σχεση με ατομο με αντικοινωνικη διαταραρχη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44
  1. #16
    κανω οτι καλυτερο μπορω.εκεινος δε με βοηθαει καθολου ουτε εχω αλλη βοηθεια.εκει που ειμασται καλα αν πο κατι που το θεωρησει βλακεια ναι θα ρχισει να με βριζει.δεν ειπα οτι με βριζει καθε ,μερα υπαρχουν και διαστιματα που μου μιλαει ομορφα και που ειμαστε καλα

  2. #17
    αλλα γενικα τον θεωρω επικιδινο ατομο.δηλαδη ειναι ατομο που γενικα τον φοβουνται.δε τα βαζει ευκολα καποιος μαζι του.δηλαδη ακομα και να πω οτι φευγω δε ξερω πως θα αντιδρασει.μπορει να μην τον νιαξει αλλα μπορει να γινει και εξαλος και να με εκδικηθει

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by dimitra79 View Post
    κανω οτι καλυτερο μπορω.εκεινος δε με βοηθαει καθολου ουτε εχω αλλη βοηθεια.εκει που ειμασται καλα αν πο κατι που το θεωρησει βλακεια ναι θα ρχισει να με βριζει.δεν ειπα οτι με βριζει καθε ,μερα υπαρχουν και διαστιματα που μου μιλαει ομορφα και που ειμαστε καλα
    Αρα ισως να εχει και εναλαγες διαθεσης.Εχεις προσπαθησει να του τα εξηγησεις αυτα οτι προσπαθεις πολυ και κανεις τα παντα και οτι σου μιλάει ασχημα χωρις λογο?του τα εχεις πει?οταν ειναι στις καλες του η παλι σε ακυρωνει?
    Ποσα χρονια τον ξερεις τα ειχε και πριν τον γαμο αυτα?

  4. #19
    πριν το γαμο ειχα δει οτι υπαρχει θεμα αλλα το εβλεπα προς τριτα ατομα οτι τσακονονταν ευκολα.μετα το γαμο αρχισε να τα βγαζει σε εμενα.οταν ειναι εντελως ηρεμος του τα λεω αλλα λεει οτι ειναι νευρικος ναι αλλα εχει παντα λογο που με βριζει δηλαδη παντα κανω καποιο λαθος .εχει μεγαλες εναλαγες διαθεσης.δηλαδη μπορει να με βρισει τωρα και μετα απο μια ωρα να κανει οτι ολα ειναι καλα

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by dimitra79 View Post
    πριν το γαμο ειχα δει οτι υπαρχει θεμα αλλα το εβλεπα προς τριτα ατομα οτι τσακονονταν ευκολα.μετα το γαμο αρχισε να τα βγαζει σε εμενα.οταν ειναι εντελως ηρεμος του τα λεω αλλα λεει οτι ειναι νευρικος ναι αλλα εχει παντα λογο που με βριζει δηλαδη παντα κανω καποιο λαθος .εχει μεγαλες εναλαγες διαθεσης.δηλαδη μπορει να με βρισει τωρα και μετα απο μια ωρα να κανει οτι ολα ειναι καλα
    Αμα δεν παει σε εναν ειδικο να τον βοηθησει ,το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να χωρισεις....
    Προσπαθησε να του κανεις μια κουβεντα σημερα και να του πεις,οτι δεν εισαι καλα και καθεσαι και κλαις επειδη σ μιλαει ετσι και αν θελει να συνεχισεται μαζι να παει σε εναν ψυχιατρο να ηρεμησει
    Εσυ τωρα δεν μπορεις να τον παρατησεις?

  6. #21
    ειναι δυσκολο.δεν εχω που να παω.ουτε δουλεια εχω,ουτε λεφτα,ουτε βοηθεια.αν υπηρχαν αυτα θα ηταν πιο ευκολο να τον παρατησω

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by dimitra79 View Post
    ειναι δυσκολο.δεν εχω που να παω.ουτε δουλεια εχω,ουτε λεφτα,ουτε βοηθεια.αν υπηρχαν αυτα θα ηταν πιο ευκολο να τον παρατησω
    Εισαι οντως σε δυσκολη θεση.
    Αυτη την στιγμη προσπαθησε να τον πεισεις να παει σε ενα ψυχιατρο η σε ψυχολογο.

  8. #23
    Quote Originally Posted by dimitra79 View Post
    πιστευω οτι ο αντρας μου εχει αντικοινωνικη διαταραχη προσωπικοτητας.ειναι πολυ επιθετικος,μου φερεται ασχημα,με βριζει με μειωνει και ποτε δε νιωθει τυψεις μου με κανει χαλια ψυχολογικα.εινια γενικα βιαιος ,χτυπαει κοσμο ,μπλεκει σε φασαριες ,ειχε εμπλοκες με το νομο κτλ.θελω να ξερω αν γνωριζεται αν υπαρχουν καποια πιο ειδικα συμπτωματα,αν υπαρχει καποια θεραπεια που θα μπορουσε να ακολουθησει ,πως θα μπορουσα το τον χειριστω εγω και γενικα αν υπαρχει ελπιδα να αλλαξει
    Εσυ το επιτρεπεις και γινεται αυτο αμα ηθελες θα τον αφηνες να ειχες και την ησυχια σου.Δηλαδη αν εχεις εναν δερβεναγα και το κρατας μες στο σπιτι να βγαζει τα απωθημενα του τι να πω η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα.Για παραδειγμα αν εγω ειχα σχεση με κοπελα που ειχε σχεση με τον υποκοσμο δεν θα ειχα και γω φταιξιμο που εχω σχεση με τοσο χαμηλου επιπεδου ατομα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    dimitra δεν σημαίνει απαραίτητα ότι ο άνδρας σου, έχει αντικοινωνική διαταραχή προσωπικότητας. Είναι τελείως διαφορετικό δηλαδή η συμπεριφορά ενός ατόμου να είναι αντικοινωνική ( δηλαδή μπορεί κατά καιρούς πολλοί άνθρωποι να έχουν τέτοια συμπεριφορά) από την αντικοινωνική διαταραχή προσωπικότητας που αναφέρεις.
    Εδώ δεν είμαστε να κάνουμε διαγνώσεις αλλά για τέτοια συμπεριφορά υπάρχουν και άλλες ψυχιατρικές διαγνώσεις. Πχ υπάρχει και το παρακάτω http://www.noesi.gr/syndromo-toy-thymoy-orgis.
    Αρκετοί από εδώ μέσα έχουμε εκρήξεις οργής και παίρνουμε φάρμακα. Δεν είναι δηλαδή ότι πρέπει να πηγαίνει κανείς χρόνια σε γιατρό για να σταματήσουν οι εκρήξεις
    Ένας σταθεροποιητής διάθεσης πχ μέσα σε ένα μήνα βοηθάει πάρα πολύ.
    Το θέμα είναι το ίδιο το άτομο που τους παθαίνει να θέλει να βοηθηθεί διαφορετικά είναι φαύλος κύκλος
    Θα πρέπει να μιλήσεις άμεσα με κάποιο ψυχίατρο για να σε συμβουλεύσει τι πρέπει να κάνεις.
    Ο giang εδωσε και λινκ με Τηλέφωνα βοήθειας και μονάδες για κακοποιημένες γυναίκες

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 30-05-2016 at 11:42.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    πολύ καλό...
    Last edited by Aeon; 30-05-2016 at 11:43.

  12. #27
    Quote Originally Posted by dimitra79 View Post
    πριν το γαμο ειχα δει οτι υπαρχει θεμα αλλα το εβλεπα προς τριτα ατομα οτι τσακονονταν ευκολα.μετα το γαμο αρχισε να τα βγαζει σε εμενα.οταν ειναι εντελως ηρεμος του τα λεω αλλα λεει οτι ειναι νευρικος ναι αλλα εχει παντα λογο που με βριζει δηλαδη παντα κανω καποιο λαθος .εχει μεγαλες εναλαγες διαθεσης.δηλαδη μπορει να με βρισει τωρα και μετα απο μια ωρα να κανει οτι ολα ειναι καλα
    Δηλαδη ειδες ενα ατομο τοσο επιθετικο και με ιστορικο χρησης ουσιων και ειπες ''να ο ανθρωπος που θα γινει ο πατερας των παιδιων μου''?

    Κατι μου λεει οτι σου αρεσε η βαρβατιλα του οσο δε στρεφοταν εναντιον σου και τωρα πληρωνεις τις συνεπειες.Το παιδακι λυπαμαι.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by dimitra79 View Post
    ναι τα εχει κοψει 10 χρονια ειμαι σιγουρη.μιλαμε για ηρωινη και ποκλυ μεγαλη χριση
    ρε συ..τι να πω..λυπαμαι για ολο αυτο..αλλα περισσοτερο το οτι μερικες γυναικες..ενω βλεπουν οτι ο χαρακτηρας ειναι σαπιος..και παντρευονται ΚΑΙ κανουν κ παιδι...τι φταει αυτο το παιδι...στη θεση σου θα εφευγα χτες! κ θα τον παραταγα στα κρυα του λουτρου..
    συνελθε..ο ανθρωπος ειναι σαπιος κ σιγα μη δεχτει να να παει κ σε γιατρο..
    σε λιγο καιρο περιμενε να σε δεις μαυρη στο ξυλο...με μαθηματικη ακριβεια..
    τι να πω ρε παιδια ειλικρινα..απορω!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,149
    Αποφασίζεις να παντρευτείς έναν πρώην χρήστη ηρωίνης και τώρα ζητάς βοήθεια;
    Αλήθεια εσύ που παντρευτηκες έναν τέτοιο τύπο,τί κουσούρι έχεις;

    Την απάντηση κράτα την για τον εαυτό σου,αλλά όταν κάποια πράγματα βγάζουν μάτι-πραγματικά αναρωτιέμαι τις απορίες που έχετε μερικοί....τί να σου πούμε εμείς....κάνε ότι πιστεύεις καλύτερο για σένα!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    δηλαδη αν καποιος ειναι πρωην χρηστης και νυν καθαρος πρεπει να μεινει στο περιθωριο; η συμπεριφορα του δεν εχει να κανει με το οτι ηταν πρωην χρηστης εσεις ολοι που ειστε αγχωδεις ψυχωσικοι ocd τι ειστε δηλαδη; λειτουργικοι; το στιγμα της κοινωνιας παει αλυσιδα και σεις θα στιγματιστητε απο "φυσιολογικους" και επειδη ειμαι πρωην χρηστης κατι τετοια νομιζω με καναν να αποκοπω απ τα συναισθηματα μου και να πω οτι δεν θελω παρτιδες με αλλους γιατι ειστε κοτες και ψευτοδιαταραγμενοι

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Σχέση με κυκλοθυμικό άτομο
    By pantzos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 16-03-2018, 18:21
  2. Θα κάνατε σχέση/εμπιστευόσασταν αμφισεξουαλικό άτομο;
    By Φώτης in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 16-05-2015, 18:38
  3. σχέση με άτομο εξαρτημένο!!
    By roulini in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 34
    Last Post: 23-04-2014, 13:55
  4. σχεση με οροθετικο ατομο
    By ΧΑΝΙΩΤΗΣ81 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-08-2012, 23:26
  5. σχεση με ατομο με ψυχολογικα
    By rouva in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 30-06-2011, 14:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •