Ταξιδι μονος του....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 76
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    34

    Ταξιδι μονος του....

    Καλησπερα! Θα ηθελα να σας παρουσιασω τον προβληματισμο σχετικα με ενα ¨θελω¨ του συζυγου. Ο συζυγος θελει καθε χρονο να ταξιδευει στη θεσσσαλονικη για να συναντα εναν φιλο του (εργενη). Ειμαστε 3,5 χρονια παντρεμενοι και αυτο γινεται καθε χρονο για 3-4 μερες. Του εχω εκφρασει ολες φορες την αντιθεση μου. Ειναι κατι που με ενοχλει παρα πολυ. Φυσικα δεν μπορω να του το απαγορευσω ( δεν ειναι και ανηλικο) αλλα προσωπικα στενοχωριεμαι, αγχωνομαι και τσακωνομαστε καθε φορα. Θεωρειτε οτι ειμαι υπερβολικη;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Yasmin79 View Post
    Καλησπερα! Θα ηθελα να σας παρουσιασω τον προβληματισμο σχετικα με ενα ¨θελω¨ του συζυγου. Ο συζυγος θελει καθε χρονο να ταξιδευει στη θεσσσαλονικη για να συναντα εναν φιλο του (εργενη). Ειμαστε 3,5 χρονια παντρεμενοι και αυτο γινεται καθε χρονο για 3-4 μερες. Του εχω εκφρασει ολες φορες την αντιθεση μου. Ειναι κατι που με ενοχλει παρα πολυ. Φυσικα δεν μπορω να του το απαγορευσω ( δεν ειναι και ανηλικο) αλλα προσωπικα στενοχωριεμαι, αγχωνομαι και τσακωνομαστε καθε φορα. Θεωρειτε οτι ειμαι υπερβολικη;
    Τον φιλο τ τον εχεις γνωρισει εσυ?
    Ποσο χρονων ειναι ο αντρας σ?
    Εγω προσωπικα δεν βλεπω κατι κακο ,ποσο μαλλον αν ηταν και κολητοι.

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    34
    Ευχαριστω πολυ για τη αποκριση! Και οι δυο ειναι 36. Ναι τον εχω γνωρισει κ συναντησει μερικες φορες. Ειναι κολλητοι κ καλοι φιλοι απο συμφοιτητες. Γνωριζω οτι ο αντρας μου θελει να ξεφυγει απο τη ρουτινα για λιγες μερες. Αλλωστε δεν μου το κρυβει και εν μερει ειναι κατανοητο. Αλλα προσωπικα δεν μπορω να το διαχειριστω. Δεν μου αρεσει να φευγει απι το σπιτι για 4 εστω μερες κ να μενω πισω εγω με τη μικρη μας. Το ξερω οτι δεν θα παθω τιποτα αλλα νιωθω φοβερο εκνευρισμο, αγχος, θλιψη κ ολα αυτα δημιουργουν φασαριες.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Yasmin79 View Post
    Ευχαριστω πολυ για τη αποκριση! Και οι δυο ειναι 36. Ναι τον εχω γνωρισει κ συναντησει μερικες φορες. Ειναι κολλητοι κ καλοι φιλοι απο συμφοιτητες. Γνωριζω οτι ο αντρας μου θελει να ξεφυγει απο τη ρουτινα για λιγες μερες. Αλλωστε δεν μου το κρυβει και εν μερει ειναι κατανοητο. Αλλα προσωπικα δεν μπορω να το διαχειριστω. Δεν μου αρεσει να φευγει απι το σπιτι για 4 εστω μερες κ να μενω πισω εγω με τη μικρη μας. Το ξερω οτι δεν θα παθω τιποτα αλλα νιωθω φοβερο εκνευρισμο, αγχος, θλιψη κ ολα αυτα δημιουργουν φασαριες.
    Ε ενταξει τοτε αμα ειναι να φευγει 3-4 μερες το χρονο δεν ειναι τιποτα ,ισως θελει να αλλαξει καταστασεις.
    Και εσυ πρεπει να δειχνεις λιγο περισσοτερο θετικη σ αυτο.Δεν νομιζω οτι κανει κακο ,απλα πηγαινει να θυμηθουν τα νιατας ,να νιωσει λιγο μονος απο την ρουτινα.

    Στο τηλεφωνο μιλατε?οταν παει εκει?Σε παιρνει τηλ?
    Εσυ ναευριαζεις επειδη φευγει η ζηλευεις κιολας?
    Παντως δεν νομιζω οτι κανει κατι κακο

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    34
    Εννοειται οτι παιρνει πολλες φορες τηλεφωνο μεσα στη μερα! Απλως δεν ξερω κανενα γνωστο ουτε φιλο ο οποιος να εχει καθιερωσει ταξιδακι καθε χρονο για να δει φιλους αφηνοντας πισω οικογενεια. Για να μην σχολιασω και τα χρηματα που αληθεια ειναι οτι δεν μας περισσευουν καθολου! Αρα ειμαι εγω η υπερβολικη μαλλον;;;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Yasmin79 View Post
    Εννοειται οτι παιρνει πολλες φορες τηλεφωνο μεσα στη μερα! Απλως δεν ξερω κανενα γνωστο ουτε φιλο ο οποιος να εχει καθιερωσει ταξιδακι καθε χρονο για να δει φιλους αφηνοντας πισω οικογενεια. Για να μην σχολιασω και τα χρηματα που αληθεια ειναι οτι δεν μας περισσευουν καθολου! Αρα ειμαι εγω η υπερβολικη μαλλον;;;
    Δεν ξερω αν εισαι υπερβολικη η εχεις δικιο .Εχει δυο οψεις το πραγμα.Απο την μια εχεις δικιο ,αφου ουτε λεφτα εχεις και παραταει οικογενεια για να δει φιλους και κανενας αλλος δεν το κανει στην ηλικια τ.
    Απο την αλλη μπορει να θελει να ξεσκασει να βγει λιγο και να φυγει απο την ροπυτινα τ συν το οτι μπορει να εχει πεθυμησει τους κολητους.
    Οποτε δεν ξερω τι να σ πω,
    Οι φιλοι τ ερχονται εκει π μενεται να τον δουν καθολου?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Μηπως τον λενε Λευτερακη τον φιλο του;:p
    Δεν ξερω αν κρυβεται κατι αλλο απο πισω, εμενα θα με ενοχλουσε πολυ παντως αν ειχε τετοιες διαθεσεις μοναχικων εκδρομων ο δικος μου. Δεν θα το δεχομουν.

  8. #8
    Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    34
    Τι εννοεις με το λευτερακη; Περι ομοφυλοφιλιας! Εγω για αλλες γκομενες σκεφτομαι οχι και για γκομενους!:rolleyes::D Ας γελασουμε και λιγο! Ουτε εγω το δεχομαι αλλα τι να κανω; Γι αυτο γινομαστε ενιοτε μπιλιες!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Δεν ξερω αν εχει ειπωθει, αλλα γιατι δεν πας και εσυ μαζι του? πχ μπορεις να κανονισετε και διακοπες μαζι στην Χαλκιδικη, οποτε θα ειστε και ολοι μαζι και δεν μενεις και μονη σου. Σκεψου το σαν ιδεα.
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Yasmin79 View Post
    Τι εννοεις με το λευτερακη; Περι ομοφυλοφιλιας! Εγω για αλλες γκομενες σκεφτομαι οχι και για γκομενους!:rolleyes::D Ας γελασουμε και λιγο! Ουτε εγω το δεχομαι αλλα τι να κανω; Γι αυτο γινομαστε ενιοτε μπιλιες!
    Οχι καλε. "Ο φιλος μου ο λευτερακης"παλια ελληνικη ταινια με τον ηλιοπουλο. Ειχε σκαρφιστει εναν φιλο που επρεπε να επισκεπτεται τακτικα ενω πηγαινε σε γκομενα...
    Εγω παντως θα πηγαινα μαζι του. Αν δεν σε θελει μαζι, ειναι περιεργο. Κυριως επειδη επαναλαμβανεται.

  11. #11
    Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    34
    Οταν δεν ειχαμε τη μικρη ειχα παει και εγω μαζι του! Τωρα ουτε θελω ουτε μπορω!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Yasmin79 View Post
    Οταν δεν ειχαμε τη μικρη ειχα παει και εγω μαζι του! Τωρα ουτε θελω ουτε μπορω!
    Ε αν στο προτεινει και δεν θελεις εσυ, δεν μπορεις να το "απαγορευσεις".αν δεν σε θελει μαζι ομως, ειναι λιγο περιεργο.

  13. #13
    Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    34
    Οχι δεν θελω να παω. Μου το προτεινε μια φορα πηγα κ τελος. Καθε φορα θα ειμαι απο πισω του σαν μπαστακας; το θεμα ειναι να σοβαρευτει κ καταλαβει οτι δεν ειναι πλεον φοιτητης αλλα πατερας κ συζυγος. Στο κατω κατω ας επελεγε να μην κανει οικογενεια αλλα να ειναι ελευθερος να κανει ο,τι θελει κ οποτε το θελει.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Δεν είναι σοβαρός επειδή θέλει να πάει 3-4 μέρες το χρόνο να ξεσκάσει κ να χαβαλεδιάσει με τον κολλητό του??? Τι άλλα θα διαβάσω!!!!

    Είσαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ υπερβολική για τα δικά μου γούστα ( και λάβε υπόψη σου ότι είμαι γυναίκα). Στη θέση του θα ξενέρωνα τρομερά από αυτή την εγωιστική σου στάση.

    Έχω ταξιδέψει ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ στην κολλητή μου, που ζει σε άλλη πόλη, χωρίς τον άντρα μου και το θεωρώ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΥΓΙΕΣ!! Υπάρχει άλλος κώδικας επικοινωνίας ανάμεσα σε παλιούς φίλους.. ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ!!! ΜΗ ΤΟΝ ΠΡΗΖΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Yasmin79 View Post
    Οχι δεν θελω να παω. Μου το προτεινε μια φορα πηγα κ τελος. Καθε φορα θα ειμαι απο πισω του σαν μπαστακας; το θεμα ειναι να σοβαρευτει κ καταλαβει οτι δεν ειναι πλεον φοιτητης αλλα πατερας κ συζυγος. Στο κατω κατω ας επελεγε να μην κανει οικογενεια αλλα να ειναι ελευθερος να κανει ο,τι θελει κ οποτε το θελει.
    Απο την στιγμη που υπαρχει και παιδι και οικονομικη δυσκολια,βαλε σε αλλη βαση την συζητηση.
    Αυτος δλδ χαλαει 500 περιπου μονος του στο ταξιδι αυτο κι εσυ μενεις μονη με το παιδι; η σου δινει μετα αλλα 500 να πας σ/κ με τις φιλες σου; αν τα λεφτα ειναι περιορισμενα δεν πρεπει να διασκεδαζετε μαζι; πατε καπου αλλου οικογενειακα με αυτα τα λεφτα. Γιατι να παει μονος του;

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ταξιδι και καταθλιψη
    By Toxikos1994 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 30-11-2015, 20:33
  2. άγχος για ταξίδι
    By ioannis2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 25-08-2010, 11:28
  3. 12ωρο ταξιδι.......
    By coyotaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 28-12-2009, 15:33
  4. Ταξίδι ..
    By dragonfly in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 24-09-2007, 12:20
  5. Το ταξίδι για την Ιθάκη
    By paramythi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 16-11-2006, 13:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •