που μπορω να κανω καλλιεργεια τραχηλικου υγρου;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151

    που μπορω να κανω καλλιεργεια τραχηλικου υγρου;;

    καλησπερα παιδια..
    επειτα απο εντονο κνησμο στην περιοχη πηρα τηλ τον γυναικολογο μου και μου ειπε οτι μαλλον εχω μυκητες (μου ειχε βρει και στο τεστ παπ) αλλα μου ειχε πει οτι αν δεν εχω φαγουρα δεν χρειαζεται να λαβω θεραπεια..χθες με επιασε ενας εντονος κνησμος τον οποιο εχω μεχρι και σημερα ο γυναικολογος μου ειπε να παω να κανω κι μια καλλιεργεια τραχηλικου επιχρισματος προληπτικα ..που μπορω να την κανω αυτη την εξεταση βρε παιδια;; σε μικροβιολογικο κεντρο;
    Και ποσο κοστιζει;; ευχαριστώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Λογικα ναι σε μικροβιολογικο κεντρο γινεται οποιαδηποτε καλλιεργεια, για το κοστος δεν ξερω, γιατι δεν ζητησες να σε παραπεμψει ο ιδιος;
    Οσο για τη θεραπεια περιεργο που δεν σου ειπε τιποτα αφου το βρηκε στο παπ, γιατι ετσι χυμα στο κυμα;
    Να ξερεις παντως κανουν καλο η καταναλωση γιαουρτιου και προβιοτικων γενικα...και απο θεραπεια υπαρχουν κρεμες και υποθετα με τετοια, ρωτα να σου πει ο γιατρος σου (αν και εγω απλα επαιρνα απο το φαρμακειο σε περιοδους που επαιρνα αντιβιωση, δεν ειναι συνταγογραφουμενα).

  3. #3
    Περαστικά σου ευχομαι και συντομα καλά !
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Natalia , ξεχασα να τον ρωτησω που μπορω να τις κανω.. Στο παπ μου ειχε πει οτι δεν χρειαζεται να κανω τη θεραπεια αν δεν εχω φαγουρα..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Constantly curious να 'σαι καλα

  6. #6
    Βρε Αννα, παρε την τηλεφωνο να σου βρει ή να σε καθοδηγησει σε ποιο κεντρο θα πας οπου θα λαβουν το επιχρισμα. Θελει και λιγες μερες να βγουν αποτελεσματα νομιζω. Εγω απο εκεινην θα απαιτουσα οδηγιες, ας παρει τηλεφωνο ακομα και συναδελφο συνηθως οι γυναικολογοι παραπεμπουν σε κεντρα καλλιεργειας. Εχεις που εχεις την ταλαιπωρια σου δηλαδη ας σου δωσει και εκεινη μια κατευθυνση.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    151
    Constantly τον πηρα πριν και μου ειπε οτι πρεπει να παω σε μικροβιολογικο κεντρο..και τα αποτελεσματα θα τα παρω σε 4 μερες..

  8. #8
    Δεν σου προτεινε δλδ καποιο συγκεκριμενο αρα διαλεγεις χαλαρα εσυ ? οκ, αυτη η αναμονη ρε παιδι μου ειναι μεγαλο ζητημα... το δουλεψα πολυ και συνεχιζω να κανω τον χρονο συμμαχο και οχι εχθρο μου. Με ορισμενα ζητηματα το χανω εντελως, δεν εχω υπομονη. Ευχομαι να χρειαστει συτομη και μικρη θεραπεια αν θα χρειαστει.
    Ξερεις πολλες φορες οι γιατροι επειδη εχουν πολλους πελατες και οκ ειναι ανθρωποι και αυτοι ξεχνανε να μας πουν καποια βασικα, τα θεωρουν αυτονοητα. Πρεπει εμεις δλδ να μαστε απο πανω κ να ρωταμε...
    δεν ξερω εγω ανηκω σε αυτο που λεμε - σε πρηζω στις ερωτησεις- με κρυφο "μισουν" χι !
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Similar Threads

  1. δεν μπορώ να κάνω φίλους
    By sheldon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 205
    Last Post: 02-01-2016, 01:02
  2. ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?
    By eleon in forum Κακοποίηση
    Replies: 25
    Last Post: 07-12-2012, 12:11
  3. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕΞ....
    By Lacrymosa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 31-08-2012, 19:34
  4. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕΞ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 76
    Last Post: 18-09-2011, 13:59
  5. Δεν μπορω να κανω σχεση
    By Constanse in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 63
    Last Post: 12-07-2011, 17:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •