με ζηλεύει η αδερφή μου; - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 53 of 53
  1. #46
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω ειμαι σιγουρος οτι την ημερα που θα σταματησει να σε ενοχλει αυτο η δε θα της διχνεις οτι σε ενοχλει αυτη θα σταματησει.. γιατι δε θα βρισκει κανενα νοημα σε ολο αυτο
    το καταλαβαινει οτι σε πειραζει αυτο γι αυτο συνεχιζει..
    εγω αμφιβαλω αν οι εξηγισεις θα φερουν καπιο αποτελεσμα

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Νικ οταν λεω οτι με μειωνει εννοω οτι εχεο τυχει να ειμαστε εξω με παρεα και να λεει επιτηδες σε ολη την παρεα οτι εκεινη μου ειπε να μην βαλω αυτο το ρουχο κι εγω δεν την ακουσα κι ειναι πολυ κοντο κτλ...(το κανει συχνα αυτο το σκηνικο) δηλαδη σαντι θελει να βαλω;; το ρασο του παπα; 19 χρονων ειμαι ...ουτε παντρεμενη ειμαι ..ουτε συζω με καποιον οποτε οκ..εκεινη γιατι προσβαλλεται δεν μπορω να καταλαβω
    Δεν ξέρω τι να πω.
    Δλδ υπάρχει περίπτωση να σ μειωνει για να ανεβαινει αυτη στα μάτια των άλλων?
    Πραγματικα το καλυτερο ειναι να μιλήσεις μαζί της και να της πεις τη νιώθεις και οτι συμπεριφερεται κάπως απεναντί σ .Παρτην ένα τηλ να μιλήσεται

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    απλα βλεπω οτι εχει μια υπερπροστατευτικη συμπεριφορα..πιθανον νιωθει μονη κ λογω της αναγκης της να ελεγχει..το χει βγαλει πανω σου..θεωρω οτι θα πρεπε να της μιλησεις σοβαρα κ ουσιαστικα κ να βαλεις ορια στην σχεση σας εφοσον αυτη δεν τα σεβεται..δυστυχως θα πρεπει να το κανεις..
    Μα το θέμα δεν είναι να της βάλει όρια, αλλά μήπως και επαναφέρουν την σχέση τους σε ένα καλό επίπεδο με ειλικρίνεια κλπ... οκ άμα την παίρνει τηλ. την ωρα που διαβάζει μπορεί και να κλείνει το τηλ ή να της το ξεκόψει.....το πιο εύκολο είναι αυτό.... το θέμα είναι να καταλάβει η αδερφή της κάποια πράγματα με το καλό.....

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    για μενα ειναι σημαντικο το οτι οι ιδιοι σας οι γονεις σου λενε να μην της λες πολλα και να κρατας καποια αποσταση.
    αρα, κατι δεν παει καλα.
    σιγουρα ειναι πολυ ασχημο που σε συζηταει εδω κι εκει, ειτε σε ζηλευει, ειτε απλα εχει το νου της συνεχεια πανω σου και προσπαθει να ζησει μεσα απο σενα, αντιδραει πολυ ασχημα και με αυτα που σου λεει και με το οτι σε κουτσομπολευει.
    γιατι δεν της το λες ομως? με καποια αδιαψευστη μαρτυρια για κουτσομπολιο, πες της το, οτι εχεις μαθει απο τον ταδε οτι συζηταει παρεξω τα προσωπικα σου και στεναχωρεθηκες πολυ. οτι δεν θελεις να το συνεχισει.

    οπωσδηποτε οπως λες και μονη σου, ειναι ακυρα ολα αυτα που σου λεει. ουτε αποκλειεται ενας νεος στην ηλικια του δικου σου να εχει μια σχεση με ευτυχια και διαρκεια απο αυτη την ηλικια, ουτε θα κανει πισω για το θεμα αν θα μεινετε σε πολη η σε χωριο! που ζουμε??
    κιε γω απαρνηθηκα την (μονιμη) ζωη στην πολη για να ειμαι με τον καλο μου. σιγα μην χωριζα για τετοιο λογο!!! ουτε να το σκεφτεσαι.

    πρακτικα,
    κανε το προγραμμα σου με τα μαθηματα σου και κλεινε οποτε θες το τηλεφωνο. πες της οτι ισχυει για ολους, οτι καποιες ωρες εχεις τους παντες γειωμενους και να μην παρεξηγειται αν δεν σηκωνεις τηλεφωνα ενω την εχεις ειδοποιησει οτι εχεις διαβασματα.
    να ΜΗΝ δεχτεις να σου παρκαρει το παιδι της στις διακοπες!!!! θα σου χαλασει τις δικες σου με τον καλο σου, και μπορει να το επιδιωκει κιολας!!! και ΦΥΣΙΚΑ εχεις τεραστια ευθυνη με ενα παιδι υπο την εποπτεια σου. να της πεις οτι δεν δεχεσαι τετοια ευθυνη, αλλα το συζητησες και με τον δικο σου και θελετε να ειστε μονοι σας στο σπιτι. να μην υποχωρησεις σε αυτο.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Παιδιά, ευτυχως το εχει σταματησει καπως το ολο θεμα, για να παρω το παιδι της μαζι μου το καλοκαιρι ευτυχως δεν μου εχει αναφερει τιποτα ξανα...μαλλον εχει καταλαβει οτι με πιεζει με ολα αυτα που μου λεει κι οτι με φερνει σε δυσκολη θεση και εχει κοψει λιγο αυτη της την σταση...μακαρι να το καταλαβε απο μονη της ..ουφ , τι να πω; ο χρονος θα το δειξει !

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Παιδιά, ευτυχως το εχει σταματησει καπως το ολο θεμα, για να παρω το παιδι της μαζι μου το καλοκαιρι ευτυχως δεν μου εχει αναφερει τιποτα ξανα...μαλλον εχει καταλαβει οτι με πιεζει με ολα αυτα που μου λεει κι οτι με φερνει σε δυσκολη θεση και εχει κοψει λιγο αυτη της την σταση...μακαρι να το καταλαβε απο μονη της ..ουφ , τι να πω; ο χρονος θα το δειξει !
    και να μην το καταλαβει το καλυτερο ειναι να τις μιλησεις με ηρεμο τονο να τ καταλαβει

  7. #52
    Σε ζηλευει γιατι ειναι ανεργη,δεν τα παει καλα με τον αντρα της και πιθανον πηζει με το παιδι,ενω εσυ ζεις τη ζωη σου και εχεις λιγοτερες ευθυνες.Πιθανον εισαι και πιο ομορφη.

    Μακρια.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Αλοφροισκιωτος με τον αντρα της καλα τα πηγαινει..απλα ειναι σε αποσταση λογω της δουλειας του

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ
    By void in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 20-11-2014, 00:51
  2. ΣΟΣ!! Ο σύντροφος μου με ζηλεύει παρανοικά!!
    By Paraxeni Kopela in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 168
    Last Post: 07-08-2013, 17:23
  3. Για την αδερφη μου..
    By Αριαδνη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 04-08-2012, 20:16
  4. Η αδελφη μου με ζηλευει??!
    By Τζουλια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 29-07-2012, 10:57
  5. Το αγορι μου ζηλευει...δεν αντεχω πνιγομαι
    By carriebradshaw.com in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 25-08-2010, 14:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •