Έχω γίνει υπερβολικά αναστατωμένος και θέλω να το βγάλω απο μέσα μου, παιδιά...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    41

    Είμαι υπερβολικά αναστατωμένος και θέλω να το βγάλω απο μέσα μου, παιδιά...

    Γειά σας..., ένας κανένας χρήστης. Ή αλλιώς Κέλας. Ναι, έχω αναστατωθεί. Goooooooooooooooooooooood. Το νοιώθεται; Είναι ΑΛΗΘΙΝΟ. Είναι αληθινή κατάσταση αναστάτωσης και για λογική αιτία. Ας αφήσουμε το εκλεπτισμένο χιούμορ για τώρα και ας πάμε ευθεία στο point. Ναι, αυτό το rant θα έχει πολλές αγγλικές λέξεις γιατί σε κάποιες δεν υπάρχει ελληνική ισοδύναμή ή απλά επειδή νοιώθω σαν να την πληκτρολογώ και ταιριάζει καλύτερα με την ροή.

    Λοιπόν,... ας αρχίσουμε απο το γεγονός πως έχω ένα είδος αδίψαστου "μίσους" (Για την ακρίβεια, είναι περιφρόνυση, αλλά εντάξει το καταλάβαινετε νομίζω.) για απο-Έλληνες-προκληνόμενα-αναρτήμα/προτάσεις/φράσεις/ηλιθιότητα (φταίει το YouTube) συνοδευόμενο με ισχυρή μισοφωνία σε ορισμένα ΠΛΑΙΣΙΑ ήχου (Που την ανύψωσε ή συνέβαλε στην βάση της γέννησης της.). Για παράδειγμα.., βρίσκω τον ήχο του ηλεκτρικό τρυπανιού κάπως ειρηνικό μα όπως κλάνει (Τελευταία στιγμή τις περισσότερες φορές ή απλά ακουλουθεί αυτό το pattern (ξέρετε για ποιό μιλάω) ) υποτιθέμενα "επίτηδες" καυσαέριο οι περισσότεροι π*******, μην πω, είναι άξιοι λεκτικής κακοποίησης ή ψυχικού mindfuck και γροθοκόπησης μέχρι παράλησης (αυτό ΚΑΠΩΣ νοίωθω να κάνω αυτή τη στιγμή). Αυτό το pattern/πλαίσιο ήχου αυτοκινήτου έχω την εντύπωση πως έχει "ξεθαφτεί". Ακούγεται παράλογο και ηλίθιο, αλλά το περιβάλλον μου δεν λέει ψέματα.

    Ας αρχίσουμε με την ιστορία... είμαι φοιτητής. Οκ, αυτη θα είναι ολίγον τσαπατσούλικη παράγραφος. Το 2014-2015 ήμουν φοιτητής σε μια πόλη και μετακινήθηκα σε μια άλλη πρόσφατα, λόγω του γεγονός πως κάποιοι απύθμενα καθυστερημένοι απο τον επάνω όροφο ΞΕΛΑΡΥΓΓΙΑΖΟΝΤΑΝ (συγνώμη αν το έγραψα λάθος γιατί οι πηγές δεν είναι καλές) και ΟΥΡΛΙΑΖΑΝ κάπου στις 5 ώρες την γ***** μέρα και άλλοι χρησιμοποιούσαν τον ανελκυστήρα στις 3 μ.μ. . Λογικό, ο καθένας άνθρωπος να ΜΗΝ μπορούσε να μείνει εκεί με τους απεριόριστα παράλογους "μη-πω" τύπους. Αλλά δεν ήταν μόνο αυτό... Δεν μπορούσα να απολαύσω την σχολή. Την άπειρη καραγκιόζικη ηλιθιότητα που έχει ο κολλοσιαία παν-καθυστερημένος (όχι λέξη, αλλά δεν τεκμεριωμένα περιγράφεται αλλιώς...) Νεοέλληνας να κάνει αξιοπεριφρόνητα φαντασιόπληκτα υπερ-συνθετικά αλαμπουρνέζικα που δεν είναι ΚΑΝ λέξεις που συνήθως άκουγα όταν έκαναν συζήτηση γύρω μου όπως την "λέξη": "παλιοκαθυστερημενος hurdd durr" και να τις καταχρήζεται κιόλας σε στυλ "Είπε ο γάϊδαρος τον πετυνό "κεφάλα".". Αυτή είναι ΟΞΥΜΩΡΗ απο μόνης της η κίνηση. Δηλαδή, Wow, really? Τώρα αυτό είναι λέξη; Αυτό είναι ΑΝΕΚΔΟΤΟ, όχι λέξη, χωρίς λογική αμφιβολία. Έχω πιο γελοία έκφραση... "παλιομου**αρχιανεγκεφαλοκα θυστεροπαγωτζή του κ**** της δεκάρας του κερατά και του αναμμένου κεριού". Νικήσα; Βλέπεται το point που αποδεικνύω; Οπότε αποφάσισα σταδιακά να δραπετεύσω απο την Ελλάδα με το να πάω εξωτερικό (Απόρρητο για "που") οπότε ετοίμαζα να ξε-νοικιάσω (αν και δεν είναι λέξη γιατί ακούγεται καθυστερημένη) και να προετοιμάζω να φύγω. Πράγμα που απότυχε παταγωδώς για λόγους που δεν μπορώ να πω. Οπότε δεν με άφησε η μάνα μου να γυρίσω πίσω και δεν γινότανε για κάποιους λόγους. Σημείωνω πως ΔΕΝ είχα πρόβλημα με ήχους μοτοσυκλέτων ή ήχους αυτοκινήτων εκεί. Στις μοτοσυκλέτες με εξωργίζει η ένταση περισσότερο παρά το "πλαίσιο" και στα αυτοκίνητα το "πλαίσιο" που όπως είπα μου ανακαλεί κάτι απο το βαθύ σκοτάδι των σκέψεων και για αυτό θέλω να δραπετεύσω ώστε τα εγκεφαλικά κύτταρα να πεθάνουν του παρελθόντος (Επιστήμη και γεγονότα, ftw.) και να ξεχαστούν οι αναμνήσεις (Αλλά όχι η εμπειρία και τι έμαθα να κάνω απο αυτές.). Τέλος πάντων, είμουν ένας απο αυτούς που έκαναν μετεγγραφή.

    Τώρα κάνω μια ανάτρεξη στο παρόν. Αυτή την εβδομάδα είχα πονοκέφαλο που διήρκησε για 4 περίπου μέρες οπότε δεν μπορούσα να παρέλθω στα μη-εγγεγραμένα-σε-ομάδα μαθήματα μου που επικύρωσα να δώσω στην εξεταστική. Για την ακρίβεια, σε μερικά ακόμα δεν γράφηκα γιατί πριν ένα μήνα ήμουν απασχολημένος με τα μαθήματα του τεχνικά είναι του εξαμήνου μου παρόλο που δεν είχα "περάσει" τα υπόλοιπα απο τα προηγούμενα εξάμηνα, άμα ξέρεις τι εννοώ, αναγνώστη. Οπότε πήγα χθές να εγγραφώ σε μια ομάδα. Πήγα για καθαρή business και ο τύπος, WOW, μου ασυστολα κλαψούρισε ένα γελοίο και παράλογο παραλήρημα και το έκανε ούλτρα προσωπικό, λες και ήμουν στο Λύκειο ( Δυστηχώς, σας συμπληρώνω και σας κάνω να ξέρετε πως οι καθηγητές στο προηγούμενο πανεπηστήμιο ήταν έξυπνοι και σοβαροί καθαρής business καθηγητές και ΟΧΙ ανεγκέφαλοι όπως οι τωρινοί. ). Για παράδειγμα μου μούγριζε "Κα(λ)ι αφτοι ηναι κωρωϊδα δειλαδι;" και κτλ. παιδαριώδης ηλιθιότητα. Εκνευρίστικα και είπα "eff off". Εννοώ... οκ, άμα δεν γίνεται να εγγραφώ στην ομάδα τότε δεν χρειάζεται να κάνεις ένα γελοίο και επειδειξιομανικό σόου τσίρκου σχετικά με αυτό. Είναι πέρα απο αξιολύπητο και πληγώνεις τον άλλο που τον εκθέτεις και τον κάνεις στόχο με την απύθμενη βλακεία σου σε τόσο κόσμο. Το γέλιο... σκοτώνει. Είναι το πιο μοχθηρό και πιο αντιπαθητικό αξιόγροθο πράγμα και συνάμα... μεχ... τουλάχιστον κάτι καλό.


    Έκανα την ηλιθιότατη κίνηση της ζωής μου και το μετανιώνω... Έφυγα απο την αγαπημένη πόλη μου που ένοιωθα πραγματικά σαν ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΦΟΙΤΗΤΗΣ γιατί αντεμετώπισα ορισμένες λύτες-able δυσκολίες. Κρίμα...
    Last edited by Κέλας; 15-04-2016 at 18:08.

  2. #2
    Σου εφυγε λιγο η αναστατωση μετα την καταγραφη των γεγονοτων ?
    Ποια ειναι η σχεση σου με την Αγγλικη γλωσσα την οποια νιωθεις πιο οικεια απο την Ελληνικη ?
    Δε βγηκε καλη η αλλαγη αλλά ειναι μια νεα προκληση στην ζωη σου.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Hello αν και lost you στα μισα του κειμενουδεν μπορει να πας ξανα back που σου αρεσει (you know στη παλια σχολη μερη κλπ ωστε να solve τα προβληματα)
    First time writting like this
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Σου εφυγε λιγο η αναστατωση μετα την καταγραφη των γεγονοτων ?
    Ποια ειναι η σχεση σου με την Αγγλικη γλωσσα την οποια νιωθεις πιο οικεια απο την Ελληνικη ?
    Δε βγηκε καλη η αλλαγη αλλά ειναι μια νεα προκληση στην ζωη σου.
    εδω ηταν προκληση για μενα να απαντησω που μιλαω ολη μερα αγγλικα !!!
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  5. #5
    Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Σου εφυγε λιγο η αναστατωση μετα την καταγραφη των γεγονοτων ?
    Προσπαθείς κάποιου είδους σαρκασμού τώρα; Αν ναι, είναι αποτυχημένος σαρκασμός. Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης

    Γιατί υποθέτεις πως την νοιώθω "πιο οικεία"; Αν και το κατάφερες να βρεις,... η νεοελληνική καθημιλουμένη γλώσσα είναι απλά η ενσάρκωση του παραλογισμού και της ηλιθιότητας. Ένα μάτσο απο βλακωδώς "προσβλητικές" και παράλογες παραφρονες ασυνάρτητες φράσεις και λέξεις που δεν στέκουν το αποδεικνύουν αυτό όπως "μας εμαθαις τωλ χαρ" και λοιπά αξιόγροθα αυτιστικά σκουπίδια που δεν δείχνω κανένα σεβασμό που όντας δεν αξίζει σε αυτή την αξιολύπυτη μέγιστη π**** γενικώς που οι ιδιώτες/βλάκες το χρησιμοποιούν να πάρουν κάποιου είδους "πλεονέκτημα" σε λεκτική ή τάδε σύγκρουση. Η σύγχρονη αγγλική δεν έχει τέτοια ψεγάδια.

    Άς μην πάω εκεί γιατί είναι εκτός θέματος.

    "Δε βγηκε καλη η αλλαγη αλλά ειναι μια νεα προκληση στην ζωη σου. "

    Άμα θες να δώσεις κάποια συμβουλή, τότε δώσε, αλλά άμα θες να αντλήσεις κενό γελοίο ψευτο-σαρκασμό τότε φύγε. Απλά.
    Last edited by Aeon; 16-04-2016 at 14:52.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Hello αν και lost you στα μισα του κειμενουδεν μπορει να πας ξανα back που σου αρεσει (you know στη παλια σχολη μερη κλπ ωστε να solve τα προβληματα)
    First time writting like this
    Το ξέρω πως δεν μπορώ να πάω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by Κέλας View Post
    Το ξέρω πως δεν μπορώ να πάω. Αλλά πάλι αν επειχηρείς κάτι σαν "σαρκασμό" που είναι βλακώδης και κενός περιεχομένου μην το επειχηρείς και φύγε. Ξεκαθάρισα απο την αρχή πως έβαλα αγγλικές εκφράσεις ή λέξεις όπου ήταν απαραίτητο, όχι για να προσβάλλω την ελληνική γλώσσα ή να κάνω μανούβρα.
    Ρε συ σου ειπα εγω οτι προσβαλλεις την ελληνικη γλωσσα? ε? εαν ναι πες μου που ακριβως το ειπα στο κειμενο μου χαλαωσε μην εχεις νευρα και σου φταινε ολα
    Εαν θες πες μου ποιο ειναι το θεμα σου γτ δεν το πολυ καταλαβα
    Αρνταβεν
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  8. #8
    Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Ρε συ σου ειπα εγω οτι προσβαλλεις την ελληνικη γλωσσα? ε? εαν ναι πες μου που ακριβως το ειπα στο κειμενο μου χαλαωσε μην εχεις νευρα και σου φταινε ολα
    Εαν θες πες μου ποιο ειναι το θεμα σου γτ δεν το πολυ καταλαβα
    Αρνταβεν
    Γιατί υποθέτεις οτι είπα "μου φταίνε όλα"; Δεν μου φταίνε όλα, αλλά αυτός ο "σαρκασμός" είναι ένα απο τα πολλά. Τον συναντάω στο YouTube όπως και άλλα πράγματα που έχουν έτοιμα στο στόμα σαν "εχς ψυχουλογικα" που με εκνευρίζει πως ο άλλος προσποιείται πως "ξέρει" κάτι. Είπα άμα έχεις. Δεν είπα οτι έχεις. Συγνώμη που δεν το είπα. Το θέμα μου είναι πως θα καταντήσω αποτυχημένος γιατί είμαι σε προχωρημένο έτος και πέρασα ένα μάθημα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by Κέλας View Post
    Γιατί υποθέτεις οτι είπα "μου φταίνε όλα"; Δεν μου φταίνε όλα, αλλά αυτός ο "σαρκασμός". Λέω άμα έχεις. Δεν είπα οτι έχεις. Συγνώμη που δεν το είπα. Το θέμα μου είναι πως θα καταντήσω αποτυχημένος γιατί είμαι σε προχωρημένο έτος και πέρασα ένα μάθημα.
    Οκ δεν ειχα σαρκασμο ζητω κι εγω συγνωμη απο πλευρας μου
    Τι σχολη εισαι? θετικων επιστημων και τετοια? και κατι αλλο τι πεοραζει που περασες μονο ενα μαθημα? απλα διαβασε περισσοτερο την επομενη φορα ωστε να περασεις πχ τα 4-5 και απλα θα κατσεις 1-2 εξαμηνα παραπανω δεν τρεχει κατι αυτο δεν σε κανει αποτυχημενο
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  10. #10
    Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Οκ δεν ειχα σαρκασμο ζητω κι εγω συγνωμη απο πλευρας μου
    Τι σχολη εισαι? θετικων επιστημων και τετοια? και κατι αλλο τι πεοραζει που περασες μονο ενα μαθημα? απλα διαβασε περισσοτερο την επομενη φορα ωστε να περασεις πχ τα 4-5 και απλα θα κατσεις 1-2 εξαμηνα παραπανω δεν τρεχει κατι αυτο δεν σε κανει αποτυχημενο
    Θέλω να τα βρω με μια και είναι πιο προχωρημένο έτος απο μένα που είμασταν συμμαθητές πριν 3 χρόνια και αν φύγει και εγώ βλέπω να παιρνάει θα μείνω μόνος. Την ξέρω οπότε θα είναι πάρα πολύ καλή φοιτήτρια.

    Είμαι Πληροφορικής.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by Κέλας View Post
    Θέλω να τα βρω με μια και είναι πιο προχωρημένο έτος απο μένα που είμασταν συμμαθητές πριν 3 χρόνια και αν φύγει και εγώ βλέπω να παιρνάει θα μείνω μόνος. Την ξέρω οπότε θα είναι πάρα πολύ καλή φοιτήτρια.

    Είμαι Πληροφορικής.
    Ερωτηση κρισεως ...αμα πχ χασεις ενα εξαμηνο δεν μπορειτε να ειστε μαζι? το λεω με την ενοια οτι σχεσεις γινονται και μεταξυ φοιτητων πανω απο 2 εξαμηνα
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  12. #12
    Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Ερωτηση κρισεως ...αμα πχ χασεις ενα εξαμηνο δεν μπορειτε να ειστε μαζι? το λεω με την ενοια οτι σχεσεις γινονται και μεταξυ φοιτητων πανω απο 2 εξαμηνα
    Δεν ξέρω άμα την πετύχω στην συγκεκριμένη ώρα, στην συγκεκριμένη στιγμή, να τύχει να μιλήσουμε. Με τα βίας συναντίομαστε στη σχολή (Την έχω πετύχει μια φορά κάποια Δευτέρα. Αλλά περιέργα δεν μου μίλησε και δεν με χαιρέτησε γιατί δεν με είδε μάλλον γιατί μιλούσε με άλλους.). Αν και μιλήσαμε πρόσφατα τρεις φορές πριν κάτι μήνες. Ακόμα δεν έφτιαξα παρέα. Είμαι μόνος. Δεν κράτησα κάποια ουσιαστική παρέα απο το Λύκειο, πέρα μια ημι-ουστιαστική απο κάποιον τύπο που καν δεν με παίρνει τηλέφωνο να βγούμε έξω όταν είναι πίσω στη βάση (πόλη που κατάγομαι) με παρέα και απο την άλλη μου λέει προσωπικά και με ποιον μάλωσε και κτλ. Περίεργη ιστορία.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Βρες στην μεσω φβ email γενικα μεσα κοινωνικης δικτιωσεις εαν εχει ωστε να της πιασεις κουβεντα εκει και μαθε το προγραμματης στη σχολη ωστε να την πετυχενεις δηθεν τυχαια
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δεν στο λεω με κανενος ειδους σαρκασμο, αλλα τα ελληνικα σου δεν τα καταλαβαινω καθολου και δεν καταλαβα σχεδον τπτ απ οτι εγραψες.
    αν τα αγγλικα σου ειναι καλυτερα, θα προτιμουσα να το ειχες γραψει ολο στα αγγλικα, τα οποια γνωριζω, επισης...

    το κειμενο σου μοιαζει να ειναι γραμμενο σε ξενη γλωσσα και να το εχεις βαλει στην αυτοματη μεταφραση του γκουγκλ. δεν μπορω να μπω σε τοσο κοπο να μαντευω η καθε φραση τι θα μπορουσε να εννοει, σορι κιολας.

  15. #15
    Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Βρες στην μεσω φβ email γενικα μεσα κοινωνικης δικτιωσεις εαν εχει ωστε να της πιασεις κουβεντα εκει και μαθε το προγραμματης στη σχολη ωστε να την πετυχενεις δηθεν τυχαια
    Βασικά, δεν έχω πραγματικό Facebook γιατί το έχω διαγράψει χρόνια τώρα. Αλλά κάτι θα κάνω... Το πρόβλημα είναι πως με είχε πει στο Λύκειο τότε που κάναμε πλάκα με έναν τότε γνωστό φίλου μου με σοβαρό/αγριεμένο ύφος: "*Όνομα*, έχω σχέση." ή κάτι τέτοιο παρόλο που δεν είχε σχέση με την πλάκα.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. υπερβολικα πολλες ιδεοληψιες μαζι μεσα στη μερα.....το εχει ζησει κανεις?
    By marouliw in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 11-09-2015, 22:34
  2. Replies: 44
    Last Post: 08-10-2012, 22:32
  3. Παιδια θελω την ΒΟΗΘΕΙΑ σας
    By arpp in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 18-08-2012, 20:45
  4. θελω να γελασω μια φορα μεσα απο την καρδια μου!!
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-02-2012, 15:26
  5. ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ
    By interappted in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 29
    Last Post: 12-02-2008, 20:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •