Γυναίκες και άντρες διαφορές καμιά ομοιότητα δε βλέπω εγώ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651

    Γυναίκες και άντρες διαφορές καμιά ομοιότητα δε βλέπω εγώ

    Άλλοι λένε οι γυναίκες είμαστε ίδιοι με τους άντρες εγώ βλέπω τελείως διαφορετικά πλάσματα με τελείως διαφορετική εξέλιξη όπως και να το πάρουμε ιατρικά εγκεφαλικά τα πάντα σαφώς και μια γυναίκα όσο βαρετή κι αν είναι έχει περισσότερο ενδιαφέρον από ένα άντρα όλες έχουν ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες ακόμα και η πιο χαζή ενώ άντρας άμα είναι χαζός κάνει μπαμ στις γυναίκες ποτέ δεν κάνει μπαμ επίσης σαν ομορφιά αντικειμενικά είναι πιο όμορφες εμείς είμαστε όλοι πάρε τον ένα και βάρα τον άλλο και αυτές συνήθως έχουν ένα και περισσότερα δυνατά χαρακτηριστικά είναι καλύτερες σε όλες τις δουλειές που θέλουν μυαλό και επικοινωνία που τα χαλάνε νομίζω δεν έχουν δύναμη και εννοώ σωματική και όχι ψυχική οι άντρες έχουμε τη σωματική δύναμη και μέσω αυτής επιβάλλομαστε είτε μεταξύ μας είτε στις γυναίκες και δεν εννοώ ξύλο εννοώ στις αποφάσεις και στον τρόπο που λειτουργούμε δηλαδή ένας άντρας θα βγει σε δύο τρία μαγαζιά σε ένα βράδυ ενώ μια γυναίκα θα περιποίηθει αλλά θα πάει το πολύ σε ένα ενώ εμείς κάλλιστα μπορούμε να αλωνίσουμε σε δύο τρία επίσης εμείς δεν ντυνόμαστε καθόλου ενώ αυτές ασχολούνται με την εικόνα παρά πολύ οι απαιτήσεις που έχουν για την εμφάνιση τους είναι παράλογη πιστεύω και δεν μπορώ να καταλάβω πως φτάνουν σε αυτό το σημείο και θα ήθελα με τα κορίτσια του φόρουμ να κάνουμε μια συζήτηση
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Όποιος θέλει να μου πει πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα του να είσαι άντρας και γυναίκα ακούω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Quote Originally Posted by elis View Post
    σαφώς και μια γυναίκα όσο βαρετή κι αν είναι έχει περισσότερο ενδιαφέρον από ένα άντρα
    Οι γυναικες συνηθως δεν εχουν ενδιαφεροντα περα απο το πως να ναι ομορφες και τους αντρες,αρα δε συμφωνω.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Οι γυναικες συνηθως δεν εχουν ενδιαφεροντα περα απο το πως να ναι ομορφες και τους αντρες,αρα δε συμφωνω.
    η μεγαλη μαζα ανδρων και γυναικων, δεν εχουν ιδιαιτερα ενδιαφεροντα. μπορει στις γυναικες να ειναι το κομμωτηριο και στους ανδρες η μπαλα,στις γυναικες οι ανδρες και στους ανδρες το σεξ, αλλα δεν εχει διαφορα στην ουσια του...
    αλλα το να επικεντρωνεις μονο στις γυναικες την ελλειψη ενδιαφεροντων, ειναι μισογυνισνος.
    το να σκεφτω οτι τετοιες γυναικες μονο ασχοληθηκαν μαζι σου, δεν ειναι και τοσο κολακευτικο για σενα...
    ομοιος, ομοίω....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αντρες-γυναικες , σε πολλα ομοιοι , ανθρωπινα πλασματα αμφοτεροι , σε μερικα διαφερουν , εξαρταται και απο την κουλτουρα του καθε λαου .......... αλλο Αμερικη , αλλο Ελλλαδα , αλλο Ιρακ ......,.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Αγαπητέ elis εγώ προσωπικά, ως νεότερη γυναίκα έδινα σημασία στην εμφάνιση μου αλλά με μέτρο ,δεν πήγαινα στα μαγαζιά να χαζεύω ατέλειωτες ώρες όπως οι φίλες μου και γενικότερα ήμουν του απλού ντυσίματος, βαψίματος χωρίς πολλά πολλά. Τώρα ως μαμά και γυναίκα 45 ετών με νοιάζει να έχω την υγεία μου, το ίδιο και η οικογένεια μου και δεν με ενδιαφέρει πια η εξωτερική μου εικόνα διότι έχω σοβαρότερα θέματα να ασχοληθώ. Βλέπω κάτι 60αρες όμως βρε παιδιά που αρωματίζονται, βάφονται κλπ και σκέφτομαι τώρα αυτή σε αυτή την ηλικία τι κάνει? Μην με κρίνετε άσχημα , απλά θεωρώ ότι πρέπει να συμβαδίζουμε με την ηλικία μας ........... Τώρα ο εσωτερικός κόσμος ,η ψυχοσύνθεση μας έχει κοινά με τους άνδρες ,σε κάποια πράγματα υπερτερούμε σε κάποια άλλα όχι. Στο δημιουργικό, καλλιτεχνικό είμαστε καλές , επίσης στο ότι μπορούμε να κάνουμε πολλές δουλειές ταυτόχρονα. Στο θέμα φιλίας χάνουμε πόντους διότι είμαστε τρομερά ανταγωνιστικές!!!!!!! Αυτά και άλλα πολλά...........που δεν μπορώ να αναλύσω διότι πρέπει να γράφω με τις ώρες κι ο χρόνος μου είναι λιγοστός!!!

  7. #7
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αντρες-γυναικες , σε πολλα ομοιοι , ανθρωπινα πλασματα αμφοτεροι , σε μερικα διαφερουν , εξαρταται και απο την κουλτουρα του καθε λαου .......... αλλο Αμερικη , αλλο Ελλλαδα , αλλο Ιρακ ......,.
    Στα περισσοτερα ιδιοι ειμαστε,περα απο προφανεις βιολογικες διαφορες,οι υπολοιπες (διαφορες) εχουν να κανουν με διαπαιδαγωγηση και τι ρολους ζητα η κοινωνια να αναλαβει το καθε ατομο.Συμφωνω και σε αυτο που λες με την κουλτουρα,εγω θα προσεθετα και την εποχη.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Βεβαια , και η εποχη παιζει ρολο ................ αλλα βλεπω δυο φιλους που εχουν παντρευτει Ουκρανη -Ρωσιδα , ερχονται δω , καταπιεσμενες , και αρχιζουν τις απαιτησεις ....................πειτε με ρετσιστη , αλλα υοδεποτε θα παντρευομυν γυναικα Ανατολικου μπλοκ , δεν πα ναταν κουκλαρα , μου προξενευε ο ενας κολλητος , που πηρε την Ουκρανη , μια πολυ ωραια φιλη της , αλλ ουτε καν το διανοηθηκα ................. μεχρι Ιταλιδα παω , οχι παραπερα ......

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εντάξει με καλύψατε δεν είμαστε ίδιοι αυτό πιστεύω κι εγώ γιατί μερικές πέρα από τις γουστάρω τις θαυμάζω κι όλα και δεν μπορώ να φανταστώ ότι δεν είναι καλύτερες από εμάς τουλάχιστον στην επικοινωνία και την εικόνα δηλαδή αυτό το χω δει πολλές φορές και όχι από φοιτήτριες να πεις σπούδασαν είναι γυναικείο χάρισμα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Βεβαια , και η εποχη παιζει ρολο ................ αλλα βλεπω δυο φιλους που εχουν παντρευτει Ουκρανη -Ρωσιδα , ερχονται δω , καταπιεσμενες , και αρχιζουν τις απαιτησεις ....................πειτε με ρετσιστη , αλλα υοδεποτε θα παντρευομυν γυναικα Ανατολικου μπλοκ , δεν πα ναταν κουκλαρα , μου προξενευε ο ενας κολλητος , που πηρε την Ουκρανη , μια πολυ ωραια φιλη της , αλλ ουτε καν το διανοηθηκα ................. μεχρι Ιταλιδα παω , οχι παραπερα ......
    Ουτε γω θα εμπλεκα,τις εχω για πολυ φιλοχρηματες.

Similar Threads

  1. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 20:56
  2. δε βλέπω καμιά ιδιαίτερη αλλαγή
    By ioannis2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 65
    Last Post: 03-01-2011, 09:10
  3. οι σχεσεις των δυο φυλων στη νεα εποχη: τι ζητουν οι αντρες απο τις γυναικες και το αντιθετο
    By krino in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 458
    Last Post: 30-06-2010, 11:25
  4. Γυναίκες και άντρες
    By Oneiroplasmenos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 08-06-2010, 08:35
  5. \'Ανδρες και Γυναίκες: Διαφορετικότητα και Ομοιότητα
    By anasia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 09-02-2006, 21:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •