με ζηλεύει η αδερφή μου; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Νικ οντως αυτο για το παγωτο δεν εχει καμια σχεση..και δεν ειναι μονο αυτα που λεει..ειναι κι ο τροπος που τα λεει..σαν να με ειρωνευεται και σαν να προσπαθει να μου επιβαλλει την αποψη της (τουλαχιστον ετσι το αντιλαμβανομαι εγω) , κι οταν καποιος μιλαει για τους γονεις του με τα χειροτερα λογια φαντασου πως θα μιλαει για τους γυρω ...το να λεει στον αντρα της κι γενικως οπου σταθει κι οπου βρεθει τα προσωπικα μου σου φαινεται λογικο; εξαλλου γιατι να ξερει ο καθενας τι κανεις στη ζωη σου;; χτυπα ξυλο αυριο μεθαυριο πες οτι χωριζω ειναι αναγκη να το γνωριζουν ολοι με ποιον τα ειχα κτλ;; απλα υποβαθμιζει πραγματα τα οποια κανω κι εκανε κι η ιδια στην ηλικια μου..οπως για παραδειγμα στην προταση γαμου που ανεφερα πιο πριν..ο αντρας της την γνωριζε μονο ενα μηνα και της εκανε προταση γαμου και μολις της ειπα οτι μου εκανε και το αγορι μου που ειμαστε μαζι 2 χρονια γυρισε να μου πει οτι δεν ειναι φυσιολογικος ως 24χρονος να θελει να ειναι για παντα μαζι μου ...σορρυ αλλα εχω δει ωριμους κι απο πιο μικρες ηλικιες οπως ειναι οι ηλικιες των 20 ..και η δικαιολογια οτι εχει σπιτι στην πολη κι οτι δεν θα με παντρευτει για να μην αφησει το σπιτι στην πολη κι ερθει στο χωριο που κολλαει;;και το συμπαθει το αγορι μου κιολας

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Νικ οντως αυτο για το παγωτο δεν εχει καμια σχεση..και δεν ειναι μονο αυτα που λεει..ειναι κι ο τροπος που τα λεει..σαν να με ειρωνευεται και σαν να προσπαθει να μου επιβαλλει την αποψη της (τουλαχιστον ετσι το αντιλαμβανομαι εγω) , κι οταν καποιος μιλαει για τους γονεις του με τα χειροτερα λογια φαντασου πως θα μιλαει για τους γυρω ...το να λεει στον αντρα της κι γενικως οπου σταθει κι οπου βρεθει τα προσωπικα μου σου φαινεται λογικο; εξαλλου γιατι να ξερει ο καθενας τι κανεις στη ζωη σου;; χτυπα ξυλο αυριο μεθαυριο πες οτι χωριζω ειναι αναγκη να το γνωριζουν ολοι με ποιον τα ειχα κτλ;; απλα υποβαθμιζει πραγματα τα οποια κανω κι εκανε κι η ιδια στην ηλικια μου..οπως για παραδειγμα στην προταση γαμου που ανεφερα πιο πριν..ο αντρας της την γνωριζε μονο ενα μηνα και της εκανε προταση γαμου και μολις της ειπα οτι μου εκανε και το αγορι μου που ειμαστε μαζι 2 χρονια γυρισε να μου πει οτι δεν ειναι φυσιολογικος ως 24χρονος να θελει να ειναι για παντα μαζι μου ...σορρυ αλλα εχω δει ωριμους κι απο πιο μικρες ηλικιες οπως ειναι οι ηλικιες των 20 ..και η δικαιολογια οτι εχει σπιτι στην πολη κι οτι δεν θα με παντρευτει για να μην αφησει το σπιτι στην πολη κι ερθει στο χωριο που κολλαει;;και το συμπαθει το αγορι μου κιολας
    Ξερεις τι πιστευω εγώ?Οτι δεν τις αρέσει η ζωη π κάνει ,μ αποτέλεσμα να θέλει να ξεφυγει από εκεί.Ισως να θέλει να σ προστατεψει ,δεν ξέρω κιολας.
    Το γεγονος ότι στα δικά της δεν βλέπει τα λάθη, ενω τα βλεπει στα δικά σ, που ειναι ακριβως τα ιδια πραγματα(οπως είπες για προταση,και ηλικια κ.α) με τα δικά της ισως εκει να υπάρχει ενα θέμα
    Οταν λες σ μειωνει δλδ τι λέει δώσμου ένα παραδειγμα?
    αυτα τα εκανε και πριν τσακωθεις μ τσ γονεις σας?
    Εμενα μ κάνει κάτι επειδη ησουν οι μικροτερη και ασχολιοντουσαν ολοι μαζι σ ,τις έχει κολήσει αυτό και ασχολείται συνέχει
    Ισως να ζηλευει π αυτη πλεόν δεν μπορει να κάνει τπτ σαν μάνα και απλά πρεπει να ασχολειται μ τ παιδι της και εχει αλλάξει ολη η ζωη της.
    και γω σαν 24χρονος είχα γνρισει μια κοπέλα π σκεφτομουν μερικες φορες τ μέλλον μαζί της ,αυτό ειναι φυσιολογικο, τωρα δεν ξέρω γτ λέει ετσι.
    Ισως να υπάρχει μια δοση ζηλειας και μια κυριαρχικη τάση απεναντί σ

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Άννα όποιος δεν είναι σίγουρος για την αδερφή σου , προσπαθείς να τον πείσεις εσύ η ίδια ότι σε ζηλεύει....Αν εσύ είσαι σίγουρη έτσι θα ΄ναι.... Αν έχεις ενοχές και δεν θες να λες ότι σε ζηλεύει το καταλαβαίνω...Αλλά στην ουσία έχεις σχηματίσει μια εικόνα για την αδερφή σου, σε πνίγει κλπ οπότε δεν μένει παρά να της τα πεις... Κάτσε και εδώ φυσικά , να το κουβεντιάσεις....

  4. #34
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Καλησπέρα Άννα.
    Νομίζω πως η αδερφή σου δεν έχει από που να πιαστεί,και τι θέλω να πω:
    Ότι επειδή δεν μιλάει με τους γονείς σας,ο άντρας της είναι σε άλλη πόλη κλπ.,εσένα σαν αδερφή της,σε βλέπει σαν πιο εύκολη λύση.Και ίσως ότι κάνει,το κάνει από αγάπη,αλλά σίγουρα με λάθος τρόπο,φέρνοντας σε αυτήν την κατάσταση.
    Η καλύτερη λύση είναι να μιλήσετε έξω από τα δόντια.Αν δεν καταλαβαίνει,νομίζω πως η απομάκρυνση σου από αυτήν,είναι μονόδρομος...
    Εύχομαι όμως να πάνε όλα καλά.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Aν και είσαι πιτσιρίκα και δεν θα καταλάβεις την κουβέντα που θα σου πω, θα σου την πω όμως και κράτησε την σε μια γωνίτσα του μυαλού σου χωρίς να την αναλύσεις και θα την καταλάβεις μετά από χρόνια...

    Το αίμα νερό δεν γίνεται...

  6. #36
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Aν και είσαι πιτσιρίκα και δεν θα καταλάβεις την κουβέντα που θα σου πω, θα σου την πω όμως και κράτησε την σε μια γωνίτσα του μυαλού σου χωρίς να την αναλύσεις και θα την καταλάβεις μετά από χρόνια...

    Το αίμα νερό δεν γίνεται...
    Και αν γίνεται,δεν πίνεται.

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω πιστευω οτι το κανει γιατι ξερει οτι σε πειραζει αυτο αλλιως γιατι να εμπανε στο κοπο να θαβει καπιον που δε τον ενδιαφερει?

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Πφφφ παιδια δεν θελω να τσακωθω μαζι της , απλα ολα αυτα που μου κανει με πνιγουν και νιωθω καμια φορα οτι τα κανει κι επιτηδες

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Νικ οταν λεω οτι με μειωνει εννοω οτι εχεο τυχει να ειμαστε εξω με παρεα και να λεει επιτηδες σε ολη την παρεα οτι εκεινη μου ειπε να μην βαλω αυτο το ρουχο κι εγω δεν την ακουσα κι ειναι πολυ κοντο κτλ...(το κανει συχνα αυτο το σκηνικο) δηλαδη σαντι θελει να βαλω;; το ρασο του παπα; 19 χρονων ειμαι ...ουτε παντρεμενη ειμαι ..ουτε συζω με καποιον οποτε οκ..εκεινη γιατι προσβαλλεται δεν μπορω να καταλαβω

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Και καμια φορα και σε τραπεζια με συγγενεις μπροστα αν πει η μανα μου κατι καλο οτι π.χ περασα ενα μαθημα αρχιζει να λεει " ε σιγα το πραγμα..περασε το μαθημα και τι εγινε;" ..πιο πολυ δεν ειναι αυτα που λεει..ειναι ο τροπος με τον οποιο τα λεει. Μεσα στην ειρωνεια..σαν να μου βγαζει μια δοση κακιας

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    η αδερφή σου έχει προσωπική ζωή? βγαίνει με φίλες?
    με τους γονείς σας έχει τσακωθεί... έχουν προσπαθήσει να τα ξανά βρούνε....
    έχετε μεγάλη διαφορά ηλικίας και ίσως λόγο και του μικρού έχει έντονο το μητρικό ένστικτο...
    μήπως δεν θέλει να χάσει κι εσένα και το χειρίζεται λάθος....
    έχεις κάνει καμιά προσπάθεια να ξανά μιλήσουν με τους γονείς σας..... ίσως χαλαρώσει λίγο από εσένα
    μπορεί να νιώθει σαν το μαύρο πρόβατο και να νιώθει ότι δεν την αγαπάτε.....
    κανε μια προσπάθεια να ξανά μιλήσουν.....
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Giang με φιλες της βγαινει μια με δυο φορες το εξαμηνο μπορει και τον χρονο..απο την μερια της δεν εχει προσπαθησει να τα ξαναβρουνε...σε μενα ολη την ωρα τους κατηγορει και τους βριζει...της προτεινα μια μερα να βρεθουν να μιλησουν κι εκεινη δεν θελει με τιποτα ..μετα της ειπα οτι θα μπορουσε να τους συγχωρεσει γιατι οταν συγχωρουμε γινομαστε καλυτεροι ανθρωποι....υπαρχει ομως κι ενα αλλο θεμα..οτι αν της μιλησω για αυτα που με ενοχλουν θα αντιδρασει πολυ ασχημα και ισως τσακωθει και με μενα μετά..ασε που εχει ετοιμη και την απαντηση..κι ολα αυτα με κανουν να μη θελω να της εξηγησω αυτα που με ενοχλουν...και σκεφτομαι συναμα και το αλλο..οτι στον θειο μας εχει πει για την σχεση μου, οπως επισης και στον αντρα της και σε μια φιλη της(τουλαχιστον γνωριζω οτι σε αυτους τους 3 σιγουρα το εχει πει) αρα φαντασου και σε ποσους αλλους θα με εχει συζητησει..κι οταν ενα ατομο μιλαει απαισια για τους γονεις του φαντασου τι θα σχολιαζει και για την αδερφη του..

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Και καμια φορα και σε τραπεζια με συγγενεις μπροστα αν πει η μανα μου κατι καλο οτι π.χ περασα ενα μαθημα αρχιζει να λεει " ε σιγα το πραγμα..περασε το μαθημα και τι εγινε;" ..πιο πολυ δεν ειναι αυτα που λεει..ειναι ο τροπος με τον οποιο τα λεει. Μεσα στην ειρωνεια..σαν να μου βγαζει μια δοση κακιας
    Σε μειώνει και σε φίλους? Άμα είσαι εσύ, η μητέρα σου, και η αδερφή σου, πάλι το κάνει?

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Giang με φιλες της βγαινει μια με δυο φορες το εξαμηνο μπορει και τον χρονο..απο την μερια της δεν εχει προσπαθησει να τα ξαναβρουνε...σε μενα ολη την ωρα τους κατηγορει και τους βριζει...της προτεινα μια μερα να βρεθουν να μιλησουν κι εκεινη δεν θελει με τιποτα ..μετα της ειπα οτι θα μπορουσε να τους συγχωρεσει γιατι οταν συγχωρουμε γινομαστε καλυτεροι ανθρωποι....υπαρχει ομως κι ενα αλλο θεμα..οτι αν της μιλησω για αυτα που με ενοχλουν θα αντιδρασει πολυ ασχημα και ισως τσακωθει και με μενα μετά..ασε που εχει ετοιμη και την απαντηση..κι ολα αυτα με κανουν να μη θελω να της εξηγησω αυτα που με ενοχλουν...και σκεφτομαι συναμα και το αλλο..οτι στον θειο μας εχει πει για την σχεση μου, οπως επισης και στον αντρα της και σε μια φιλη της(τουλαχιστον γνωριζω οτι σε αυτους τους 3 σιγουρα το εχει πει) αρα φαντασου και σε ποσους αλλους θα με εχει συζητησει..κι οταν ενα ατομο μιλαει απαισια για τους γονεις του φαντασου τι θα σχολιαζει και για την αδερφη του..
    Μα θα πρέπει να είσαι και ήρεμη να της εξηγήσεις όμορφα τι και πως....Σίγουρα θα ενοχληθεί, γιατί εσύ έχεις δίκιο... αλλά αν της δείξεις ότι την κατανοείς κιόλας ,ότι έχει και αυτή τα ζόρια της κλπ , χωρίς να την κριτικάρεις έντονα μπορεί να σου δείξει και αυτή καλά στοιχεία κλπ...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Να σας πω και το αλλο..μια φορα πηγαμε σε ενα τραπεζι που εκανε το νηπιαγωγειο του παιδιου της σε ενα εστιατοριο..κι ειχα βαλει μια φουστα κοντη μαυρη και μια μπλουζα κανονικη..και μου ειπε να παω να βγαλω τη φουστα γιατι ειναι για πιο βραδυ και πολυ κοντη...ενω εκεινη ειχε φορεσει πιο κοντη απο την δικη μου..καμια φορα αν φορεσω καποια μπλουζα στην οποια φενεται το στερνο (σε καμια περιπτωση το στηθος) ερχεται και μου την τραβαει προς τα πανω.
    απλα βλεπω οτι εχει μια υπερπροστατευτικη συμπεριφορα..πιθανον νιωθει μονη κ λογω της αναγκης της να ελεγχει..το χει βγαλει πανω σου..θεωρω οτι θα πρεπε να της μιλησεις σοβαρα κ ουσιαστικα κ να βαλεις ορια στην σχεση σας εφοσον αυτη δεν τα σεβεται..δυστυχως θα πρεπει να το κανεις..

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ
    By void in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 19-11-2014, 23:51
  2. ΣΟΣ!! Ο σύντροφος μου με ζηλεύει παρανοικά!!
    By Paraxeni Kopela in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 168
    Last Post: 07-08-2013, 16:23
  3. Για την αδερφη μου..
    By Αριαδνη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 04-08-2012, 19:16
  4. Η αδελφη μου με ζηλευει??!
    By Τζουλια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 29-07-2012, 09:57
  5. Το αγορι μου ζηλευει...δεν αντεχω πνιγομαι
    By carriebradshaw.com in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 25-08-2010, 13:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •