τι γνωμη εχετε για τους μαθητες που κοροιδευουν αλλους στα σχολεια; - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 66
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Παιδια δεν μου εχει δημιουργησει προβληματα η τοτε συμπεριφορα της στην τωρινη ζωη μου...απλα καποιες φορες πιεζομαι γενικως στη ζωη μου, διαβασμα για την σχολη κτλ κι οταν δεν τα καταφερνω καπου θυμαμαι και παλια πραγματα και καποιες φορες ειναι και ασχετα..γενικως ειμαι ανθρωπος που κολλαει στο παρελθον.. Κι αυτο που ειπε πιο πανω καποιος/α οτι ειναι μπερδεμενα καποια πραγματα μεσα μου ισχυει σε μεγαλο βαθμο..

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Παιδια δεν μου εχει δημιουργησει προβληματα η τοτε συμπεριφορα της στην τωρινη ζωη μου...απλα καποιες φορες πιεζομαι γενικως στη ζωη μου, διαβασμα για την σχολη κτλ κι οταν δεν τα καταφερνω καπου θυμαμαι και παλια πραγματα και καποιες φορες ειναι και ασχετα..γενικως ειμαι ανθρωπος που κολλαει στο παρελθον.. Κι αυτο που ειπε πιο πανω καποιος/α οτι ειναι μπερδεμενα καποια πραγματα μεσα μου ισχυει σε μεγαλο βαθμο..
    τι εννοείς ότι κολάς στο παρε΄θόν?τα ξανασκέφτεσαι καισ πειραζούνε>?

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Οι φιλες της ποτέ δεν επαιρναν το μερος της , δεν ξερω αν της λεγανε κατι για την συμπεριφορα της..απλα βρε παιδια δεν μπορω να καταλαβω ποιο ειναι το προβλημα καποιου που δεν σε ξερει κι απο χθες κι σου κανει ολο αυτον τον ψυχολογικο πολεμο...σαν παιδι του γυμνασιου δεν εδινα προσοχη στην συμπεριφορα της..στο λυκειο ομως αρχισε να με ενοχλει...θυμαμαι ειχα στην ταξη μια συμμαθητρια στην οποια εκανε τα ιδια , αλλα ο κυριος στοχος της ημουν εγω ....πιο πολυ με μενα ασχολουτανν...θυμαμαι ειπε μια μερα σε εκεινη την συμμαθητρια μου οτι εχει δημοσια μητρα μπροστα σε ολους στην ταξη κι ολοι γελαγανε

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Νικ ναι τα ξανασκεφτομαι και με ενοχλουν

  5. #50
    Θα σου προτεινα να κανεις μια κουβεντα με ειδικο, αυτες οι σκεψεις αν σε κανουν να νιωθεις λυπη, θυμο, να κλαις και νιωθεις πως δεν τις ελεγχεις καλο ειναι να πας εστω για ψυχοθεραπεια.

    Μπουλινγκ σου εκανε η κοπελα, οκ την αντιμετωπισες αλλά ισως σου εχει αφησει μεσα σου κατι εντονο και για αυτο σκαει στο ακυρο οποτε πιεζεσαι σαν κασετα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Νικ ναι τα ξανασκεφτομαι και με ενοχλουν
    κοίτα το κοριτσκι θα ήταν πολύ κομπλεξικο γι αυτο τα έκανε μπας και ασχοληθεί κανένας μαζί της.
    Τώρα να φανταστώ έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε?
    τώρα σ ενοχλούν επειδή δεν αντέδρασες πιο νωρίς?

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Τις ελεγχω..μετα απο λιγη ωρα το ξεχναω...μονο θυμο νιωθω ...ουτε μισος , ουτε φθονο, ουτε λυπη...ροδα ειναι και γυριζει

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Νικ ναι αυτο που δεν αντεδρασα πιο νωρις...η μπουνια στο ματι δεν ελυσε το προβλημα...και συνεχιστηκαν τα ιδια σκηνικα

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Νικ ναι αυτο που δεν αντεδρασα πιο νωρις...η μπουνια στο ματι δεν ελυσε το προβλημα...και συνεχιστηκαν τα ιδια σκηνικα
    Εντάξει κοίτα πάει πέρασε αυτό,πρέπει να το αφήσεις πίσω ,απλώς τώρα λίγο ο εγωισμός και λίγο ο θυμός,απλά τότε θα ήσουνα και μικρούλα και δεν ήξερες πως να αντιδράσεις
    και όπως ρόδα είναι κ γυρίζει

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Νικ θα προσπαθησω

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πρεπει να ενημερωνονται ομως, οπως και οι γονεις, αμεσα. να πιεσουν οι γονεις τους καθηγητες καιτους διευθυντες.
    εν αναγκη να πιασουν οι γονεις του γονεις του αλλου παιδιου.
    παντως το μελος ειναι πλεον ενηλικο και για να συζηταει ακομα αυτο το περιστατικο μαλλον καποια ζημια μονιμη εχει παθει απο την απαξιωση και θα πρεπει να ζητησει βοηθεια μηπως και ισορροπησει την βλαβη....
    Πολυ σπανια κανουν σοβαρες κινησεις ακομα και με την παρακινηση των γονεων
    Ναι συμφωνω ομως στην ενημερωση και ενοητε οτι καπια πληγη εχει μεινει ανοιχτη στην κοπελα
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αυτα ειναι φαινομενα της εποχης μας , ξενοφερτα ............οι μαθητες ειναι αγριεμενοι πλεον , δεν ξερω το γιατι , αλλα οταν πηγαινα εγω σχολειο , την δεκαετια του 70 , 79 τελειωσα , δεν υπηρχε οχι ιχνος μπουλιιν , ουτε υποψια , ημασταν ολοι ηρεμοι ........τι συνεβη στο ενδιαμεσο ? μαλλον η ανεργια , η ζωη δυσκολεψε , και οι μαθητες εχουν πολυ περισσοτερο διαβασμα απο την εποχη μου , και αβεβιο μελλον , και αυτοτους εχει εξαγριωσει , υποθετω παντα ......
    Δεν ειναι ολα ξενοφερτα μακ παλια επησεις δεν υπηρχε και η φραση " πηραν το παιδι " ( ενοοντας τη απαγωγη του ) ενω τωρα υπαρχει και αυτο ξενοφερτο ειναο?απλα αλλαξουν οι εποχες και αλλαξουν οι ανθρωποι ναι υπαρχουν και ξενοφερτα αλλα οχι τετοια θεματα ξενοφερτο πχ ειναι τα γρικλις η τα οδιωτικα σχολεια εχουν ξενοφερτο τροπο διδασκαλιας το ξενοφερτο δεν ειναι απαιρετητα κακο ουτε απαρετητα καλο
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    [QUOTE=arntaben;606629]Πολυ σπανια κανουν σοβαρες κινησεις ακομα και με την παρακινηση των γονεων
    Ναι συμφωνω ομως στην ενημερωση και ενοητε οτι καπια πληγη εχει μεινει ανοιχτη στην κοπελα

    Οντως οι καθηγητες δεν δινουν μεγαλη σημασια σε τετοια φαινομενα με την δικαιολογια οτι "παιδια ειναι και θα τους περασει" ..δεν κινητοποιειται σχεδον κανεις και ναι ισως η απαξιωση με εχει κανει να τα θυμαμαι τωρα σε καταστασεις που ειμαι πολυ πιεσμενη..η απαξιωση ερχοταν απο το σπιτι...οι γονεις μου με μεγαλωσαν με αυτην την νοοτροπια ..επισης η μανα μου εχει μαγαζι (τυροπιταδικο) κι αν καποιος πελατης της ελεγε κατι κακο εκεινη απαξιουσε για να κραταει την πελατεια της κι αυτο παντα επιανε...ποτέ δεν αντιμιλουσε...και αυτη την νοοτροπια την εχει μεταφερει και σε μενα ..απο μικρη μου ελεγε " η σιωπη ειναι χρυσος, με το να μην αντιμιλας ο αλλος περιφρονειται απο μονος του "

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Παντως περιστατικα bullying εχω παρατηρησει και σε πολυ μικροτερες ηλικιες , ακομα και σε παιδια πεντεμισι χρονων

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    η αποψη μου ειναι οτι μερικα παιδια για λογους που δεν εχουν σημασια, κοροιδευουν καποια παιδια τα οποια ποτε δεν αντιδρουν λεκτικα η σωματικα.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Διάθεση- επιρροή απο τους αλλους
    By girl1988 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 10-06-2015, 14:31
  2. Δύσκολη η επικοινωνία με τους άλλους για μας τους ομοιοπαθείς..
    By vasilianna85 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 24-12-2014, 23:08
  3. Επικοινωνια με τους άλλους
    By xρυσα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 27-02-2010, 14:34
  4. Εξάρτηση από τους άλλους...
    By donald_girl in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 30-01-2009, 20:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •