ερωτευμένη...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    14

    ερωτευμένη...

    Απο που να αρχίσω ιλικρινά δεν ξέρω...
    Το μόνο που ξέρω είναι οτι είμαι ερωτευμένη με έναν άντρα ο οποίος είναι διπολικός.
    Η αλήθεια είναι οτι οταν το έμαθα σε καμία περίπτωση δεν σκέφτηκα καν να κάνω πίσω...
    Δεν τον θεωρώ παίδι κατώτερου θεού σε καμία περίπτωση, ίσα ίσα που τον θαυμάζω απεριόρίστα κ ούτε εγώ η ίδια πίστευω οτι έχω περισσοτερες δυνατότητες σε μια σχέση.
    Το θέμα είναι νιώθω οτι πιεζεται επειδη συνεχώς βρίσκεται σε συναισθηματικες διακυμάνσεις..
    Συνεχως πιστευώ οτι του κάνω κακό, που ασχολύμαι, που τον νοιάζομαι, που υπάρχω στην ζωή του..
    Αλήθεια δεν ξέρω αν κάνω καλά που του ανοιγομαι, του μιλάω, τον αγαπάω..
    Μήπως να τον αφήσω στην ησυχία του?
    Μήπως του κάνω κακό που βρίσκομαι κ υπάρχω στην ζωή του?
    Τη μια μου λέέι ποσο απαραιτητη του είμαι κ την άλλη ποσο δυσκολή του κα΄νω την ζωή..
    Δεν ξέρω τι θέλει κ τι σκεφτεται..

    Ας με βοηθήσει κάποιος!
    Κάθε γνώμη κ συμβουλή είναι πολύτιμη!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    συμβουλη 1τη -

    Μιλα του, ρωτα τον , πωσ νιωθει που ζεισ την σχεση σασ, πωσ τον νιαζεσαι, πωσ θελεισ να εισαι κοντα του.

    συμβουλη 2 ρη-
    Σε καμια περιπτωση μην τον αφησεισ,

    συμβουλη 3τη-
    Συνεχισε να τον αγαπασ, πιο πολυ!!!σε καμια περιπτωση η αγαπη σου δεν του κανει κακο...μονο καλο και μαλιστα μεγαλο καλο, ολοι εχουν αναγκη την αγαπη και ειδικα ατομα που ζουν ολα τα συναισθηματα και τισ εμπιρειεσ τουσ πιο εντονα

    το ποσο του κανεισ δυσκολη την ζωη γιατι το λεει?πεσ του πωσ σε κανει να νιωθεισ αυτο που λεει, πεσ του να ζηγισει καπωσ τα πραγματα, να δει ποιο ειναι πιο σημαντικο για εκεινον, αλλα πεσ του πωσ κι εσυ εχεισ αισθηματα, και καμια φορα οταν δεν προσεχει τι λεει σε πληγωνει κι εσενα.
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Ο μόνος κίνδυνος που βλέπω είναι μήπως κουραστείς. Να φροντίσεις να ενημερωθείς καλά για αυτό που του συμβαίνει ώστε να ξέρεις πως να αντιμετωπίζεις τις δύσκολες στιγμές. Στη θέση σου θα φρόντιζα να έχω συναλλαγή και με κάποιο ειδικό από κοινού.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    14
    καταρχάς σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου!!

    Ξέριες τι βλέπω?
    ότι αγχώχνεται με το παραμικρό, νιώθω οτι δεν με εμπιστευεται..οτι με φοβάται...
    Του έχω μιλήσει πολλές φορές κ τουέχω εξηγήσει αλλά τη μία καταλαβαίνει αυτά που του λέω κ την άλλη με θεωρεί αναξιόπιστη κ νιώθω κ εγώ ράκος.
    Εχει ανασφάλειες του τύπου \"είμαι λίγος για σένα\" ενψ εγώ δεν αισθανομαι καθόλου έτσι.
    έχω αρχίσει να πιστεώ οτι έγω μάλλον δεν ε΄χω τον τρόπο να του περάσω την σκέψη μου, τα αισθηματά μου κ να τον πείσω κ για αυτό το λόγο φοβάμαι οτι του κάνω κακό.
    Δεν θέλω να τον αφήσω με τίποτα γιατι τον νοίαζομαι πραγματικά...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    14
    Originally posted by liberchild. Στη θέση σου θα φρόντιζα να έχω συναλλαγή και με κάποιο ειδικό από κοινού.

    φοβάμαι οτι δεν θα θελήσει...
    τη μία λέει οτι θα παέι στον γιατρο κ τηνάλλη οτι δεν θέλει να το σκέφτεται...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Θα πρέπει όμως να το δει αυτό, αν ενδιαφέρεται να κρατήσει αυτή τη σχέση. Εστω και για μιά επίσκεψη συμβουλευτικού τύπου που θα καλύψει εσένα και όχι αυτόν.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Κατ αρχασ κατσε, δεν εχει παει ποτε σε γιατρο?Με καταλληλη φαρμακευτικη αγωγη καπωσ ισσοροπιει το πραγμα, και θα νιωθει κι εκεινοσ καλητερα.

    Τωρα οσο για το αισθημα που εχει πωσ δεν ειναι αρκετοσ...

    δεσ το αλλιωσ..
    ολα τα ατομα που αντιμετωπιζουν κατι πολυ σοβαρο και γνωριζουν πωσ αυτο το προβλημα θα ειναι πια κομματι τουσ για ολη τουσ την ζωη..πχ κομμενο χερι.
    Φοβουντε επειδη γνωριζουν πωσ μπορει να υποστουν απορριψη λογο του προβληματοσ τουσ για το οποιο δεν φταινε και απο πανω...

    ειναι δυσκολο για εναν ναο ανθρωπο να δεχτει πωσ θα ανηκει παντα σε μια κατηγορια για την οποια οι αλλοι εκει εξω ειναι προκατελειμενοι...ποσο μαλλον ειναι δυσκολο να πιστεψει πωσ εσυ θα μεινεισ κοντα του και δεν θα φυγεισ για καποιον\"πιο υγιη\"....ειναι απολυτα φυσιολογικοσ φοβοσ αυτοσ...μονο που οι πιο ευαισθητοι και οι πιο φοβησμενοι τον εκφραζουν λεκτικα και ολασ..

    ειναι φοβοσ , ανασφαλεια αλλα και απεγνωσμενη αναγκη να εχουμε , να εχει εσενα, την αγαπη σου κοντα του..απο την αλλη ομωσ βαζει αμυνεσ διοτει νιωθει πωσ αν του πεισ μια μερα..κουραστικα..δεν εχω αλλη δυναμη να αντιμετωπιζω τα προβληματα σου και τισ συναισθηματικεσ σου διακυμανσεισ....παρ ολο που δεν θα φταιει ο ιδιοσ για αυτεσ...παρ ολο που δεν τισ θελει...δεν θα μπορεσει, δεν θα εχει το δικαιωμα να σου πει..μεινε...

    γιατι καπου μεσα μασ ολοι οσοι εχουμε κατι υσοβιο και σοβαρο ..θεωρουμε πωσ ειναι δικαιωμα ακομη και γενετικο των αλλον να θελουν καποιον πιο \"μεσο ορο\"...απο κατι πολυ δυσκολο...

    βεβαια ..καθε ελλατωμα εχει αντιστυχα και προτερρημα, μπορει να ειναι μανιοκαταθλυπτικοσ..αλλα συναμα μπορει να σε αγαπησει πχ περισοοτερο απο τον οποιοδηποτε...η μπορει να ειναι πιο συναισθηματικοσ...και αυτο να σου ταιριαζει καλητερα...

    ...δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα...
    κατι χανουμε κατι κερδιζουμε...

    Ξερει ποσο δυσκολοσ ανθρωποσ ειναι, ποσο δυσκολο του ειναι να δεχτει τον εαυτο του ετσι και φανταζεται ποσο δυσκολο μπορει να ειναι για καποιον αλλον να δεχτει εκεινον οπωσ ειναι...

    μπορει να αντιδραει εχθρικα και με θυμο απο λυπη απο αγανακτηση..απο το \"γιατι ρε γαμωτο σε εμενα...\"

    αλλα να ξερεισ πωσ σιγουρα εκτιμαει απολυτα το γεγονοσ οτι στεκεσαι σπαθι κοντα του..

    και τελοσ αφου σε ζαλισα.. για το δικο σου καλο μαθε οσα περισσοτερα μπορεισ για την διπολικοτητα ωστε να μην πληγωνεσαι για πραγματα που δεν υπαρχει λογοσ, πολυ καλη ιδεα ειναι να πατε και μαζι για καμια συνεδρια για να σου πει και ο γιατροσ αν υπαρχει καποιοσ συγκεκριμενοσ τροποσ προσεγγισησ του ανθρωπου σου..

    και μιλα του....!!!! κανεισ δεν θα μπορεσει να σε βοηθησει να τον βοηθησεισ και να τον καταλαβεισ απο τον ιδιο.Κια πανω απο ολα να του θυμιζεισ πωσ κι εσυ εχεισ αναγκεσ.

    σε φιλω...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    14
    adzik se euxaristo mesa apo ta vathi tis kardias mou..
    den xereis poso me voithoun ta logia sou..

    stin erotisi sou ean exei paei se giatro, nai exei paei, itan sxetika kala alla tora teleutaia mallon arxizoun pali ola apo tin arxi.

    pados dipla tou ennoeitai, den ton afino me tipota!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •