Δεν αντεχω αλλο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Οδυσσεα καλως ήρθες.

    Εγω εχω νιωσει κομματια κ χαλια αρκετες φορές μετά τις συνεδριες σε σημειο μαλιστα που να αναρωτιεμαι αν αντεχω αλλο ή οχι.

    Μακροπροθεσμα ομως θεωρησα πως με καποιο τροπο αυτο με ωφέλησε. Δλδ ειδα πραγματα που πριν δεν ηθελα να δω...καπως ετσι πολυ χοντρικα.

    Οταν λες οτι δεν προχωράει το πραγμα τί εννοεις? Θεωρεις οτι μενεις στάσιμος ή χειροτερα απο την αρχή ακομα? Το αποδίδεις καπου αυτο?Δινεις καποια εξηγηση σ ολο αυτο?

    Ο θεραπευτης σου τί λεει για ολο αυτο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    μμμμμμμ

    λοιπον κατάλαβα νομιζω.εκανες καποια βήματα σε καποιους τομεις αλλα οχι τοσα οσα ηθελες. Σωστα?

    Δες ενα ενα οτι σ ενοχλει. Ας πουμε τη σχολη: αρχικα δεν πηγαινες καθόλου? δεν πατουσες? κ τώρα πηγαινεις? αλλα με δυσκολια...ε?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    Originally posted by οδυσσεας
    κ εχω τον θεραπευτη να μου λεει οτι η σχολη πηγαινει καλα.που το βλεπεις ρε μεγαλε????το ζητημα δεν ειναι μονο το οτι πηγαινω αλλα το ΠΩΣ πηγαινω...
    πόσο μα πόσο σε καταλαβαίνω σε αυτό οδυσσεα!αααχ και να ξερες.κάθε φορά που είναι να πάω στη σχολή νοιωθω φριχτά!!!
    και οταν τελικα φτανω στη σχολη νοιωθω ακομη πιο φριχτα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    winston και οδυσσέα ένα μόνο θα πω σαν ομοιοπαθούσα αγοραφοβική και φοιτήτρια.όταν διαβάζω τα μηνυματά σας είναι σαν να βλέπω τον ίδιο μου τον εαυτό!!!εντελώς όμως!!!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    ATHENS
    Posts
    86
    FERRO ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟΝ ΕΙΣΑΙ??

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    πάντως πολύ μεγαλύτερη από την ηλικία των υπολοιπων φοιτητων:P ειχα εγκαταλειψει τισ σπουδες για χρονια και δουλευα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Originally posted by οδυσσεας
    Ειδικα τον τελευταιο καιρο νοιωθω εντελως αβοηθητος οπως ακριβως πριν αρχισω θεραπεια.
    δεν θεωρω οτι ο θεραπευτης δεν ειναι καλος αλλα δεν ξερω κατα ποσο μπορει να βοηθησει πλεον.
    Αυτό που περιγράφεις, Οδυσσέα μου, με αγγίζει πάρα πολύ. Βρίσκομαι σε μια παράξενη περίοδο σχετικά με τη θεραπεία μου. Ενώ έχω κάνει μεγάλη πρόοδο και έχω ανακάλυψει πολλά πράγματα για τον εαυτό μου, αυτή τη στιγμή έχω πέσει πάνω σε ένα κομμάτι μου το οποίο με πονάει πάρα πολύ και το οποίο δεν νομίζω οτι \"γιατρεύεται\". Έχω αρχίσει να συνειδητοποιώ οτι ίσως χρειαστεί να ζήσω μαζί του κι αυτή η προοπτική με κάνει να νιώθω εντελώς αβοήθητη και απελπισμένη.
    Δεν λέω οτι τα δικά σου προβλήματα είναι άλυτα, σε παρακαλώ μην με παρεξηγήσεις, απαντάω στην αίσθηση της αδυναμίας και του αβοήθητου που αναδύει το ποστ σου. Για κάποιο λόγο με ανακουφίζει να τη μοιράζομαι με εσένα, ίσως γιατί πιστεύω οτι θα με καταλάβεις.
    Μάκια...

  8. #8
    Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    ATHENS
    Posts
    86
    εγω παιδιά δν ξέρω εχθές ηταν η πρωτη φορα που ενιωσα οτι τσάμπα εδωσα τα 60 ευρω και μαλλον θα τον κοψω και θα πηγαινω οταν εχω προβλημα βεβαια σε αυτον το χρωσταω που ειμαι τωρα καλα !!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    13
    Φίλε Γιώργο γιατί λες ότι τα έδωσες τσάμπα? Πόσες φορές έχεις πάει, πόσο καιρό? Είμαι στην φάση που ξεκινάω πάλι και σήμερα είναι η τρίτη φορά που θα πάω και με ενδιαφέρει πολύ αυτό που λες...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Γιώργο αφού λες ότι σ\'αυτόν χρωστάς που είσαι καλά άρα σε βοηθάει.Δεν πειράζει που μία φορά δεν πήγε καλά η συνεδρία.Εκτός κι αν αυτό που ένιωσες συνεχιστεί και στις επόμενες συνεδρίες.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    23
    Γειά χαρά σε όλους , Οδυσσέα θά θελες να μου πείς ποιό μοντέλο ψυχοθεραπείας ακολουθεί ο γιατρός μαζί σου ? Η ερωτησή μου απευθύνεται και στα άλλα παιδιά εδώ μέσα ... !!! Προσωπικά έχω κάνει και εγώ αρκετές συνεδρίες με διάφορους ψυχολόγους εδώ στην πόλη μου , αλλά αποτέλεσμα zero , μηδέν , nada .. Απλά οι μάγκες μου τα παίρναν χοντρά και αποτέλεσμα δεν έβλεπα ! Για κάτι ώρες ήμουν στα επάνω μου και μετά ξανάπεφτα πάλι στα ίδια. Δεν έχω πλέον εμπιστοσύνη στους ψυχολόγους και γενικά στους γιατρούς, χωρίς αυτό να σημαίνει και ότι δεν έχω εμπιστοσύνη στην ψυχολογία ή στην ιατρική .

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    103
    Οδυσσέα μου, μου εξηγείς λίγο το \'\'σαμποτάρω\'\' σου? Εμένα ας πούμε αυτά που μου έλεγε ο ψυχίατρος- ψυχαναλυτής μου δεν με έπειθαν. Η γενικότερη συμπεριφορά του δεν με βοηθούσε. Μου έλεγε πράγματα που το μυαλό μου αμφισβητούσε μονομιάς. Αυτό εννοείς?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    147
    και εγω το ιδιο Bικυ γι αυτο και σταματησα. Eνιωθα οτι πληρωνω για να κοροιδευομαστε μεταξυ μας... Aσε που εχω αρζισει να πιστευω οτι δεν ειναι ανχος αυτο που εχω ακριβως. Oυτε που ξερουν και ακριβως τι ειναι και πως να το αντιμετωπισουν. Aν ηξεραν δεν θα ειμασταν ολοι χρονια και χρονια στους ψυχοθεραπευτες. Eνταξει αν μου περισσευαν κιολας θα πηγαινα, αλλα τωρα δεν εχω τη πολυτελεια να ασχολουμαι με κατι που μονο εκεινη τη στιγμη με καθυσηχαζει.

  14. #14
    Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    ATHENS
    Posts
    86
    oδυσσεα σε καταλαβαινω απολυτα περασα απο αυτο το σταδιο αλλα θα ειναι συντομο , σου προτείνω να κανεις πράγματα και να εκπληρώνεις του στοχους σου παντως τωρα που ξεπερασα κατα 90% του πανικου βλεπω οτι τελικα ξεπερνιεται και εισαι σε ενα σταδιο που μπορεις να το ξεπερασεις τελειως απλως πιστεψε στον ευατο σου

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    103
    Μαργκούλι μου τι κάνεις?
    Αρχισα ομοιοπαθητική με κάτι κάψουλες ignola νομίζω τις λένε. Θα τις παίρνω για 30 μέρες. Σου λέει κάτι το όνομα?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •