αυτοκτονια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 67
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    1

    αυτοκτονια

    Γεια σας... Γραφτηκα στο φορουμ μονο και μονο για να σας πω αυτα... Σκεφτομαι να αυτοκτονησω... Οι λογοι ειναι διαφοροι αλλα περισσοτερο ο λογος ειναι μια κοπελα η οποια ηρθε στο μαγαζι που δουλευω και δουλευει και αυτη... Ετσι γνωριστηκαμε και γενικως καταλαβαινετε τι παιζεται...
    Στο παρελθον πριν χρονια ειχα κανει αποπειρα γυρω στις 4 φορες αλλα στο τελος σταματουσα... Εννοω οτι ο τροπος που προσπαθουσα καθε φορα ηταν παιρνοντας ενα σκοινι, εκανα θηλια περνουσα απο μεσα το κεφαλι μου και μετα απλα αφηνα τον εαυτο μου ελευθερο με το βαρος μου να πνιγομαι οποτε μπορουσα και να το σταματησω και ετσι γινοταν καθε φορα σταματουσα.. Αλλα τωρα η επιθυμια ειναι πιο εντονη εξαιτιας αυτης... Δεν ξερω τι να καμω ειναι φορες που θελω να παω σπιτι και να παρω χαπια η με καποιο τροπο να αυτοκτονησω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Ρε ψηλέ έχεις κατάθλιψη και πρέπει να σε δει γιατρός να πάρεις φάρμακα η ζωή όλων μας είναι δύσκολη αλλά με τα φάρμακα κρατιόμαστε σε ένα επίπεδο κι εγώ έφτασα μέχρι εκεί σε επίπεδο σκέψεων και τώρα κρατιέμαι με φάρμακα αλλά δουλεύω κι όλα απασχολούμαι με κάτι κι έτσι το ξεχνάω θα δεις άμα πάρεις φάρμακα και πας σε γιατρό θα σου φύγουν όλα εγώ έχω πιο σοβαρούς λόγους και πάλι κρατιέμαι εντάξει δεν πετάω αλλά κολυμπάω πήγαινε σε ένα γιατρό άκουσε με θα δεις τα πράγματα αλλάζουν όταν αλλάξουμε εμείς
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    μην κανεις καμια αποπειρα, αν σε πιασει η ταση πηγαινε στο πλησιεστερο νοσοκομειο και ζητα βοηθεια...γενικα οσο και μονο το σκεφτεσαι να το πραξεις δεν ειναι καλο και ειδικοτερα που εχεις κανει αποπειρες στο παρελθον...συζητησε τα με εναν ειδικο, γενικα στρεψου στο να παρεις βοηθεια απο οποιοδηποτε ακομα και απο εδω......

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Οχι δεν καταλαβαίνω τι παίζει και γιατι θα πρέπει να αυτοκτονήσεις. Μπορείς να μου εξηγήσεις το γιατι;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by userbk View Post
    Γεια σας... Γραφτηκα στο φορουμ μονο και μονο για να σας πω αυτα... Σκεφτομαι να αυτοκτονησω... Οι λογοι ειναι διαφοροι αλλα περισσοτερο ο λογος ειναι μια κοπελα η οποια ηρθε στο μαγαζι που δουλευω και δουλευει και αυτη... Ετσι γνωριστηκαμε και γενικως καταλαβαινετε τι παιζεται...
    Στο παρελθον πριν χρονια ειχα κανει αποπειρα γυρω στις 4 φορες αλλα στο τελος σταματουσα... Εννοω οτι ο τροπος που προσπαθουσα καθε φορα ηταν παιρνοντας ενα σκοινι, εκανα θηλια περνουσα απο μεσα το κεφαλι μου και μετα απλα αφηνα τον εαυτο μου ελευθερο με το βαρος μου να πνιγομαι οποτε μπορουσα και να το σταματησω και ετσι γινοταν καθε φορα σταματουσα.. Αλλα τωρα η επιθυμια ειναι πιο εντονη εξαιτιας αυτης... Δεν ξερω τι να καμω ειναι φορες που θελω να παω σπιτι και να παρω χαπια η με καποιο τροπο να αυτοκτονησω
    Δεν λες ομως τι σου εκανε αυτη ,εξηγησε το λιγο καλυτερα και πια ειναι αυτα προβληματα που εχεις και ειναι τοσο σοβαρα...
    Η αυτοκτονια σ καμια περιπτωση δεν ειναι λυση ,εχεις ολοκληρη ζωη μπροστα σ μην κανεις καμια ανοησια...

  6. #6
    davidh
    Guest
    den leei na autoktoniseis pigeneto mexri telous. exei pio polu saspens.. den exeis fadasteis oute ti zwh pos tha einai sta geramata.. skepsou to aksizei exei pio polu saspens. trava to mexri telos. mi xaseis kanena shmeio tis tenias pou pezoume

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αφου θα πεθανεις που θα πεθανεις καποια στιγμη , κατσε να δεις τι σε περιμενει ..........ετσι κι αλλιως η ζωη , ειναι μια πορεια , με τελικο προορισμο τον θανατο , εκτος ........................................ κι αν πεθανεις καθ οδον ....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by userbk View Post
    Γεια σας... Γραφτηκα στο φορουμ μονο και μονο για να σας πω αυτα... Σκεφτομαι να αυτοκτονησω... Οι λογοι ειναι διαφοροι αλλα περισσοτερο ο λογος ειναι μια κοπελα η οποια ηρθε στο μαγαζι που δουλευω και δουλευει και αυτη... Ετσι γνωριστηκαμε και γενικως καταλαβαινετε τι παιζεται...
    Στο παρελθον πριν χρονια ειχα κανει αποπειρα γυρω στις 4 φορες αλλα στο τελος σταματουσα... Εννοω οτι ο τροπος που προσπαθουσα καθε φορα ηταν παιρνοντας ενα σκοινι, εκανα θηλια περνουσα απο μεσα το κεφαλι μου και μετα απλα αφηνα τον εαυτο μου ελευθερο με το βαρος μου να πνιγομαι οποτε μπορουσα και να το σταματησω και ετσι γινοταν καθε φορα σταματουσα.. Αλλα τωρα η επιθυμια ειναι πιο εντονη εξαιτιας αυτης... Δεν ξερω τι να καμω ειναι φορες που θελω να παω σπιτι και να παρω χαπια η με καποιο τροπο να αυτοκτονησω
    euxomai na piges gia bohtheia kai na eisai kala!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αυτοι που κανουν αποπειρες , ποτε δεν αυτοκτονουν, μονο ................κατα λαθος ..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    μη το κανεις..ωρες ωρες η ζωη δεν αντεχεται για διαφορους λογους.εχω φτασει κι εγω σε αυτο το σημειο.κρεμιομουν κι εγω με μια ζωνη.2 φορες το δοκιμασα.ομως δεν αξιζει για τιποτα και κανεναν.η ζωη μπορει την επομενη μερα να σου χαμογελασει κι εσυ να το χασεις..οι δυσκολιες ειναι στο προγραμμα.δε ξερω αν εχεις αδερφια αλλα σκεψου πως εχεις ενα μικροτερο που αγαπας πολυ..θα ηθελες να του δειξεις πως στις δυσκολιες τα παραταμε?εμενα αυτο με σταματαει πολλες φορες που απελπιζομαι.δεν τα παραταμε
    ευχομαι να εισαι καλυτερα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Kai ego exo prospathisi 2 fores, alla den boro .

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    η ζωη ειναι ωραια αλλα ρε γαμωτο τα εχει με αλλον!!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    η ζωη ειναι ωραια αλλα ρε γαμωτο τα εχει με αλλον!!!!

    χαχαχαχ σωστος!!!!!!
    [I]Love...[/I]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Δεν εχεις το δικαιωμα να αφαιρεσεις την ζωη σου , το δικαιωμα αυτο το εχει μονο Εκεινος που σε εφερε στην ζωη...αλλιως θα πας στην κολαση αυτο θελεις?
    Μια χαρα εισαι και ολα θα σου πανε καλα, αν βαλεις και εσυ το χερι σου (συν Αθηνά και χείρα κίνει)
    Να βγαινεις εξω με την παρεα σου να πινετε καφεδακι, ποτακι, σινεμα και ολα καλα θα σου πανε
    Θελεις να μας εξηγησεις λιγο περισσοτερο τι σου εκανε αυτη η κοπελα?
    [I]Love...[/I]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    Δεν εχεις το δικαιωμα να αφαιρεσεις την ζωη σου , το δικαιωμα αυτο το εχει μονο Εκεινος που σε εφερε στην ζωη...αλλιως θα πας στην κολαση αυτο θελεις?
    Μια χαρα εισαι και ολα θα σου πανε καλα, αν βαλεις και εσυ το χερι σου (συν Αθηνά και χείρα κίνει)
    Να βγαινεις εξω με την παρεα σου να πινετε καφεδακι, ποτακι, σινεμα και ολα καλα θα σου πανε
    Θελεις να μας εξηγησεις λιγο περισσοτερο τι σου εκανε αυτη η κοπελα?
    Sth kolash? hahah....Ama ponaw den exo dikaioma na paro th zwh mou? den to katalava auto

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. αυτοκτονία
    By skata in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 26-03-2013, 00:07
  2. αυτοκτονια
    By leuki1997 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 07-03-2013, 12:48
  3. Αυτοκτονία?
    By niah in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 14-05-2011, 18:53
  4. αυτοκτονια
    By carrot in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 97
    Last Post: 13-05-2011, 17:14
  5. αυτοκτονία..
    By harrys in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 52
    Last Post: 19-12-2008, 10:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •