με ζηλεύει η αδερφή μου; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 53
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Κακο πραγμα το θαψιμο..χθες με πηρε τηλ και μου ελεγε οτι το αγορι μου ειναι νεο ακομη (24χρονων) και σιγα μην κατσει για μια ζωη μαζι μου και οτι ολοι αυτοι που εχουν σταθερες σχεσεις εχουν προβλημα κτλ...βλακειες δικες της.. Το αγορι μου μου ειχε κανει προταση γαμου, (οχι να παντρευτουμε τωρα, αλλα σε 2 χρονια που θα τελειωσω τη σχολη ) , βλεπει οτι τα πηγαινουμε καλα και προσπαθει να βαζει τσιτες

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Cube στα 15 μου οχι δεν με ζηλευε..τωρα στα ζορια της πιστευω οτι με ζηλευει...τους γονεις μας δεν τους λεει "μπαμπας και μαμα" αλλά "αυτος κι αυτη" , μιλαει πολυ ασχημα για την μανα μας σε σημειο να τη θαβει σε μενα

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Μαλλον ξεχασε οτι ο αντρας της την ζητησε σε γαμο απο τον πρωτο μηνα που γνωριστηκαν και τοτε ο αντρας της ηταν 25 κι εκεινη στην ηλικια μου, δηλαδη 19

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Κακο πραγμα το θαψιμο..χθες με πηρε τηλ και μου ελεγε οτι το αγορι μου ειναι νεο ακομη (24χρονων) και σιγα μην κατσει για μια ζωη μαζι μου και οτι ολοι αυτοι που εχουν σταθερες σχεσεις εχουν προβλημα κτλ...βλακειες δικες της.. Το αγορι μου μου ειχε κανει προταση γαμου, (οχι να παντρευτουμε τωρα, αλλα σε 2 χρονια που θα τελειωσω τη σχολη ) , βλεπει οτι τα πηγαινουμε καλα και προσπαθει να βαζει τσιτες
    σε αυτό δεν μπυ φαίνεται ότι βγάζει ζήλια..
    είναι και μεγαλύτερη παντρεμένη, κάτι ξέρει παραπάνω για αν σου το λέει..
    και γω έχω σταθερή και μακροχρόνια σχέση, αλλά πρόταση γάμου στα 19 για να παντρευτείτε σε 2 χρόνια μου φαίνεται υπερβολή.. αλλά επειδή τέλος πάντων, δεν μας ζήτησες γνώμη πάνω σε αυτό, αλλά για την αδερφή σου, πιστεύω ότι είναι υπερβολική η στάση της ορισμένες φορές, αλλά πρέπει να μπεις και ΄λίγο στην θέση της, γιατί έχω την αίσθηση ότι δεν είναι τόσο κακιά.. απλά δεν ξέρει πως να σε πλησιάσει + ότι δεν τα πηγαίνει καλά με τους γονείς σας..

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Είναι πολύ πιθανό να έχουν σχέση και οι γονείς....δεν ξυπνάς ένα πρωί στα 30 σου να ζηλεύεις την μικρή σου αδερφή επειδή είναι φοιτήτρια....ίσως δούλευε αυτό από πιο νωρίς.....Τις φίλες της τις ζηλεύει?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Troxia ισως να ειναι υπερβολικη η προταση γαμου αλλά εχει φτασει σε σημειο να μου λεει οτι το αγορι μου δεν θα με θελει λογω των γονιων μας (οι γονεις μας τον εχουν γνωρισει απο κοντα και τον εχουν αποδεχτει) ..καποια αλλη στιγμη μου ειπε οτι εκεινος εχει σπιτι δικο του σε πολη κι οτι σιγα μην θελει να ερθει να μεινει σε ενα χωριο..μα πειτε μου ειναι λογοι αυτοι ενος σοβαρου αντρα να μην θελει να σε παντρευτει ή ν μην θελει τελος παντων να ειναι μαζι σου; εχει φαγωθει να με ρωταει για το αγορι μου και τι κανει κι αν αλλαξε δουλεια κι η δουλεια πως παει..σημερα δεν ειχα ορεξη να της μιλησω για εκεινον και εβγαλε και το συμπερασμα οτι μαλλον μου εχει περασει ο ερωτας..λες και ξερει η αδερφη μου τι νιωθω..ε και της απαντησα οτι δεν εχω καμια ορεξη ..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Cube φιλες της δεν ζηλευε..συμμαθητριες της ομως ναι..μην φανταστεις πολλες..2-3

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    νομίζω πώς ότι και να συμβαίνει, η στάση της σε έχει κουράσει (και μένα από ένα σημείο και μετά θα με κούραζε η πολύ ανάκριση είτε είναι για καλο είτε όχι) και για αυτό θα πρέπει κάποια στιγμή να της μιλήσεις.. κ αν θέλει σε ακούει και βελτιώνεται. αν όμως αρχίσει να γκρινιάζει πες της ότι την προειδοποίησες εσύ και ότι αν αρχίσεις να απομακρύνεσαι να μην παραξενευτεί.. πιστευω ότι αν φανεις ακέραιη , κάποια στιγμή θα το καταλάβει.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Troxia οντως αυτη ειναι μια πολυ καλη λυση την οποια δεν ειχα σκεφτει ποτέ..σε ευχαριστω πολυ :D

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Εσύ ως άνθρωπο πως την κρίνεις? Είναι εντάξει άτομο και τελευταία έτυχε να σε πρήζει κλπ ή δεν την πας και πολύ? ( άσχετα που είναι η αδερφή σου)

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Μεχρι πριν κατι μηνες καλη ηταν..τα λεγαμε ολα..αλλα οταν την επιασα να λεει απο εδω κι απο εκει για μενα , σκεφτηκα αφου θαβει τους γονεις μας σε μενα σιγουρα εμενα με θαβει κι αλλου...αρα τωρα εχω αρχισει να μην τη πηγαινω και πολυ

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Καλησπερα παιδια!
    Τις τελευταιες 2-3 εβδομαδες η αδερφη μου εχει αναπτυξει παραξενη συμπεριφορα..ειναι 33 χρονων , εχει ενα παιδι 4 χρονων και ειναι παντρεμενη..ο ανδρας της δουλευει σε διαφορετικη πολη..και που λετε λοιπον το τελευταιο διαστημα μου κανει διαφορες σκηνες..ξερει οτι η σχολη μου ειναι ζορικη, με πολυ διαβασμα και καθε φορα που της λεω οτι την ταδε ωρα θα κατσω να διαβασω με παιρνει τηλεφωνο και δεν λεει να το κλεισει..αν δεν το σηκωνω με παιρνει 4-5 φορες συνεχομενα..εγω σπουδαζω σε αλλη πολη..μενει σε αποσταση 4 ωρων με μενα..ερχεται συχνα με το αμαξι κτλ..με ρωταει ολη την ωρα για το αγορι μου αν θα μεινουμε μαζι κτλ (με το αγορι μου τα εχω απο τοτε που ημουν 17, εδω και 2 χρονια περιπου).. Και μου λεει ολη την ωρα "κι εσυ τωρα εισαι φοιτητρια " και μπλα μπλα .ολη την ωρα για την φοιτητικη μου ζωη μου λεει..εντωμεταξυ παω στο σπιτι μιας κοπελιας φιλης μου για να διαβασουμε κτλ και μου κανει σπασιμο με τα τηλεφωνα, προσπαθει να επεμβει στην προσωπικη ζωη μου, με ρωταει αν εχω προχωρησει με το αγορι μου, αν εχουμε σκοπο να μεινουμε μαζι, καθε ποτε μιλαμε, αν μιλαμε στο viber ή και κανονικα στο τηλεφωνο, καθε ποτε τον βλεπω κτλ...εντωμεταξυ και η ιδια εχει σπουδασει αλλα δεν εχει δουλεια, με τους γονεις μου ειναι τσακωμενη και δεν μιλανε εδω και μηνες..πφφφ καποιες φορες κιολας ειχε βαλει πανω την μανα μου να μου κανει φασαριες, αλλα η μανα μου ποτε δεν μου εκανε..εγω με τους γονεις μου εχω πολυ καλες σχεσεις...εσεις τι πιστευετε;; ζηλευει ή οχι; οι γονεις μου μου λενε να μην της λεω τιποτα για το τι κανω ουτε στην προσωπικη μου ζωή ουτε ως φοιτητρια.ποια ειναι η γνωμη σας;
    Εγώ πιστευω ότι σ έχει απλά αδυναμία η αδερφή σ.
    Απλα μάλλον εχει μπουχτισει απο την ζωη της ,οπως είπες και ασχολείται μ σένα ,δεν νομλιζω ότι κάνει κάτι από κακο
    Απλά θα εχει γινει φορτικη πιστευω

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Μα περίμενε δεν έχει σχέση που θάβει τους γονείς σας, μπορεί να έχει και αυτή τα παράπονά της κλπ, στην αδερφή της θα τα πει, έτσι? Εντάξει αν είχατε καλές σχέσεις παλιότερα, ή ζήλευε και δεν το είχατε καταλάβει ή τώρα περνάει και αυτή την δική της φάση που δεν ξέρω αν στέκει αυτό αλλά τέσπα....Κατά τα άλλα συμφωνώ με τροχιά, μίλησέ της για ότι σε προβληματίζει και θα δείξει ο χρόνος αν είναι απλά μια δύσκολη εποχή....

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Nick δεν πιστευω οτι ειναι αδυναμια οταν σου λεει να μη βαλεις το ενα , να μην βαλεις το αλλο , να σε ρωταει ολη την ωρα για την σχεση σου και να σου λεει οτι οποιος αντρας εχει μακροχρονια σχεση εχει καποιο προβλημα κι οτι δεν ειναι φυσιολογικος δηλαδη ολοι οι ανδρες που κρατανε την σχεση τους ειναι βλακες;;; εξαλλου κι εκεινη οταν γνωριστηκε με τον αντρα της ηταν εκεινος 25 χρονων..με εχει κανει πολλες φορες ρομπα μπροστα σε παρεες της..να φανταστεις οτι παμε βολτα κι παιρνει παγωτο για τον εαυτο της και για το παιδι κι εμενα δεν μου παιρνει..εσενα τι σου βγαζει ολο αυτο;;

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Nick δεν πιστευω οτι ειναι αδυναμια οταν σου λεει να μη βαλεις το ενα , να μην βαλεις το αλλο , να σε ρωταει ολη την ωρα για την σχεση σου και να σου λεει οτι οποιος αντρας εχει μακροχρονια σχεση εχει καποιο προβλημα κι οτι δεν ειναι φυσιολογικος δηλαδη ολοι οι ανδρες που κρατανε την σχεση τους ειναι βλακες;;; εξαλλου κι εκεινη οταν γνωριστηκε με τον αντρα της ηταν εκεινος 25 χρονων..με εχει κανει πολλες φορες ρομπα μπροστα σε παρεες της..να φανταστεις οτι παμε βολτα κι παιρνει παγωτο για τον εαυτο της και για το παιδι κι εμενα δεν μου παιρνει..εσενα τι σου βγαζει ολο αυτο;;
    Αυτο για το παγωτό δεν μ λέει τίποτα :p
    μπορεί επειδη έχει γινει και μητερα και εσυ εισαι κ μικροτερη να της έχει βγει το ένστικτο της μάνας και πάνω σ
    τον συμπαθεί τον φίλο σ?
    Αυτό για την μακροχρονια σκέψη δεν ξέρω γτ τ είπε ,αλλά κάνει λάθος.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ
    By void in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 19-11-2014, 23:51
  2. ΣΟΣ!! Ο σύντροφος μου με ζηλεύει παρανοικά!!
    By Paraxeni Kopela in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 168
    Last Post: 07-08-2013, 16:23
  3. Για την αδερφη μου..
    By Αριαδνη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 04-08-2012, 19:16
  4. Η αδελφη μου με ζηλευει??!
    By Τζουλια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 29-07-2012, 09:57
  5. Το αγορι μου ζηλευει...δεν αντεχω πνιγομαι
    By carriebradshaw.com in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 25-08-2010, 13:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •