σχεση με ατομο με αντικοινωνικη διαταραρχη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44
  1. #1

    σχεση με ατομο με αντικοινωνικη διαταραρχη

    πιστευω οτι ο αντρας μου εχει αντικοινωνικη διαταραχη προσωπικοτητας.ειναι πολυ επιθετικος,μου φερεται ασχημα,με βριζει με μειωνει και ποτε δε νιωθει τυψεις μου με κανει χαλια ψυχολογικα.εινια γενικα βιαιος ,χτυπαει κοσμο ,μπλεκει σε φασαριες ,ειχε εμπλοκες με το νομο κτλ.θελω να ξερω αν γνωριζεται αν υπαρχουν καποια πιο ειδικα συμπτωματα,αν υπαρχει καποια θεραπεια που θα μπορουσε να ακολουθησει ,πως θα μπορουσα το τον χειριστω εγω και γενικα αν υπαρχει ελπιδα να αλλαξει

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    καλημέρα χρηστός ανέστη χρόνια πολλά
    έτσι όπως περιγραφης την κατάσταση μια είναι η λύση δω στου τα παπούτσια στο χέρι πριν γίνει χειρότερα η κατάσταση
    έχει σηκώσει χέρι επάνω σου......?
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αν δεν δεχτει να δει γιατρο , τοτε δρομο .............

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by dimitra79 View Post
    πιστευω οτι ο αντρας μου εχει αντικοινωνικη διαταραχη προσωπικοτητας.ειναι πολυ επιθετικος,μου φερεται ασχημα,με βριζει με μειωνει και ποτε δε νιωθει τυψεις μου με κανει χαλια ψυχολογικα.εινια γενικα βιαιος ,χτυπαει κοσμο ,μπλεκει σε φασαριες ,ειχε εμπλοκες με το νομο κτλ.θελω να ξερω αν γνωριζεται αν υπαρχουν καποια πιο ειδικα συμπτωματα,αν υπαρχει καποια θεραπεια που θα μπορουσε να ακολουθησει ,πως θα μπορουσα το τον χειριστω εγω και γενικα αν υπαρχει ελπιδα να αλλαξει
    Νομιζω οτι πρεπει να δει γιατρο οπωσδηποτε

  5. #5
    Νομιζω οτι απο τη στιγμη που εχει θεματα με το νομο, προταιρεοτητα εχεις εσυ και το παιδι ως προς την ασφαλεια σας.
    Εαν δεν παει σε ειδικο δεν προκειται να νιωσει καλυτερα με τον εαυτο του λογικα. Το ζητημα ειναι πως μαλλον δεν θα πειστει να παει.
    Οσο θεωρει οτι η συμπεριφορα του ειναι σωστη και δικαιολογημενη, λογικα τα λογια δεν πιανουν τόπο.

    Δεν ειναι νομιζω οτι ολοι οι "αντικοινωνικοι" ειναι επιθετικοί αναγκαστηκα.

    Μπορεις να κανεις μαζι του ποτέ σοβαρο διαλογο με επιχειρηματα και ηρεμια ?
    Αν οχι, ισως ειναι προτιμοτερο να αναζητησεις βοηθεια για εσενα και για το παιδι σου, γνωμη μου, γιατι ισως ετσι και να ξυπνησει οτι κατι δεν κανει σωστα και σας διωχνει απο κοντα του.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  6. #6
    σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.δε με εχει χτυπησει.ακομα...πιστευω οτι θα το κανει καποια στιγμη.εμπλοκες με το νομο ειχε στο παρελθον.τωρα με το παιδι σε αυτο το κομματι εχει αλλαξει.βεβαια ευκολα ακομα θα μπλεξει σε καυγα ,θα χτυπησει κοσμο .του ειπα να παει σε γιατρο και φυσικα με εβρισε.μου ειπε οτι ειναι καλα και εγω ειμαι τρελη.υπαρχει τροπος να τον πεισω?δε ειναι τοσο απλο να φυγω.δεν εχω δουλεια,λεφτα,καμια βοηθεια

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by dimitra79 View Post
    σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.δε με εχει χτυπησει.ακομα...πιστευω οτι θα το κανει καποια στιγμη.εμπλοκες με το νομο ειχε στο παρελθον.τωρα με το παιδι σε αυτο το κομματι εχει αλλαξει.βεβαια ευκολα ακομα θα μπλεξει σε καυγα ,θα χτυπησει κοσμο .του ειπα να παει σε γιατρο και φυσικα με εβρισε.μου ειπε οτι ειναι καλα και εγω ειμαι τρελη.υπαρχει τροπος να τον πεισω?δε ειναι τοσο απλο να φυγω.δεν εχω δουλεια,λεφτα,καμια βοηθεια
    το μικρο ποσο χρονον ειναι..
    και με το να ζεις περιμένοντας την μέρα που θα σε δείρει δεν είναι λύση....
    γιατί δεν κοιτάς να βρεις έναν οργανισμό που ασχολείται με γυναίκες που έχουν τέτοιου είδους προβλήματα ώστε να βρεις μια βοήθεια και να σε καθοδηγήσουν τι πρέπει να κάνεις....

    κοίτα εδώ κι εδώ

    να πάρεις τηλεφωνώ πριν να είναι αργά.... μη ντραπείς....αυτός πρέπει να ντρέπεται
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by dimitra79 View Post
    σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.δε με εχει χτυπησει.ακομα...πιστευω οτι θα το κανει καποια στιγμη.εμπλοκες με το νομο ειχε στο παρελθον.τωρα με το παιδι σε αυτο το κομματι εχει αλλαξει.βεβαια ευκολα ακομα θα μπλεξει σε καυγα ,θα χτυπησει κοσμο .του ειπα να παει σε γιατρο και φυσικα με εβρισε.μου ειπε οτι ειναι καλα και εγω ειμαι τρελη.υπαρχει τροπος να τον πεισω?δε ειναι τοσο απλο να φυγω.δεν εχω δουλεια,λεφτα,καμια βοηθεια
    Ama κανεις μια συζητηση μαζι τοΥ? εχεισ κανει συζητηση ,υπαρχει περιπτωση να σ ακουσει ?σε εχει ποτε ,αν ναι μπορεις τοτε να κατσεις να συζητησεις και να του πεις να παει απο περιεργεια

  9. #9
    το μικρο ειναι 7 μηνων.συζητησεις κανουμε μονο αν συμφωνω μαζι του.αν διαφωνω θυμωνει και με βριζει.ακομα και αν δεχονταν ομως δε ξερω αν θα βοηθηθει.και αν βοηθηθει μπορει να χρειαστουν χρονιακαι σιγουυρα δε θα πηγαινε περισσοτερες απο λιγες φορες.πιστευω οτι θα βοηθουνταν ισως αν μιλαγε με φιλους αλλα δε το κανει

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by dimitra79 View Post
    το μικρο ειναι 7 μηνων.συζητησεις κανουμε μονο αν συμφωνω μαζι του.αν διαφωνω θυμωνει και με βριζει.ακομα και αν δεχονταν ομως δε ξερω αν θα βοηθηθει.και αν βοηθηθει μπορει να χρειαστουν χρονιακαι σιγουυρα δε θα πηγαινε περισσοτερες απο λιγες φορες.πιστευω οτι θα βοηθουνταν ισως αν μιλαγε με φιλους αλλα δε το κανει
    Κοιτα εχει πρόβλημα ο αντρας ,τωρα τι ειναι δεν ξέρω παντως δεν λειτουργει φυσιολογικα.
    Μιλάει γενικα?λεει τα προβληματα του?
    Δλδ για ποια πραγματα τσακωνεσαται και σε κακοποιη λεκτικα?
    Εγώ θα σ προτεινα να απευθυνθεις σε εναν οργανισμο που βοηθαει γυναικες με τετοια προβληματα ωστε να σ καθοδηγησουν.

  11. #11
    να πω και κατι αλλο.παλια εκανε χρηση ναρκωτικων αλλα δε νομιζω οτι φταιει αυτο για το χαρακτηρα του και το προβλημα του αλλα οτι οχαρακτηρας του τον εκανε και χρηστη.απλα λεω αφου καταφερε να κοψει ειναι δυνατος και ισως μπορει να αλλαξει αν καταλαβει και δεχτει οτι εχει προβλημα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by dimitra79 View Post
    να πω και κατι αλλο.παλια εκανε χρηση ναρκωτικων αλλα δε νομιζω οτι φταιει αυτο για το χαρακτηρα του και το προβλημα του αλλα οτι οχαρακτηρας του τον εκανε και χρηστη.απλα λεω αφου καταφερε να κοψει ειναι δυνατος και ισως μπορει να αλλαξει αν καταλαβει και δεχτει οτι εχει προβλημα
    Εισαι σιγουρη οτι τα εχδει κοψει τα ναρκωτικα τελειως?και γιατι ναρκωτικα μιλάμε?

  13. #13
    σε ευχαριστω για την απαντηση.λεει τα προβληματα του της καθημερινοτητας ναι.μιλαει πολυ αλλα δε αναγνωριζει οτι εχει προβλημα για να το συζητησουμε.τα πραγματα για τα οποια μου επιτιθεται ειναι το σπιτι πιο πολυ ,οι δουλειες,το παιδι οτι δε το προσεχω οπως πρεπει,αλλα μπορει να ειναι και οτιδηποτε μια ασχετη συζητηση που αν δε συμφωνησω μαζι του θα μου πει οτι αυτος φταιει που ανοιγει κουβεντες μαζι μου που ειμαι ηλιθια και δε μπορω να εχω αποψη.

  14. #14
    ναι τα εχει κοψει 10 χρονια ειμαι σιγουρη.μιλαμε για ηρωινη και ποκλυ μεγαλη χριση

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by dimitra79 View Post
    σε ευχαριστω για την απαντηση.λεει τα προβληματα του της καθημερινοτητας ναι.μιλαει πολυ αλλα δε αναγνωριζει οτι εχει προβλημα για να το συζητησουμε.τα πραγματα για τα οποια μου επιτιθεται ειναι το σπιτι πιο πολυ ,οι δουλειες,το παιδι οτι δε το προσεχω οπως πρεπει,αλλα μπορει να ειναι και οτιδηποτε μια ασχετη συζητηση που αν δε συμφωνησω μαζι του θα μου πει οτι αυτος φταιει που ανοιγει κουβεντες μαζι μου που ειμαι ηλιθια και δε μπορω να εχω αποψη.
    σε αυτα που σου επιτιθεται θεωρεις οτι τα κανεις?καλα και να μην τ κανεις δεν μπορει κανενας να σ βριζει .
    Δλδ εκει ας πουμε που εισται καλα μπορεις να του πεις κατι και να σ βριζει ξαφνικα?

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Σχέση με κυκλοθυμικό άτομο
    By pantzos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 16-03-2018, 18:21
  2. Θα κάνατε σχέση/εμπιστευόσασταν αμφισεξουαλικό άτομο;
    By Φώτης in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 16-05-2015, 18:38
  3. σχέση με άτομο εξαρτημένο!!
    By roulini in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 34
    Last Post: 23-04-2014, 13:55
  4. σχεση με οροθετικο ατομο
    By ΧΑΝΙΩΤΗΣ81 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-08-2012, 23:26
  5. σχεση με ατομο με ψυχολογικα
    By rouva in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 30-06-2011, 14:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •