τι γνωμη εχετε για τους μαθητες που κοροιδευουν αλλους στα σχολεια; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 66
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by rea View Post
    χαχαχαχαχααχαχα... και ξερεις ποια της εφαγε τον γκομενο ε???
    λοιπον, πραγματικη ιστορια.
    καποτε ειχα παραπανησια κιλα (αρκετα), ομορφουλα στο προσωπο, οχι να το παινευτω, αλλα ειμαι .φοβερο μαλλι, αναλογιες τελειες, ΑΛΛΑ ΚΙΛΑ !!!!
    ειχα γνωρισει λοιπον 2 γκιοσες. η μια πιο ασχημη και πιο κακια απο την αλλη. σαν τις κακες αδερφες της σταχτοπουτας φαντασου τες. μυτες/χειλια μαγισέ, μυαλα και φθονος δεν στο συζηταω κλπ.
    με εθαβαν λοιπον η μια στην αλλη για τα κιλα μου και για τον σουπερ ανδρα που "χωρις να το αξιζω" ειχα διπλα μου (καλοθελητες, ολα μαθαινονται) και δεν μπορουσαν να σταυρωσουν ουτε ανδρα ουτε γυναικα απο την κακια , την βλακεια και την ασχημια.
    εσκαγαν λοιπον, γιατι θεωρουσαν τα νορμαλ κιλα σουπερ εισιτηριο για την καρδια ενος ανδρα, αλλα δεν εβλεπαν ανδρα διπλα τους ουτε με αιτηση πρωτοκολλημενη.(οι ξεπετες δεν μετρανε).συκοφαντιες, δολιοφθορες, εκαναν πολλα και επεσαν ολα στο κενο.

    καποτε και ασχετως με τις γκιοσες (προφανως), αποφασισα να χασω τα περιττα μου κιλα γιατι ετσι γουσταρα.
    ε το πιστευεις οτι οσα εχασα τα εχουν μοιραστει αυτες οι δυο και εχει γινει η μια σαν τον ορεστη μακρη (κοιλαρα και ποδια καλαμακι) και η αλλη σαν ανδριωτισα παραμανα, και ε χουν και τα κιλα που κοροιδευαν επιλπεον της ασχημιας τους και της κακιας τους?
    ανδρας, ακομα ουτε με κυαλι...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κι εγω οπως και το παραπανω μελος, αναρωτιεμαι τι ηλικια εχεις τωρα και για ποιον λογο σε απασχολει ακομα τοσο παλιο περιστατικο.
    αν δεν της ειχες κανει τιποτε, οπως προκυπτει απ την διηγηση, και στα καλα καθουμενα δεχοσουν τετοιες επιθεσεις, προφανως το κοριτσι ηταν απ τους μπουληδες του σχολειου.
    στο τοτε, επρεπε να την καταγγελεις καθε φορα στους καθηγητες και στους γονεις σου, μεχρι να επιληφθουν.

    μηπως θα πρεπε να συζητησεις με καποιον ψυχολογο? θεωρεις οτι ολο εκεινο σου προκαλει προβληματα στο σημερα?
    Remedy οι καθηγητες δεν κανουν τπτ για να κινητοποιηθουν πρεπει να γινει κατι πολυυυ χοντρο κατα την κρισεις τους
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Remedy οι καθηγητες δεν κανουν τπτ για να κινητοποιηθουν πρεπει να γινει κατι πολυυυ χοντρο κατα την κρισεις τους
    πρεπει να ενημερωνονται ομως, οπως και οι γονεις, αμεσα. να πιεσουν οι γονεις τους καθηγητες καιτους διευθυντες.
    εν αναγκη να πιασουν οι γονεις του γονεις του αλλου παιδιου.
    παντως το μελος ειναι πλεον ενηλικο και για να συζηταει ακομα αυτο το περιστατικο μαλλον καποια ζημια μονιμη εχει παθει απο την απαξιωση και θα πρεπει να ζητησει βοηθεια μηπως και ισορροπησει την βλαβη....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αυτα ειναι φαινομενα της εποχης μας , ξενοφερτα ............οι μαθητες ειναι αγριεμενοι πλεον , δεν ξερω το γιατι , αλλα οταν πηγαινα εγω σχολειο , την δεκαετια του 70 , 79 τελειωσα , δεν υπηρχε οχι ιχνος μπουλιιν , ουτε υποψια , ημασταν ολοι ηρεμοι ........τι συνεβη στο ενδιαμεσο ? μαλλον η ανεργια , η ζωη δυσκολεψε , και οι μαθητες εχουν πολυ περισσοτερο διαβασμα απο την εποχη μου , και αβεβιο μελλον , και αυτοτους εχει εξαγριωσει , υποθετω παντα ......

  5. #20
    Δυστυχώς αν ήταν τόσο εύκολο δε θα υπήρχε τόσος εκφοβισμός στα σχολεία. Γονείς μπορεί να πιάσουν άλλους γονείς αλλά συνήθως καταλήγει σε καυγάδες και ξεφτιλισμούς που μόνο χειρότερα τα κάνουν. Ζημιά μόνιμη δε νομίζω ότι χαρακτηρίζεται όλο αυτό καθώς με σωστή ψυχοθεραπεία εαν την απασχολεί πάρα πολύ μπορεί να περάσει πλήρως. Το περιστατικό της είναι φρέσκο, είναι μόλις 19 ετών και ακόμα στην εφηβεία, λογικό πολλά πράγματα να είναι ακόμα μπερδεμένα μέσα της. Καλό θα είναι να περιμένουμε να δούμε τι έχει να μας πει, πως αισθάνεται και γιατί ώστε να μπορέσουμε να τη βοηθήσουμε να βγει από τα άσχημα συναισθήματα και να πάει μπροστά.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Noumac στην δευτερα γυμνασιου της ειχα ορμηξει και της ειχα κανει ολομαυρο το αριστερο της ματι..αλλα εκεινη την συνεχισε ολη την ιστορια μεχρι και το λυκειο
    που πηγατε σχολειο βρε αννα? στο μπρονξ?
    ορμηξες και της μαυρισες το ματι και σε αφησαν, ετσι?
    αποτ α προηγουμενα που ειπες, οτι δλδ την συναντησες και σε ρωτησε αν εχεις το θρασσος να της μιλας, υποθετω οτι εγιναν διαφροα μεταξυ σας, και δεν σου εκανε μονο εκεινη.
    σαν να μην μας τα λες ολα.
    δεν μπορουμε να κρινουμε απο μια τοσο συντομη διηγηση μονο δικια σου, αλλα το φανερο ειναι οτι σε επηρρεαζει ακομα.
    το καλο θα ειναι να τα συζητησεις με εναν ψυχοθεραπευτη ολα με λεπτομερειες, για να σε βοηθησει οσο μπορει.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Remedy και rea εμενα μονο αυτο μου εχει τυχει ...γτ μονο αυτη με ενοχλουσε και κανεις αλλος..κι οχι δεν μου εφαγε κανενα γκομενο ..σχεση δεν ειχε ποτέ της..ουτε εφαγα ακυρο απο κανεναν..συνηθως διαμορφωνουμε αποψη απο αυτα που μας συμβαινουν στη ζωη παραλειποντας καποιες φορες και τα αυτονοητα..κι οχι ποτε μου δεν την ειχα κοροιδεψει για τιποτα ..εκεινη απο την πρωτη μερα που πηγα στο καινουριο σχολειο αρχισε να μιυ κανει ολα αυτα τα σκηνικα...και σε αλλες τα εκανε αλλα σε λιγοτερο βαθμο

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Remedy ναι με αφησανε ετσι γτ αυτο ειχε γινει την ωρα της γυμναστικης και ειπα οτι της το εκανα κατα λαθος οση ωρα παιζαμε μπασκετ :p δεν εχω κατι να κρυψω...δεν με επηρεαζει μεχρι και σημερα αυτο απλα το σκεφτομαι που και που και αναζηταω τον λογο που τα εκανε ολα αυτα..ξερεις δεν ειναι οτι καλυτερο να πηγαινεις σε ενα σχολειο και απο την πρωτη μερα να σου φερεται λες και με ηξερε κι απο χθες ή λες και ειχα προηγουμενα μαζι της..και ναι οταν συναντηθηκαμε της μιλησα πολυ ασχημα ...αλλα τωρα προσφατα πριν κατι μηνες ενω ειχαν ηδη ληξει ολα αυτα..ενιωσα σαν να τα εβγαλα ολα απο μεσα μου..και οι δικες της φιλες δεν την υποστηριζαν καθολου σε αυτο που εκανε, ουτε επαιρναν το μερος της ...οσες φορες την ρωτουσαν σε τι της εχω φταιξει ελεγε οτι απλα της την σπαω...μα πες μου ειναι λογικο επιχειρημα τωρα αυτο;;; σε ολους μας μας την σπανε καππιοι ανθρωποι αλλα δεν παμε να τους βρισουμε κιολας ουτε και να τους ξεφτιλιζουμε..εξαλλου η αδιαφορια σκοτωνει

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Remedy ναι με αφησανε ετσι γτ αυτο ειχε γινει την ωρα της γυμναστικης και ειπα οτι της το εκανα κατα λαθος οση ωρα παιζαμε μπασκετ :p δεν εχω κατι να κρυψω...δεν με επηρεαζει μεχρι και σημερα αυτο απλα το σκεφτομαι που και που και αναζηταω τον λογο που τα εκανε ολα αυτα..ξερεις δεν ειναι οτι καλυτερο να πηγαινεις σε ενα σχολειο και απο την πρωτη μερα να σου φερονται λες και την ηξερες κι απο χθες ή λες και ειχες προηγουμενα μαζι της
    για να σου λεει οτι εχεις θρασσος και της μιλας, πρεπει να ειχατε ανταλλαγες απο 'αβροτητες". αλλιως δεν κολλαει.
    παντως ειναι πολυς καιρος, δεν νομιζεις?
    αν ηταν η μονη που σου φερθηκε ετσι (και μαλσιτα χωρις να το προκαλεσεις εσυ, οπως λες) γιατι ηταν τοσο σημαντικο για σενα? σε επηρεαζει ακομα?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Μαλιστα κι ο γυμναστης μια φορα μου μιλησε προσωπικα γτ εβλεπε την ολη κατασταση και μου ελεγε να μην στεναχωριεμαι κτλ κι οτι τα παιδια στην εφηβεια ετσι ειναι...επισης και η θρησκευτικος μας την ειχε πιασει μια μερα και της ελεγε οτι δεν υπαρχει λογος να τα κανει ολα αυτα κι αν δεν συμπαθει καποιον δεν χρειαζεται να τον βριζει ..αρκει μονο να μην του μιλαει

  11. #26
    Η Άννα είπε στην κοπέλα γιατί της μιλάει όταν τη συνάντησε στο δρόμο και εκείνη η κοπέλα την χαιρέτησε.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Μαλιστα κι ο γυμναστης μια φορα μου μιλησε προσωπικα γτ εβλεπε την ολη κατασταση και μου ελεγε να μην στεναχωριεμαι κτλ κι οτι τα παιδια στην εφηβεια ετσι ειναι...επισης και η θρησκευτικος μας την ειχε πιασει μια μερα και της ελεγε οτι δεν υπαρχει λογος να τα κανει ολα αυτα κι αν δεν συμπαθει καποιον δεν χρειαζεται να τον βριζει ..αρκει μονο να μην του μιλαει
    δικιο ειχαν ολοι αυτοι και οπως ειδες ολοι ηταν με το μερος σου.
    εσυ, γιατι επηρεαζεσαι ακομα απο αυτο?
    αυτο δεν μας ειπες.
    θεωρεις οτι ειχε δικιο να σε βριζει???
    γιατι σε απασχολει?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Παραξενο να με χαιρεταει μετα απο όλα αυτα, δεν νομιζετε;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Παραξενο να με χαιρεταει μετα απο όλα αυτα, δεν νομιζετε;
    μπορει γι αυτην να μην ηταν τοσο σημαντικο οσο για σενα και να μην συνειδητοποιησε ποτε ποσο κακο σου εκανε αη συμπεριφορα της.
    αισθανοταν ανετη λοιπον και σε χαιρετισε. εσυ την χαιρετισες με ολη την φορτιση αυτου που ειχε ςπαθει και σου φανηκε παραλογο να σε χαιρεταει. καλα εκανες που της το σχολιασες.
    αλλα αφου σου φανηκε ανετη και φιλικη, κι αφου το σκεφτεσαι ακομα και σημερα, μπορουσες να κανεις μια συζητηση μαζι της να καταλαβεις πως το σκεφτοταν τοτε, η τουλαχιστον να της πεις ποσο σε πειραζε εσενα.
    ισως μαθαινες πραγματα που δεν εχεις σκεφτει ποτε.

  15. #30
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Remedy προβληματα στο σημερα δεν μου προκαλει...απλα εχω μεσα ενα αισθημα οτι ποτέ δεν την ενοχλησα και μου τα εκανε ολα αυτα χωρις κανεναν λογο..απλα την συναντησα και προσφατα και απο τοτε που την συναντησα τυχαια ερχονται στο μυαλο μου τα περιστατικα του γυμνασιου-λυκειου μαζι της..γενικως ειμαι και τυπος που ασχολειται πολυ με κατι, κοιταζω τα πραγματα εις βαθος και ψαχνω να δω το τι εφταιξε
    Γεια σου Αννα, δεχθηκες στοχοποιημενη επιθεση απο εναν ανθρωπο που επειδη προφανως το ειχαν τιγκαρει πολλοι αλλοι με κομπλεξ για την εμφανιση του αποφασισε να το ξεσπασει εναντιον σου.
    Πανω κατω νομιζω ολοι ειχαμε εναν / μια αντιζηλο στα μαθητικα τα χρονια. Εμενα με νοιαζει πραγματικα εαν αισθανεσαι πως καταφερες τοτε να προστατευεσεις τον εαυτο σου ψυχολογικα και εαν νιωθεις αυτη τη στιγμη οτι σου εχει αφησει καταλοιπο ψυχολογικο οτι οι υπερβαροι ειναι και κομπλεξικοι.


    Αυτα τα ερωτηματα σε απασχολουν να συζητησεις ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Διάθεση- επιρροή απο τους αλλους
    By girl1988 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 10-06-2015, 14:31
  2. Δύσκολη η επικοινωνία με τους άλλους για μας τους ομοιοπαθείς..
    By vasilianna85 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 24-12-2014, 23:08
  3. Επικοινωνια με τους άλλους
    By xρυσα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 27-02-2010, 14:34
  4. Εξάρτηση από τους άλλους...
    By donald_girl in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 30-01-2009, 20:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •