η κολλητη μου φοβαται οτι εχει μολυνθει απο HIV - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Giang μαλιστα, γενικως ομως δεν πολυεμπιστευομαι το ιντερνετ γιατι αλλα λεει η μια σελιδα κι αλλα η αλλη..γενικως υπαρχει παραπληροφορηση σε αυτο το θεμα
    ότι και να λέμε εδώ αν δεν πάει να κάνει εξετάσει αίματος δεν πρόκειται να ησυχάσει το μυαλό της......
    εκβίασε την ότι αν δεν πάει για εξετάσεις θα το πεις στους δικούς της.....

    και συμφωνώ με τον νικ και μόνο στην ιδέα ότι έχεις hiv δεν πας με άλλον ούτε με προφύλαξη....
    είναι σαν να κάνεις έγκλημα.....σκληρό αλλά έτσι είναι....
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Νικ μια φοβια με τις αρρωστειες παντα την ειχε.μια φορα φιληθηκε με εναν στο λυκειο και παλι νομιζε οτι κολλησε κατι...γενικως εχει "ψυχολογικα" με τις αρρωστειες..παντα φοβοταν μη κολλησει κατι

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Εξαλλου οι περισσοτεροι την εχουμε πεισει σε οσους μας το εχει πει οτι δεν εχει κατι..πιο πολυ ψυχολογικο ειναι πιστευω

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Πιο πιθανο να εχει κολλησει κονδυλωματα αφου εκανε χωρις προφυλακτικο, παρα AIDS. Και τα κονδυλωματα οπως μου ειχε πει ιατρος το εχει καπου το 80% του πληθυσμου, οπου μπορουν να εμφανιστουν και χρονια μετα τα συμπτωματα. Για να παψει να ανησυχει παντως ας κανει και ενα τεστ για aids, στα νοσοκομεια νομιζω το κανουν και δωρεαν.

    edit: Το τεστ παπ δεν ανιχνευει σμν, απλως αν εχεις προδιαθεση για καρκινο του τραχηλου.
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Νικ μια φοβια με τις αρρωστειες παντα την ειχε.μια φορα φιληθηκε με εναν στο λυκειο και παλι νομιζε οτι κολλησε κατι...γενικως εχει "ψυχολογικα" με τις αρρωστειες..παντα φοβοταν μη κολλησει κατι
    ναι αλλα και πάλι αφου νομιζε θα ηταν Σωστο να ειχε κανει ενα τεστ...
    γτ δεν κανει τεστ?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Παιδια η κοπελα το συζητησε με την μητερα της και της ειπε η μητερα της οτι αφου υποχωρησαν τα εξανθηματα με την κορτιζονη δεν εχει τιποτα..αν δεν υποχωρουσαν ειτε με τα χαπια ειτε με την κορτιζονη τοτε θα επρεπε να ανησυχησει

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Παιδια η κοπελα το συζητησε με την μητερα της και της ειπε η μητερα της οτι αφου υποχωρησαν τα εξανθηματα με την κορτιζονη δεν εχει τιποτα..αν δεν υποχωρουσαν ειτε με τα χαπια ειτε με την κορτιζονη τοτε θα επρεπε να ανησυχησει
    λαθος πρεπει να παει να κανει ενα τεστ φανταζομαι οτι δεν θα ειναι ακριβω

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Nick της το ειπε κι αυτο...αλλα μαλλον η κοπελια δεν εχει τιποτα

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    27
    Geia sas prin 3misi xronia eixa kanei stomatiko s mia kopela..meta apo kapoies vdomades kou mphke emmonh idea sto mualo sxetika m ton HIV...kathe xrono kanw genikes aimatos opws ekana kai prin 2 mhnes...meta apo 3misi xronia an uphrxe kati upopto sta leuka aimosfairia de tha to evlepe o mikroviologos mou?o idios m eipe sxetika me tis ekstaseis ola kala eisai ugeihs..pia einai h apopsh sas??

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by vag44 View Post
    Geia sas prin 3misi xronia eixa kanei stomatiko s mia kopela..meta apo kapoies vdomades kou mphke emmonh idea sto mualo sxetika m ton HIV...kathe xrono kanw genikes aimatos opws ekana kai prin 2 mhnes...meta apo 3misi xronia an uphrxe kati upopto sta leuka aimosfairia de tha to evlepe o mikroviologos mou?o idios m eipe sxetika me tis ekstaseis ola kala eisai ugeihs..pia einai h apopsh sas??
    Ama eixe κατι υποπτο συγουρα θα το ειχε βρει οποτε μην αγχωνεσαι, εισαι απολυτα υγειης

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    27
    thelw na sou pw sxetika me ta leuka aimosfairia to sugrina to thema...epishs to allo einai oti oles tis genikes kathe xrono tis kanw sto idio mikroviologiko kai prasan sxedon 4 xronia ap to skhniko p periegrapsa opote kai egw etsi pisteuw pleon!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by vag44 View Post
    thelw na sou pw sxetika me ta leuka aimosfairia to sugrina to thema...epishs to allo einai oti oles tis genikes kathe xrono tis kanw sto idio mikroviologiko kai prasan sxedon 4 xronia ap to skhniko p periegrapsa opote kai egw etsi pisteuw pleon!
    Εχει τελειωσει μην το σκεφτεσαι καν εισαι απολυτα υγειης 100%

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Αυτά τα εξανθήματα που έδειξες είναι αλλεργία. Προφανώς γιατρός δεν είμαι αλλά έχω αλλεργίες σε διάφορες αιτίες και βγάζω ακριβώς αυτά που έδειξες. Από τη στιγμή που υποχώρησε με την κορτιζόνη και με την αγωγή προφανώς αυτό δείχνει ότι οι γιατροί είχαν δίκιο. Αντί να πάει σε γιατρό για εξέταση αίματος, πείσε την να πάει σε ψυχολόγο για να συζητήσει γιατί βγάζει όλα της τα άγχη στη νοσοφοβία.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Μαλιστα παιδια σας ευχαριστω πολύ

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by Anna Mar View Post
    Γεια σας παιδια..
    Ανοιξα αυτο το thread επειδη η κολλητη μου με "επριξε" να γραψω για το θεμα της σε αυτο το φορουμ..λοιπον ειναι 20 χρονων , περυσι το καλοκαιρι τα ειχε με εναν ο οποιος ειχε ερθει απο την αθηνα για να δουλεψει στον τοπο μας για την καλοκαιρινη σεζον...λοιπον ο τυπος ειναι 28 χρονων..γκομενιζει συνεχως απο εδω κι απο εκει..μαλιστα ειχε και σχεση στην αθηνα ενω ταυτοχρονα τα ειχε και με την κολλητη μου χωρις να το ξερει ουτε η μια ουτε η αλλη κοπελα..και που λετε λοιπον η κολλητη μου κατι καταλαβε οτι δεν παει καλα με τον συγκεκριμενο γτ γενικως της ελεγε πολλα ψεματα και δεν του ειχε καμια εμπιστοσυνη..περυσι το καλοκαιρι που λετε ηρθαν σε επαφη χωρις προφυλακτικο , μετα απο 2 βδομαδες με πηρε τηλεφωνο να παμε μαζι επειγοντως στο νοσοκομειο γιατι πεταξε εξανθηματα στα ποδια της και μερικα στα χερια της..να σημειωθει οτι εχει ιστορικο με αλλεργιες απο πολυ μικρη , απο τοτε που ημασταν στο δημοτικο..παιρνει και κατι χαπακια για την αλλεργια..και που λετε λοιπον ξυπνησε μια μερα και ειδε τα εξανθηματα στα ποδια και στα χερια της, της εδιναν τρομερη φαγουρα κι αρχισε να πριζοταν..φτασαμε στο νοσοκομειο και ζητησα να μας παραχωρησουν τη θεση τους οι αλλοι ανθρωποι που ηταν εκει και μπηκαμε πρωτοι ..η νοσοκομα της εκανε μια ενεση στον ποπο με κορτιζονη και μετα απο 2-3 ωρες τα εξανθηματα υποχωρησαν..επισης της ειπαν να παρει xozal για 5 μερες ομως εκεινη δεν εκανε την θεραπεια και μετα απο 2 μερες ξαναεμφανιστηκαν (πιο λιγα ομως) , ξαναπηγαμε στο νοσοκομειο και μας ειπαν να αρχισει το xozal και οτι δεν μπορουν να της ξανακανουν κορτιζονη..εντωμεταξυ ο τυπος οταν εμαθε οτι εβγαλε εξανθηματα της ειπε οτι οταν της πουν απο το νοσοκομειο τι εχει να τον παρει τηλεφωνο..α! Στο νοσοκομειο μας ειπαν οτι δεν ξερουν απο τι ειναι και οτι οι αλλεργιες ειναι σε εξαρση αυτους τους μηνες. Τελος παντων τον πηρε τηλεφωνο και του ειπε οτι ηταν αλλεργια....σαν να ειχε χεστει ο τυπος πανω του οτι η κοπελα εχει καποιο σμν κι οτι φοβηθηκε μηπως του το μεταδωσει( την πηρε καμια 20αρια φορες τηλ) ...η κοπελα φοβαται να κανει την εξεταση για το Ηiv και φοβαται μηπως εκεινος της το μετεδωσε...εγω παντως της ειπα οτι ολα αυτα ειναι στη φαντασια της , αφου αλλο συμπτωμα απο τοτε δεν ειχε και αφου τα εξανθηματα με την κορτιζονη υποχωρησαν ηταν ενα απλο αλλεργικο σοκ..γενικως της εχει μπει η ιδεα στο μυαλο..απο περυσι μου λεει συνεχως για το ιδιο θεμα,σαν να της εχει γινει φοβια..ποια ειναι η γνωμη σας;

    Πριν λιγο καιρο μια κοπελα σε αυτο το φορουμ είχε τον ιδιο φόβο, πως είχε HIV. Ελεγε πως ηταν σιγουρη πως είχε τον ιο παρα της εξετάσεις που είχε κανει και σκεφτόταν να αυτοκτονισει. Οσο περνουσαν οι μέρες για τις τελικες εξετάσεις γινόταν και πιο σιγουρη πως την είχε. θα σου πω αυτο που είπα και σε εκεινη. Ας κανει τις εξετάσεις και να μην αγχώνεται.
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πρόβλημα με κολλητή
    By Giorgosss in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 27
    Last Post: 04-12-2014, 14:43
  2. ΠΡΟΔΩΣΑ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ
    By MyMou in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 25-10-2014, 16:06
  3. η κολλητη μου εχει διπολικη διαταραχη
    By akrida in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 21-06-2014, 02:39
  4. Η κολλητή μου
    By Anonymous :/ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 16-05-2014, 19:06
  5. Φοβαται κατι ή απλα δεν με θελει;
    By Fairy_Dust in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 27-08-2007, 01:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •