXephon , Record of Lodoss War , Reideen , Robotech , Romeo x Juliet , Ronin Warriors , Rurouni Kenshin , Rurouni Kenshin Movie , Saint Seiya , Saint Seiya 2 Hades Chapter Sanctuary
    · S

  10. #10

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Καποτε ειχα αρχισει και εγω να κατεβαζω anime αλλα μετα απο καποιο διαστημα ειχα κατεβασει τοσα πολλα που δεν χωραγαν αλλα στο δισκο οποτε το σταματησα το αθλημα. Παντως αν εχεις ελευθερο χρονο και διαθεση , υπαρχουν παρα πολλα να δεις. Μαλιστα επειδη για καποιο διαστημα ειχα ασχοληθει με υποτιτλισμο , ηθελα να αρχισω να τα μεταφραζω αλλα επειδη τα πιο πολλα εχουν ενσωματωμενους (hardsubs) υποτιτλους λιγο δυσκολο ως ακαρτορθωτο να αφαιρεις τους αγγλικους υποτιτλους.
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Εγω δεν βλεπω τπτ μια φπρα εχω διαβασει μανγκα και μπορω να πω οτι μπερδευτικα χαχαχα
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239


    Φίλε ΟΥΑΑΑΑΟΥ!!!!!!
    Και νόμιζα πως εγω εχω δει πολλα. Μερικα απο αυτα που εχεις δει τα εχω δεί και εγω αλλα θελω δουλεια ακόμα...
    Το Claymore το εχεις δει...; Μοιαζει λιγο με το Berserk απο αυτα που είπες δλδ, αλλα είναι με δαιμονες πολυ καλο αν και απο ότι διάβασα δεν θα βγάλουν 2 season γτ στο τέλος στο anime βγηκε εκτος πλοκής απο το manga και άλλαξε την ιστορία (εδειξε μια μάχη που δεν επρεπε να γίνει) και το εκοψαν.
    Σου προτείνω και το Overlord πολυ καλό
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by Mariah View Post
    Καποτε ειχα αρχισει και εγω να κατεβαζω anime αλλα μετα απο καποιο διαστημα ειχα κατεβασει τοσα πολλα που δεν χωραγαν αλλα στο δισκο οποτε το σταματησα το αθλημα. Παντως αν εχεις ελευθερο χρονο και διαθεση , υπαρχουν παρα πολλα να δεις. Μαλιστα επειδη για καποιο διαστημα ειχα ασχοληθει με υποτιτλισμο , ηθελα να αρχισω να τα μεταφραζω αλλα επειδη τα πιο πολλα εχουν ενσωματωμενους (hardsubs) υποτιτλους λιγο δυσκολο ως ακαρτορθωτο να αφαιρεις τους αγγλικους υποτιτλους.

    Στην σελιδα http://an1me.me/ εχει να τα δείς online με ελληνικούς υπότιτλους
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Εγω δεν βλεπω τπτ μια φπρα εχω διαβασει μανγκα και μπορω να πω οτι μπερδευτικα χαχαχα

    χαχαχαχα καταλαβαίνω. Μια φορα πηγα να δοκιμάσω να διαβάσω manga και αγανάκτησα να καταλάβω πως διαβάζεται. Ειναι διαφορετικο απο τα αλλα κομιξ γτ ξεκινας απο το τέλος προς την αρχη και την κάθε σελιδα ανάποδα....
    1 ωρα πάλευα να καταλάβω το πως, ευτυχως είχα δει το anime και ήξερα την ιστορία και εντέλει το βρήκα
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 23
    Last Post: 08-07-2015, 16:18
  2. Anime/Manga
    By Alucard in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 30-07-2012, 07:20
  3. Τηλεόραση βλέπετε;
    By Instant in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 05-01-2012, 11:54
  4. Βλέπετε κάποιο νήμα;
    By νοσταλγία in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 24
    Last Post: 07-09-2011, 10:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •