Αρκετά πια!!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 142
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Α πηγες στην συνεδρια σου, τι καλααααα

    Κυκνακι δεν ξερω αν θα παρει τοσες διαστασεις το θεμα, καλα κανεις και σε χαιρομαι που ζητας να μη γινονται ακραιες δηλωσεις και προτροπες τετοιου τυπου αλλά δεν ξερω τι θα βγει ως αποτελεσμα. Μου απαντησε ο σταυρος στο αλλο σου θεμα. Εκανες τις εξετασεις ποτε βγαινουν αποτελεσματα ???
    Μόλις σου απάντησα κι εγώ εκεί... Και στα δύο θέματα μπορείς να με βρεις, απλά τώρα θα κάνω ένα μικρό διάλειμμα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #32
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Πες τα treasure octopus γιατί στο τέλος θα με βγάλουν και τρελή εδώ μέσα...ευτυχώς είμαι καλά παρόλο που κοιμήθηκα παρέα και με το ξυράφι και με το αρκουδάκι...μόνο hansaplast από την αιμοληψία έχω και μόλις είναι εντάξει θα το βγάλω κι αυτό γιατί μου θυμίζει τις πληγές που προκαλούσα εγώ και μετά τους έβαζα hansaplast...αλλά ψυχολογικά ήταν πολύ δύσκολη νύχτα και κανείς δεν θα πρέπει να επιτρέπεται να προκαλεί προβλήματα στα μέλη με τις πράξεις που αναφέρεις κι εσύ στο μήνυμα σου...Εγώ αυτή τη στιγμή νιώθω ανασφαλής στο φόρουμ...

    Εσύ είσαι καλά;
    Καλέ μου Κύκνε, καλά είμαι για σένα ανησυχώ αν και βλέπω ότι είσαι καλύτερα και το πάλεψες. Δεν ξέρω τι γίνεται εδω μέσα πραγματικά, τα χω χάσει λίγο. Εμένα με βγάλαν πάνω κάτω προβληματική με άσχημο γούστο επειδή προσπάθησα να πω ότι υπάρχουν διάφορα γούστα στους ανθρώπους και ότι δε μ'αρέσει να χαρακτηρίζω άτομα άσχημα και να τα κράζω. Το γεγονός ότι ταράχτηκες από βρισιές πήρε περισσότερο αρνητισμό απ'ότι οι ίδιες οι βρισιές και αυτός που το έκανε. Εσύ αισθάνεσαι ανασφαλής εγώ αισθάνθηκα εξωγήινος εδω μέσα. Παρ'όλα αυτά χαίρομαι που μπήκα γιατί μου είπαν άτομα ότι τα βοήθησα έστω και λίγο και πήρα ζέστη και δύναμη από αυτό. Αυτό να κρατάμε. Όλα τα υπόλοιπα δεν αξίζουν. Πήγαινε στον ψυχολόγο σου σταθερά και προσπάθησε να θωρακίσεις τον εαυτό σου.
    Last edited by treasure_octopus; 22-04-2016 at 19:19.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Τι έγραψε ρε σεις και ταραχτήκατε τόσο πολύ;

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Δεν υπάρχει πλέον νόημα να μιλάμε για τον περαστικό μιας που μπαναρίστηκε!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Δεν υπάρχει πλέον νόημα να μιλάμε για τον περαστικό μιας που μπαναρίστηκε!
    ε και τι θα τον δυσκολέψει να μπει μ άλλον προφίλ?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,600
    τιποτε αντ.
    αλλα ειναι ενα βαρετο σπορ για βαρετους ανθρωπους. αν ειναι τοσο βαρετος, ας το κανει.

    συμφωνω με σεσε και με χταποδι.

    εχω την υποψια, οτι οι διαχειριστες δεν ολιγωρουν, αλλα μπαινουν μερικες φορες στο τριπακι να φερθουν σε καποιον σαν να ειναι ασθενης στο γραφειο τους. μιλαω για τους "ειδικους" και διαχειριστες, μαζι.
    η διαφορα ειναι, οτι εδω δεν υπαρχει η ιδιωτικοτητα του γραφειου τους και μια τετοια συμπεριφορα μπορει να επηρεαζει τους πιο ευαισθητους περισσοτερο απ οσο τους 'αναισθητους" που απλα, περιφρονουν τετοιες χαζομαρες..

    το γεγονος οτι ο περαστικος δεν ειναι κανενας εγκληματιας, αλλα καποιος που κλαιει για την προσοχη των αλλων, δεν αλλαζει την ενοχληση που ζει η κυκνος και η καθε κυκνος.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,600
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    περαστικα.ομως η ταραχη σου εχει δικα σου αιτια τα ποστ του περαστικου ειναι μονο η αφορμη.
    πολλοι,απο εδω μεσα ταραζονται οταν περνανε απο μια πλατεια με πολυ κοσμο. τι θα επρεπε να κανουμε. να στειλουμε με το ζορι τους αλλους σπιτια τους;
    αν συγκρινεις μια νορμαλ καθημερινη δραστηριοτητα με τον λογο μισους και βιας, κατι θα πρεπει να ξανασκεφτεις, η να ψαξεις.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Ευχαριστώ όσους με καταλαβαίνουν, πραγματικά είναι πολύ σημαντικό για μένα...Ακόμα κι αν δεν έχουν τις ίδιες αντιδράσεις όσον αφορά την ταραχή...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Τι έγραψε ρε σεις και ταραχτήκατε τόσο πολύ;
    Ελα ντε , κατι βρισιδια εριξε , καταρες και τα συναφη .........ε , και λοιπον , τι εγινε ? σιγα τα ωα .........θαταν δυσαρεστημενος απο κατι , και ξεδωσε το παιδι ...................δεν ειναι φορουμ παιδικης χαρας εδω , θα υπαρξουν και τετοια κρουσματα .....

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν συγκρινεις μια νορμαλ καθημερινη δραστηριοτητα με τον λογο μισους και βιας, κατι θα πρεπει να ξανασκεφτεις, η να ψαξεις.
    Εγω νομιζω ρεμ , οτι ειναι υγιες να ξεσπας τον θυμο σου , στον υπευθυνο , οχι στον πρωτο τυχοντα , το βρισκω ατικαταθλιπτικο ......να σε παιρνει βεβαια , μην τις φας κι ολας .....

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,600
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εγω νομιζω ρεμ , οτι ειναι υγιες να ξεσπας τον θυμο σου , στον υπευθυνο , οχι στον πρωτο τυχοντα , το βρισκω ατικαταθλιπτικο ......να σε παιρνει βεβαια , μην τις φας κι ολας .....
    υγιες ειναι αν ειναι υγιης ο θυμος σου κι εχεις δικιο.
    το να βριζεις θεους και δαιμονες, να καταριεσαι την ανθρωποτητα, η να αδικεις, να συκοφαντεις και να βριζεις οσους σου λενε αληθειες επειδη δεν εχεις αντιλογο, μονο υγιες δεν ειναι... και σε καθε περιπτωση , κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να σε ανεχεται...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ελα ντε , κατι βρισιδια εριξε , καταρες και τα συναφη .........ε , και λοιπον , τι εγινε ? σιγα τα ωα .........θαταν δυσαρεστημενος απο κατι , και ξεδωσε το παιδι ...................δεν ειναι φορουμ παιδικης χαρας εδω , θα υπαρξουν και τετοια κρουσματα .....
    Macgyver, τι λες;;; Όποιος είναι δυσαρεστημένος από κάτι νομιμοποιείται να εύχεται το κακό του άλλου με φριχτούς τρόπους και μάλιστα να τον προτρέπει σε αυτοκτονία;
    Πραγματικά πρόλαβες να διαβάσεις τα post του; Ελπίζω πως όχι...σιγά μην τον λυπηθούμε κιόλας!
    Παρακαλώ τη διαχείριση να κλειδώσει το θέμα, αν είναι να εκφράζονται τέτοιες ακραίες απόψεις γιατί ταράζομαι το ίδιο όπως κι εκείνο το βράδυ...άλλωστε αφού έφυγε κι ηρεμήσαμε, δεν υπάρχει και λόγος να υφίσταται...εγώ πάω να ξαπλώσω για λίγο, ελπίζω όταν ξανάρθω ή να έχετε λογικευτεί ή να έχει κλειδωθεί το θέμα...αν είναι δυνατόν να δικαιολογείτε τέτοιες συμπεριφορές!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Macgyver, τι λες;;; Όποιος είναι δυσαρεστημένος από κάτι νομιμοποιείται να εύχεται το κακό του άλλου με φριχτούς τρόπους και μάλιστα να τον προτρέπει σε αυτοκτονία;
    Πραγματικά πρόλαβες να διαβάσεις τα post του; Ελπίζω πως όχι...σιγά μην τον λυπηθούμε κιόλας!
    Παρακαλώ τη διαχείριση να κλειδώσει το θέμα, αν είναι να εκφράζονται τέτοιες ακραίες απόψεις γιατί ταράζομαι το ίδιο όπως κι εκείνο το βράδυ...άλλωστε αφού έφυγε κι ηρεμήσαμε, δεν υπάρχει και λόγος να υφίσταται...εγώ πάω να ξαπλώσω για λίγο, ελπίζω όταν ξανάρθω ή να έχετε λογικευτεί ή να έχει κλειδωθεί το θέμα...αν είναι δυνατόν να δικαιολογείτε τέτοιες συμπεριφορές!
    Τα είδα εγώ τα θεματά που έγραφε και ήταν άσχημα όντως και επειδή μες τ φόρουμ υπάρχουν άτομα πολύ "ευαισθητα" σ εκφράσεις και σ άλλα θα πρέπει να κλειδώνονται πιο γρήγορα αυτά τα θέματα

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Macgyver, τι λες;;; Όποιος είναι δυσαρεστημένος από κάτι νομιμοποιείται να εύχεται το κακό του άλλου με φριχτούς τρόπους και μάλιστα να τον προτρέπει σε αυτοκτονία;
    Πραγματικά πρόλαβες να διαβάσεις τα post του; Ελπίζω πως όχι...σιγά μην τον λυπηθούμε κιόλας!
    Παρακαλώ τη διαχείριση να κλειδώσει το θέμα, αν είναι να εκφράζονται τέτοιες ακραίες απόψεις γιατί ταράζομαι το ίδιο όπως κι εκείνο το βράδυ...άλλωστε αφού έφυγε κι ηρεμήσαμε, δεν υπάρχει και λόγος να υφίσταται...εγώ πάω να ξαπλώσω για λίγο, ελπίζω όταν ξανάρθω ή να έχετε λογικευτεί ή να έχει κλειδωθεί το θέμα...αν είναι δυνατόν να δικαιολογείτε τέτοιες συμπεριφορές!
    αστο παιδι να εκφρασει την ανωτεροτητα του ρε κυκνακι!!... γιατι το εμποδιζεις????... μηπως εισαι και εσυ ποταπη και τον φθονεις??

  15. #45
    Δεν είχε ξέσπασμα θυμού αλλά ακόμα και εαν είχε αυτό δε σημαίνει ότι δεν πρέπει πρώτα να σεβαστεί τους άλλους που βρίσκονται γύρω του σε αυτόν τον χώρο εφόσον υπάρχουν και κανόνες! Και αν οι διαχειριστές νομίζουν ότι είναι στο ιατρείο τους,οχι δεν είμαστε εκεί! Σε ένα ιατρείο είσαι μόνος με απέναντι έναν ειδικό, εξειδικευμένο επιστήμονα που ξέρει πως να αντιμετωπίσει κάθε τι! Εδώ έχουμε μπει γιατί ακριβώς ΔΕΝ ξέρουμε πως να αντιμετωπίσουμε πολλά που μας συμβαίνουν ή βλέπουμε, νιώθουμε,αναζητάμε κουράγιο,δύναμη και εναλλακτικές απόψεις ή απλά ζεστή παρεά. Επίσης ΔΕΝ είμαστε όλοι ίδιοι, εαν κάποιος μπορεί να αδιαφορίσει για αυτά που γράφει κάποιος άλλος δε σημαίνει ότι μπορούν να το κάνουν όλοι και το ''δες το χαλαρά'' σε ανθρώπους που μόνο χαλαρά δεν αισθάνονται δεν είναι τίποτα. Δεν είμαστε σε φόρουμ για αμάξια ή περιοδικού μόδας, ή σπορ, είμαστε σε φόρουμ με πολύ ειδικά θέματα και προβλήματα και είναι απαραίτητος ο σεβασμός προς τους άλλους για τη διατήρηση της ψυχικής τους ηρεμίας. Στην τελική κανείς δε μας υποχρεώνει να μπούμε, οπότε εαν μπούμε σημαίνει πως αυτόματα δεχόμαστε να τηρούμε από μόνοι μας τους κανόνες. Κάποιοι εδώ έχουν νοσηλευτεί,κάποιοι έχουν κάνει απόπειρες, κάποιοι έχουν ψυχώσεις, άπειρο άγχος, κρίσεις πανικού ή έχουν υποστεί και κακοποίηση, δεν είναι χώρος που μπαίνουν μόνο χαλαρά άτομα, φουλ αυτοπεποίθηση και χαρά γεμάτα όρεξη να διασκεδάσουν και να γκοσιπάρουν. Νομίζω από αυτό και μόνο πρέπει να προσέχουμε τι λέμε αλλιώς αν θέλουμε πλήρως χυμαδιό και χαλαρότητα υπάρχουν και τσατ που μιλάς και πριβέ ή άλλα χαλαρά και χαβαλεδιάρικα φόρουμ.

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαι αρκετα καλος ειμαι η μηπως δεν βλεπω αρκετα καλα
    By ImLost in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-08-2014, 13:56
  2. δημοσκοπηση. πιστευετε οτι ειστε αρκετα ομηλιτικοι?
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 18-11-2013, 11:44
  3. Αρκετα περι χωρισμο
    By Nomad in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 22-11-2012, 05:17
  4. ΑΡΚΕΤΑ...
    By m.monkey in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 22-07-2011, 18:50
  5. Τι εμαθα μετα απο αρκετα χρονια προσπαθειας αλλα και φαγουρας
    By Pou_Zoume in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 12-10-2010, 22:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •