Κρίση πανικού
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 56
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    124

    Κρίση πανικού

    Καλησπέρα σε όλους. Έχω ξαναγράψει εδώ στο φόρουμ για το πρόβλημα που με απασχολεί. Στο παρελθόν ήταν πιο ήπια τα πράγματα. Πριν δέκα μέρες είχα την πρώτη και μεγαλύτερη κρίση πανικού. Ήμουν έξω για καφέ. Ξαφνικά άρχισα να ζαλιζομαι, ή καρδιά να χτυπάει σαν τρελή και τα μαζεύω μπαμ μπαμ και βγαινω έξω. Μόλις με χτυπάει λίγο αερας τα είδα όλα. Άρχισα τον εμετό στο δρόμο. Χλωμιασα. Πονοκέφαλο και πόνο στα μάτια. Ρίγος και έτοιμη να πέσω κάτω . στο νοσοκομείο εγώ .. Οι εξετάσεις όλες καθαρές. Μου έμεινε ένας νευρολόγος να πάω για τους πονοκέφαλους.
    Επειδή βρίσκομαι εξωτερικό δεν μου διευκρινησαν αν είναι κρίση πανικού απλά υποθέτω. Το πρόβλημα μου είναι ότι κάνω κάθε μέρα εμετό και έχω κόμπο στο λαιμό. Ζαλάδες επίσης κάθε μέρα. Υπάρχει κάποιος που να έχει συμπτώματα όπως εγώ ?? Πραγματικά κουραστηκα με όλη αυτή την κατάσταση..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by valia.valia View Post
    Καλησπέρα σε όλους. Έχω ξαναγράψει εδώ στο φόρουμ για το πρόβλημα που με απασχολεί. Στο παρελθόν ήταν πιο ήπια τα πράγματα. Πριν δέκα μέρες είχα την πρώτη και μεγαλύτερη κρίση πανικού. Ήμουν έξω για καφέ. Ξαφνικά άρχισα να ζαλιζομαι, ή καρδιά να χτυπάει σαν τρελή και τα μαζεύω μπαμ μπαμ και βγαινω έξω. Μόλις με χτυπάει λίγο αερας τα είδα όλα. Άρχισα τον εμετό στο δρόμο. Χλωμιασα. Πονοκέφαλο και πόνο στα μάτια. Ρίγος και έτοιμη να πέσω κάτω . στο νοσοκομείο εγώ .. Οι εξετάσεις όλες καθαρές. Μου έμεινε ένας νευρολόγος να πάω για τους πονοκέφαλους.
    Επειδή βρίσκομαι εξωτερικό δεν μου διευκρινησαν αν είναι κρίση πανικού απλά υποθέτω. Το πρόβλημα μου είναι ότι κάνω κάθε μέρα εμετό και έχω κόμπο στο λαιμό. Ζαλάδες επίσης κάθε μέρα. Υπάρχει κάποιος που να έχει συμπτώματα όπως εγώ ?? Πραγματικά κουραστηκα με όλη αυτή την κατάσταση..
    Εγω ειχα παλια πριν χρονια ενα δυο κρισεις και νομιζω κάπως ετσι ηταν

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    124
    Εμετούς έκανες ??

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by valia.valia View Post
    Εμετούς έκανες ??
    οχι δεν εκανα εμετο.Αλλα θυμαμαι ειχα ταχυκαρδια,ζαλιζομουνα ετοιμος να πεσω κατω,ειχα χλωμιασα και δεν μπορουσα να ανασανω καλα.
    Επειδη ομως εσυ εχεις διαφορετικο οργανισμο απο εμενα μπορει εκει να οφειλεται ο εμετος

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    124
    Ο εμετός είναι στην καθημερινότητα μού. Κάθε πρωί που ξυπναω νιώθω βάρος στο στήθος και κάνω την κίνηση να κάνω εμετό και πολλές φορές ξερναω ότι έχω φάει.. Δε θέλω άλλο εμετό κουραστηκα. Και όταν τελείωνω την δουλειά νιώθω τόσο εξαντλημένη..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    124
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    οχι δεν εκανα εμετο.Αλλα θυμαμαι ειχα ταχυκαρδια,ζαλιζομουνα ετοιμος να πεσω κατω,ειχα χλωμιασα και δεν μπορουσα να ανασανω καλα.
    Επειδη ομως εσυ εχεις διαφορετικο οργανισμο απο εμενα μπορει εκει να οφειλεται ο εμετος
    Εσύ τι έκανες για αυτές τις κρίσεις? Πηγές σε ειδικό ?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by valia.valia View Post
    Εσύ τι έκανες για αυτές τις κρίσεις? Πηγές σε ειδικό ?
    οχι δεν πηγα γτ δεν ειχα πολλες.Μου περασαν μονες τους ευτυχως .
    Εσυ ποσες φορες εχεις πάθει κριση?
    Κανεις δλδ συνεχεια εμετο?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    124
    Μία φορά ειχα την περασμένη τρίτη. Ναι καθημερινά έχω κόμπο στο λαιμό και κάνω εμετούς. Προχθες ας πούμε έκανα. Χθες και σήμερα προς το παρόν δεν έκανα. Αλλά κόμπο στο λαιμό έχω ακόμη και με το νερό που πινω.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by valia.valia View Post
    Μία φορά ειχα την περασμένη τρίτη. Ναι καθημερινά έχω κόμπο στο λαιμό και κάνω εμετούς. Προχθες ας πούμε έκανα. Χθες και σήμερα προς το παρόν δεν έκανα. Αλλά κόμπο στο λαιμό έχω ακόμη και με το νερό που πινω.
    Ισως να σ εχει δημιουργηθει απο το αγχος ο κομπος στο λαιμο.Εγώ πιστευω καποιος παθαινει πολλες κρισεις οταν παθει την πρωτη και αρχιζει και φοβαται μετα.
    Τώρα οι εμετοι δεν ξερω απο τη προηλθαν.Πριν γινει αυτο το συμβαν ειχες ξανακανει εμετους?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    124
    Ναι έχω ενάμιση χρόνο που κάνω εμετούς. Δεν θέλω να πάρω χάπια. Όσοι παίρνουν δεν τα σταματάνε μετά. :( . δεν ξέρω τι να κάνω . Σερνομαι πραγματικά..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by valia.valia View Post
    Ναι έχω ενάμιση χρόνο που κάνω εμετούς. Δεν θέλω να πάρω χάπια. Όσοι παίρνουν δεν τα σταματάνε μετά. :( . δεν ξέρω τι να κάνω . Σερνομαι πραγματικά..
    Αρα οι εμετοι δεν συνδεονται με την κριση...
    Μην αγχωνεσαι για αρχη.οι εμετοι πρεπει να σταματησουν για την υγεια σ και μονο .Σου εχουν προτεινει χαπια για τους εμετους?
    Βουλιμια ξερεις τι ειναι?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    124
    Επίσης μου βαλανε μία βλακεία από την μύτη γιατί από το στόμα θα ξερνουσα σίγουρα για να δουν τι έχω στο λαιμό. Όλα καλά λένε. Λέω τρελή είμαι?? Αφού ποναω και όταν το ακουμπαω ξερναω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    136
    Καλησπερα σου Βαλια

    Μονο απο τον τροπο που γραφεις μπορω να διακρινω το αγχος σου. Οντως ηταν κριση πανικου και σε μενα ετσι συμβαινουν, με εξαιρεση τον εμετο ο οποιος λογικα σου ηρθε γιατι οπως ειπες και συ η ιδια εχεις ευαισθητο στομαχι, βρες καποιον καλο ψυχοθεραπευτη και ξεκινα το σκαλισμα για το τι σε ενοχλει μεσα σου και στην ζωη σου γενικα :).

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    124
    Χάπια για το στομάχι μου έδωσαν που δεν κάνουν τίποτα. Βουλιμία όχι τι είναι??

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by valia.valia View Post
    Επίσης μου βαλανε μία βλακεία από την μύτη γιατί από το στόμα θα ξερνουσα σίγουρα για να δουν τι έχω στο λαιμό. Όλα καλά λένε. Λέω τρελή είμαι?? Αφού ποναω και όταν το ακουμπαω ξερναω
    Δλδ εχεις κανει ολες τις εξετασεις για το τι σου προκαλει τον εμετο και σου ειπαν απο υγεια εισαι κομπλε?

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κρίση πανικού
    By mairh07 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 9
    Last Post: 20-11-2012, 10:12
  2. Κριση Πανικού
    By Kido in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 13-05-2009, 23:38
  3. Κρίση πανικού θα σε γαμ@#$!!
    By Αλέξανδρος24 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 13
    Last Post: 30-04-2009, 14:25
  4. κριση πανικου
    By stamos14 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 14-03-2008, 23:28
  5. ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By Marlen in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 7
    Last Post: 11-09-2005, 16:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •