Kαι τώρα η μαμά πατρίδα μας καλεί!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 51
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Συγνώμη μάιντ κραιμ είσαι ουκας η πεζικό βοηθητικό έχεις περάσει διάβολοβδομάδα? Για πες για την εκπαίδευση
    Η ΜΥΚ ανήκει στο ναυτικό και δεν έχει βοηθητικό πεζικό.... Ναι έχω περάσει διαβολοβδομάδα και τώρα που το σκέφτομαι ένας διπολικός τύπου 2 σε κατάσταση υπομανίας, θα την πέρναγε πολύ άνετα την διαβολοβδομάδα και θα έκανε και πλάκα κιόλας... Μην χαλάμε το νήμα τώρα με την εκπαίδευση... Βαρκοπορεία στο φουλ, στίβος μάχης στο φουλ, τρέξιμο στο φουλ.... ύπνος καθόλου...Τρώγαμε πάντως στη μία τη νύχτα ένα επιπλέον γεύμα και μας ποτίζανε βιταμίνη C

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Ε γι αυτό ρε ψηλέ έβγαλες πρόβλημα όλοι μετά από τέτοια εκπαίδευση θα βγάζαμε λογικό είναι την ξέρω την εκπαίδευση την είδα σε βίντεο για σένα είναι λογικό πλάκα μας κάνεις και ψάχνεσαι κι όλα εδώ τα κομάντο τρελαίνονται όχι εσείς τέλος πάντων μην ψάχνεσαι είναι από την εκπαίδευση
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Εγώ πως την έβγαλα την ψύχωση ξέρεις από δουλειά και μετά στρατό και κλατάρω από την πίεση και μετά για δύο τρία χρόνια καλά και μετά ήρθε η φτώχεια και με αποτελείωσε τώρα ξαναβλέπω φως μετά από δύο τρία χρόνια που με πήγε γαμιωντας αλλά άμα δεν είχα πάει στρατό δε θα βγάζα το ψωμί μου τώρα θα καθόμουν σε ένα κρεβάτι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    seirios εγώ πήγα στο χαλαρό και στις 2 πρώτες μέρες κατέληξα στην ψυχιατρική στρατιωτικού νοσοκομείου χωρίς να το επιδιώξω.Απο εκεί βγήκα με Ι4 άοπλο για ψυχολογικούς λόγους.Το μόνο που με βοήθησε ο στρατός ήταν ότι μου περιόρισε σε πολύ μεγάλο βαθμό την ΙΔΨ μου γιατί με έπιασε η ντροπή και η αμηχανία να μην βλέπουν οι άλλοι έναν <<τρελό>> τύπο να στρώνει-ξεστρώνει το κρεβάτι,να κλείνει-ανοίγει πόρτες,να πλένει και να ξαναπλένει τα χέρια του επειδή κάτι δεν του έκατσε καλά και νιώθει την ανάγκη να το κάνει και να το ξανακάνει.Εκεί κατάλαβα ότι δε θα γίνει κάτι κακό αν δεν κάνω 500 φορές τις ίδιες κινήσεις μέχρι να βεβαιωθώ ότι όλα έγιναν όπως πρέπει..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ε γι αυτό ρε ψηλέ έβγαλες πρόβλημα όλοι μετά από τέτοια εκπαίδευση θα βγάζαμε λογικό είναι την ξέρω την εκπαίδευση την είδα σε βίντεο για σένα είναι λογικό πλάκα μας κάνεις και ψάχνεσαι κι όλα εδώ τα κομάντο τρελαίνονται όχι εσείς τέλος πάντων μην ψάχνεσαι είναι από την εκπαίδευση
    Και με χτύπησε μετά από 17 χρόνια ρε Έλις; Ξέρεις είναι η μοναδική ερώτηση που δεν μου έκαναν ποτέ... Αν υπηρέτησα και που...
    Εσένα η ψύχωση τι σου έβγαλε; Είχες παραισθήσεις, ήσουν καχύποπτος και τέτοια;

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Εγώ θυμάμαι όταν πήγα στην ψυχιατρική ήταν ένας τύπος στο δίπλα κρεβάτι που μου είχε πει οτι πήγε μεγάλο πεύκο,δεν άντεξε την πίεση και μια μέρα που ήταν στην πύλη και έμπαινε ο διοικητής αντι να τον χαιρετήσει,αυτοπυροβολήθη� �ε στο χέρι και τον έφεραν στην ψυχιατρική

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Καχύποπτος και όλα τα παρανοϊκά αλλά όχι φωνές κλπ αλλά όλα τα άλλα πήρα γρήγορα φάρμακα και σε πληροφορώ και με τα φάρμακα έχω μερικά δεν είμαι ζόμπι έχω σκαμπανεβάσματα ακόμα κάθε μέρα αλλά δουλεύω κι ελπίζω πάντως έχω γνωρίσει κομάντο που μια βίδα λασκαρε μετά το στρατό επίσης να σου πω στα άσχημα μου έκανα κάνα δυο πορείες μέσα στη βροχή να στανιάρω το περίεργο είναι ότι στανιάρα και το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι τρέχαν λ άλλοι μέσα στη βροχή δοκίμασε το άμα κανείς γυμναστική είναι ωραίο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Ναι ρε τα φάρμακα κάνουν συμπτωματική θεραπεία και πολλές φορές αποτυχημένη, δηλαδή αντιμετωπίζουν το σύμπτωμα και όχι την αιτία, για αυτό και πολλοί παραπονιούνται ότι παρόλο που παίρνουν τα φάρμακα τους κανονικά, τα συμπτώματα συνεχίζουν να υπάρχουν, δεν αντιμετωπίζουν το αίτιο που τα προκαλεί... Μάλιστα έχω δει σε μία έρευνα που διήρκησε 9 χρόνια πως τελικά αυτοί που δεν έπαιρναν φάρμακα ήταν καλύτερα από εκείνους που έπαιρναν...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407
    @elis ψύχωση είχες πριν η μετά τον στρατό;;;Τι φάρμακα έπαιρνες,ψυχοφάρμακα;;Δεν είχες δηλώσει το πρόβλημα σου;;
    Εγώ είχα πάρει 2χρονη αναβολή κ φυσικά θα δηλώσω το πρόβλημα για να προμηθεύομαι τα φάρμακα.Μπορώ άνετα πάντως να πάρω απαλαγη αλλά θέλω να το δοκιμάσω.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  10. #25
    Quote Originally Posted by serios View Post
    10/05 κατατάγομαι πεζικό.Ξεκίνησα τις προετοιμασίες για τα πράγματα που χρειάζομαι.

    Πάσχω από ψύχωση και είμαι στον 4ο χρόνο θεραπείας.Ο γιατρός μου είπε πως πλέον δεν παρατηρεί ψυχοπαθολογία.
    Αυτά που διακρίνω εγώ είναι πως έχω δυσκολία στην σκέψη που με δυσκολεύει κοινωνικά στο να δημιουργήσω μια κουβέντα,να επιχειρηματολογήσω να δημιουργήσω μια αντιπαράθεση απόψεων.Επίσης το πως βλέπω τον εαυτό μου είναι κάτι που μου προκαλεί σύγχυση.Έχω μια αρνητική εικόνα παρόλο που πιστεύω πως δεν είναι ρεαλιστική.Γενικά υπάρχουν ακόμα δυσκολίες.
    Λέω όμως να το επιχειρήσω και όπου με βγάλει.
    Θέλω να μου πείτε εμπειρίες από τον στρατό και αν υπάρχουν άτομα με αυτό το πρόβλημα και πήγαν πάραυτα στρατό να πουν την άποψη τους.
    Serious λες πως εχεις δυσκολία κοινωνικα στο να δημιουργησεις κουβεντες ή να επιχειρηματολογησεις.

    Στο στρατό παντως δεν θα χρειαστεί να επιχειρηματολογήσεις και πολύ ουτε να αντιπαραθέσεις αποψεις (αυτό και αν δεν θα χρειαστεί).

    Αν αυτο που εχεις ειναι κοινωνικο αγχος, τότε μην ανησυχείς, θα αναγκαστείς να αφομοιωθείς θες δεν θες. Και εγώ εχω κοινωνικο άγχος αλλα με το που μπηκα στο στρατό τα ξέχασα ολα.

    Δεν θυμαμαι καποιο ατομο με τετοια προβληματα εκτος απο μενα (δλδ ψυχολογικα προβληματα, κλπ ) αλλα και να υπηρχαν δεν θα το έλεγαν.


    Οσον αφορα τις εμπειριες στο στρατο, αυτες ποικίλουν αναλογα με το που υπηρετησε κανεις και τι εκανε. Εγω θα σου πω κράτα μικρό καλαθι, ιδιαίτερα σε αυτους που σου λενε πως ο στρατός ειναι μια κατασκηνωση και ενα ευκολο πραγμα

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Εγώ μπήκα με κατάθλιψη χωρίς φάρμακα ζορίστηκα από την πίεση αλλά δεν το παράτησα πήγα σε γιατρό έξω και έκανα θητεία με φάρμακα κανονικά δε στο συστήνω να το κάνεις προτείνω να το πεις κανονικά εγώ υπηρέτησα κανονικά πάντως όλες τις αγγαρείες σκοπιές κλπ απλά όπου έβρισκα κοιμόμουν κουράζομουν πιο εύκολα πέρασα γιατρό τον είπα ότι έχω άγχος πέρασα και κάτι ψυχολόγους αλλά με βρήκαν καλά δεν ασχολήθηκε κανείς παραπάνω αλλά αγγαρείες φουλ πορείες κλπ όλα κανονικά γι αυτό και τώρα με βαριά φάρμακα δουλεύω κανονικά βαριά δουλειά όχι δουλειά γραφείου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Σιγά μην είναι κατασκήνωση απλά μην τα παρατήσεις στις δυσκολίες γιατί αυτό θα σ χρειαστεί για όλη σου τη ζωή για εμένα ήταν δυνατή εμπειρία δηλαδή από το ζόρι ξεβιδωθηκα λίγο λασκαρισα αλλά έμαθα να μη μασάω στα δύσκολα πάνω στη δουλειά
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Κι ένα φιλαράκι μου λασκαρισε λιγάκι γιατί κατάλαβαμε την εκπαίδευση
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ρε παιδια , επειδη πηγα το 85 αεροπορια , περναγανε τα ' μεσα ' τοτε , αβερτα , ο ιδιος μου ο προισταμενος , αντισμηναρχος , με συμπαθουσε , και με βολεψε , τωρα δεν περνανε ?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Τώρα έχουν σφίξει τα πράγματα βύσμα μόνο για μετάθεση έχουν οι περισσότεροι για μέσα στο στρατόπεδο δεν έχει κανείς παρεμπιπτόντως η αεροπορία δεν είναι στρατός ούτε το ναυτικό μιλάμε για στρατό εγώ αεροπορία και κουτσός πάω είναι πολύ κυριλέ και το ναυτικό
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Κακιζω τη μαμα μου :(
    By yanat in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 46
    Last Post: 07-02-2016, 20:43
  2. Τον ξενερωσα και τωρα με απογευγει, Τι κανω τωρα ?
    By mir_20 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 20-06-2015, 12:49
  3. Η μαμά μου κι εγώ
    By Κύκνος in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 19-05-2015, 13:10
  4. μαμα..
    By sot86 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 19
    Last Post: 28-02-2014, 17:20
  5. ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ ΜΑΜΑ!!!
    By chrysa in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 16
    Last Post: 30-12-2009, 11:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •