Χωρισμός απο την παράλληλη σχέση μου - ΑΔΙΕΞΟΔΟ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 200
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Försvarsadvokat View Post
    Έχει πολύ δρόμο η Ναυσικά μπροστά της...την χώρισε ο δεύτερος και κόλλησε μαζί του, δεν κοιμάται τα βράδια, νιώθει ένα κενό μέσα της αλλά ακόμα δεν έχει αποφασίσει τι θα κάνει με τον πρώτο. Αν δεν την χώριζε ο δεύτερος θα έβρισκε να λέει και για αυτόν διάφορα όπως ήδη έχει πει. Δεν θα πω δεν ξέρει τι θέλει και ότι είναι μπερδεμένη αλλά θα πω το εξής: ότι με βρίσκει απέναντι της με την συμπεριφορά της και μόνο αν ακολουθήσει τον δρόμο της anxious4ever θα με βρει θερμό υποστηρικτή της ακόμα και αν ο επί 5 έτη σύντροφος της, την στείλει στην μητέρα της και την κάνει να νιώσει πιο φθηνή και από μην πω τι. Γιατί μόνο ο δρόμος που χάραξε η anxious4ever είναι ο δρόμος για να λυτρωθεί ένας άνθρωπος από τα λάθη του και να μάθει από αυτά. Οτιδήποτε άλλο και αν κάνει, θα είναι παροδικό και σίγουρα θα είναι άκρως εγωιστικό. Για να μην αναφέρω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην το ξανακάνει στο μέλλον...
    μακαρι να το εκανε..μακαρι να μην ενιωθε ετσι....ναι το οτι στενοχωριεται γαι τον "παραλληλο" σημαινει οτι δεν θελει να τον βγαλει απο την ζωη της κ οτι την καιει ακομα..
    δυστυχως ειναι θεμα χρονου, να ξανασμιξει με τον παραλληλο..αν αυτος παρει ενα τηλεφωνο ειαμι σιγουρη οτι θα το συνεχισει..κ ειναι κριμα για το αλλο παιδι..πολυ κριμα..
    δεν ξερω ρε παιδια..δεν αντεχω την ατιμια..κ οταν ενιωσα οτι ημουν εστω κ για 2 λεπτα ατιμη...κοντεψα να πεσω απο το μπαλκονι..κ δεν ενιωσα μονο τυψεις κ ενοχες..ενιωσα οτι ξεκαθαρισε το τοπιο..ενιωσα ακριβως τι επρεπε να κανω..

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    φυσικα εγω δνε ειχα σχεση με το αλλο ατομο..ουτε χερι δεν μου ειχε πιασει..κ απλα μιλουσαμε ..ομως αυτος παντα με χειριζοταν καθοδηγωντας την συζητηση στο ποσο ομορφη ειμαι..στο ποσο με θελει κλπ..
    του ειχα πει να μην το κανει αυτο πολλες φορες κ οτι δεν ειναι σωστο να με τσιγγλαει..εννοειται πως γοητευθηκα κ εννοειται πως μπερδευτηκα, εφτασα σε σημειο να κανω συγκρισεις..να μην ξερω τι θελω..να ειμαι εντελως μπερδεμενη...ευτυχως τελος καλο, ολα καλα.

  3. #33
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    κ απο τον τροπο που μας κραζεις εμας τις μοιχαλιδες βλεπω ποσο ελληναρας κ στενομυαλος εισαι..αγιε εσυ..
    Οι ελληναραδες νομιζουν οτι ολος ο κοσμος τους ανηκει.Οτι μπορουν να κανουν ο,τι θελουν,να τα ριχνουν στους αλλους παντα,και να ειναι ο,τι και αν συμβει τα θυματα.Και να πρεπει να τους νταντευουμε κιολας επειδη εχουν τυψεις για τις κουτσουκελες τους.

    Ενα ''εγω εγω εγω...'' συνεχεια.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    no comment

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι με αυτα που διαβαζω θα χασω την πιστη μου στις γυναικες
    Χωρις παρεξηγηση προς την θεματοθετρια

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν θα διαχωριζα ποτε το φυλο..
    το ιδιο μπορει να συμβει κ σε εναν αντρα κ σε μια γυναικα..
    ειμαστε ανθρωποι κ οι ανθρωποι κανουν κ λαθη..
    το παν ειναι να εισαι ειλικρινης κ σωστος απεναντι στον ανθρωπο σου.
    κ μενα με εχει προδωσει αντρας κ δεν μου το πε ποτε κ το ανακαλυψα μονη μου..τι σημαινει αυτο?οτι θα κατηγορησω ολους τους αντρες?

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    δεν θα διαχωριζα ποτε το φυλο..
    το ιδιο μπορει να συμβει κ σε εναν αντρα κ σε μια γυναικα..
    ειμαστε ανθρωποι κ οι ανθρωποι κανουν κ λαθη..
    το παν ειναι να εισαι ειλικρινης κ σωστος απεναντι στον ανθρωπο σου.
    κ μενα με εχει προδωσει αντρας κ δεν μου το πε ποτε κ το ανακαλυψα μονη μου..τι σημαινει αυτο?οτι θα κατηγορησω ολους τους αντρες?
    σιγουρα μπορει να συμβει και στους δυο αλλα εμεις σαν αντρες ειμαστε πιο απιστοι απο την φυση μας θεωρω.
    Εσεις δεν επρεπε να εισται απιστες :p:p
    Συμφωνω στα αλλα
    Εμενα δεν με εχει προδωσει κοπελα .Εγω μονο μια φορα εχω απιστειση οταν ημουνα μικροτερος αλλα δεν την αγαπουσα και δεν μ γεμιζε

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ωχ! πολυ ασχημο αυτο που ειπες..οτνως εσεις οι αντρες..κανετε διαφορα..κ το θεωρειτε κ δεδομενο ..κ αναγνωρισιμο..αυτο με θυμωνει..
    βλεπω κ τους φιλους μου αντρες..το θεωρουν δεδομενο οτι πρεπει να κανουν απιστια..
    ομως αυτο δεν ειναι σωστο.
    εγω δεν εκανα απιστια επειδη ηθελα πονηρα να την κανω..(μιση) χααχ
    αλλα επειδη με μπερδεψε κ ενιωσα οτι με αναγκασε η κατασταση..
    κακα τα ψεμματα..οταν βρεθει καποιος κ συο δινει τον ουρανο με τ αστρα..λες ρε μηπως?
    το πα κ παπαραπανω,,ας μην επαναλαμβανομαι.
    σε πληροφορω οτι για πολυ καιρο μετα τον εβλεπα να με βιαζει στον υπνο μου κ να με χτυπαει..η ψυχολογος μυο ειπε οτι ειχα παθει μετατραυματικο στρες..
    πραγματικα με πονεσε υπερβολλικα αυτο που εκανα.
    αργησα πολυ να με συγχωρησω...
    αλλα οκ...ειναι πολυ αποκαρδιωτικο αυτο που λες οτι εσεις οι αντρες ειστε φτιαγμενη κατα καποιον τροπο να απιστειτε..ετσι πιστευετε η αληθεια ειναι..κ αυτοτ ειναι πολυ ασχημο για εμας τις γυναικες.
    η θεματοθετρια την εκανε σιγουρα...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ωχ! πολυ ασχημο αυτο που ειπες..οτνως εσεις οι αντρες..κανετε διαφορα..κ το θεωρειτε κ δεδομενο ..κ αναγνωρισιμο..αυτο με θυμωνει..
    βλεπω κ τους φιλους μου αντρες..το θεωρουν δεδομενο οτι πρεπει να κανουν απιστια..
    ομως αυτο δεν ειναι σωστο.
    εγω δεν εκανα απιστια επειδη ηθελα πονηρα να την κανω..(μιση) χααχ
    αλλα επειδη με μπερδεψε κ ενιωσα οτι με αναγκασε η κατασταση..
    κακα τα ψεμματα..οταν βρεθει καποιος κ συο δινει τον ουρανο με τ αστρα..λες ρε μηπως?
    το πα κ παπαραπανω,,ας μην επαναλαμβανομαι.
    σε πληροφορω οτι για πολυ καιρο μετα τον εβλεπα να με βιαζει στον υπνο μου κ να με χτυπαει..η ψυχολογος μυο ειπε οτι ειχα παθει μετατραυματικο στρες..
    πραγματικα με πονεσε υπερβολλικα αυτο που εκανα.
    αργησα πολυ να με συγχωρησω...
    αλλα οκ...ειναι πολυ αποκαρδιωτικο αυτο που λες οτι εσεις οι αντρες ειστε φτιαγμενη κατα καποιον τροπο να απιστειτε..ετσι πιστευετε η αληθεια ειναι..κ αυτοτ ειναι πολυ ασχημο για εμας τις γυναικες.
    η θεματοθετρια την εκανε σιγουρα...
    Και βεβαια δεν ειναι σωστη η απιστια.
    χααχχαχα συγνωμη που θα σ ταραξω αλλα μιση απιστια δεν υπαρχει η την κανεις η οχι.εκτος αμα εσυ τις εχεις βαφτισει μιση για να μην εχεις ενοχες :p
    Ενταξει μετα θα ειχες ενοχες γι αυτο σου εβγαιναν και τετοια ονειρα.
    Ησουν σχεση η παντρεμενη οταν τ εκανες αυτο?
    Ναι κοιτα ,εγω προσωπικα τις γυναικες τις εχω στο μυαλο μ σαν γλυκα πλασματακια ,ενω εμεις ειμαστε πιο χωμενοι σ τετοια γουσταρουμε την αναγωριση αν θες,αλλα πιστευω αμα εισαι καλα γτ να απιστεισης και να ακυρωσεις τον ανθρωπο σ?δεν υπαρχει λογος.Τωρα αμα εισαι σ μια τελειωμενη σχεση διεκοψε και προχωρα.
    την θεματοθετρια και εγω την κοβω να μην ξαναμπαινει

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    Και βεβαια δεν ειναι σωστη η απιστια.
    χααχχαχα συγνωμη που θα σ ταραξω αλλα μιση απιστια δεν υπαρχει η την κανεις η οχι.εκτος αμα εσυ τις εχεις βαφτισει μιση για να μην εχεις ενοχες :p
    Ενταξει μετα θα ειχες ενοχες γι αυτο σου εβγαιναν και τετοια ονειρα.
    Ησουν σχεση η παντρεμενη οταν τ εκανες αυτο?
    Ναι κοιτα ,εγω προσωπικα τις γυναικες τις εχω στο μυαλο μ σαν γλυκα πλασματακια ,ενω εμεις ειμαστε πιο χωμενοι σ τετοια γουσταρουμε την αναγωριση αν θες,αλλα πιστευω αμα εισαι καλα γτ να απιστεισης και να ακυρωσεις τον ανθρωπο σ?δεν υπαρχει λογος.Τωρα αμα εισαι σ μια τελειωμενη σχεση διεκοψε και προχωρα.
    την θεματοθετρια και εγω την κοβω να μην ξαναμπαινει
    οχι ρε..θεωρω οτι υπαρχονυ απιστιες κ απιστιες..οπως βλεπεις διαφωνουμε καθετα..(γυναικα εγω βλεπεις)..
    δεν ολοκληρωθηκε η απιστια που εκανε..εννοειται οτι την θεωρω απιστια..αλλα θυμαμαι πως ενιωσα..κατι παραξενο..σαν να μουδιασα..σαν να μην ημουν εκει...κ αμεσως φρικαρα.επαθα πραγματικα σοκ.
    ηταν τραυματικη εμεπιρια για μενα..
    ναι παντρεμενη δεν ειμαι αλλα ειμαι πολλα χρονια μαζι του κ πολυ ερωτευμενη..δεν ειχει τελειωσει η σχεση μου κ ουτε τελειωνει..
    ειναι ο μεγαλος μου ερωτας..τωρα με τον αλλον ειλικρινα δεν ξερω τι επαθα...
    ενιωθα σαν να με μεθυσμενη κ να με τραβαγε απο την μυτη..ενα παραξενο πραμα..
    δνε ξερω..αυτο που θελω να ξερω ειναι οτι το αφησα πισω μου κ δνε θελω μερικες φορες ουτε να το θυμαμαι..ευτυχως δνε ξαναμιλησα ποτε ξανα με τον "guest"..χχααχ καλο...guest.. ναι..ηταν ενας guest.. ενα βοτσαλο στην λιμνη μου..
    ευτυχως δνε με ενοχλησε ποτε κ αυτος κ σεβαστηκε το οτι δεν θελω να εχω επικοινωνια..
    επιπλεον του ειπα απο την πρωτη στιγμη οτι θα το πω στον συντροφο μου..κ αυτος που ελεγε οχι μη το πεις! κ του λεω μην ανακατευεσαι σε παρακαλω ..κακως σου ειπα τι θα κανω.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    καλα κ σεις οι αντρες γουσταςρετε την αναγνωριση??μου κανεις πλακα?
    αυτη η ανασφαλεια ειναι εντελως γυναικειο προνομιο..
    θελουμε να μας θαυμαζουν κ να μας γουσταρουν κ ας μην κανουμε κατι...
    θελω να πω οτι ζηταμε αρκετα την επιβεβαιωση...
    πιστευα οτι οι αντρες ειναι πιο κουλ με αυτο..
    τελικα μηπως οντως ειναι θεμα ανθρωπινο κ οχι φυλου τελικα?

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δηλαδη??? σαν τι πραγματα δεν αντεχες?
    Προσπαθούσε να με διεκδικήσει αλλά με λάθος τρόπο. Με πίεζε, με ζήλευε όχι μονο οσον αφορά την σχέση μου. Γενικά. Στην αρχή στα μάτια μου ήταν όλα σχεδόν τέλεια.... Μετά κάπως απογοητετηκα. Δεν ήταν τόσο "κύριος" όσο είχα συνηθίσει στις σχέσεις μου. Δεν μπορω να μπω σε λεπτομέρειες δυστυχώς... Γενικά άνθρωπος που μας ήξερε, και γνώριζε όλη την κατάσταση (απο τους ελάχιστους) μου εχει πει πως δεν θα βρει άλλη σαν εμένα. Δεν το λέω για να περιαυτολογήσω, αλλά κάπου νομίζω είχε δίκιο. Εδινα πολλά - όσο μπορούσα στην κατάσταση που βρισκόμουν. Και θα έδινα κι άλλα αν με διεκδικούσε σαν αντρας και όχι εγωιστικά, σαν παιδι.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    οχι ρε..θεωρω οτι υπαρχονυ απιστιες κ απιστιες..οπως βλεπεις διαφωνουμε καθετα..(γυναικα εγω βλεπεις)..
    δεν ολοκληρωθηκε η απιστια που εκανε..εννοειται οτι την θεωρω απιστια..αλλα θυμαμαι πως ενιωσα..κατι παραξενο..σαν να μουδιασα..σαν να μην ημουν εκει...κ αμεσως φρικαρα.επαθα πραγματικα σοκ.
    ηταν τραυματικη εμεπιρια για μενα..
    ναι παντρεμενη δεν ειμαι αλλα ειμαι πολλα χρονια μαζι του κ πολυ ερωτευμενη..δεν ειχει τελειωσει η σχεση μου κ ουτε τελειωνει..
    ειναι ο μεγαλος μου ερωτας..τωρα με τον αλλον ειλικρινα δεν ξερω τι επαθα...
    ενιωθα σαν να με μεθυσμενη κ να με τραβαγε απο την μυτη..ενα παραξενο πραμα..
    δνε ξερω..αυτο που θελω να ξερω ειναι οτι το αφησα πισω μου κ δνε θελω μερικες φορες ουτε να το θυμαμαι..ευτυχως δνε ξαναμιλησα ποτε ξανα με τον "guest"..χχααχ καλο...guest.. ναι..ηταν ενας guest.. ενα βοτσαλο στην λιμνη μου..
    ευτυχως δνε με ενοχλησε ποτε κ αυτος κ σεβαστηκε το οτι δεν θελω να εχω επικοινωνια..
    επιπλεον του ειπα απο την πρωτη στιγμη οτι θα το πω στον συντροφο μου..κ αυτος που ελεγε οχι μη το πεις! κ του λεω μην ανακατευεσαι σε παρακαλω ..κακως σου ειπα τι θα κανω.
    Τι εκανες δλδ και το θεωρεις απιστια?φιλι?σεξ?απλα μιλαγες?κανα χουφτωμα?
    Τουλαχιστον το μετανιωσες απο οτι καταλαβα.
    Ισως με τον αλλον να ειχες εναν ενθουσιασμο ισως και να τον ψιλοερωτευσοσουνα.Το θεμα ειναι ομως οτι εστω και για λιγο γουσταρες μαζι τ.
    Στο αγορι σ το ειχες πει?

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    καλα κ σεις οι αντρες γουσταςρετε την αναγνωριση??μου κανεις πλακα?
    αυτη η ανασφαλεια ειναι εντελως γυναικειο προνομιο..
    θελουμε να μας θαυμαζουν κ να μας γουσταρουν κ ας μην κανουμε κατι...
    θελω να πω οτι ζηταμε αρκετα την επιβεβαιωση...
    πιστευα οτι οι αντρες ειναι πιο κουλ με αυτο..
    τελικα μηπως οντως ειναι θεμα ανθρωπινο κ οχι φυλου τελικα?
    Οταν εννοω εναγνωριση ,ενοω να βγαινω εξω ,ειτε εχω σχεση ειτε οχι και να φλερταρω στο πολυ χαλαρο μια κοπέλα και να βλέπω πως γουσταρει ,το εκανα συχνα και μονος να ειμαι χωρις σχεση μαρεσει να τσιγκλαω κοπέλες και να βλέπω θετικη αποδοχη στο οτιδηποτε αυτο ενοουσα

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    εγω στην σκεψη οτι θα χασω τον ανθρωπο μου...φρικαρα! επαθα σοκ!
    χεστηκα τι θα κανει ο δευτερος..τον εχω γραμμενο κ μαλιστα εχω θυμωσει κ μαζι του που προσπαθησε να μπει αναμεσα μας..
    αληθεια! δνε ειναι τιμιο οταν ξερεις οτι ενας ανθρωπος εχει σχεση κ τον τσιγκλας..
    πλεον με νευριαζουν οσοι το κανουν..θελω να του σπασω τα μουτρα..
    οταν προσπαθεις να κανεις κατι δικο σου κ να το παρεις απο καπου αλλου..
    ειναι ανεντιμο κ με νευριαζει..
    κ αγιος να εισαι, οταν ο αλλος σε πρηζει καθε μερα με το ποσο ερωτευμενος ειναι κ ποσο σε θελει..
    τελικα αυτοι οι τυποι πρεπει να ευχαριστιουνται οταν καταφερνουν να παρουν αυτο που θελουν απο καπου αλλου..
    πολυ με θυμωνει τελικα.
    οχι οτι βγαζω την ουρα μου απ εξω..δεν φταιει μονο εκεινος..αλλα κ γω που ενεδωσα τελικα..αλλα κ παλι οπως προειπα...οταν ο αλλος σε διεκδικει τοσο πολυ..στο τελος λες..ε αι σιχτιρ να το κανω να δω κ πως θα νιωσω κιολας.
    το εκανα (μισο), ειδα οτι δεν μπορω να το καταφερω...ειδα οτι θεωλ τον ανθρωπο μου...κ τελος.
    Κι εγω το ένιωσα αυτό.... Δεν ήθελα να τον χάσω και ένιωσα απαίσια. Αυτή η στιγμή ήταν η χειρότερη της ζωής μου. Κάθε φορά στη σκέψη ότι θα το μάθει και θα τον χάσω έκανα πίσω σε όλα. Αλλά πλέον είχα ενδώσει. Είχα ήδη κάνει το λάθος να γνωρίζω κάποιον. Να περνάω χρόνο μαζί του. Να ζω πράγματα μαζί του. Ήταν ένος χρόνος. Το λάθος ήταν δικό μου, δε το συζητώ. Όμως απέναντι στον "αλλον" νιώθω πως αδικήθηκα.. Γιατι δεν τον κοροιδεψα, δεν του είπα ψέματα, απο την αρχή ήξερε. Και εν τέλει φέρθηκε σαν να έκανα το χειρότερο έγκλημα. Δεν μπορούσα να μείνω μαζί του. Είπα πιο πάνω γιατί. Θα συμπληρώσω όμως οτι φοβόμουν μήπως απλά τον εξίταρε η όλη φάση και δεν με αγαπησε ποτε. Και τώρα αυτό πιστευω δηλαδη. Και με στεναχωρει που ξέρω πως υπαρχει κάποιος που ενω ζησαμε τόσο εντονα συναισθηματα τωρα δε θέλει να με ξέρει.

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμός από μακροχρόνια σχέση
    By Aggelikh26 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 25-12-2015, 00:42
  2. Σχέση μεγάλης απόστασης και αδιέξοδο
    By eyes_tell_lies_25 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 21-08-2014, 15:19
  3. Σχέση και χωρισμός από απόσταση
    By kleio32 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 26-04-2012, 20:40
  4. ΑΔΙΕΞΟΔΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ Η ΑΠΛΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ??
    By ΡΕΒΕΚΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 25-08-2011, 12:32
  5. παράλληλη σχέση
    By rainy8080 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 52
    Last Post: 24-09-2009, 20:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •