τι γνωμη εχετε για τους μαθητες που κοροιδευουν αλλους στα σχολεια; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 66
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Καλησπερα..γραφω αυτο το thread για να ανταλλαξουμε αποψεις πανω σε ενα συγκεκριμενο θεμα..Από παιδι λοιπον, ημουν ησυχος χαρακτηρας , χωρις ποτέ να ενοχλω συμμαθητες μου στα σχολεια..παντα ελεγα την αληθεια και ποτέ δεν με ενδιεφερε η γνωμη των αλλων..ημουν ομως και λιγο ξεροκεφαλη αφου παντα εκανα αυτο που ηθελα εγω χωρις να ακουω κανεναν και ας ετρωγα τα μουτρα μου..εφτασε λοιπον η ωρα που αλλαξα γυμνασιο...στο προηγουμενο γυμνασιο δεν με ειχε ενοχλησει ποτέ κανενας και μιλουσα με ολα τα παιδια του τμηματος..οταν πηγα στο καινουριο γυμνασιο ειχα μια συμμαθητρια η οποια ηταν υπερβαρη (μιλαμε για κοπελα 13 χρονων), ξεπερνουσε πιστευω τα 70-75 κιλά..αυτη λοιπον αρχισε να με κοροιδευει απο την πρωτη μερα που πηγα..με ελεγε πατσαβουρα κι εκανε διαφορες σκηνες μπροστα σε καθηγητες επιτηδες για να την πληρωνω εγω..γενικοτερα μου ειχε κανει τη ζωη κολαση απο το γυμνασιο μεχρι την δευτερα λυκειου..γενικως ημουν μετρια προς καλη μαθητρια με βαθμους γυρω στο 16 με 17...απο τους καθηγητες παντα χαρακτηριζομουν ως εξυπνο και υπομονετικο παιδι και καθε φορα που πηγαινε η μητερα μου στο σχολειο να ρωτησει για μενα ολοι οι καθηγητες της λεγανε συγχαρητηρια για το παιδι σας..και που λετε λοιπον η συμπεριφορα της υπερβαρης συμμαθητριας μου στην αρχη δεν με ενοιαζε..στο λυκειο ομως αρχισε και με ενοχλουσε..καθε φορα που εβλεπε καποιον να μου μιλαει του εβαζε λογια και καταφερε να στρεψει κι αλλους εναντιον μου..θυμαμαι στην 3η γυμνασιου που ειχα κανει σχεση με ενα παιδι αυτη ελεγε απο εδω κι απο εκει οτι ηταν χαλια , οτι και να αγοραζα το εβγαζε σκαρτο και μετα πηγαινε κι αγοραζε κι αυτη το ιδιο, ασχολιοταν διαρκως μαζι μου χωρις λογο και πηγαινε κι με κατηγορουσε οπου και να στεκοταν και σε οποιεσδηποτε περιστασεις κτλ..γενικως δεν εχανε ποτέ ευκαιρια για να με ξεφτιλισει..αφου να φανταστειτε ως τωρα τη θυμαμαι καποιες φορες και τα βαζω με τον εαυτο μου που δεν της αντιμιλουσα..πιστευετε οτι ειχε κομπλεξ μεσα της και τα εβγαζε σε μενα ή μηπως εγω ειχα προβλημα με τον εαυτο μου; καθε αποψη δεχτη.ευχαριστώ
    Κοίτα και εγώ σαν παιδί κοροιδευα μερικούσ συμμαθητές ,αλλά δεν τους ξεφτίλιζα κιόλας

    Πάντως αυτή η χοντρη είχε μεγάλο κόμπλεξ μέσα της ,γι αυτό τα έκανε αυτά.Αλλά και εσύ έπρεπε να αντιδρούσες κακώς την άφηνες

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    Κοίτα και εγώ σαν παιδί κοροιδευα μερικούσ συμμαθητές ,αλλά δεν τους ξεφτίλιζα κιόλας

    Πάντως αυτή η χοντρη είχε μεγάλο κόμπλεξ μέσα της ,γι αυτό τα έκανε αυτά.Αλλά και εσύ έπρεπε να αντιδρούσες κακώς την άφηνες
    της μαυρισε το ματι. τι αλλο να κανει?
    εσυ που κοροιδευες συμμαθητες και τα ξερεις απο πρωτο χερι, για πες μας λοιπον την μικρη, πικρη σου ιστορια?
    γιατι το εκανες?
    ησουν χοντρος?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    της μαυρισε το ματι. τι αλλο να κανει?
    εσυ που κοροιδευες συμμαθητες και τα ξερεις απο πρωτο χερι, για πες μας λοιπον την μικρη σου ιστορια?
    γιατι το εκανες?
    Αυτό το ότι τις μαυρισε το μάτι δεν το είδα,καλά έκανε

    ΝΑι εγώ κοροιδευα δεν έχω φτάσει όμως σ ακραία σημεία,Τι να σ πω τώρα, έφταιγε και η παρέα με παράσερναν ήθελαν να κάνουν μαλακίες σ άλλους,εμένα προσωπικά δεν μ'άρεσε ποτέ να πειράζω αλλά ώρες ώρες το έκανα,σε μικρό βαθμό πάντα γτ όπως σ είπα δεν μ'άρεσε να πειράζω και πάντα πείραζα κάποιον π μπορουσε να απαντήσει ,δεν πήγαινα σ κάποιον ο οποίος ας πούμε ήταν "αδύναμος" και δεχόταν ότι τ κάνανε ,βεβαία μεχρι τα μέσα τις 2ας λυκείου μετά τ έκοψα τελείως ,μολις άρχισα να ωριμάζω

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    Αυτό το ότι τις μαυρισε το μάτι δεν το είδα,καλά έκανε

    ΝΑι εγώ κοροιδευα δεν έχω φτάσει όμως σ ακραία σημεία,Τι να σ πω τώρα, έφταιγε και η παρέα με παράσερναν ήθελαν να κάνουν μαλακίες σ άλλους,εμένα προσωπικά δεν μ'άρεσε ποτέ να πειράζω αλλά ώρες ώρες το έκανα,σε μικρό βαθμό πάντα γτ όπως σ είπα δεν μ'άρεσε να πειράζω και πάντα πείραζα κάποιον π μπορουσε να απαντήσει ,δεν πήγαινα σ κάποιον ο οποίος ας πούμε ήταν "αδύναμος" και δεχόταν ότι τ κάνανε ,βεβαία μεχρι τα μέσα τις 2ας λυκείου μετά τ έκοψα τελείως ,μολις άρχισα να ωριμάζω
    αλλα παιδια. γιατι πιστευεις οτι δεν κοροιδευαν, ενω ειχαν τις ιδιες επιρροες με σενα στο ιδιο σχολειο?
    πιστευεις οτι τα κομπλεξ σου σε εκαναν εσενα να ενδωσεις?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αλλα παιδια. γιατι πιστευεις οτι δεν κοροιδευαν, ενω ειχαν τις ιδιες επιρροες με σενα στο ιδιο σχολειο?
    πιστευεις οτι τα κομπλεξ σου σε εκαναν εσενα να ενδωσεις?
    Οχι δεν έχει να κάνει μ θέμα κόμπλεξ ,δεν νομίζω ότι είχα κάποιο κόμπλεξ σ εκείνη την ηλικία
    Οπως σ είπα νομίζω ότι πιο πολύ έφταιγε η παρέα,Αυτοί άρχιζαν πάντα κάτι ,εγώ ποτέ δεν είχα κάτι τέτοιο στ μυαλό μ ,και ποτέ στη ζωή μ δεν σκέφτηκα να πειράξω κάποιον π δεν μ έχει πειράξει
    αλλά συνεβαίνε μερικές φορές

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    Οχι δεν έχει να κάνει μ θέμα κόμπλεξ ,δεν νομίζω ότι είχα κάποιο κόμπλεξ σ εκείνη την ηλικία
    Οπως σ είπα νομίζω ότι πιο πολύ έφταιγε η παρέα,Αυτοί άρχιζαν πάντα κάτι ,εγώ ποτέ δεν είχα κάτι τέτοιο στ μυαλό μ ,και ποτέ στη ζωή μ δεν σκέφτηκα να πειράξω κάποιον π δεν μ έχει πειράξει
    αλλά συνεβαίνε μερικές φορές
    συνηθως αυτο ειναι.
    η ψυχολογια του οχλου.
    κι επειδη καποια παοδια δεν εχουν ανεπτυγμενη κριση, η καλη εποπτεια απο γονεις για να αντισταθουν, βλεπουμε τα ωραια...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συνηθως αυτο ειναι.
    η ψυχολογια του οχλου.
    κι επειδη καποια παοδια δεν εχουν ανεπτυγμενη κριση, η καλη εποπτεια απο γονεις για να αντισταθουν, βλεπουμε τα ωραια...
    Συγνώμη αλλά αρχές λυκείου τη ανεπτυγμενη κρίση να έχεις ?δεν γίνεται να έχεις ,εγώ τώρα βλέπω τον εαυτό μ μετά από χρόνια και βλέπω πως έχω αλλάξει απίστευτα σ όλα(ιδέες ,αντιλήψεις κ.τ.λ.π)

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    Συγνώμη αλλά αρχές λυκείου τη ανεπτυγμενη κρίση να έχεις ?δεν γίνεται να έχεις ,εγώ τώρα βλέπω τον εαυτό μ μετά από χρόνια και βλέπω πως έχω αλλάξει απίστευτα σ όλα(ιδέες ,αντιλήψεις κ.τ.λ.π)
    δεν ξερω νικ. εγω αρχες λυκειου δεν κοροιδευα κανεναν . και δεν ειμαι ο αινσταιν. εχει και πιο εξυπνους.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ξερω νικ. εγω αρχες λυκειου δεν κοροιδευα κανεναν . και δεν ειμαι ο αινσταιν. εχει και πιο εξυπνους.
    Δεν νομίζω πως έχει να κάνει μ την εξυπνάδα
    Είχα φίλο που μ το που σηκωνοταν και ερχόταν σχολείο πήγαινε έβρισκά κάνα τυπάκι και το βάραγε ,Από αυτό τι καταλαβαίνεις εσύ?

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    Δεν νομίζω πως έχει να κάνει μ την εξυπνάδα
    Είχα φίλο που μ το που σηκωνοταν και ερχόταν σχολείο πήγαινε έβρισκά κάνα τυπάκι και το βάραγε ,Από αυτό τι καταλαβαίνεις εσύ?
    οτι ειχε σοβαρα προβληματα ο φιλος σου.
    απο γονεις που τον μισουσαν η αδιαφορουσαν,αλκοολικο πατερα, εως αξεπεραστα κομπλεξ κατωτεροτητας.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οτι ειχε σοβαρα προβληματα ο φιλος σου.
    απο γονεις που τον μισουσαν η αδιαφορουσαν,αλκοολικο πατερα, εως αξεπεραστα κομπλεξ κατωτεροτητας.
    οκ θα σ πω από αυτά π ξέρω εγώ ,ότι η οικογενειακή τ κατάσταση ήταν καλή,και κομπλεξ σίγουρα δεν είχε από τι ξέρω δλδ γτ πάντα έβγαινε με τις ωραίοτερες κοπέλες τ σχολείου.
    Και πραγματικά μ κάνε και εμένα εντύπωση γτ έμοιαζε σαν να τους μισούσε ,χωρίς να τους ξέρει,χωρις να έχει κάτσει να γνωρίσει κάποιον..........

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    οκ θα σ πω από αυτά π ξέρω εγώ ,ότι η οικογενειακή τ κατάσταση ήταν καλή,και κομπλεξ σίγουρα δεν είχε από τι ξέρω δλδ γτ πάντα έβγαινε με τις ωραίοτερες κοπέλες τ σχολείου.
    Και πραγματικά μ κάνε και εμένα εντύπωση γτ έμοιαζε σαν να τους μισούσε ,χωρίς να τους ξέρει,χωρις να έχει κάτσει να γνωρίσει κάποιον..........
    αυτο που λες ειναι ακυρο.
    δεν μπορεις να ξερεις τι γινεται στο ξενο σπιτι. δεν ειπα οτι τον κλειδωναν στο υπογειο. ειπα οτι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ενοιωθε οτι παιρνει αγαπη απο τους δικους του αυτος που κακοποιουσε στα καλα καθουμενα ενα αδυναμο παιδακι.εκτος αν ηταν διαταραγμενη προσωπικοτητα εκ γεννετης. η μονη εξαιρεση

    δλδ για σενα οποιος βγαζει γκομενες δεν εχει κομπλεξ??? ξερεις ποσα κομπλεξ υπαρχουν στον πλανητη?
    δεν υπαρχει καμια αμφιβολια οτι ειναι προβληματα και κομπλεξ τωρα τι ακριβω;ς και γιατι, θελει ψαξιμο.
    αλλα το βλεπεις που επιδερμικα αν νομιζεις οτι οποιος εχει γκομενες δενε χει κομπλεξ...
    μηπως ηταν χοντρος?:p

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αυτο που λες ειναι ακυρο.
    δεν μπορεις να ξερεις τι γινεται στο ξενο σπιτι. δεν ειπα οτι τον κλειδωναν στο υπογειο. ειπα οτι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ενοιωθε οτι παιρνει αγαπη απο τους δικους του αυτος που κακοποιουσε στα καλα καθπουμενα ενα αδυναμο παιδακι.

    δλδ για σενα οποιος βγαζει γκομενες δεν εχει κομπλεξ??? ξερεις ποσα κομπλεξ υπαρχουν στον πλανητη?
    δεν υπαρχει καμια αμφιβολια οτι ειναι προβληματα και κομπλεξ τωρα τι ακριβω;ς και γιατι, θελει ψαξιμο.
    αλλα το βλεπεις που επιδερμικα αν νομιζεις οτι οποιος εχει γκομενες δενε χει κομπλεξ...
    Επειδη τον ήξερα δεν μ έδωσε ποτέ την ενύπωση ότι είχε κάποιο κομπλεξ,μπορεί να έχεισ και δίκιο .
    Τώρα για οικογενιακή κατάσταση σ λέω αυτά π έβλεπα και ήξερα ,΄τωρα αν συνεβαινε κάτι άλλο ,δεν θα μπορούσα να το ξέρω.
    Δλδ εσύ έίσαι κάθετη ,ότι για αυτούς το λόγους τ έκανε?η απλά ήθελε να δείξει ότι είναι μάγκας στους άλλουσ ,κάτι σαν αποδοχή να δέχεται/εχει ας πούμε?και νόμιζε ότι μ αυτός τον τρόπο θα πετύχεναι?

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    Επειδη τον ήξερα δεν μ έδωσε ποτέ την ενύπωση ότι είχε κάποιο κομπλεξ,μπορεί να έχεισ και δίκιο .
    Τώρα για οικογενιακή κατάσταση σ λέω αυτά π έβλεπα και ήξερα ,΄τωρα αν συνεβαινε κάτι άλλο ,δεν θα μπορούσα να το ξέρω.
    Δλδ εσύ έίσαι κάθετη ,ότι για αυτούς το λόγους τ έκανε?η απλά ήθελε να δείξει ότι είναι μάγκας στους άλλουσ ,κάτι σαν αποδοχή να δέχεται/εχει ας πούμε?και νόμιζε ότι μ αυτός τον τρόπο θα πετύχεναι?
    μα το να θελει να δειξει οτι ειναι ο μαγκας, ο γαμαω, στους αλλους ειναι ΤΟ ΥΠΕΡΤΑΤΟ ΚΟΜΠΛΕΞ ΚΑΤΩΤΕΡΟΤΗΤΑΣ. το κανει μονο οποιος νοιωθει κατα βαθος τιποτενιος!!!
    αλλα περα απο αυτο, για να μπορει για να το πετυχει να φερεται εμ τοση βια σε ενα ανυπερασπιστο πλασμα που δεν τον πειραξε ποτε, πρεπει επιλεον να εχει δεχθει ο ιδιος ψυχικη η σωματικη βια η εστω αδιαφορια.

    εκτος αν ειχε κανεναν καφρο πατερα που του διδασκε οτι ετσι κανουν οι αντρες. η μονη περιπτωση να μην ηταν βλαμμενος εγκεφαλικα αλλα να ειχε βλαμμενο πατερα

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα το να θελει να δειξει οτι ειναι ο μαγκας, ο γαμαω, στους αλλους ειναι ΤΟ ΥΠΕΡΤΑΤΟ ΚΟΜΠΛΕΞ ΚΑΤΩΤΕΡΟΤΗΤΑΣ. το κανει μονο οποιος νοιωθει κατα βαθος τιποτενιος!!!
    αλλα περα απο αυτο, για να μπορει για να το πετυχει να φερεται εμ τοση βια σε ενα ανυπερασπιστο πλασμα που δεν τον πειραξε ποτε, πρεπει επιλεον να εχι δεχθει ο ιδιος ψυχικη η σωματικη βια η εστω αδιαφορια.
    Δεν ξέρω τι να πω και εγώ μαλάκα τον θεωρούσε από κάποιο σημείο και μετά.Ισως να είχε υποστεί σωματική βια γτ ήταν ώρες ώρες σαν αγριάνθρωπος

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Διάθεση- επιρροή απο τους αλλους
    By girl1988 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 10-06-2015, 15:31
  2. Δύσκολη η επικοινωνία με τους άλλους για μας τους ομοιοπαθείς..
    By vasilianna85 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 25-12-2014, 00:08
  3. Επικοινωνια με τους άλλους
    By xρυσα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 27-02-2010, 15:34
  4. Εξάρτηση από τους άλλους...
    By donald_girl in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 30-01-2009, 21:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •