συμπεριφοριστικη θεραπεια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 114
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Ε δεν θα συνεννοηθούμε πάλι σήμερα :p
    Δηλαδή το χωρίς λόγο είναι το εκεί που κάθεσαι ας πούμε και κάποιος σε κοιτάει?
    Όταν λες άγνωστα άτομα εννοείς στην χειραψία ή γενικά σε όλη την διάρκεια της βραδιάς?

    Εγώ και τότε είχα πει έκθεση πάρα πολύ σιγά....Δεν ξέρω αν πρέπει να μπεις σε κατάσταση έντονης δυσφορίας και να πεις ''οκ δεν έπαθα τίποτα'' ή να το πας βήμα βήμα....Εγώ είμαι της άποψης να μην πιεζόμαστε υπερβολικά, γιατί και αυτή η έντονη δυσφορία που θα νιώσεις δεν θα σου μείνει στον εγκέφαλο ως κακή εμπειρία? Και άμα δημιουργηθεί μετά άντε να βγει, ξέρω κι εγώ...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Ε δεν θα συνεννοηθούμε πάλι σήμερα :p
    Δηλαδή το χωρίς λόγο είναι το εκεί που κάθεσαι ας πούμε και κάποιος σε κοιτάει?
    Όταν λες άγνωστα άτομα εννοείς στην χειραψία ή γενικά σε όλη την διάρκεια της βραδιάς?

    Εγώ και τότε είχα πει έκθεση πάρα πολύ σιγά....Δεν ξέρω αν πρέπει να μπεις σε κατάσταση έντονης δυσφορίας και να πεις ''οκ δεν έπαθα τίποτα'' ή να το πας βήμα βήμα....Εγώ είμαι της άποψης να μην πιεζόμαστε υπερβολικά, γιατί και αυτή η έντονη δυσφορία που θα νιώσεις δεν θα σου μείνει στον εγκέφαλο ως κακή εμπειρία? Και άμα δημιουργηθεί μετά άντε να βγει, ξέρω κι εγώ...
    Θα συνενοηθουμε μην αγχωνεσαι :p
    Ναι μπορει και αυτο
    Συνηθως στην αρχη οταν τα γνωριζω

    Δεν μου ειπε να πιεστω αλλα να το κανω με συμπεριφορικη δηλαδη να το πάω βημα βημα,λιγο στην αρχη λιγο περισσοτερο μετα .
    σιγουρα η δυσφορια θα μου μεινει ,γι αυτο λαου λαου
    Αλλα δεν ξερω αυτο θα εχει αποτελεσμα?
    οπως επισης και αυτο με τις γκομενες δεν ξερω τι αποτελεσμα θα εχει

    Σε ευχαριστω παντως για την βοηθεια σ

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Κάτσε ρε παιδί μου το πρόβλημα θα υπήρχε αν αγχωνόσουν υπερβολικά σε αυτά που σου είπε ότι πρέπει να κάνεις.....Εσύ πιο πολύ ανησυχείς για τον αν θα έχει αποτέλεσμα ο κόπος σου....Ε εντάξει από τώρα θα σκας? Κάν΄τα και θα το δεις στην πορεία....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Κάτσε ρε παιδί μου το πρόβλημα θα υπήρχε αν αγχωνόσουν υπερβολικά σε αυτά που σου είπε ότι πρέπει να κάνεις.....Εσύ πιο πολύ ανησυχείς για τον αν θα έχει αποτέλεσμα ο κόπος σου....Ε εντάξει από τώρα θα σκας? Κάν΄τα και θα το δεις στην πορεία....
    ενταξει αυτα και να αγχωθω θα πρεπει να τα κανω για να μου φυγει απο οτι μου ειπε.
    Ανυσηχω πιο πολυ μην τα κανω αυτα και δεν μου φυγουν ,γι αυτο
    και ρωταω αν αυτη η θεραπεια ειναι καλη?

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Ξέρεις άλλες θεραπείες ?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Ξέρεις άλλες θεραπείες ?
    οχι δυστυχως ,ειναι η μονη μου ελπιδα αυτη η θεραπεια γτ θελω να μου φυγει ολο αυτο και να γινω φυσιολογικος ανθρωπος
    Ο psycho μ ειπε οτι θα μου περασει ετσι.Αλλα σκεφτομαι τοσο καιρο τι εκανα?εκθεση στον φοβο μου εκανα αλλα δεν ειδα και μεγαλη διαφορα γι αυτο.Τωρα θα προσπαθησω να το παω σιγα οπως μ ειπε και ελπιζω να δω αποτελεσμα

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Εννοείς ότι έκανες έκθεση πιο γρήγορα και δεν είδες βελτίωση και τώρα θα το πας σιγά σιγά? Τι εννοείς?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Εννοείς ότι έκανες έκθεση πιο γρήγορα και δεν είδες βελτίωση και τώρα θα το πας σιγά σιγά? Τι εννοείς?
    Ναι ενοω εφοσον πηγαινα να γνωρισω και αγνωστα ατομα οταν ηταν και ολα τα υπολιπα ,αρα εκθεση δεν εκανα τοσο καιρο στις "φοβιες" ας το πουμε ετσι,αν και ο psycho σημερα μου ειπε οτι φταιει η χαμηλη αυτοπεποιθηση?Ναι τώρα θα προσπαθησω να το κανω κοματι κοματι ωσπου να ειμαι χαλαρος .λιγο καθε φορα

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Τι διαφορετικό θα κάνεις από αύριο δηλαδή?

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Σε αυτόν τα είπες αυτά ?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Τι διαφορετικό θα κάνεις από αύριο δηλαδή?
    Απο αυριο τιποτα :p αλλα οταν μου δοθει η ευκαιρια π.χ να πάω κάπου με αγνωστα ατομα, θα πάω και θα προσπαθησω να το κοντραρω ολο αυτό
    Και οπου βλέπω οτι πάω να κωλόσω σε οτιδηποτε θα προσπαθησω να με φτανω πιο πολυ στα ακρα.Αυτο σκέφτομαι.Τωρα για τις γκομενες δεν το σκεφτομαι αυτο να βγω εξω και να αρχιζω να ψαχνω 10 γκομενες που θα με κανουν να νιώσω καλύτερα :p

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Σε αυτόν τα είπες αυτά ?
    Ναι του τα ειπα και μου λεει δεν εχεις αυτοπεποιθηση ,τραβα ριξε καμια 10αρια γκομενιτσες και θα πετας μετα ,ετσι μου ειπε
    Και κάνε και συμπεριφορικη δλδ σιγα σιγα αντιμετωπισε ολο αυτο με λιγο εκθεση καθε φορα

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Καλά δεν σου είπε να βρεις 10 γκόμενες σε μια μέρα , 4 χώροι 4 γκόμενες για αρχή χαχα...Να φλερτάρεις όσο περισσότερο μπορείς σου είπε ο άνθρωπος λογικά....
    Καλά το με ''φτάνω στα άκρα'' είναι το βήμα βήμα??

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Καλά δεν σου είπε να βρεις 10 γκόμενες σε μια μέρα , 4 χώροι 4 γκόμενες για αρχή χαχα...Να φλερτάρεις όσο περισσότερο μπορείς σου είπε ο άνθρωπος λογικά....
    Καλά το με ''φτάνω στα άκρα'' είναι το βήμα βήμα??
    καλα εγω σου λέω οτι αυτός ο τυπος αυτο ενοουσε :p Δεν ξερω μου τα λεγε σοβαρα ,δεν ξερω αν με περασε για τον δον ζουαν
    Συμφωνω 4 χωροι 4 γκομενες μου ακουγεται καλυτερο χααχ
    Το φτανω στα ακρα ενοω το καθε βηματακι την φορα ,να μην το αφηνω μεχρι να το τερματισω αυτο ενοουσα

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Ε σιγά μην τις μετράς κιόλας !
    Α να μην αποφεύγεις καταστάσεις ας πούμε, κάτι τέτοιο ε?

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. γνωσιακη συμπεριφοριστικη προσεγγιση
    By Aps_mustang in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 0
    Last Post: 06-03-2014, 04:26
  2. Γνωσιακη-συμπεριφοριστικη προσεγγιση αγχωδων διαταραχων,βοηθαει?
    By melene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 17-07-2009, 14:20
  3. Κρίσεις πανικού - Γνωσιακή συμπεριφοριστική παρέμβαση;
    By snarf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 47
    Last Post: 18-04-2009, 09:15
  4. γνωσιακη-συμπεριφοριστικη θεραπεια
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 30-11-2008, 22:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •