μηπως εχω νευρικη ανορεξια? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 100
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    να σημειωσω οτι ολοι μου λενε οτι ειμαι πολυ αδυνατη..κ οτι εχω πολλα κοκκαλα..
    φταιει ομως οτι εχω μακρυα ακρα κ γραμωμενα αλλα αδυνατα...
    οποτε ειδικα το καλοκαιρι που φοραω ραντακια ολοι με ρωτανε αν τρωω καλα γιατι φαινομαι αδυνατη πολυ.
    εγω νιωθω παχυα κ μπουχεσα..αυτο λιγο με ανησυχει..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Δεν εχεις νευρικη ανορεξια απο οτι περιγραφεις. Ειχες ομως ισως οταν ησουν 53 κιλα. Τωρα εχεις οπως φαινεται διατροφικα θεματα και να το προσεξεις γιατι μπορει να ξεναμπλεξεις σε καμια βουλιμια συναισθηματικη υπερφαγια κτλ. Αφου εχεις καταθλιψη βλεπεις ψυχολογο? Η αρκεισαι να κουμπωνεις χαπια? Γιατι επελεξες φαρμακευτικη αγωγη? ΕΙχες φτασει στα προθυρα αυτοκτονιας? Γιατι δεν εκανες ψυχοθεραπεια?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    γιατι παθαινω επεισοδια καταθλιψης απο 17 χρονων κ ειμαι πολυ παλια στο κουρμπετι ..εχω κανει απειρη ψχοθεραπεια 14 χρονια ομαδικη κ πολλη ψυχαναλυση..εδωσα εκατομμυρια.
    ολοκληρωσα την θεραπεια μου στα 32 χρονια..απο τοτε κανω καταθλιψη μονο οταν συμβει κατι ασχημο κ παλια δνε επαιρνα χαπια.το αντιμετωπιζα μονο με την ψυχοθεραπεια κ πηγε παρα πολυ καλα.
    ημουν πραγματικα πολυ χειροτερα.ομως αφησε καποια υπολλειματα.
    πλεον κανω συχνα επεισοδια καταθλιψης οταν αγχωθω με κατι πολυ κ ο γιατρος μου αποφασισε να παιρνω χαπι διοτι εχω κανει πολλες υποτροπες μεσα σε 2 χρονια. παραλληλα ακολουθω γνωσιακη ψυχοθεραπεια κ με βοηθαει πολυ..αυτη τη στιγμη ειμαι σε υφεση κ νιωθω υπεροχα.
    πριν επαιρνα λαντοζ το οποιο σταματησε να κανει δουλεαι κ πλεον μου το αλλαξε σε ρεμερον κ βρηκα τον εαυτο μου.
    μου ειπε οτι θα παρω αντικαταθλιπτικο για τουλαχιστον 5 χρονια τωρα, λογω πολλων υποτροπων που εχω παθει τα τελευταια 5 χρονια κ ειμαι 39.δεν με ενοχλει καθολου που παιρνω ενα χαπακι καθε βραδι..
    προτιμω να παιρνω ενα φαρμακο παρα να καθομαι στο κρεβατι, να τρεμω κ να κοιταω το ταβανι.
    στην ψυχολογο την τωρινη δεν εχω αναφερει τιποτα για τις διατροφικες μου συνηθειες.
    γτ εξεταζαμε αλλα θεματα μεχρι τωρα.
    εννοειται οτι θα το εξετασω κ αυτο το θεμα σχετικα με την διατροφη.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    ψυχαναλυση πεταμενα λεφτα για την καταθλιψη
    ομαδικη εξαρτατι την ομαδικη, μμπορει να ταν κι αυτη πεταμενα λεφτα
    καλα κανεις και κανεις γνωσιακη, να τα αναφερεις αμεσα τα διατροφικα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    Γεια σας..θελω να ρωτησω για ενα υψος 1.70 κ 62 κιλα το θεωρειτε νορμαλ? γιατι εμενα δεν μου αρεσει κ θελω να φτασω στα 57 κιλα..ολοι μου λενε οτι ειμαι αδυνατη πολυ κ ειδικα πανω στα χερια ειναι σαν τριχες..εγω ομως νιωθω χοντρελα..
    ειναι κατι που πρεπει να ανησυχω..
    επιπλεον ξεκινησα να κανω διαιτα κ τρωω ολο το πρωι 2 φρυγανιες εναν καφε κ 2 φρουτα ..μικρες μεριδες φαγητου το μεσημερι κ το βραδυ αλλο ενα φρουτο.
    οταν φαω κατι λιπαρο νιωθω τρομερες ενοχες κ τρομερα χοντρη αυτοματως...
    δεν μπορω να το εμποδισω γιατι μου αρεσει πολυ να ειμαι αδυνατη πολυ.
    εκανα 2 υπαρφαγιες κατα τις οποιες καταβροχθισα ο.τι βρηκα κ μετα ποναγα σε σημειο να θελω να κανω εμετο.
    ενιωσα τρομερη ενοχη κ σταματησα να τρωω τις υπολοιπες μερες πολυ..
    δεν αντεχω να με βλεπω να παιρνω κιλα..νιωθω πολυ αγχος με το φαγητο μου.
    Το βάρος είναι μία απλή μονάδα μέτρησης και τίποτα περισσότερο.... Δεν αποτελεί δείκτη για την σωματοδομή... Θα σου δώσω ένα παράδειγμα για να καταλάβεις τι εννόω.... Ας πάρουμε δύο γυναίκες για παράδειγμα. Η μία είναι 1,70 62 κιλά και έχει ποσοστό λίπους 23% και η άλλη είναι 1,70 62 κιλά και έχει ποσοστό λίπους 18%. Και οι δύο έχουν τα ίδια κιλά αλλά δεν έχουν το ίδιο σώμα. Η μία έχει ένα ιδανικό σώμα, ενώ η άλλη δεν το έχει παρόλο που τα κιλά είναι ίδια.... Το αδύνατος και το χοντρός κρίνεται από το ποσοστό λίπους που έχει το σώμα μας και όχι από τα κιλά....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Α ΟΚ..αυτο δεν το γνωριζα...οποτε ειναι υποκειμενικο εντελως το θεμα ναι.
    εγω επισης νομιζω ειναι κ το πως εμεις οι ιδιοι νιωθουμε ανετα κ σε ποια κιλα νιωθουμε οκ.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Αυτο με τα ποσοστα λιπους που λεει ο mindcrime δεν ειναι υποκειμενικο, ειναι αντικειμενικο και εξηγει το λογο που μπορει καποιος ανθρωπος στα ιδια κιλα και υψος με εναν αλλον να φαινεται πιο υγιης η αθλητικος τελοσπαντων. Να στο πω αλλιως...μπορεις να εισαι 60-65 κιλα και το σωμα σου να δειχνει πιο ωραιο απο οταν ησουν 53...απλουστατα επειδη θα αποτελειται απο μυικη μαζα (η οποια ειναι εξισου βαρια με το λιπος η ισως και πιο βαρια αλλα πιανει λιγοτερο ογκο,ειναι πιο "πυκνη" απο το λιπος). Επισης ετσι μπορει να ειναι καποιος στα 60-65 κιλα με το υψος σου και να εχει πιο σφιχτο κορμι γενικα απο οτι ησουν στα 53 πχ (χωρις να ξερω πως ησουν,μια υποθεση κανω). Αν και δεν νομιζω οτι σε αφορα αυτο μιας και ολοι σου λενε οτι εισαι πολυ αδυνατη. Το οτι οι γυρω σου σου λενε οτι εισαι αδυνατη κι εσυ νιωθεις παχια και μπουχεσας ειναι ανησυχητικο ναι, ισως βλεπεις τα πραγματα λιγο διαστρεβλωμενα. Δεν συμφωνω με τα μελη που λενε οπως νιωθεις καλα κλπ αν ειναι οντως ετσι. Και για να τα ρωτας εδω οντως υπαρχει μεγαλη διαφορα στο πως σε βλεπουν οι αλλοι και πως βλεπεις τον εαυτο σου... Και η παρατηρηση του mindcrime ειναι οντως χρησιμη για εσενα και χαιρομαι που το ανεφερε, οχι για να καθεσαι τωρα να σκεφτεσαι πως θα καις λιπος, αλλα για να δεις πως πραγματι τα κιλα ειναι ενας αριθμος και δεν χρειαζεται να τον φοβασαι γιατι δεν οριζει αυτος ο αριθμος το αισθητικα ωραιο. Αυτο που οριζει το αισθητικα ωραιο ειναι το ποσο υγιες ειναι το ατομο. Αν θελεις βαλε, αν θελεις χασε, αλλα κοιτα να εισαι υγιης...με το να κανεις συνεχεια διατροφη (που υποψιαζομαι οτι οταν λες διατροφη εννοεις διαιτα με θερμιδικο ελλειμμα) δεν γινεσαι απαραιτητα πιο υγιης...μπορει να ταλαιπωρεις το σωμα σου με αφυδατωση, καιγοντας τους μυς σου, χαλωντας το μεταβολισμο και τη διαθεση σου, αποδυναμωνοντας τα κοκκαλα σου κλπ...Το "υγιεινο" δεν ειναι σωνει και καλα το "διαιτης". Πιστευω πως θα επρεπε να εξερευνησεις λιγο καλυτερα τη ψυχολογικη διασταση του θεματος και τη σχεση σου με το φαγητο και την εικονα σου και οχι το σε ποιον αριθμο κιλων νιωθεις καλα η σου λενε οι αλλοι οτι εισαι καλα. Το θεμα μας δεν ειναι οι αριθμοι. Το θεμα μας ειναι να νιωθεις και να εισαι πραγματικα καλα και να το ξερεις χωρις να χρειαζεται να στο πει η ζυγαρια.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    εται ακριβως..κανω..καθομαι κ γραφω τι εφαγα για να θυμαμαι..μη φαω κατι παραπανω..κοιταω τις θερμιδες σε ολα τα τροφιμα..αλλα μαρεσει το τριπακι στο οποιο εχω μπει..νιωθω πιο αναλαφρη κ με λιγοτερες ενοχες...ειμαι καλα γιατρε μου??η την επαθα την νευρικη ανορεξια?
    Eγώ δεν κατάλαβα γιατί ασχολούμαστε με τα κιλά....Μπορεί να είμαι χοντρή και να έχω νευρική ανορεξία.... έτσι δεν είναι? Εσύ γενικά πάντα ήσουν της υγιεινής διατροφής?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    μωρε συ καλα το λες..το θεμα ειναι οτι εγω εχω κολλησει κ φοβαμαι λογω του νεου φαρμακου..με το λαντοζ δεν ειχα θεματα..ηταν ουδετερο..δεν εππηρρεαζε καθολου το βαρος ουτε την αισθητικη μου..
    με το ρεμερον εχω φοβηθει πολυ..κ οντως ναι παιρνω λιγοτερες θερμιδες απο οσες πρεπει την μερα.
    εφω το πρωι μετραγα ποσα εφαγα κ μεχρι τωρα εχω φαει 2 παξιμαδια μια μπανανα κ 2 κρακερς.
    κ τα θεωρω πολλα..κ νιωθω οτι το απογευμα που θα φαω μεσημεριανο γιατι δουλευω μεχρι τις 5, θα φαω ενα φλυντζανι ζυμαρικα κ το βραδυ 1 αυγο.
    εχω κολλησει κ δεν θελω να το αφησω..μου πε ο γιατρος αν δω οτι παιρνω κιλα . θα μου το αλλξει το φαρμακο κ θα μου δωσει καποιο που δεν επηρρεαζει. προς το παρον επειδη μου χει κατσει καλα το φαρμακο ..δεν θελει να το αλλαξουμε..αλλα θελει να ειμαι stand by μου ειπε ..
    εγω δνε θελω να το αλλαξω..
    κ ναι καποτε ειχα νευρικη ανορεξια οταν ημουν 53 κιλα...ολοι με φωναζαν σκελετο.
    7 χροναι ετρωγα διαιατητικα κ ολα τα γευματα μια σταλια με μια κουταλια λαδι..εκοψα ψωμια, τυρια κ αλατι..7 χρονια ημουν ελλιποβαρης...ειχα φοβερο προβλημα..ειχα μια γραμμη στο στερνο που χωριζε την μα πλευρα με την αλλη πλευρα..μετα εσπσαν τα νευρα μου απο την στερηση..κ εκανα επεισοδιο βουλημικα 1 φορα την εβδομαδα..δλδ ετρωγα τα παντα! κ τεραστιες ποσοτητες( ειχα βαλει μια μερα ελευθερη 1 φορα την εβδομαδα)..
    την επομενη μερα απο την ελευθερη μερα , την περναγα τουαλετα με διαρροια..
    μετα τα 7 χρονια διαιτας, χανω τον πατερα μου κ ξεκιναω κ νιωθω σαν ταυρος μενομενος..εβλεπα φαγητο κ μου παιζε το ματι..ετρωγα ταψια ολοκληρα παστιτσιο κ δεν σταμταγα..δεν επαιρνα γραμμαριο..μετα αρχισαν οι δυσπνοιες κ τα φουντωματα..για 2 χρονια ετρωγα πααααρα πολυ κ υπαρβολικα..τελικα μετα απο τα 2 αυτα χρονια..πηγα γυμναστηριο κ μου ζητησαν χαρτι γιατρου..πηγα γιατρο κ οταν με ειδε φρικαρε..εκρινε πως ειμαι πολυ αδυνατη κ πολυ νευρικη..μου ψηλαφισε τον θυρεοειδη κ εκρινε οτι ειναι πολυ πρησμενος..
    τελικα με εστειλε σε εφημερευον..κ μου βρηκαν 150 σφυγμους κ τεραστια φλεγμονη στον θυρεοειδη..νοσηλευθηκα..η καρδια μου κινδυνευε με εμφραγμα κ μου εδωσαν ειδικα χαπια για την καρδια να ηρεμησει..τελικα νοσουσα απο υπερθυρεοριδισμο του graves..Κ 5 χρονια τωρα παιρνω χαπια γι αυτο κ ειναι ρυθμισμενος κ ειμαι ευθυροειδικη..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Ωραια τα λεω και παλι για αριθμους μου λες και κιλα :) Αυτα που περιγραφεις ως γευματα για ολοκληρη τη μερα ειναι πολυ λιγο. Και κακως καθεσαι και μετρας θερμιδες και φοβασαι, δηλαδη αναθεμα την ωρα και στιγμη που ανεφερε ο γιατρος τη πιθανοτητα για αυξηση βαρους και μπαινεις στο τρυπακι τωρα...εγω θα ελεγα να μη μετρας τιποτα...να τρως ενα θρεπτικο βαρβατο πρωινο και απο φαγητο καμια δυο φλυτζανια εστω οχι ενα...το βραδυ κατι ελαφρυ και ενδιαμεσα φρουτακια η οτι σνακ θεωρεις υγιεινο. ΔΕΝ θα παχυνεις ετσι, θα διατηρεισαι μια χαρα, τι χαπια ειναι αυτα πια. Ο γιατρος που στα εγραψε και ειπε τη παπαρα με τα κιλα ξερει το ιστορικο σου με την ανορεξια τα βουλιμικα επισοδεια κλπ; Αν οχι να του το πεις. Το φαγητο ειναι για να μας τρεφει, ουτε για να το φοβομαστε ουτε να καταφευγουμε σε αυτο για συναισθηματικους λογους. Εγω θα στο πω αλλιως...λες πως στα ταδε κιλα θα νιωθεις καλα...μπορεις λοιπον να πεταξεις τη ζυγαρια σου και να μη ζυγιστεις ξανα για πολυυυυ καιρο η και ποτε ξανα και απλα να κοιτας πως φαινεσαι στο καθρευτη και σε ποιο σημειο (ειτε πανω ειτε κατω στα κιλα) αισθανεσαι καλα και ανετα και υγιης; Μπορεις να μη ξανακοιταξεις νουμερο παρα μοναχα το πως νιωθει; Θα μαντεψω πως δε μπορεις...χωρια που το νουμερο που βλεπεις στη ζυγαρια διαστρεβλωνει και οτι βλεπεις στο καθρευτη και το αν αισθανεσαι καλα η οχι...προσπαθεις να μετρησεις με καποια ποσοτητα την αξια σου βασικα..το ολο θεμα μου φαινεται πως εχει συναισθηματικη διασταση...δεν απορεις δηλαδη γιατι αραγε εισαι η του υψους η του βαθους με το φαι; Γιατι εσυ βλεπεις αλλα στο καθρευτη και οι γυρω σου βλεπουν αλλα; Δεν ειναι περιεργο; Δεν θα ηθελες να ελευθερωθεις καποτε απο αυτες τις ανησυχιες και να μη μετρας θερμιδες και υψη και πλατη και κιλα και τη καθε μπουκια σου και να αισθανεσαι καλα χωρις ολες αυτες τις σκοτουρες; Εφοσον ανοιξες το θεμα εγω νομιζω πως θελεις...κατι σε υποψιασε παλι. Οποτε θα προτεινα να τα πεις ολα αυτα σε καποιον που ξερει και που μπορει να σε βοηθησει να λυσεις το ψυχολογικο κομματι...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    ψυχαναλυση πεταμενα λεφτα για την καταθλιψη
    ομαδικη εξαρτατι την ομαδικη, μμπορει να ταν κι αυτη πεταμενα λεφτα
    καλα κανεις και κανεις γνωσιακη, να τα αναφερεις αμεσα τα διατροφικα.
    Καλε , τι εγινες εσυ ? αυτο το χιουμορ σου , μουλειψε ..................

    Αγαπητοι συμφορουμιτες , να σας συστησω το καλυτερο χιουμορ του φορουμ , και το χειροτερο παιδι ........θαθελε....
    Last edited by Macgyver; 10-05-2016 at 16:57.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    πεταμενα λεφτα λιλιουμ..δεν ξερω παιζει..με βοηθησε πολυ σε καποια κομματια..σε αλλα δεν εκανε τιποτα.
    @ ναταλια--> εχεις απολυτο δικιο..εχω διαστρεβλωμενη εικονα..φαντασυο δε λεω σε κανενα οτι κανω σιαιτα γιατι θα με κραξουν..θα καταλαβουν οτι δνε παω κ τοσο καλα..κ παντα μου λενε..εισαι τοσο αδυνατη γιατι?οποτε για να μη με ζαλιζουν δεν το λεω.
    ο τωρινος γιατρος δεν ξερει οτι ειχα περασει νευρικη ανορεξια..δνε τον γνωριζα τοτε πανε κ 10 χρονια!στην ομαδα τοτε, το ειχα αναφερει κ απλα μου ελεγαν οτι εχω διαστρεβλωμενη εικονα σωματος..οσο κ να λες εσυ..εγω νιωθω οτι αν φαω παραπανω απο ενα φλυντζανι ζυμαρικα θα παχυνω..μαλλον θα το παρακολουθησω να δω πως θα παει κ αν δω οτι φτανω σε σημεια ασχημα..θα κανω τα παντα να το σταματησω.
    επιπλεον..θα το συζητησω με την ψυχολογο μου η οποια συνεργαζεται με τον ψυχιατρο μου..στην τελικη ας μου αλλαξει το χαπι να τελειωνουμε..γαιτι πριν το χαπι..ημουν ξενοιαστη με το φαγητο.
    ασε οι ασκησεις! καθε μερα καθισματα κωλου! μεχρι κ εδω στη δουλεια κλεινομαι στο wc κ κανω ασκησεις!!
    το χαπι λεγεται ρεμερον κ ειναι αντικαταθλιτικο..αλλα με κανει κ νιωθω μια χαρα ηρεμη ρε γμτ κ μου εχει ανεβασει κ την διαθεση..νορμαλ δλδ.
    ειναι μιρταζαπινη..κ ανογιει την ορεξη.αν βαλεις google μιρταζαπινη κ κιλα ..θα φριξεις!!
    κ το περναγαμε καπως επιφανιακα θα ελεγα.

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Ωραια τα λεω και παλι για αριθμους μου λες και κιλα :) Αυτα που περιγραφεις ως γευματα για ολοκληρη τη μερα ειναι πολυ λιγο. Και κακως καθεσαι και μετρας θερμιδες και φοβασαι, δηλαδη αναθεμα την ωρα και στιγμη που ανεφερε ο γιατρος τη πιθανοτητα για αυξηση βαρους και μπαινεις στο τρυπακι τωρα...εγω θα ελεγα να μη μετρας τιποτα...να τρως ενα θρεπτικο βαρβατο πρωινο και απο φαγητο καμια δυο φλυτζανια εστω οχι ενα...το βραδυ κατι ελαφρυ και ενδιαμεσα φρουτακια η οτι σνακ θεωρεις υγιεινο. ΔΕΝ θα παχυνεις ετσι, θα διατηρεισαι μια χαρα, τι χαπια ειναι αυτα πια. Ο γιατρος που στα εγραψε και ειπε τη παπαρα με τα κιλα ξερει το ιστορικο σου με την ανορεξια τα βουλιμικα επισοδεια κλπ; Αν οχι να του το πεις. Το φαγητο ειναι για να μας τρεφει, ουτε για να το φοβομαστε ουτε να καταφευγουμε σε αυτο για συναισθηματικους λογους. Εγω θα στο πω αλλιως...λες πως στα ταδε κιλα θα νιωθεις καλα...μπορεις λοιπον να πεταξεις τη ζυγαρια σου και να μη ζυγιστεις ξανα για πολυυυυ καιρο η και ποτε ξανα και απλα να κοιτας πως φαινεσαι στο καθρευτη και σε ποιο σημειο (ειτε πανω ειτε κατω στα κιλα) αισθανεσαι καλα και ανετα και υγιης; Μπορεις να μη ξανακοιταξεις νουμερο παρα μοναχα το πως νιωθει; Θα μαντεψω πως δε μπορεις...χωρια που το νουμερο που βλεπεις στη ζυγαρια διαστρεβλωνει και οτι βλεπεις στο καθρευτη και το αν αισθανεσαι καλα η οχι...προσπαθεις να μετρησεις με καποια ποσοτητα την αξια σου βασικα..το ολο θεμα μου φαινεται πως εχει συναισθηματικη διασταση...δεν απορεις δηλαδη γιατι αραγε εισαι η του υψους η του βαθους με το φαι; Γιατι εσυ βλεπεις αλλα στο καθρευτη και οι γυρω σου βλεπουν αλλα; Δεν ειναι περιεργο; Δεν θα ηθελες να ελευθερωθεις καποτε απο αυτες τις ανησυχιες και να μη μετρας θερμιδες και υψη και πλατη και κιλα και τη καθε μπουκια σου και να αισθανεσαι καλα χωρις ολες αυτες τις σκοτουρες; Εφοσον ανοιξες το θεμα εγω νομιζω πως θελεις...κατι σε υποψιασε παλι. Οποτε θα προτεινα να τα πεις ολα αυτα σε καποιον που ξερει και που μπορει να σε βοηθησει να λυσεις το ψυχολογικο κομματι...
    Συμφωνώ.........

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Η μιρταζαπινη , η ρεμερον , θαπρεπε να δινεται για νευρικη ανορεξια ...........σου ανοιγει την ορεξη τρομακτικα , εγω εβαλα με αυτο το διαολι σε 4 μηνες , 14 κιλα ......και ετρεχα στους διαιτολογους ......και δεν εφτανα .....

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Δεν μου εχει ανοιξει καθολου την ορεξη..οταν λεμε μηδεν..μηδεν...
    ειμαι πολυ κουλ με την ορεξη..ποσα mg επαιρνες?μπορει να παιζει ρολο..πιο πολυ την ανοιγει στα 45mg. εγω παιρνω 30mg. k δεν εχω καμια διαφορα..ισα ισα επειδη νιωθω πολυ ηρεμη..δεν νιωθω την αναγκη να τρωω για να γεμισω καποιο κενο.
    με το λαντοζ ετρωγα σαν τρελλη..αλλα δεν επαιρνα κιλα.

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Νευρικη ανορεξια ισως...
    By Νεραιδα in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 103
    Last Post: 30-09-2014, 20:00
  2. Νευρική ανορεξία
    By Dimitra_22 in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 8
    Last Post: 08-09-2014, 19:42
  3. Εργασία!!! Νευρική Ανορεξία
    By greekspirit in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 16-01-2013, 17:17
  4. ΝΕΥΡΙΚΗ ΑΝΟΡΕΞΙΑ??
    By nikigirl18 in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 9
    Last Post: 16-01-2006, 16:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •