Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΩΝ ΤΩΝ ΘΕΡΑΠΕΥΟΜΕΝΩΝ (Μέρος 'Α) - Page 41
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 41 of 51 FirstFirst ... 313940414243 ... LastLast
Results 601 to 615 of 760
  1. #601
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Όμως μπορεί ΕΞ' ΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ να σε πήρε 8 χρόνια να φτάσεις στο σημείο να αντιμετωπίσεις τα κυρίως θέματα σου Remedy. Και εκείνος τώρα γράφει μηνύματα, κουνάει τα πόδια του όταν εσύ συγκεντρώνεσαι προκειμένου να νιώσεις "κάτι" και ξύνει τα αρχίδια του! Τι θα κάνεις τότε; Πως θα εξασφαλίσεις ότι θα τελειώσεις αυτό το οποίο άρχισες;
    τον χρονο ακριβως που ερχεται η ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΣΟΥ η εστω η εντυπωση σου οτι σου τρωει χρονο η σε παει πισω, κι ας ειναι (δυστυχως) 8 ολοκληρα χρονια. ΤΟΥ ΤΑ ΛΕΣ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑΜΑΡΙ.
    τι συνειδητοποιεις μετα απο τοσο καιρο θεραπειας. τι σκεψεις κανεις γι αυτον, τι σε ενοχλει, εστω και τα τακουνια.
    ΟΟΟΟΛΑ.
    αυτο θα εκανα εγω.

  2. #602
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    Μου ειναι χρησιμο για να συνεχισουμε την κουβεντα.ΔΕν μπορω να καταλαβω γτ "κρυβεσαι".
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση. .
    Καταγγέλω το παραπάνω σχόλιο στη διαχείριση. Το μέλος ζητάει επιμόνως να αποσπάσει προσωπικές πληροφορίες από συνομιλητές του και επιδίδεται σε τηλεδιαγνώσεις.
    Last edited by Aeon; 10-05-2016 at 19:48.

  3. #603
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Καταγγέλω το παραπάνω σχόλιο στη διαχείριση. Το μέλος ζητάει επιμόνως να αποσπάσει προσωπικές πληροφορίες από συνομιλητές του και επιδίδεται σε τηλεδιαγνώσεις.
    χααχαχαχααχαχαχ
    Καταγγειλε με φταιω το ξερω χαααχαχχααααχαχχααχ

  4. #604
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    Μου ειναι χρησιμο για να συνεχισουμε την κουβεντα.ΔΕν μπορω να καταλαβω γτ "κρυβεσαι".
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση. .
    Αυτό είναι το μόνο σίγουρο, οι εμμονές του αφού συνεχίζει να μιλάει μόνο γι' αυτό...όσο για την κουβέντα μην ασχολείστε ρε παιδιά και του δίνετε τροφή...εγώ μόλις τον έκανα ignore πριν φτάσω να μην μπορεί να με βοηθήσει ούτε ο καλύτερος ψυχίατρος του κόσμου...το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 10-05-2016 at 19:49.
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #605
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Αυτό είναι το μόνο σίγουρο, οι εμμονές του αφού συνεχίζει να μιλάει μόνο γι' αυτό...όσο για την κουβέντα μην ασχολείστε ρε παιδιά και του δίνετε τροφή...εγώ μόλις τον έκανα ignore πριν φτάσω να μην μπορεί να με βοηθήσει ούτε ο καλύτερος ψυχίατρος του κόσμου...το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.;
    Πες τα Κυκνε .Συμφωνω σε ολα
    Last edited by Aeon; 10-05-2016 at 19:49.

  6. #606
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Καταγγέλω το παραπάνω σχόλιο στη διαχείριση. Το μέλος ζητάει επιμόνως να αποσπάσει προσωπικές πληροφορίες από συνομιλητές του και επιδίδεται σε τηλεδιαγνώσεις.
    Κι εγώ καταγγέλω εσένα που σπαμάρεις σε άσχετα θέματα και προσπαθείς ν' αποτρέψεις τα μέλη που τα ανοίγουν να ζητήσουν βοήθεια, σου έχω κάνει κι αναφορά οπότε η διαχείριση ξέρει μην προσπαθήσεις να κάνεις πάλι κωλοτούμπες...
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 10-05-2016 at 19:49.
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #607
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τον χρονο ακριβως που ερχεται η ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΣΟΥ η εστω η εντυπωση σου οτι σου τρωει χρονο η σε παει πισω, κι ας ειναι (δυστυχως) 8 ολοκληρα χρονια. ΤΟΥ ΤΑ ΛΕΣ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑΜΑΡΙ.
    τι συνειδητοποιεις μετα απο τοσο καιρο θεραπειας. τι σκεψεις κανεις γι αυτον, τι σε ενοχλει, εστω και τα τακουνια.
    ΟΟΟΟΛΑ.
    αυτο θα εκανα εγω.
    Και να αφήσω τον εαυτό μου ΑΛΛΑ 8 ΧΡΟΝΙΑ στο έλεος της ελεεινής κρίσης του "επαγγελματία" αναλόγως των απαντήσεων του;;; Πας καλά; Τι πίνεις;

    Μόλις συνειδητοποιήσεις τι ΕΓΙΝΕ, αφ' ενός ζητάς τα ρέστα και αφ' ετέρου ΑΠΑΙΤΕΙΣ τον εξορθολογισμό της συναλλαγής με την έγγραφη συναίνεση της καταγραφής των συνεδριών και της παράδοσης έγγραφης/ενυπόγραφης διάγνωσης και πλάνου εργασίας. Αν όπως λες είναι "αθώος" δεν έχει λόγο να αρνηθεί.

  8. #608
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Καταγγέλω το παραπάνω σχόλιο στη διαχείριση. Το μέλος ζητάει επιμόνως να αποσπάσει προσωπικές πληροφορίες από συνομιλητές του και επιδίδεται σε τηλεδιαγνώσεις.
    Καλά μωρέ και συ χαλάρωσε λίγο, τι να αποσπάσει και ποιος δόλος....ευθέως σε ρώτησε ο άνθρωπος....Ε όχι και δόλος......

  9. #609
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    Πες τα Κυκνε .Συμφωνω σε ολα
    Ε, αφού συμφωνείς σταμάτα κι εσύ να του μιλάς όσο του δίνουμε σημασία τόσο θα συνεχίζει...εγώ του απάντησα πιο πριν για τελευταία φορά επειδή έχει το θράσος να καταγγέλει και άλλα μέλη ο κατεξοχήν επικίνδυνος...αφήστε τον να μιλάει μόνος του μπας και βαρεθεί κι ησυχάσουμε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #610
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Καλά μωρέ και συ χαλάρωσε λίγο, τι να αποσπάσει και ποιος δόλος....ευθέως σε ρώτησε ο άνθρωπος....Ε όχι και δόλος......
    Επιμένει να ζητάει τη διάγνωση μου. Τι σκοπεύει να την κάνει cube; Τι του είναι χρήσιμη; Και αν αυτό το κάνει και με άλλους; Αν άλλοι - κακώς κατ' εμέ - του είπανε;

  11. #611
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Και να αφήσω τον εαυτό μου ΑΛΛΑ 8 ΧΡΟΝΙΑ στο έλεος της ελεεινής κρίσης του "επαγγελματία" αναλόγως των απαντήσεων του;;; Πας καλά; Τι πίνεις;

    Μόλις συνειδητοποιήσεις τι ΕΓΙΝΕ, αφ' ενός ζητάς τα ρέστα και αφ' ετέρου ΑΠΑΙΤΕΙΣ τον εξορθολογισμό της συναλλαγής με την έγγραφη συναίνεση της καταγραφής των συνεδριών και της παράδοσης έγγραφης/ενυπόγραφης διάγνωσης και πλάνου εργασίας. Αν όπως λες είναι "αθώος" δεν έχει λόγο να αρνηθεί.
    αν ειναι αθωος δενε χει λογο να δεχτει.
    εχει την μεθοδο του και την εκπαιδευση του.
    αν δεν σου κανει φευγεις, εσυ.
    απλο

    οπως σου ειπα, ενα μεγαλο θεμα που ωστοσο ποτε δεν απαντας, ειναι το "και τι γινεται που μπορει ολα αυτα που λες για την θεραπεια σου ειναι μονο μεσα στο δικο σου πλανημενο κεφαλι, αλλα δεν ισχυουν καν"? αυτον ποιος τον διασφαλιζει απο την δικη σου κακη (το λιγοτερο) κριση?

  12. #612
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 10-05-2016 at 19:50.

  13. #613
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν ειναι αθωος δενε χει λογο να δεχτει.
    εχει την μεθοδο του και την εκπαιδευση του.
    αν δεν σου κανει φευγεις, εσυ.
    απλο

    οπως σου ειπα, ενα μεγαλο θεμα που ωστοσο ποτε δεν απαντας, ειναι το "και τι γινεται που μπορει ολα αυτα που λες για την θεραπεια σου ειναι μονο μεσα στο δικο σου πλανημενο κεφαλι, αλλα δεν ισχυουν καν"? αυτον ποιος τον διασφαλιζει απο την δικη σου κακη (το λιγοτερο) κριση?
    Η συναίνεση του θεραπευτή στην καταγραφή των συνεδριών και η έγγραη/ενυπόγραφη διάγνωση και πλάνο εργασίας δεν έχει επιπτώσεις εάν εκείνος κάνει ΣΩΣΤΑ τη δουλειά του.

    Αν όμως ο θεραπευτής είναι Λαμόγιομ, αλλάζει το πράγμα.

  14. #614
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    .................................................. ...

  15. #615
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Η συναίνεση του θεραπευτή στην καταγραφή των συνεδριών και η έγγραη/ενυπόγραφη διάγνωση και πλάνο εργασίας δεν έχει επιπτώσεις εάν εκείνος κάνει ΣΩΣΤΑ τη δουλειά του.

    Αν όμως ο θεραπευτής είναι Λαμόγιομ, αλλάζει το πράγμα.
    κανεις λαθος.
    αυτο που λες ειναι ενας τροπος εργασιας που εβγαλες εσυ απ το κεφαλι σου.
    ενας θεραπευτης εχει αλλο πλανο εργασιας που το υπαγορευει και το περιγραφει η εκπαιδευση του και η μεθοδος του.
    δεν ειναι δικη σου αποφαση να στησεις τον τροπο που θα κινηθει.
    καλα κανει και αρνειται.
    οποιοςδεχτει αυτες τις αυθαιρεσιες που προτεινεις, ΑΥΤΟΣ θα ειναι το λαμογιο γιατι απλα θα σε δουλεψει για να σε πιασει πελατη..

Page 41 of 51 FirstFirst ... 313940414243 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΘΕΡΑΠΕΥΟΜΕΝΩΝ
    By M87 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 450
    Last Post: 10-03-2022, 00:59
  2. το αγαπημενο μερος του φορουμ
    By arntaben in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 18-12-2015, 18:24
  3. Από Φίλοι σε Σχέση! (Μέρος 2ο...)
    By Ntinos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 01-04-2013, 15:12
  4. ΚΑΡΚΙΝΟΦΟΒΙΑ ΜΕΡΟΣ 2
    By krevasilis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 30-08-2010, 21:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •