Αλλάζει ο άνθρωπος; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Οι καυγάδες και τα μπλεξίματα δεν είναι μόνο παρελθόν, απ ότι μας λες, είναι και παρόν... Στα 15-16 έκανε κακό και τώρα στα 19 πάλι μπλέκει σε καυγάδες... Τι περιμένεις δλδ??

    Φυσικά και δε θ αλλάξει δια μαγείας. Πρόσεχε

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Οι ξενοι εχουν ενα ρητο , "Can't teach an old dog new tricks". Που σημαινει οτι δυσκολα αλλαζει ο ανθρωπος.
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,890
    Δεν είναι έτσι παιδιά αυτοί όλοι με τις συμμορίες κλπ κάποιους τους δέχονται εγώ όσους ξέρω πότε δε με πείραξαν και μάλιστα τους κάνω και χαβαλέ και το δέχονται επαναλαμβάνω κάποιους τους δέχονται εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα και μάλιστα είχα φίλους που μπλέξανε δουλέψαμε και μαζί με κάποιους εγώ προσωπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα ούτε στο στρατό με τους περίεργους τίποτα και μη φανταστείς ότι τους φέρομαι κάπως κανονικά τους φέρομαι απλά για μένα προσωπικά καταλαβαίνουν ότι είμαι καλόπροαιρετος και δε με ενοχλούν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    είναι αρκετά μικρός για να αλλάξει έχει ακόμα το επαναστατικό και το αντιδραστικό ένστικτο μέσα του
    κι απ ότι κατάλαβα το σχολείο το παράτησε μικρός και θα δυσκολευτεί να ενταχτη στο κοινωνικό σύνολο και να βρει μια δουλειά που θα μπορέσει να τον βοηθήσει με αποτέλεσμα αυτή η αντίδραση αντί να μειώνετε μάλλον θ αυξάνεται....
    πρέπει να είσαι πολύ προσεχτική αφού όπως λες ζηλεύει κιόλας.....
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  5. #20
    Περισσότερων φοβάμαι το τι θα γίνει εάν χωρίσουμε. Γι'αυτό και θέλω να αποφασίσω από πριν τι θα κάνω γιατί εάν δεθεί μαζί μου και μετα για κάποιον Χ λόγο θέλω να χωρίσουμε δεν ξέρω πως θα αντιδράσει. Έχουμε και διάφορα όσο αναφορά στο κοινωνικό επίπεδο, δεν έχω κόμπλεξ η κάτι τέτοιο, απλά όσο να ναι για να λειτουργήσει μιαν σχέση και να εξελιχθεί πρέπει να υπάρχουν κάποιες προϋποθέσεις. Απλά δεν θέλω να βρεθώ μπλεγμένη. Εγώ έχω αρχίσει να δέχομαι μαζί του

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Σορυ που ανακατευομαι , αλλα αν τον φοβασαι κιολας , αστα να πανε , δεν ειναι σχεση αυτο .......δεν θα βρεθεις μπλεγμενη , εισαι ηδη ....

  7. #22
    Elis και εγώ έχω φίλους τέτοια άτομα. Όμως είναι διαφορετικό το να έχεις σχέση από το νανκανεις παρέα. Στην σχέση υπάρχουν πολύ εν τον συναισθήματα ζήλια και τα λοιπά.

  8. #23
    Είμαι ήδη όταν λες;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ena View Post
    Είμαι ήδη όταν λες;
    μ π λ ε γ μ ε ν η ..................

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,890
    Ένα μου μια χαρά είναι τα παιδιά μη λέμε μαλακές απλά κάποιοι είναι ζόρικοι κάποιοι είναι δύσκολοι κλπ κατά τα άλλα μια χαρά είναι αφού ρε κούκλα είναι τέτοιες οι παρέες σου τι περιμένεις να βρεις καθηγητή πανεπιστημίου? Αυτούς ούτε που τους βλέπεις για άνδρες όποτε αφού σ αρέσει δοκίμασε το και μην το πας τόσο μακριά άμα δεν έχει ψυχολογικά κι είναι απλά πυροβολημένος γιατί τα δικά μου τα φιλαράκια είναι αλάνια δεν το συζητώ κάποιοι δουλεύουνε σε αυτή την ηλικία τότε είμαστε όλοι πυροβολημένοι εμείς πάντως γίναμε αλάνια τώρα αυτός άμα σε αγαπήσει μπορείς να τον κατευθύνεις ανάλογα πάντως έχει καιρό για μαλακές μέχρι τα είκοσι πέντε μετά κόβετε η ταχύτητα σιγά σιγά στα τριάντα στρώνουν οι περισσότεροι να στο πω απλά άμα δε στρώσει είναι πυροβολημένος το πραγματικό αλάνι στρώνει κάποτε άμα μείνει έτσι είναι μπούφος δεν κάνει για σπίτι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,890
    Και στο λέω γιατί γνώρισα πολλούς που στρώσανε κι έτσι το θεωρώ δεδομένο για αλάνι άμα δεις και δε στρώνει είναι μπούφος
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #27
    Κοίταξε, είπα πως κάνω παρέα με κάποια τέτοια άτομα όχι ότι κάνω μόνο με τέτοια άτομα. Όπως να χει, το τελείωσα γιατί έγινε και κατι άλλο και λεω ας μην το κουράζω τζάμπα το θέμα αφού δεν είμαι σίγουρη για το αν θέλω κάτι μαζί του. Σας ευχαριστώ όλους πολύ!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Αλλάζει αυτό που είμαστε;
    By PostMortem in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 32
    Last Post: 18-09-2014, 08:47
  2. αλλάζει μια ζωή;
    By καμμενος 1993 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 16-06-2014, 01:37
  3. Αλλάζει ο άνθρωπος ή δεν αλλάζει?
    By mariafil in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 06-01-2014, 13:23
  4. Γιατι δεν αλλαζει τιποτα?! Εστω κατι...
    By AlphaAlpha in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 24-12-2012, 23:21
  5. αλλαζει ο ανθρωπος?
    By debbie73 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 17-02-2011, 17:56

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •