Χωρισμός απο την παράλληλη σχέση μου - ΑΔΙΕΞΟΔΟ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 200
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by nausika View Post
    ..... Ομως υπηρχαν πράγματα που δεν άντεχα στο δεύτερο. Πράγματα που ανεξάρτητα απο τη σχέση μου δεν με άφηναν να μείνω μαζί του. ....
    δηλαδη??? σαν τι πραγματα δεν αντεχες?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    θεωρω οτι ολοι γοητευομαστε οταν καποιος μας προσεγγιζει ..κ αγιος να εισαι..καπως νιωθεις..δεν το βλεπω σαν ανασφαλεια..
    ολοι θελουμε να αρεσουμε κ ειδικα οταν ειμαστε σε μακροχρονιες σχεσει που υπαρχει λιγο η συνηθεια κ οχι ο τρελλος ερωτας..οταν καποιος σε προσεγγισει ..σε συναρπαζει αυτο το νεο.
    ομως εχουμε παντα την επιλογη να αντισταθουμε ή να ενδωσουμε..στην προκειμενη περιπτωση η κοπελα ενεδωσε στον πειρασμο..
    ομως εκανε σχεση..κατι το οποιο ειναι πολυ ασχημο απο μονο του..μπερδευει τα πραματα κ χανονται εντελως οι ισορροπιες..
    πειρασμοι θα υπαρχουν παντα, το θεμα ειναι τι επιλεγεις ..
    για μενα εφοσον εκανε σχεση με αλλο προσωπο εξ αρχης θα επρεπε να εχιε χωρισει με τον πρωτο..γαιτι δεν ειναι τιμιο..δεν ειναι εφικτο να συντηρεις παραλληλη σχεση, χανονται εντελως οι ισορροπιες.
    επιπλεον πιστευω οταν μια σχεση ξεκιναει στα απομηναρια μιας αλλης δεν ειναι βιωσιμη..χωρις αυτο να ειναι κανονας, θεωρω οτι οταν χτιζουμε κατι πρεπει να το χτιζουμε σε γερα θεμελια κ οχι στα απομηναρια κ τις σταχτες μιας αλλης.
    επειδη μου ετυχε να ενδωσω σε πειρασμο, για μια στιγμη..μερικα λεπτα της ζωης μου , παραλληλα με την σχεση μου, θα πω ακριβως πως ενιωσα.
    γοητευθηκα πολυ που ενας ανθρωπος με διεκδικουσε..μετα απο 1 χρονο διεκδικησης με εβαλε στο τριπακι να δοκιμασω..ηταν επιμονος..το εκανα μισο..δλδ δεν αντεξα να απαταω τον συντροφο μου, ενιωσα αμεσως ασχημα κ μουδιασα εκεινη τη στιγμη..
    σταματησα κ ειπα οτι θελω να φυγω κ οτι δεν μπορω να συνεχισω..
    μετα ενιωθα απιστυτες ενοχες, ενιωσα οτι αγαπω πολυ τον συντροφο μου κ δεν μπορω να τον χασω..μετα απο 3 μηνες αποκαλυψα στον συντροφο μου τι ειχα κανει..
    με συγχωρεσε κ πηγαμε παρακατω.
    ειναι κατι που δεν θελω να θυμαμαι κ κατι το οποιο σιχαινομαι.Με τον τυπο δεν ξαναμιλησα ποτε κ ουτε κ θελω ποτε.
    οποτε..θεωρω οτι στην περιπτωση της θεματοθετριας ..δεν υπαρχει σχεση ουτε με αυτον που ειναι 5 χρονια..αλλα ουτε με τον παραλληλο.
    απλα καλο θα ηταν να μεινει εντελως μονη να ξεκαθαρισει μεσα της ποιον θελει..κ τι θελει γενικα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ....
    γοητευθηκα πολυ που ενας ανθρωπος με διεκδικουσε..μετα απο 1 χρονο διεκδικησης με εβαλε στο τριπακι να δοκιμασω..ηταν επιμονος..το εκανα μισο..δλδ δεν αντεξα να απαταω τον συντροφο μου, ενιωσα αμεσως ασχημα κ μουδιασα εκεινη τη στιγμη..
    σταματησα κ ειπα οτι θελω να φυγω κ οτι δεν μπορω να συνεχισω..
    μετα ενιωθα απιστυτες ενοχες, ενιωσα οτι αγαπω πολυ τον συντροφο μου κ δεν μπορω να τον χασω..μετα απο 3 μηνες αποκαλυψα στον συντροφο μου τι ειχα κανει..
    με συγχωρεσε κ πηγαμε παρακατω.
    ειναι κατι που δεν θελω να θυμαμαι κ κατι το οποιο σιχαινομαι.Με τον τυπο δεν ξαναμιλησα ποτε κ ουτε κ θελω ποτε.
    οποτε..θεωρω οτι στην περιπτωση της θεματοθετριας ..δεν υπαρχει σχεση ουτε με αυτον που ειναι 5 χρονια..αλλα ουτε με τον παραλληλο.
    απλα καλο θα ηταν να μεινει εντελως μονη να ξεκαθαρισει μεσα της ποιον θελει..κ τι θελει γενικα.
    συμφωνω μαζι σου , ανξιους.
    αν απλα καλυπτε μια ανασφαλεια της, θα το εκοβε αμεσως μετα το αποτυχημενο δοκιμαστικο:rolleyes:, θα του εκλεινε την πορτα (του δευτερου), θα συνεχιζε με τον αρραβωνιαστικο της και ουτε καν θα τον ξανασκεφτοταν.
    η κοπελα απλα φοβαται να μεινει μονη.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ναι συμφωνω remedy...θεωρω κ γω οτι φοβαται να μεινει μονη..
    ή οτι της αρεσε τρομερα ο δευτερος..ομως τωρα δνε θα μπορεσει ουτε την τωρινη της σχεση να απολαυσει..
    το λεει μαλιστα η ιδια, οτι δεν μιλανε επειδη ο παραλληλος το επελεξε κ οχι εκεινη..
    δηλαδη αν ο παραλληλος την παρει τηλ θα ενδωσει αμεσως..
    οποτε πρεπει να κατσει να σκεφτει τι θελει κ να αποφασισει.
    Αρα ουτε κ τωρα με την σχεση της νιωθει καλα ..θα το ξανακανει αμεσα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εγω στην σκεψη οτι θα χασω τον ανθρωπο μου...φρικαρα! επαθα σοκ!
    χεστηκα τι θα κανει ο δευτερος..τον εχω γραμμενο κ μαλιστα εχω θυμωσει κ μαζι του που προσπαθησε να μπει αναμεσα μας..
    αληθεια! δνε ειναι τιμιο οταν ξερεις οτι ενας ανθρωπος εχει σχεση κ τον τσιγκλας..
    πλεον με νευριαζουν οσοι το κανουν..θελω να του σπασω τα μουτρα..
    οταν προσπαθεις να κανεις κατι δικο σου κ να το παρεις απο καπου αλλου..
    ειναι ανεντιμο κ με νευριαζει..
    κ αγιος να εισαι, οταν ο αλλος σε πρηζει καθε μερα με το ποσο ερωτευμενος ειναι κ ποσο σε θελει..
    τελικα αυτοι οι τυποι πρεπει να ευχαριστιουνται οταν καταφερνουν να παρουν αυτο που θελουν απο καπου αλλου..
    πολυ με θυμωνει τελικα.
    οχι οτι βγαζω την ουρα μου απ εξω..δεν φταιει μονο εκεινος..αλλα κ γω που ενεδωσα τελικα..αλλα κ παλι οπως προειπα...οταν ο αλλος σε διεκδικει τοσο πολυ..στο τελος λες..ε αι σιχτιρ να το κανω να δω κ πως θα νιωσω κιολας.
    το εκανα (μισο), ειδα οτι δεν μπορω να το καταφερω...ειδα οτι θεωλ τον ανθρωπο μου...κ τελος.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    εγω στην σκεψη οτι θα χασω τον ανθρωπο μου...φρικαρα! επαθα σοκ!
    χεστηκα τι θα κανει ο δευτερος..
    τον εχω γραμμενο κ μαλιστα εχω θυμωσει κ μαζι του που προσπαθησε να μπει αναμεσα μας..
    αληθεια! δνε ειναι τιμιο οταν ξερεις οτι ενας ανθρωπος εχει σχεση κ τον τσιγκλας..
    πλεον με νευριαζουν οσοι το κανουν..θελω να του σπασω τα μουτρα..
    οταν προσπαθεις να κανεις κατι δικο σου κ να το παρεις απο καπου αλλου..
    ειναι ανεντιμο κ με νευριαζει..
    κ αγιος να εισαι, οταν ο αλλος σε πρηζει καθε μερα με το ποσο ερωτευμενος ειναι κ ποσο σε θελει..
    τελικα αυτοι οι τυποι πρεπει να ευχαριστιουνται οταν καταφερνουν να παρουν αυτο που θελουν απο καπου αλλου..
    πολυ με θυμωνει τελικα.
    οχι οτι βγαζω την ουρα μου απ εξω..δεν φταιει μονο εκεινος..αλλα κ γω που ενεδωσα τελικα..αλλα κ παλι οπως προειπα...οταν ο αλλος σε διεκδικει τοσο πολυ..στο τελος λες..ε αι σιχτιρ να το κανω να δω κ πως θα νιωσω κιολας.
    το εκανα (μισο), ειδα οτι δεν μπορω να το καταφερω...ειδα οτι θεωλ τον ανθρωπο μου...κ τελος.
    σε καταλαβαινω.
    καλα εκανες και 'χεστηκες" για τα αισθηματα του. κι εκεινος το ιδιο εκανε για την σχεση σου , και αυτο του αξιζει να παρει.

    αλλα για καποιον μαγικο λογο (ισορροπια), ολα μπαινουν μια χαρα στην θεση τους και ο καθενας παιρνει αυτο που του αξιζει.
    αν ηταν πραγματικα κακοηθης και ανεπιθυμητος, μενει με μια σκατουλα στα χερια ο δευτερος ,ΠΑΝΤΑ και δεν ξερει απο που του ρθε...
    αν η αρχικη σχεση απλα ειχε τελειωσει, χαλαει και ξεκιναει μια αλλη.
    κι αυτος που αν και 'τσιγκλιστηκε" , ενεδωσε και σαφως εχει τις ευθυνες του, ζει με τις ενοχες του για το παραπατημα κι αν οντως μετανιωσε, δεν το επαναλαμβανει και συνεχιζει πιο συνειδητοποιημενος στην σχεση που τον καλυπτει...

  7. #22
    Δεν καταλαβω τι θεση εχει αυτο το τοπικ σε αυτο το φορουμ.

    Ενας ανθρωπος που κοροιδευε και επαιζε με αλλους δυο μεχρι που ο ενας κουραστηκε και εφυγε (μακαρι να φυγει και ο αλλος btw).

    ΟΚ και μεις τι να σου κανουμε τωρα?Ψυχολογικη υποστηριξη χρειαζονται οι 2 γκομενοι σου οχι εσυ.

    Υπαρχει και το φορουμ του κοσμοπολιταν και αλλα αντιστοιχα για τετοιες γκομενοιστοριες.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σε καταλαβαινω.
    καλα εκανες και 'χεστηκες" για τα αισθηματα του. κι εκεινος το ιδιο εκανε για την σχεση σου , και αυτο του αξιζει να παρει.

    αλλα για καποιον μαγικο λογο (ισορροπια), ολα μπαινουν μια χαρα στην θεση τους και ο καθενας παιρνει αυτο που του αξιζει.
    αν ηταν πραγματικα κακοηθης και ανεπιθυμητος, μενει με μια σκατουλα στα χερια ο δευτερος ,ΠΑΝΤΑ και δεν ξερει απο που του ρθε...
    αν η αρχικη σχεση απλα ειχε τελειωσει, χαλαει και ξεκιναει μια αλλη.
    κι αυτος που αν και 'τσιγκλιστηκε" , ενεδωσε και σαφως εχει τις ευθυνες του, ζει με τις ενοχες του για το παραπατημα κι αν οντως μετανιωσε, δεν το επαναλαμβανει και συνεχιζει πιο συνειδητοποιημενος στην σχεση που τον καλυπτει...
    ετσι ακριβως....οπως τα λες. Αυτο που ειπες οτι χεστηκε για την σχεση μου...αυτο ηταν κατι το οποιο με θυμωνε..μεχρι που γυρισα κ του ειπα ¨" εχεις καταλαβει οτι πας να χωρισεις ενα ζευγαρι..μα γιατι επιμενεις τοσο ? τοσες γυναικες υπαρχουν"..οχι αυτος ..εγω θεωλ εσενα..κ δωστου δωρα στη δουλεια..κ δωστου μνμτα..πωπω μιλαμε οτι επαθα πλυση εγκεφαλου..
    αρχιζεις μετα κ σκεφτεσαι αλλιως..λες "ρε λες?"
    τελικα επζησα πολυ καιρο με την αμφιβολια..με χαμενεες ισορροπιες...μεχρι που τελικα δεν αντεξα..
    ευτυχως δεν εχασα τον ανθρωπο μου..τον αγαπω τοσο πολυ κ χαιρομαι που μπορεσα κ το ειπα κ το περασαμε μαζι ολο αυτο..εδειξε η σχεση μας οτι ειναι ωριμοι κ δεν μασαει σε οποιαδηποτε δυσκολια.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Δεν καταλαβω τι θεση εχει αυτο το τοπικ σε αυτο το φορουμ.

    Ενας ανθρωπος που κοροιδευε και επαιζε με αλλους δυο μεχρι που ο ενας κουραστηκε και εφυγε (μακαρι να φυγει και ο αλλος btw).

    ΟΚ και μεις τι να σου κανουμε τωρα?Ψυχολογικη υποστηριξη χρειαζονται οι 2 γκομενοι σου οχι εσυ.

    Υπαρχει και το φορουμ του κοσμοπολιταν και αλλα αντιστοιχα για τετοιες γκομενοιστοριες.
    Επιτρεψε μου να διαφωνησω..ο.τιδηποτε φερει συναισθηματικο αδιεξοδο εχει μεγαλη βαρυτητα για την ψυχολογια ενος ανθρωπου..
    εγω επαθα μεχρι κ μειζον καταθλιπτικο επεισοδιο οταν εγιναν αυτα..κ χρειαστηκα ψυχολογο κ φαρμακο για να βγω απο αυτο...οι ανθρωπινες σχεσεις ειναι κατι που επηρρεαζουν παρα πολυ την ψυχολογια μας.

  10. #25
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    Επιτρεψε μου να διαφωνησω..ο.τιδηποτε φερει συναισθηματικο αδιεξοδο εχει μεγαλη βαρυτητα για την ψυχολογια ενος ανθρωπου..
    εγω επαθα μεχρι κ μειζον καταθλιπτικο επεισοδιο οταν εγιναν αυτα..κ χρειαστηκα ψυχολογο κ φαρμακο για να βγω απο αυτο...οι ανθρωπινες σχεσεις ειναι κατι που επηρρεαζουν παρα πολυ την ψυχολογια μας.
    Ναι δραμα ζουν οι μοιχοι και οι μοιχαλιδες,εκλαψα.

    Ας το κανουμε anomologhta.gr το φορουμ λεω γω.

  11. #26
    Νομίζω το είπατε και μόνες/οι σας ότι η κοπέλα φοβάται να μείνει μόνη για αυτό επέλεξε να κρατήσει και τους δυο. Αν αυτό δεν είναι ανασφάλεια τότε τι είναι ανασφάλεια; Μάλιστα δεν ξέρω πόσο διατίθεται να αποκαλύψει όλη την αλήθεια στον άνθρωπο που ισχυρίζεται ότι αγαπάει και δεν μας έχει πει τι νομίζει ότι είναι αγάπη στον δικό της μικρόκοσμο; Έχει δε αρραβωνιαστεί και είναι ένα σκαλί πριν τον γάμο. Δείχνει να μην σκέφτεται καθόλου τον επί 5 έτη σύντροφο της. Συνεχίζει να την ενδιαφέρει πιο πολύ ο δεύτερος που χώρισαν παρά ο πρώτος που δεν ξέρει τίποτα και κοιμάται τον ύπνο του δικαίου. Δείχνει μάλιστα ικανή αν βρεθεί και ένας τρίτος ή ένας τέταρτος να ενδώσει και σε αυτούς αρκεί να ικανοποιήσει το εγω της και να μην μείνει μόνη της. Αλλά και πάλι θα έχει κάτι αρνητικό να πει για αυτούς, όπως είπε και για τον δεύτερο που χωρίσανε, γιατί νομίζει ότι τέλεια είναι μόνο η ίδια και όλοι οι άλλοι έχουν ελαττώματα, γιατί σκέφτεται πιο πολύ τον εαυτό της και όχι τους άλλους. Εδώ είναι ξεκάθαρο ότι η κοπέλα έχει να διαβεί πολύ δρόμο ακόμα μέχρι να καταλάβει τι φταίει και βρίσκεται σε αυτή την κατάσταση. Γιατί σίγουρα δεν φταίει ούτε η απόσταση, ούτε τα πολλά χρόνια σχέσης, ούτε κανένας τρίτος που θα την πλησιάσει...άντε ο τρίτος μπορεί να φταίει όταν ξέρει ότι η άλλη βρίσκεται σε σχέση.

    Και απορώ με όλες αυτές που πηγαίνουν με αυτούς τους άντρες και αυτούς τους άντρες που πηγαίνουν με αυτές τις γυναίκες. Τι νομίζουν, ότι από εκει που οι ίδιοι είναι θύτες δεν μπορεί να γίνουν θύματα ; Δεν έχει τελειωμό αυτή η κατάσταση...

    Αυτό που έκανε η αγαπητή anxious4ever είναι το σωστό βήμα για κάθε άνθρωπο που κάποια στιγμή συνυπάρχει με δυο ανθρώπους ταυτόχρονα και μάλιστα όταν υποστηρίζει ότι αγαπάει τον έναν από τους δυο. Αυτό δε που έκανε το αγόρι της θα μπορούσε να χαρακτηριστεί πραγματική αγάπη. Θα ήμουν πολύ περήφανος να έχω για φίλο μου έναν σαν το αγόρι της...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Ναι δραμα ζουν οι μοιχοι και οι μοιχαλιδες,εκλαψα.

    Ας το κανουμε anomologhta.gr το φορουμ λεω γω.
    καποιο προβλημα εχεις...μαλλον...προσανατολι σμου..η ενοτητα αφορα σχεσεις, σεξουαλικοτητα..δεν ξερεις να διαβαζεις?? ή εχεις θεμα με την νουμοσυνη σου?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Ναι δραμα ζουν οι μοιχοι και οι μοιχαλιδες,εκλαψα.

    Ας το κανουμε anomologhta.gr το φορουμ λεω γω.
    κ απο τον τροπο που μας κραζεις εμας τις μοιχαλιδες βλεπω ποσο ελληναρας κ στενομυαλος εισαι..αγιε εσυ..

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Försvarsadvokat View Post
    Νομίζω το είπατε και μόνες/οι σας ότι η κοπέλα φοβάται να μείνει μόνη για αυτό επέλεξε να κρατήσει και τους δυο. Αν αυτό δεν είναι ανασφάλεια τότε τι είναι ανασφάλεια; Μάλιστα δεν ξέρω πόσο διατίθεται να αποκαλύψει όλη την αλήθεια στον άνθρωπο που ισχυρίζεται ότι αγαπάει και δεν μας έχει πει τι νομίζει ότι είναι αγάπη στον δικό της μικρόκοσμο; Έχει δε αρραβωνιαστεί και είναι ένα σκαλί πριν τον γάμο. Δείχνει να μην σκέφτεται καθόλου τον επί 5 έτη σύντροφο της. Συνεχίζει να την ενδιαφέρει πιο πολύ ο δεύτερος που χώρισαν παρά ο πρώτος που δεν ξέρει τίποτα και κοιμάται τον ύπνο του δικαίου. Δείχνει μάλιστα ικανή αν βρεθεί και ένας τρίτος ή ένας τέταρτος να ενδώσει και σε αυτούς αρκεί να ικανοποιήσει το εγω της και να μην μείνει μόνη της. Αλλά και πάλι θα έχει κάτι αρνητικό να πει για αυτούς, όπως είπε και για τον δεύτερο που χωρίσανε, γιατί νομίζει ότι τέλεια είναι μόνο η ίδια και όλοι οι άλλοι έχουν ελαττώματα, γιατί σκέφτεται πιο πολύ τον εαυτό της και όχι τους άλλους. Εδώ είναι ξεκάθαρο ότι η κοπέλα έχει να διαβεί πολύ δρόμο ακόμα μέχρι να καταλάβει τι φταίει και βρίσκεται σε αυτή την κατάσταση. Γιατί σίγουρα δεν φταίει ούτε η απόσταση, ούτε τα πολλά χρόνια σχέσης, ούτε κανένας τρίτος που θα την πλησιάσει...άντε ο τρίτος μπορεί να φταίει όταν ξέρει ότι η άλλη βρίσκεται σε σχέση.

    Και απορώ με όλες αυτές που πηγαίνουν με αυτούς τους άντρες και αυτούς τους άντρες που πηγαίνουν με αυτές τις γυναίκες. Τι νομίζουν, ότι από εκει που οι ίδιοι είναι θύτες δεν μπορεί να γίνουν θύματα ; Δεν έχει τελειωμό αυτή η κατάσταση...

    Αυτό που έκανε η αγαπητή anxious4ever είναι το σωστό βήμα για κάθε άνθρωπο που κάποια στιγμή συνυπάρχει με δυο ανθρώπους ταυτόχρονα και μάλιστα όταν υποστηρίζει ότι αγαπάει τον έναν από τους δυο. Αυτό δε που έκανε το αγόρι της θα μπορούσε να χαρακτηριστεί πραγματική αγάπη. Θα ήμουν πολύ περήφανος να έχω για φίλο μου έναν σαν το αγόρι της...
    σε ευχαριστω πολυ! πολυ σωστη η τοποθετηση σου..καλο ειναι ο.τι κανουμε λαθος( γτ σαφως ειμαστε ανθρωποι) να προσπαθουμε να μαθουμε απο αυτο κ να ερθουμε πιο κοντα στην δικη μας αληθεια..
    ναι ειμαι πολυ τυχερη που εχω αυτον τον ανθρωπο ο οποιος καταλαβε ακριβως τι ενιωσα κ μαλιστα μπορεσε να προχωρησει μαζι μου ..επιπλεον να σημειωσω οτι εχω κ γω συγχωρεσει μικρα του λαθη..κ μαλιστα καταλαβα οτι ειμαστε ανθρωποι κ οχι ρομποτ.
    η σωστη σχεση πρεπει να σε ωριμαζει κ οχι να σε κανει να παραμενεις σταστιμος κ εγωιστης.
    η αληθινη αγαπη δεν εχει εγωισμους!

  15. #30
    Έχει πολύ δρόμο η Ναυσικά μπροστά της...την χώρισε ο δεύτερος και κόλλησε μαζί του, δεν κοιμάται τα βράδια, νιώθει ένα κενό μέσα της αλλά ακόμα δεν έχει αποφασίσει τι θα κάνει με τον πρώτο. Αν δεν την χώριζε ο δεύτερος θα έβρισκε να λέει και για αυτόν διάφορα όπως ήδη έχει πει. Δεν θα πω δεν ξέρει τι θέλει και ότι είναι μπερδεμένη αλλά θα πω το εξής: ότι με βρίσκει απέναντι της με την συμπεριφορά της και μόνο αν ακολουθήσει τον δρόμο της anxious4ever θα με βρει θερμό υποστηρικτή της ακόμα και αν ο επί 5 έτη σύντροφος της, την στείλει στην μητέρα της και την κάνει να νιώσει πιο φθηνή και από μην πω τι. Γιατί μόνο ο δρόμος που χάραξε η anxious4ever είναι ο δρόμος για να λυτρωθεί ένας άνθρωπος από τα λάθη του και να μάθει από αυτά. Οτιδήποτε άλλο και αν κάνει, θα είναι παροδικό και σίγουρα θα είναι άκρως εγωιστικό. Για να μην αναφέρω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην το ξανακάνει στο μέλλον...

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμός από μακροχρόνια σχέση
    By Aggelikh26 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 25-12-2015, 00:42
  2. Σχέση μεγάλης απόστασης και αδιέξοδο
    By eyes_tell_lies_25 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 21-08-2014, 15:19
  3. Σχέση και χωρισμός από απόσταση
    By kleio32 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 26-04-2012, 20:40
  4. ΑΔΙΕΞΟΔΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ Η ΑΠΛΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ??
    By ΡΕΒΕΚΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 25-08-2011, 12:32
  5. παράλληλη σχέση
    By rainy8080 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 52
    Last Post: 24-09-2009, 20:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •